Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Tudom, hogy nem kellemes az ilyen, de kepzeld magad a helyeben. Xar melot csinal, valoszinuleg xar penzert. Nagy az eselye hogy nincs kiegyensulyozott elete otthon se... Ezek mellett elkepzelheto, hogy nem minden (foleg a tanulatlanabb) szemely tudja magaban tartani az "indulatait".

Mikor en egyetem mellett hotelben takaritottam, nekem se volt ez maskepp. Dog faradt voltam sokszor, ingerlekeny, meg amugy is...semmi idom nem volt magamra. En is mormoltam par folgot az orrom ala, igez, vendeg nem volt akkor ott :)

Lenyeg a lenyeg, hogy nem biztos hogy azert orrolt rad mert egy utolso bunko ;)

[ Szerkesztve ]

(#2) greenity válasza Kasya (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Persze ezt megértem. Amúgy aranyosak meg minden. Csak kezdem unni hogy hetente egyszer megkapom, hogy minek megyek be olyan korán. Megértem, hogy neki ugyanúgy fel kell kelni korán hogy kitakarítson utánunk, és nem feltétlenül tetszik neki, hogy én ott mászkálok... de ugyanúgy összejárom egy órával később, sőt ha később jövök be általában tovább is maradok jóval.

Mindegy, nem ezen múlik, meghallgatom heti 1x, de azért morcos lettem reggel emiatt.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Kasya válasza greenity (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Meghiszem. Sokkal jobb egy mosollyal inditani a reggelt, vagy egy kedves valaszt fogadni... Sajnos sokszor az ember ennyit se kap. Viszont legalabb koszontel :)

(#4) greenity válasza Kasya (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Szerintem azon kevés ember közé tartozom, aki mindig köszön :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Én vissza szoktam kérdezni ha valaki nyűgös vagy beszól.
Mikor d.gtál egy egészségeset utoljára? Olyankor néma csend lesz.

(#6) greenity válasza Fr0z3n (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

Ez nem az én stílusom :D nagyon nem :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) Kolondrum válasza Kasya (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Épp ezt akartam mondani, ez ugrott be elsőnek. Azért ez, mert látom amit látok mi megy nálunk is. 60k-ért/hó? Öhöm! Az ember eleve undorral jön be.

(#8) greenity válasza Kolondrum (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezt is teljesen jól megértem, amúgy hozzáteszem, szerintem nálunk sem keres többet, inkább kevesebbet, ,mert kb délelőtt dolgozik, vagy annyit sem, mert mikor nyolckor jövök be, ők már mennek haza és ha jól tudom hatra jönnek.

Tudom, hogy kevés a pénz, és nem is azért írtam mert lenézem őket, egyszerűen megakadt a dolgon az agyam.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) Kolondrum válasza greenity (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Öhöm értem. Itt meg kb meg sem állhatnak a 8 órában. Ha betegek többet nem kell jönni már. Nincs táppénz.
Azért én is látom, hogy egy bizonyos környezetben dolgozók nem tudják mi megy a másik oldalon. Azért merem mondani, mert nem régen váltottam úgymond. Ugyan ott vagyok csak a dolgok másik oldalán. Onnan szemlélődök amit korábban csak láttam, az amit láttam és ami a valóság az nagyon nem ugyan az. Nem is voltam kibékülve azzal amit a régi helyről láttam, de most, hogy átkerültem pontosan tudom mi mért van és mennyire nincs igaza a régi oldalnak, sőt sem itt sem ott nincs igazság. Igazság valahol a főnökség, irodák magasságában veszik el és átalakul pénzzé.
Mindenkinek meg van a maga baja a melóban a maga látásmódja, a maga problémája és nem mindig lehet előre megérteni a másik reakcióját.
Mondok egy számomra nevetséges dolgot. Valakim valakijének az asszonya valami nagyon okos kémikus vagy mi a fene. Jár konferenciákra stb. Amikor számára az a legnagyobb baj, hogy nem volt elég meleg a szauna és nem volt csak 1 törölköző a szobájába akkor mit mondjak? Meg kéne értenem, de nem tudom. Úgy repíteném oda ahol néha én vagyok mint a kis angyal ott sírhatna, ott már lenne miért, lenne rá valós oka. :))
Cseréljetek a takarítókkal, lehet, hogy hamar elmúlik a kedvességed. :DD

[ Szerkesztve ]

(#10) greenity válasza Kolondrum (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Azt gondolom nem érted hogy mi volt a gondom.
De mindegy is. Hidd el, jobban értem ezeket a dolgokat mint hinnéd és nem kérek kioktatást. Nem mindent a saját bőrömön tapasztalok meg, de azért van mit megtapasztalnom bőven, akár közvetve is.

Nem azt mondtam, hogy milyen szemét vagy akármi, egyszerűen megjegyeztem azt, hogy az én szuverén jogom az, hogy mikor megyek be dolgozni nyitvatartási időben.
Tudom, hogy neki meg kell csinálnia a munkáját, ahogy nekem is. Ahogy azt is tudom, hogy szemét munka amit végez, kb semmiért, de erről sajnos nem tudok rendelkezni.
Amit a kémikus kisasszonyról mondtál: nem mindenki ilyen, aki ilyen pozícióban van. Van némi ismeretségem ilyenben, hisz közöttük élek.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) orion1025 válasza Kasya (#1) üzenetére


orion1025
őstag

Én speciel nem tartom magam tanulatlan és műveletlen embernek, mégis napjában ezerszer közlöm a véleményem a külvilág felé, mivel az emberi hülyeség határtalan.... Ezen a ponton kell munkahelyet váltani, annak a jele.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#12) daenerys


daenerys
tag

azért nem mindenki b..szatlanságból bunkó: anyukám az MTA-n takarított érettségivel, éppen egy lábtörlőt sikált kézzel, a földön, mert muszáj volt. A prof jött, szó nélkül anyám keze mellett letörölte a lábát, és bement az irodába.

Úgyhogy nemcsak az a baj, hogy valaki összejárkálja a kikúrt folyosót/irodát, csak szerintem pont akkor nem szólnak, mikor valaki tényleg tapló velük.

(greenity sztorijához hasonló is van persze nekem is: műtét utáni hajnalban, egy álmatlan éjszaka után volt pofám 2x jó reggelt kívánni a morcos takarítónőnek, aki bejött a szobánkba ganyézni, levágott nekem olyan bunkózást, hogy elsírtam magam)

(#13) Kolondrum válasza greenity (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egy szó mint száz: Mindannyian ugyanabban a világban élünk, de a látószögünk eltérő valóságot teremt!

(#14) greenity válasza Kolondrum (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezt nem vitatom. Csak szerintem nem kene általánosítani.
Ha legközelebb ilyenbe keveredek, majd jobban kezelem.

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.