Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Én az ilyen esetek biztos elkerülésére ki szoktam menteni az adatokat gépről egy külső vinyóra, és/vagy feltolom felhőbe. Mondjuk nekem szét van particionálva a vinyó, de fő a biztonság.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2) greenity válasza Apollyon (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Nekem is szét volt partícionálva... ez nem akadályozott meg a bénázásban :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Samus


Samus
addikt

És akkor én mit szóljak? Csináltam egy külön partíciót, hogy majd feltolom rá az OpenSUSE-t, de nem bírtam rávenni, hogy azt tegye, amit akarok. Mindenképp át akarta méretezni a Win partíciót (volt rajta üres hely, direkt hagytam), és összevonni a külön lévővel, és oda felmászni. Nem tudtam rávenni, hogy azt használja...végül belementem, hogy méretezzen, összevonjon. Persze menet közben hibával elszállt, én pedig tíz percig bámulhattam a chdisk próbálkozását, ami szerencsére sikerrel járt. Na itt egy kicsit megingott a bizalmam, és valakit jól elszidtam, aki azt merte mondani, hogy probléma nélkül telepíthetem a Linuxot a Windows mellé.

Persze a Wubi simán felnyomta az egész kubuntu-t egy darab fájlba, feltette a GRUB2-t, és simán települt, majd futott teljes értékűen egy virtuális lemezről, anélkül, hogy hozzányúlt volna a partíciós táblához...

Persze az okosok most jól kiröhögnek, hogy milyen szerencsementes vagyok...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) kispx


kispx
addikt

Ugye most már fogsz az adatokról csinálni egy biztonsági másolatot? :)

(#5) greenity válasza Samus (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Jelentkezem!

Ha nem vagyok béna és nem 1 óra ugrabugra és egyéb kényelmetlen tevékenység után, agy nélkül állok neki, akkor meg lehet oldani, számtalanszor megtettem :D

kispx Igen, ezentúl ezt játszom, meggondolatlan voltam, de jól jöttem ki a dologból :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) FatalEror


FatalEror
addikt

Haverral egyszer filmet akartunk nézni,és ráköttük a TV-re a gépet egy sima RGB kábellel.De előtte kivettem a vidkarit megmutatni neki.Kb 5x indítottam újra semmi,se kép se hang.6.-nál vettem észre,hogy a VGA-t nem kötöttem vissza,tehát nem kapta meg a 8+6pin-es tápot.Oké vissza kötöm,de semmi kép,állandóan váltogattuk a tévét,kikapcs,bekapcs,vagy a gépet is újraindítottuk 10x,kábelt is kicseréltük meg az átalakítót is.Elbaxtunk 1 órát,én már szerettem volna kidobni az egész gépet az ablakon,amikor jött az isteni szikra,hogy fordítsuk meg a kábel,aztán rögtön kaptunk képet.Szóval fáradtan tényleg ne piszkáljuk a számítógépet. :N

HardCore is my LifeStyle

(#7) greenity válasza FatalEror (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

:)

Ezért nem álltam neki MA SEM az ubuntu telepítésnek :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) FatalEror válasza greenity (#7) üzenetére


FatalEror
addikt

A géptakarításnak is ez a vége,a végére becsavarodok,hogy 63. próbálkozásra sem megy fel az oldallap,mert útban van egy kábel.Azóta már csak test bench jellegű kreállmányon nyugszik a gép.

HardCore is my LifeStyle

(#9) Samus válasza greenity (#5) üzenetére


Samus
addikt

Igen, gondoltam, hogy megoldható, csak kettőnk linuxos tapasztalata között van pár év. Hiába telepítettem anno konzolos Debian-t webszervernek suliban, meg egy rakat egyéb disztrót teszt célból, egy lemezre lazán felrugdosom az ismertebb disztrókat, de ha egy lemezre kellene megoldani a témát, az nekem űrtechnika. Hiába, elkényelmesedett Windózis user vagyok...

A géptakarításhoz is van egy sztorim. Egyik osztálytársam kétszer takarított gépet. Mindkét esetben egy hónapig nem volt gépe, mert spórolt egy alkatrészre. Először a procit fogta meg úgy, hogy letört két lába (még egy S478as Prescott magos P4 volt, azóta a kulcstartóm, egy másik példánnyal egyetemben), utána a HDD-t szó szerint elfüstölte. Valahogy úgy tette rá a gép fém vázára (oldalt feküdt a gép), hogy mi már csak a füstöt éreztük, mert ott voltunk hárman. Persze itt leleményes volt, amíg össze nem jött a pénzmag, egy pendrive és Ubuntu Live CD segítségével nyomta az ipart.

Egyszer én is ügyes voltam, letörtem a 4 centis északi híd hűtőjének egyik lapátját, bár annyira nem bántam, kapott egy szép kékre eloxált Zalman alumínium bordát

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) greenity válasza Samus (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Túlbecsülöd a linuxos életpályám, igaz másodév óta kevés olyan hónapot tudok magam mögött, amikor nem volt egy win és egy linux a gépemen, de a win volt az elsődleges oprendszer... persze amikor a számolásokhoz octave és ga kell és linux alatt optimálisabb, akkor linux :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) turai_


turai_
tag

Ubuntu helyett Mint (Cinnamon) vagy Elementary, vagy barmi, ami nem Unity.
Mindenki most akar adatot veszteni? :F
Tegnap kellett volna mentenem EFS-rol az adatot, kulcs nincs meg, rendszer ujra lett telepitve. Mondtam is a delikvensnek, hogy ez egy fast backup helyzet ;]

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#12) greenity válasza turai_ (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

Unity, ha nem tetszik akkor teszek fel egy gnome-t.
Intézeti szinten MINDENKI, akivel dolgozom ubuntut használ...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) turai_ válasza greenity (#12) üzenetére


turai_
tag

Gyakorlatilag a fenti ketto is az :)
Mindenki Unityvel? Kemeny lehet az eletuk :DD

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#14) greenity válasza turai_ (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen és az intézeti gépteremben is unity van :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) turai_ válasza greenity (#14) üzenetére


turai_
tag

Merre is van ez? Mert akkor arra nem megyek tobbet :DDD

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#16) greenity válasza turai_ (#15) üzenetére


greenity
aktív tag

Ki lehet találni :P

Amúgy a Unityt meg lehet szokni :D elsőre kicsit nehézkes ...
Amire az én hallgatóim használják az ubuntut,... gedit és terminál, azt megmutattam nekik :D

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.