Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Próbálj sokat nyújtani.
A zsibbadás attól is lehet, hogy mozgás közben nem kap elég vért az adott testrész.
A magnézium szedése javasult, hogy ne görcsöljenek az izmaid.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) greenity válasza banhammer (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Köszi :) A magnéziumot igyekszem pezsgőtabletta formájában szedni, bár ma elfelejtettem...
Majd ha hazaérek akkor előkotrom :)
A nyújtás valóban rövidre szokott sikerülni, főleg azért, mert edzés végére annyira elgyengülnek az elzsibbadt talpaim, hogy gyakorlatilag megállni a lábamon nem tudok.

Ettől függetlenül sokkal jobban ment az edzés mint eddig bármikor és azt hiszem ez jó :)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Hieronymus válasza greenity (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A legújabb kutatások szerint, önmagában a sport, nem elég az optimális egészségi állapot eléréséhez.
Ha túlhajtod magad, csak rontod a helyzeted.
Az étkezés optimalizálása legalább annyira fontos sőt fontosabb.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne sportolj. Sportolj, csak a sport nem "aszpirin" ami azonnal hat, ezért nem kell túlfeszítened magad a gyors hatás kedvéért.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) greenity válasza Hieronymus (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Oké, ezzel tisztában vagyok. A mozgás terápiás céllal kell. Feszültségoldónak is jó, mióta megyek edzeni másnap nem tudnak annyira felhúzni, ami elég hasznos.
Az evés... addig eljutottam, hogy legalább az ebédem rendszeres, reggelizni is szoktam néha. A vacsorám elég hektikus. + a csoki mint ébrentartó eszköz szükséges rossz.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) Hieronymus válasza greenity (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Te tudod mit akarsz.
Bár az étkezést kellene első körben helyretenned.
A csoki az jó, de csak akkor, ha 80% feletti a kakaó tartalma.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) greenity válasza Hieronymus (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

Alapvetően igyekszem helyretenni azt is. Csak amellett, hogy 10 órákat dolgozom + edzeni megyek nem feltétlenül a kajára tudok figyelni. Mindenképpen sokat haladtam, ahhoz képest, hogy tulajdonképpen egy hétig nem ettem, utána meg egy hétig degeszre, attól függően hogy haladtam a munkával.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) Kozmonauta


Kozmonauta
tag

Miért nem kérsz tanácsot Weixl-Várhegyi Lászlótól, ő sokkal jobban ért ehez a témához!

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#8) geekthink


geekthink
csendes tag

Szia,

ha az ellipszis tréner nem teljesen természetes pozícióba kényszeríti a csípőd és így nagy terhelésnek teszed ki, akkor már rövid idő alatt is károsodhatnak az ízületeid. Komolyabb ízületi kopás nem, vagy csak nagyon kis mértékben regenerálódik - érdemes odafigyelni addig amíg még nincs baj.

Nem biztos, hogy ez a problémád forrása, de tájékozódni mindig érdemes.

Alapos bemelegítés, fokozatos terhelésnövelés, nyújtás nem opcionális tevékenységek, ha 40 felett nem a reumatológián akarod majd tölteni az idődet.

A rendszertelen, és helytelen táplálkozás is hamarabb visszaüt, mint gondolnád.
A csoki és - általában az édesség - felejtős. A szervezetednek nincs rá szüksége. Változtasd meg a szerepét az életedben: legyen csak jutalom, vagy a hétvégék része. Munkához inkább szőlőcukor, ha muszáj.

Bocs, hogy így ismeretlenül ráborítottam ezeket, de a közelmúltban hasonló problémákkal kellett megküzdenem és úgy gondoltam, hogy hasznosak lehetnek a tanácsaim.

“We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.” – Will Durant

(#9) greenity válasza geekthink (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

Szia!

Köszönöm. Elvileg nem lehetne belőle gondom, eléggé úgy néz ki, hogy az egyik legajánlottabb kardio edzéshez használt gépek közé tartozik. Szerintem vagy a tartásommal lehet a gond, vagy egyszerűen tényleg ott gyenge vagyok. Első alkalommal jött ki és most. A többi úgymond lightosabb volt.
A fokozatos terhelésnövelés megvolt, ahogy a képen is látszik. Az egy más kérdés hogy viszonylag intenzív volt.

Próbálom a csokit csökkenteni az étrendemben és normalizálni a helyzetet, csak nem megy egyik napról a másikra.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Witya


Witya
tag

Hello.

Valoszinuleg csak megeroltetted magad. Nem tudom, hogy milyen gyakran jarsz futni de inkabb tobbszor keveset, mert igy az izuleteid fogjak banni. Futas elott ajanlott bemelegiteni majd fokozatosan terheld a labad s a vegen nyujts le. Fontos a megfelelo taplalkozas is a vitaminok bevitele, ami a regeneralodast segitik es az alvas is amig regeneralodsz.

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#11) greenity válasza Witya (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

Heti 2-3 alkalommal 1 órát, ebben van ellipszis tréner, futópad, mikor mi esik jól.
Alvás, hétvégente esetleg :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) Witya válasza greenity (#11) üzenetére


Witya
tag

Mikor heti 3 alkalommal mesz inkabb ne eroltesd annyira, a keves is eleg. Bar attol fugg, hogy mi a celod vele. Es szerintem gyorsan szervezd at a napjaidat, ha csak par ev mulva nem akarsz ugy kinezni mint egy 50 eves, marmint aludj tobbet. :)

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#13) greenity válasza Witya (#12) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezen a héten most tartok 48 óránál munkaórában és folytatom, barátnőm közölte hogy a munkakmániás szócikknél a lexikonban én szerepelek.
A héten most 2x voltam. Hétfőn 3*20 perc gyors egymásutánban különböző gépeken, érdekes mód, akkor nem fájt a lábam, és a már említett keddi alkalom.

A célom egyrészt a jobb kondíció, másrészt fogynom sem ártana...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) greenity


greenity
aktív tag

A lábzsibbadásra megoldás: szoros a cipő, és nem, nem tudok rajta lazítani, betét nélkül fáj, betéttel meg szűk...
A csípőm/combom dolog meg valószínűleg gyenge, a szombati kb 30 km-es túra után is fájt egy picit.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) JasL


JasL
senior tag

T-1000

Ezt láttad már? Olvasd végig a hsz-eket, nagyon hasznosak! Van ott pl izületvédőkről is szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.