Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

"Sokan nyafogásnak veszik azt, hogy sajnálom, hogy nem ihatok alkoholt. Igen, sajnálom, mert amikor a társaság akikkel vagyok iszik, kívülállónak érzem magam..."

... és ha iszol, akkor mivel érzed jobban magad közéjük valónak? Most hülye példa, de ha mindenki a kútba ugrik, akkor Te is?

Én egyébként nem vagyok nagy piás és pont leszartam és most is, hogy társaságban valaki mondogatta, hogy igyál már, mert... Ahhoz meg ha pia kell, hogy jól érezd magad, az régen rossz :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) greenity válasza total90 (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Tudom, ez hülye dolog...

Mondjuk mikor a többiek már részegek, én meg józan vagyok, az eléggé kellemetlen tud lenni.

Egyébként nem szoktam sokat inni 1-2 sör és annyi.
Jól érzem magam pia nélkül is, életem első 20 évében is tökéletesen jól voltam nélküle.
Nem az alkohol maga ami hiányzik. A koccintás és hasonlók hiányoznak.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Иван válasza total90 (#1) üzenetére


Иван
őstag

Mert az alkohol ivás egy társasági élmény, olyasmi, mint az evés. A rituálék, az érzés, a pótcselekvés. Persze én is voltam már úgy, hogy egész este csak kólát ihattam, pont ugyan az, mintha sör lenne, csak avalhogy a korsó, meg a hab, meg a csapolás meg az egész hiányzott. Nem az alkohol. Sőt, néha úgy érzem, hogy az alkohol miatt érzem rosszul magam. Az ivászat gyakran elveszi a társaság és a történés élményét.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) Vakegérke válasza Иван (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csuda tudja. Mikor még jártam társaságba, jól elvoltam a sörözők közt a paradicsomlevemmel, vagy rostos őszibaracklével. Nem vették zokon. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) greenity válasza Vakegérke (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem is az, hogy zokon veszik. Részemről az a gond, hogy más a hangulat. Bár lehet bennem van a hiba :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) FatalEror


FatalEror
addikt

Szia!
Én is hasonlóan vagyok,igaz nem vagyok beteg,de én is sok pofont kaptam,kapok,és már beleuntam,mindig úgy voltam vele,hogy megfutamodni a legkönnyebb,de inkább kemény leszek,és felállok,de már meguntam,annyiszor kellett már felállni.Beleuntam.Már úgy vagyok vele,hogy nem akarok "macsó" lenni,és gyáva módjára megfutamodni,csak azt nem tudom,hogy jobb lesz-e.De nem is írom tovább,mivel még azt gondolják,hogy itt sajnáltatom magam,aki érzett hasonlóan,az tudja miről beszélek,aki nem az nem.Igaz neked nehezebb mint nekem,de tudom milyen az is amikor nem látsz kiutat a betegségből és feladnád,nem rég hasonlóan voltam vele én is,de lás csodát felálltam akkor is.Csak azt tudnám,hogy mit vétettünk,hogy mi ezt kapjuk? :F Miért kell állandóan a szarból kimászni.Na mindegy tényleg nem akarok sírni mint egy fürdős qrva,tedd a monitorra kezed,küldöm az energiát,mint Kozso a szeretet. :D

HardCore is my LifeStyle

(#7) greenity válasza FatalEror (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

:)

Én sem nyavalyogni akartam.

Egyszerűen sok volt ez mostanában.

Köszönöm az együttérzést. :)

Kitartást a továbbiakban :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) puttputt válasza Vakegérke (#4) üzenetére


puttputt
őstag

Tőlem is megszokták, hogy évente max. 3x iszom meg velük 1-1 üveg sört. Maximum.
Aztán mi történik? Semmi. Ettől senki sem lehet kívülálló. Sőt. Sokszor az ilyen "felfogásúak" veszik át egy idő után az irányítást. Érdekes. Amikor kezdtem a Cégnél, legalább 10-en dohányoztak és 3-an nem. Ez mára megfordult.

Sosem éreztem, hogy a társasági élményeimhez hozzá kell járulni némi alkohollal. Azon kívül, hogy a gimnáziumi évek alatt én is hajolgattam erre-arra pár "teszkósbor" után. Azóta is émelygek a bortól, tudom, én rontottam el, azaz mi. :)

zöldike: Privátban már írtam neked, hogy koccints. Mármegintnemfigyeltél? :P

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9) greenity válasza puttputt (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

Szégyellem is :B Bocsánatodat kérem :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Иван válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Иван
őstag

Tőlem se vették zokon.

Amúgy én szeretem is az alkoholt (na nem úgy, vagyis igen, úgy is ( :F )).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) puttputt válasza greenity (#9) üzenetére


puttputt
őstag

Meg van bocsátva. Hukk. :D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12) greenity válasza puttputt (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

Ennek mélységesen örülök :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) puttputt válasza greenity (#12) üzenetére


puttputt
őstag

Nem a te hibád.
Kicsit sokat "i(ro)ttam" az egészségedre ma is. :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14) greenity válasza puttputt (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

Nyugodtan nyugodtan :) amíg nem árt meg addig hajrá :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) puttputt válasza greenity (#14) üzenetére


puttputt
őstag

Az írás sosem árt. :DDD Nem, nem ittam. Szerintem már sok-sok hét óta. Nem is emlékszem hirtelen, mikor.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#16) total90 válasza greenity (#2) üzenetére


total90
veterán

Azt írod, hogy az hiányzik, hogy amikor a többiek részegek, Te meg nem... de nem szoktál sokat inni. Ez a kettő nem vág egybe, de na.
Egyébként koccintani mással is lehet, nem muszáj, hogy alkohol legyen.

(#3) Иван

"az alkohol ivás egy társasági élmény, olyasmi, mint az evés" :F

Ezt most tök komolyan így gondolod? Hogy piázni ugyanolyan létszükséglet, mint enni? Szerintem az élménynek magának a társaságnak kell lenni, nem a piának...

Egyébként nem kell azt hinni, hogy absztinens vagyok, én is voltam részeg (6 éve utoljára és nem is terevezem a következőt), szoktam néha néhi meginni 1-2 italt, de ami jól is esik, ami épp elég.
Oktoberfesten pl. egy korsó sör már látszatta a hatását :B Viszont még minden okés volt, csak éreztem, hogy ittam és attól tovább nem akarom... nem hiányzik másnap, harmadnap és az egészségre is igyekszem mostanság figyelni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17) hengerPHanda


hengerPHanda
csendes tag

Mert a legjobb sztorik nem a salataevessel, vagy egy pohar kolaval kezdodnek... ;)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#18) greenity válasza total90 (#16) üzenetére


greenity
aktív tag

Még életemben nem voltam részeg, nem is akarok az lenni. Egyszerűen más az élmény úgy, hogy ha az emberben van egy-két sör, mintha nem.

Ennek ellenére elvagyok pia nélkül. De ha már nem iszom, és egyéb dolgokban is türtőztetnem kell magam, ráadásul belassulok a gyógyszertől, akkor örülnék neki, ha nem fájna, nem szenvednék.

hengerPHanda igen, ebben van valami, de néha a rossz sztorik is piával kezdődnek :(

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19) hengerPHanda válasza greenity (#18) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Azt mondjak tul pozitiv vagyok :D

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#20) greenity válasza hengerPHanda (#19) üzenetére


greenity
aktív tag

Az sosem baj :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#21) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

erdemes erosnek lenni, gondolj rambora :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) greenity válasza Mr.Csizmás (#21) üzenetére


greenity
aktív tag

Ramboból is kitört a fájdalom a végén...
bár ott még nem tartok :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#23) Mr.Csizmás válasza greenity (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt nem mondtam hogy teljesen, de mirol is lenne szo?

ha valami kuzdelmed van, lehet nem is a tied. rambo is megmondta a vegen, "ez nem az en haborum".

a tobbire meg ott a becsulet es kitartas :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) greenity válasza Mr.Csizmás (#23) üzenetére


greenity
aktív tag

erről van szó

"Egy mosolynál jobb a több"

(#25) Mr.Csizmás válasza greenity (#24) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hat, a mosoly hianya nem tul nagy veszteseg, mert a vilag ugyse erdemli meg, az a lenyeg amit belul erez az ember.

az orvosi reszehez nem szolok hozza.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) greenity válasza Mr.Csizmás (#25) üzenetére


greenity
aktív tag

A mosoly a legkisebb gondom lassan.
A fájdalom, és az szellemi teljesítőképességem csökkenése azért kiakaszt. Rányomja a bélyegét az életem elég sok fontos területére. De még tartom magam, ahol kell :)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27) Mr.Csizmás válasza greenity (#26) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:(

erdemes erosnek lenned. van aki melletted all?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) greenity válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


greenity
aktív tag

Vannak barátaim, ha ez a kérdés. A fórumról is. A családom is mellettem áll.
Ennek ellenére, senki nem tudja, mi van velem, mert nem érzik, csak azt látják, hogy szenvedek, segíteni nem tudnak.

A legnagyobb segítség az, ha van kinek szorítani a kezét. Ilyen viszont fizikailag nincs. Kicsit egyedül érzem magam, annak ellenére, hogy semmi okom nincs rá.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#29) Mr.Csizmás válasza greenity (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

marmint az enyhit, ha szorithatsz egy kezet fizikailag?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) greenity válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


greenity
aktív tag

Inkább csak lelkileg segít.
Legtöbbször ökölbe szorul a kezem, mert úgy könnyebb elviselni.

Az, ha valakinek szoríthatom, foghatom a kezét, olyan, mintha nem csak sajnálna az illető, hanem megoszthatom vele a dolgot. Most ilyen nincs.

Szeretem a barátaimat és a családomat, nekik is meg van a maguk baja, és azon kívül, hogy meghallgatjuk a másikat nem sokat teszünk/tehetünk. Így ez a dolog elmarad.

Az, hogy jobban vagyok, ha szorítom valakinek a kezét, egy emlékből fakad.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#31) Иван válasza total90 (#16) üzenetére


Иван
őstag

Nem azt mondtam, hogy létszükséglet, hanem hogy olyasmi társasági élmény, mint az evés. Enni se szeretünk egyedül, vagyis régen általában a közösség/család együtt fogyasztotta el az étkét. VAgy étterembe is ritkán ülünk be egyedül.

A nyugati kultúrkörben ismerősökkel inni (bizonyos társadalmi normák közt) egyfajta társasági élmény, szocializáció, protokoll és udvariasság. A sörözésben sosem a sör a lényeg, a lerészegedésben sosem a részegedés a lényeg (ha igen, azt már inkább alkoholizmusnak hívjuk), hanem hogy más emberekkel osztozunk az élményen.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#32) greenity válasza Иван (#31) üzenetére


greenity
aktív tag

Nekem pont ez hiányzik, az együtt. Attól, hogy én nem alkoholt, sört, stb-t iszom, már kívülállónak érzem magam. Persze ez hülye dolog, de így van.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#33) Vakegérke válasza greenity (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van alkoholmentes sör is. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) FatalEror válasza Vakegérke (#33) üzenetére


FatalEror
addikt

játék pénzt elfogadsz? :D :)

HardCore is my LifeStyle

(#35) greenity válasza FatalEror (#34) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen, ez valami ilyesmi érzés lenne

"Egy mosolynál jobb a több"

(#36) Иван válasza Vakegérke (#33) üzenetére


Иван
őstag

Alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#37) FatalEror válasza Иван (#36) üzenetére


FatalEror
addikt

Pont ezt kerestem! :(( :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#38) greenity válasza Иван (#36) üzenetére


greenity
aktív tag

:D :D

még jó hogy én ilyen termékkel nem élek :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#39) FatalEror válasza greenity (#38) üzenetére


FatalEror
addikt

Amennyiben nő vagy,azt mondom rendben,amennyiben férfi azt,hogy várjuk ki a végét. ;]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#40) greenity válasza FatalEror (#39) üzenetére


greenity
aktív tag

Az avatarom szerintem sok mindent elárul. Egyébként igen, nőből vagyok.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#41) FatalEror válasza greenity (#40) üzenetére


FatalEror
addikt

Vannak itt olyan férfiak is akiknek női az avatarjuk,úgy,hogy arra inkább nem esküszök. :N

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#42) greenity válasza FatalEror (#41) üzenetére


greenity
aktív tag

Akkor szólok, lányból vagyok :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#43) FatalEror válasza greenity (#42) üzenetére


FatalEror
addikt

Köszönöm,és szeretném ha elfogadná szerény bocsánatkérésemet minden kellemetlenségért hölgyem.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#44) greenity válasza FatalEror (#43) üzenetére


greenity
aktív tag

Miféle kellemetlenségre tetszik gondolni Uram?

Nem tudok ilyenről :)

De ha mégis :) akkor megbocsájtva :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#45) Eastman


Eastman
őstag

Akupunktúrával, akupresszúrával nem próbálkozol? Enyhe terápia és lehet, hogy eredményre visz. Dr Eöry Ajándok a Jedi-mester a témában.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46) greenity válasza Eastman (#45) üzenetére


greenity
aktív tag

Köszönöm a tippet. Lehet még eljutok ilyen helyekre is.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#47) Eastman válasza greenity (#46) üzenetére


Eastman
őstag

3-1-2 meridiántorna. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48) puttputt válasza Иван (#31) üzenetére


puttputt
őstag

Mondasz valamit. Sőt. Ez tulajdonképp így volna helyes, ahogy leírod. Kulturális szokásként. A modern államokban (nem, nem az Emirátusban ;] ) ez valóban bevett dolog és némely formában követendő is lehetne.
Csakhogy, minden ember - mint minden másra -, erre is másként "reagál".
Nem lehet és nem szabad elvárásnak lennie ennek a "kulturális beidegződésnek".

Nekem például elég érzékeny lett rá a gyomrom az utóbbi években. Régen benyakalhattam, amennyit csak... Hihetetlen jól bírtam! Liternyi borokat is akár. :DDD Persze, nyilván... Körülbelül 4-5 alkalommal összességében, a gimnázium alatt ... rendeztem efféle tivornyákat a társakkal.
Egyszer részegedtem le igazán, a banketten, mivel egy hűs pincéből... No, ez ismerős lehet. "Legurultunk" a hegyoldalról, ráadásul pont azok, akik amúgy nem igazán... A nagyivók támogattak minket aznap este. :D

Szóval nem, nem azt mondom, hogy az ivászat feltétlen az ördögtől való. Szó sincs erről. Csak annyit, hogy meg kellene inkább értetni greenityvel, hogy gyakorlatilag semmit sem veszt azzal, ha akár évekre absztinenciára kötelezik. Ha teszem azt.. amputálni kellene a fél lábát. Nos, az már probléma.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#49) greenity válasza puttputt (#48) üzenetére


greenity
aktív tag

Tisztában vagyok vele, hogy el lehet lenni alkohol nélkül. Egészen jól ellennék vele akkor, ha lenne eredménye, és nem fájna.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#50) puttputt válasza greenity (#49) üzenetére


puttputt
őstag

Mondjuk... fájdalomcsillapítás végett... egy kis ideig... már ha gyógyszert nem szedsz mellé (ami gyakorlatilag, ilyenkor szinte képtelenség...), akkor még hagyján, valóban. Csak ugye az utóhatásairól és az évekig tartó "tisztulásról" (nem feltétlen a te esetedben) ne is beszéljünk.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.