Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) greenity


greenity
aktív tag

nyílj ki :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#2) turai_


turai_
tag

Hat nalunk forditva van. Igaz nekem nincs asszony, de van helyette anyukam, kinek jo szokasa, hogy el sem mondja mit akar, hanem gondolatolvasonak hisz :DD

Az emberek pedig a sajat tomeg normai fole nem fogjak helyezni a sajat igenyeid (foleg, ha nem is ismerik), igy mindig a case defaultra fogja oket dobni az agyuk, mivel $atlagember az orraig sem lat el, eszebe sem jut, hogy jelen esetben Te nem vagy olyan, mint a rajtad kivul sokan masok, akik viszont elvarjak, hogy az a szerencsetlen sult galamb a szajukba repuljon.

Szerk
Ha pedig ma az a lanyos lany, aki mindent csak megcsinaltat maga helyett, akkor:

[ Szerkesztve ]

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#3) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

"Vagy ez az egész így hülyeség?"

Az. ;]

Ha segíteni akar hadd segítsen, a mai világban amúgy is kiveszőben van ez a fajta mentalitás, vagy nevezzük inkább előzékenységnek. Persze ha a másik ugat be, hogy csinálja az már lehet gáz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) greenity válasza Cyberpunk (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Én azt nem szeretem, hogy ha csak azért mert lánynak születtem kapok kiváltságokat... meg, ilyenek. Én is ugyanolyan jól tudom tolni a bevásárló kocsit, meg hasonlók...

Jó érzés, ha segíteni akarnak, csak nem mindegy miben...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) Cyberpunk válasza greenity (#4) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ez is egy felfogás.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6) greenity válasza Cyberpunk (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

HM??

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) Honkydoo


Honkydoo
őstag

"játsszam el a gyenge nőt, akinek segítség kell... Nah ez pont nem én vagyok -.-"
A segítségkérés nem feltétlenül a gyengeség jele. Például ha valami nagy dolgot közösen csináltok, nehéz lenne meglenni a másik segítsége nélkül...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#8) Cyberpunk válasza greenity (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem hiszem, hogy definiálnom kéne neked ezt. ;] Máshogy gondolom, de persze nem azért, mert egy hím soviniszta disznó vagyok.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) greenity válasza Honkydoo (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

Két külön dologól beszélünk... amit egyedül meg tudok csinálni, ott miért kérjem más segítségét?

Közös munka esetén más a helyzet :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) HAL-9000


HAL-9000
tag

szvsz utálom a már erőltetetten szerencsétlen és gyenge "nőket", akik csak azért ilyenek mert ők bizony "nők". Sokaknak nem is tetszik, hogy egyenjogúnak kezelem őket szinte minden téren, de ez van :)

[ Szerkesztve ]

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#11) greenity válasza Honkydoo (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem is mondtam, hogy a segítségkérés a gyengeség jele lenne, szoktam segítséget kérni... csak éppen nem alapvető elvárásom, hogy azért mert nőből vagyok nekem segíteni kell...

HAL-9000 :K

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) Honkydoo válasza greenity (#9) üzenetére


Honkydoo
őstag

Azért, hogy lányosabb lánynak tűnj, nem is kell kérni. :) Szülők... Csak a baj van velük. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#13) greenity válasza Honkydoo (#12) üzenetére


greenity
aktív tag

:D hát akkor ez a definíció is megdőlt :P

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) hoffman_


hoffman_
nagyúr

én természetemből adódóan kedves vagyok és ezen a téren piszkosul fel tud bosszantani, amikor egy nő ragaszkodik a nehéz cókmókjához, és nem hagyja, hogy segítsek. nem azért akarok segíteni, mert gyenge nőnek gondolom, aki nem boldogul vele, hanem azért, mert szívesen segítek, élvezze az ilyen irányú előjogait. mert igenis vannak. ezt ők sokszor személyes sértésnek veszik, azt hiszik, hogy nem nézzük ki belőlük, hogy tudnak cipelni egy pár kg-s zacsit, táskát, bármit. (hogy csak ennél a példánál maradjak)

nem erőszak a disznótor, tiszta sor, de miért nem volt jó az a divat, hogy megköszönik és örülnek neki, és váltotta ki az, hogy erős nő vagyok, nem kell az előzékenység.

(mostanában pont felvetődött az egyenjogúság kérdése egy este, amiről határozott véleményem van. semmivel nem becsülöm kevesebbre a nőket, vagy egy nő munkáját, hisz pontosan ugyanannyit ér, azonos teljesítményért, azonos juttatás jár, és a szó szerinti értelmezésben ne legyen különbség a jogban, ez evidens és megkérdőjelezhetetlen. de igenis van jó pár dolog, amit a férfiak tudnak elvégezni úgy, ahogy kell, és ez pontosan igaz fordítva is. ma már elmosódnak a határok, amivel alapesetben semmi probléma nincs, ugyanakkor én szeretem a klasszik férfi-nő felállást, ami közel sem egyenlő azzal, hogy a nőt gyengének vagy alárendeltnek könyvelem el.)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) greenity válasza hoffman_ (#14) üzenetére


greenity
aktív tag

Általában ha olyanom van, akkor egy köszönöm, de megoldommal válaszolok, ha akkor is mondják, hogy de... akkor odaszoktam adni...
Akik ismernek ők tudják, hogy szólok, a lakótársaim meg nagyon :)

Tudod én is kedves ember vagyok, és szívesen segítek, mégis, ha rólam van szó, akkor nehezen kezelem ezeket a dolgokat..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#16) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ember legyen a talpán, aki a mai világban kiigazodik, mikor bunkó... és mikor még bunkóbb. :DDD Komolyan, én mindig, minden esetben megpróbálok tisztelettudó lenni, de kerülőúton gyakran megkapom az oltást.

(#17) greenity válasza Crystalheart (#16) üzenetére


greenity
aktív tag

Én nem szoktam lebunkózni azt aki segíteni akar :D csak megköszönöm, és megcsinálom magam :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#18) lorincmate


lorincmate
tag

Mint sok más dologban a földön, itt is az-az igaz szerintem, hogy egyik szélsőség sem jó, hanem kell valami a kettő között. Túlzottan "Lányos lánynak" sem, de szinte 100%ban elutasítónak és túlzottan " életrevaló"-nak sem jó lenni. De durva általánosságban, szigorúan szerintem, igazad van...

F4 modul

(#19) greenity válasza lorincmate (#18) üzenetére


greenity
aktív tag

Van akitől még ezen elveim ellenére is szívesen fogadom az ilyet, széles mosollyal :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#20) kemotox


kemotox
addikt

Szerény véleményem szerint egzakt módon kéne approximálni a facilitációt. Lehet, hogy az ambivalens viselkedésed megtöri a hercig fiatalember ambícióját, és legközelebb teljesen más attitűddel fog hozzáállni a dologhoz. Ez a fajta segítőkészség nem mindenkinél natív már sajnos. Hagyd, hogy explicit módon végrehajtsa a segítő interakciót, ha az autentikus.

(#21) greenity válasza kemotox (#20) üzenetére


greenity
aktív tag

És akkor ezt lehetne úgy, hogy este 10-kor is megértsem? :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) kemotox válasza greenity (#21) üzenetére


kemotox
addikt

Annyi, hogy segíteni akar valaki, akkor hagyd, hogy segítsen. Nem muszájból teszik ezt az emberek általában. Ez is egyfajta kapcsolatfelvétel. Introvertáltnak is mutatkozhatsz, vagy meg is bánthatod a másikat. (Mi van ha tetszel neki, éjszakánként rád gondol recskázás közben, te meg elküldöd, és olyan szomorú lesz ez miatt, hogy leugrik a hídról? Te jó ég.)

(#23) greenity válasza kemotox (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

Ennek igen kicsi az esélye, hogy miattam leugorjon valaki :P
Viszont, hogy azt a picit is elkerüljem, megfogadom a tanácsod :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ott a cementes zsák, vidd már odébb... ;] :P

azért ezt át kéne még gondolni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) Cyberpunk válasza kemotox (#22) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A szakszavas verzió jobb volt, ez túl egyszerű és nyers. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) greenity válasza Vladi (#24) üzenetére


greenity
aktív tag

Nah jó, akkor elmondom, az asztalomat, ami egy könyvtári asztal... a tetőcsomagtartóra ketten tettük fel a lakótársammal :D nem vagyok túl gyenge...
A cementes zsákot meg lennék olyan hülye, hogy megpróbálom elvinni egyedül, ha nem megy, akkor rikonyálok...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27) HAL-9000 válasza greenity (#26) üzenetére


HAL-9000
tag


:DDD

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#28) greenity válasza HAL-9000 (#27) üzenetére


greenity
aktív tag

ez most mire akart vonatkozni?

"Egy mosolynál jobb a több"

(#29) sziku69 válasza greenity (#28) üzenetére


sziku69
senior tag

A nő a legnagyobb rejtély a világon.
Egyszer azt mondjátok, nem kell a segítség.
Ha utána nem segítesz, akkor a reakció: "Igazán segíthettél volna!"

Ha ilyen vagy, én biztosan rád hagynám. Tégy úgy ahogy neked jól esik :D Utána úgy is az lesz a baj....

Vagyis mindig a pasi a hunyó.............Ez van. :DDD

(#30) tope


tope
addikt

Fiú testvéreid vannak-e ? csak azért kérdem, mert úgy sejtem, már gyerekkorodban megszoktad, hogy nem "szolgálnak" ki a férfiak, nem csinálják meg helyetted a dolgokat, így neked kellett, és így váltál azzá, aki most vagy.
UI: Én pl. 11-12 éves korom óta porszívózok, felmosok, mert az én feladatom lett, sőt ezt a mindenkori partneremtől is átfogom vállalni, ez is lehet valamilyen szinten különcség, hogy férfi létemre, meg ilyesmi...

(#31) greenity válasza sziku69 (#29) üzenetére


greenity
aktív tag

Most nincs igazad, nem a férfi a hunyó minden esetben... legalábbis az én szememben. Ugyanúgy lehet hunyó a hölgyemény is.
Tudod én igyekszem észrevenni a hibáimat.

Annak, hogy így csinálom, annak okai vannak, az egyik nagy oka, hogy volt bő másfél év, amikor senki sem volt az életemben, így megtanultam újra önálló lenni minden tekintetben (kivéve, hogy a szüleim tartottak el...) és nehezemre esett visszaszokni, amikor párom lett, aki sokszor az orrom alá dörgölte a dolgokat.

Tope
Egy lány testvérem van, egy húgom. Igen, mindenben inkább én segítettem apumnak :) Ezalatt az apróbb szerelési munkáktól a fahordás, favágásig mindent érthetsz :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#32) Crystalheart válasza greenity (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az ilyenekkel azért vigyázni kell, édesanyám évtizedekig nehéz fizikai munkákat csinálgatott a ház körül, talicskázott, építgetett, kapált, ásott, stb., mert addig apám a szobájában tévézett, és mára mindenféle ízületi bajai vannak, a fizikai munka megrokkantja az embert, de főleg a nőket, akiknek az ízületeiket nem erre találták ki, és komoly diétát meg edzéstervet kellene tartani ahhoz, hogy amellett is jobb eséllyel maradjon ép minden porcikája.

(#33) greenity válasza Crystalheart (#32) üzenetére


greenity
aktív tag

Figyelek az ilyesmire, és a szüleim is.
Édesanyám kedvenc mondata: ne csináld, még szükséged van a derekadra, neked még szülnöd kell...

Köszönöm a figyelmeztetést :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#34) sziku69 válasza Crystalheart (#32) üzenetére


sziku69
senior tag

Ezzel messzemenően egyetértek. Ez így van. Az én anyám is végzett nehéz fizikai munkát. A dereka tropa, és az ízületei teljesen kivannak. :((

Van egy kedves ismerősöm, a munkám révén ismertem meg. Boros Sándor a neve. Fiatal korától intenzíven sportolt. Gerelyhajító volt. Évekig ott volt a magyar élvonalban. Túlterhelte magát, ami mára meg is látszik rajta. Alig bír járni. Pedig Ő egy nagyon erős férfi volt anno.

[ Szerkesztve ]

(#35) Lenry


Lenry
félisten

akkor te vagy az ellenpólusa az itt leírt nőknek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) greenity válasza Lenry (#35) üzenetére


greenity
aktív tag

hát remélem kevés a közös pontom a fent nevezett hölgyekkel

"Egy mosolynál jobb a több"

(#37) jimmy399


jimmy399
senior tag

Bennem meg az a kép élt a lányokkal kapcsolatban, hogy törékenyek, ami igaz is, de ugyan úgy van erejük cipekedni, meg megemelni dolgokat, meg akár egy babát is világra hozni, node ahhoz sokkal nagyobb erő kell, mint megelemni ezt-azt...

--- N/A ---

(#38) greenity válasza jimmy399 (#37) üzenetére


greenity
aktív tag

Ez egy jó meglátás :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#39) greenity


greenity
aktív tag

Hozzáteszem, hogy azért nem vagyok olyan szörnyű mint első olvasásra látszik :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#40) sziku69 válasza greenity (#39) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem vagy szörnyű, csak különleges. Egy fizikus csaj, aki kihasználja a föld gravitációját! :P

(#41) jimmy399 válasza greenity (#38) üzenetére


jimmy399
senior tag

Remélem, hogy érdekel a részecskefizika meg a kvantumfizika :)

--- N/A ---

(#42) greenity válasza jimmy399 (#41) üzenetére


greenity
aktív tag

kvantumfizika tárgykörébe tartozik a doktori témám :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#43) jimmy399 válasza greenity (#42) üzenetére


jimmy399
senior tag

Váóóó :) Akkor szerintem lassan indulhatnál dolgozni a CERN-be az LHC-be xD

--- N/A ---

(#44) greenity válasza jimmy399 (#43) üzenetére


greenity
aktív tag

Óh hát én nem vagyok olyan okos :D de igyekszem, még a doktori képzésen túl kell jutni :P

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.