Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rw-ultra


rw-ultra
tag

:(

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#2) greenity válasza rw-ultra (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Azóta meg van a számolás, már az adatok kielemzését is nagyrészt megcsináltam, nagyrészt.... :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Lenry


Lenry
félisten

12000 sornyi munkámról akkor is csinálnék 3 biztonsági másolatot, ha csak 12000 sornyi A betűből állna.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) DeltaPower válasza Lenry (#3) üzenetére


DeltaPower
őstag

Így van, a készülő szakdogámat 3 különböző vinyón, plusz pendriven-n és ftp-n is tároltam, naponta legalább egyszer frissítve, és persze menteni csak és kizárólag save as-al.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5) greenity válasza Lenry (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Ebben igazad van. A bökkenő annyi volt, hogy a program futása közben sikerült felülírni pillanatok alatt. Esélyem nem volt másolatot csinálni róla. Azóta van. :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) greenity válasza DeltaPower (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

Alapvetően nálam is így működik a dolog, most is 2 helyen van fent plusz google drive-n.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) Crystalheart válasza greenity (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én egyszer véletlenül kitöröltem shift+del-lel kb. 20 ezer sornyi delphi programkódot. Na akkor kicsit beparáztam, pár nappal a szakdoga leadása előtt. Szerencsére sikerült visszaállítanom recovery programmal. :D

(#8) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a backup:). mondjuk itt is van többfázisú, több gépen, meg két hetente egy extra szinkron a témaveznél is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) puttputt válasza Crystalheart (#7) üzenetére


puttputt
őstag

Nekem is sikerült egy hasonló akciózás. Szépen enkódolgattam php-motorfájlokat és a tesztfájlok helyett a kódolatlanokat (eredetieket) sikerült kitörölni egy mozdulattal.. :U Szerencsére, minden fontos lépés után készítettem manuál- és 2 naponta futtattam 2 irányú "auto-mentést".

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#10) greenity válasza puttputt (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Az egészben a legjobb, hogy ma az egyik "kolléga" közölte, hogy teljesen felesleges művelet volt az egész számolásom :Y

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) puttputt válasza greenity (#10) üzenetére


puttputt
őstag

Erre azt "kell" válaszolni, hogy: "Ennek ellenére mégsem okozott hibát és roppant egyedi megoldás!" :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12) proci985 válasza greenity (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ott nem úgy kezditek, hogy először legyen meg a probléma/cél (objective / aims), aztán háttér (background), aztán egy method, aztán egy approach, és ha ezek úgy kb megvannak, akkor álltok neki bármit is számolni? nálunk ez a rendszer van, pont amiatt, hogy az ember tényleg azt csinálja, amit akar és amire szüksége van.

puttputt: persze, csak vagy kiszámolt valamit ami már megvolt, vagy a validityje lett alacsony mert nem azt számolta, amit kellett volna.

(angol kifejezésekért elnézést, nem tudom domainen belül magyarul miként fordítják őket)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) greenity válasza puttputt (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

Hát hja :) Azért jól elszórakozott vele a gép. Mondtam a kollégának az adatvesztést, válasz: hát, ilyen velem is volt ... nem egy jó móka... mondom nem... főleg, ha "feleslegesen" dolgoztam vele én is és szegény gép is :/

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) greenity válasza proci985 (#12) üzenetére


greenity
aktív tag

Így csináljuk. Az a helyzet, hogy a témavezető néha légből kap dolgokat, és akkor úgy gondolja, hogy az jó, és akkor én meg a "kolléga" számolunk, később rájövünk, hogy jó vagy nem...

Most pl olyat számolok, amit nem is tudok, mert ezzel a géppel lehetetlen, vagy csak én vagyok béna

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) proci985 válasza greenity (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tanszéki gép, gépterem, vagy valami? amit leírtál p3mas szerintem nem igazán optimális a célra sebesség szempontjából. meg hiányzik belőle egy csomó olyan utasítás, ami jól jöhet számolgatni.

ja, ez a számolgatás ilyen, bár nekem a literature analysistől van lassan herótom. viszont hétvégére végre nekieshetek a tooloknak, aztán végre talán fejleszthetek is valamit :)) .

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) greenity válasza proci985 (#15) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen, az kéne, most kaptam egy feladatot a kollégától. Lehet, hogy szólnom kell neki, hogy bocs de képtelen vagyok rá erre a gépemmel. Anyu i3as gépével meg tökéletesen meg tudom oldani a dolgot. A bökkenő, hogy anyué, és ő nincs hozzá Pécsen + az interaktív táblás cuccok nem biztos hogy örülnének neki hogy ha az egyik thread-et elvenném a számoláshoz.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) greenity válasza greenity (#16) üzenetére


greenity
aktív tag

Azért ezt megtudta csinálni, mire nem jó a Maxima :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#18) proci985 válasza greenity (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem tudsz a tanszéken kérni egy accountot/távoli bejelentkezést? vagy akár valamelyik sarokban lévő épp nem használt p4est? (ha egy magot kapnál egy pár éves négymagoson pl egy virtuális rendszerben az is hatalmas ugrás lenne).

interaktív táblás cuccok mit csinálnak?

szerk, na remek!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) greenity válasza proci985 (#18) üzenetére


greenity
aktív tag

Volt róla szó, hogy kapok egy gépet a gépteremben. 2 magos szépségek.... Csak mindig hétvégére maradt a meló és anyu gépén megoldottam. Most így hirtelen kellett a dolog, és el is felejtettem szegény gépemet. Majd doktorira szerzek be egy combosabb vasat :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#20) proci985 válasza greenity (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Ja, doktorira nem fog ártani, ha szimulációt is kell végezned. Mégiscsak publikálni kéne, az meg nem mindegy, hogy mennyit müttyög a géped. Diplomamunka egy részéhez nálam pl legalább 8 giga memória fog kelleni, de inkább 16.

Anno én emlékszem, hogy a p3masomat amiatt kellett cserélni, mert nem bírta el a Netbeans valós idejű kifejezés elemzőjét Java környezetben. Nem ma volt:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) puttputt válasza proci985 (#15) üzenetére


puttputt
őstag

Ne tudd meg, komoly cégek néha mikkel dolgoztatnak... (Bár, gyanús, hogy abszolút képben vagy.)
Ehhez képest néha még az itt tárgyalt "resource"-ok is élmenők lehetnek. :U
Sebaj. Pont ez benne a kihívás. Alkoss "nagyot" a "kicsin". Olyat, amitől valóban úgy érzed egy idő után, hogy "zabszem van a...". :DDD

Velem előfordult, hogy elszállt a Paint a következő tartalommal: "Please, close another program as no more memory..." Gondoltam, lekapcsolom az adatbázisközpontot, hátha le tudok belőle menteni egy shotot. :U Aztán mégsem.

Ui.: Amúgy, korrekt az aláírásod és látom, egy évjárat is vagyunk! :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#22) greenity válasza puttputt (#21) üzenetére


greenity
aktív tag

Az előző gépemhez képest ő előre lépés elvileg(Celeron M, 1,7 GHz), gyakorlatilag nem így érzem... Mindegy, ezt a félévet kihúzom vele.

Most is azért vannak olyan számolásaim, ami ezen a gépen 36 óra... azt valahogy nem nagyon szeretem, mert akkor gyakorlatilag másfél napig használhatatlan a gépem, még a böngésző is gyatrán fut mellette...

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.