Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Heeken


Heeken
tag

Készülsz, vársz és mégsem. Ismerős a helyzet. Dühítő. Nem tudsz ezzel a helyzettel mit csinálni sajnos. Le kell nyelni a gombócot, és tovább lépni.

(#2) greenity válasza Heeken (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Az dühít a legjobban, hogy ha tudom, hogy ez lesz, hazaértem volna már...
Plusz az is dühít, hogy nagyon jól tudja, hogy első szóra ugrom, mert van egy célom, amit csak vele tudok elérni, nélküle nem....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Heeken válasza greenity (#2) üzenetére


Heeken
tag

Azt tudom mondani, hogy vegyél egy mély levegőt. Ellene tenni már nem nagyon tudsz. Hozd ki még a napból amit lehet! Otthon jó pihenést. :)

(#4) greenity válasza Heeken (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Köszi a maradék két órámban amit otthon lehetek :D viszont mára befejeztem a diplomamunka bújását. Eléggé leterheli az agyam, hogy folyton az járt a fejemben

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) Heeken válasza greenity (#4) üzenetére


Heeken
tag

Nálam ugyan ez érettségivel. :D Még jó hogy a PH!-t olvasva megvan a tanulás és a szórakozás is. :DDD Kellemeset a hasznossal. :DD

(#6) Vakegérke válasza greenity (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Most csak vele, mondhatjuk kiszolgáltatott vagy, de ennek a világnak hamarosan vége.
Légy türelmes, légy rácsodálkozó, bálványozó, légy guminyuszi a cél érdekében. Nem tart már sokáig.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) greenity válasza Vakegérke (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

Ez még nagyon sokáig így lesz, a doktori során is ő lesz a témavezetőm, azon egyszerű oknál fogva, hogy ő csinálja azt, ami érdekel...de akkor ilyen nem lesz, mert akkor bent leszek az egyetemen munkaidőben és nem ingázok a suli meg a jövőbeni albérlet között.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) mager#


mager#
csendes tag

A cél szentesíti az eszközt. Kitartás! De, ha vagány vagy a legközelebbi találka során, majd így kezded a mondatot:
-Na idefigyeljen!

:C ;]

(#9) greenity válasza mager# (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

:D Tegeződünk... néha azért szoktam szólni, hogy hékás, nem így kéne, de... amíg nincs vége ennek a hercehurcának egy diplomával és egy doktoris felvétellel nem hisztizek csak kiakadok, bőgök egy sort és kész. Abban igaza van, hogy ezen még sokat kell dolgozni, szerintem első változatnak megteszi

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Erről egy történet jut eszembe. Egy illetőnek küldtek emailben egy 40 oldalas matek cikket, hogy olvassa el, nézze meg. Másnap rákérdezett a küldő, hogy miért nem válaszol, tán valami hiba van a cikkben? Ő ezalatt egy konferencián vett részt, tehát abszolút semmi ideje nem volt cikket olvasni.

Kezdenek az emberek hozzászokni az azonnali reakciókhoz és szinte elvárják azt.

(#11) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Csak hogy lásd, lehetne rosszabb: most realizáltam, hogy már esélyem nincs arra, hogy elkészüljön a diplomamunkám. Innentől kezdve no államvizsga, no diploma júniusban.

A pozitívum az, hogy nem múlik rajta semmi, mert munka mellett csinálom, nem kell semmihez, de másokkal fogok államvizsgázni, és még fél év iga.

Szóval úgy néz ki, ha nem történik csoda, akkor bukta. Én csesztem el. Azért még küzdök férfiasan, bár értelme nincs, de akkor már harcban bukjak el.

(#12) zoo8800 válasza DeFranco (#11) üzenetére


zoo8800
veterán

Mióta csúszik a projekt?

rip and tear, until it is done

(#13) greenity válasza DeFranco (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

:(

Nálunk az államvizsga meg a diplomamunka külön dolog. Bár ki tudja máshol hogy működik. Remélem a legjobbakat.
Tudom, hogy nincs rossz dolgom alapból, de azért néha fáj, amit csinál még így is.

Eszleny: nem vártam volna választ, ha fél kettőkor nem azt mondja hogy legkésőbb 3-ra elolvassa a dolgot. Azóta egyébként összeraktam magamban, hogy nem direkt szúrhatott ki velem. Ez egy üzlet köztünk, én mehetek doktorira, neki lesz újabb rabszolgája.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) DeFranco válasza zoo8800 (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Eddig időben vagyok, másoddiploma, szóval nem sürgős, nem múlik rajta semmi. Ahhoz képest, hogy az előző félévet 5.0-val zártam :DDD De ez most nem rólam szól, nem is akarok picsogni, csak leírtam, hogy van rosszabb :)

@greenity: nálunk ha nincs dolgozat, nincs államvizsga. Szívás de ez van.

(#15) greenity válasza DeFranco (#14) üzenetére


greenity
aktív tag

Ez némiképp gonosz dolog, bár ha ez van ez van...

Egyébként belegondolva, lehet, hogy csak a mi szakunkon van így, nemrég egy kémia alapszakos is hasonlót mesélt, én meg néztem mint hal a szatyorban...

Azért tegnap hazafelé átgondoltam mindent, volt időm rá :D valószínűleg feleslegesen akadtam ki.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#16) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Most komolyan attól jön a dühroham, hogy a témavezetőd elodázta a dolgot hétvégére? :D Nem tudom, ennyire közeli a határidő, hogy ezzel veszélybe sodor?

(#17) greenity válasza Crystalheart (#16) üzenetére


greenity
aktív tag

A dühroham talán nem is volt igazi.. néha ki tudok akadni rá, mert olyan amilyen.
Azért zavart ennyire a dolog, mert mikor elkezdte átnézni, helyből írt át dolgokat, és mondtam, hogy amíg nem kapom meg a többit, akkor talán azt megkaphatnám, hogy sejtésem legyen arról, hogy írjam át... mert bár jó a memóriám, a kettő nem ugyanaz :( Nem az bántotta a pici lelkem, hogy azt mondta, hogy hétvége, hanem az, hogy erre vártam 4.5 órát, hogy ezt mondja... ezért húztam fel magam. Persze utólag belátom, hogy nem számolt azzal, hogy értekezletre kell mennie stb... ettől még abban a pillanatban és még a hazafelé útig nagyon piszkálta az agyam.

A határidő maga május 6. nincs se közel se messze.. azért most már érdemes lenne valamit haladni is. Igaz a tartalom maga megvan, csak nem tudok szépen fogalmazni. és így csak 38 oldal ábrákkal és nem 50-60 mint ami a témavezetőm által elvárt.

Ami még jó, hogy miközben írtam egyszer csak kék halállal elszállt a gépem. Utána hívott. Így nem is tűnt fel, hogy az egész tex file, elhalálozott ... gyönyörű szép téglalapok vannak a kb. 800 sornyi kód és szöveg helyett. Ezzel viszont szerencsém volt, mert bár elölről akarom kezdeni az egészet, a képleteket nem szívesen írom újra, ilyesmik, tegnap lementettem a barátnőm pendrive-jára az egész mappát :D Szóval van némi öröm is az ürömben :)

Noh de munkára fel.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#18) Crystalheart válasza greenity (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem egy kicsit túlzottan rágörcsölsz, akárhogy is. Kezeld lazábban a dolgot. Másnak is közbejöhet valami, és pár óra standby nem a világ. Ha tudnád, hányszor volt akár olyan is, hogy valakinek felajánlottam, hogy segítek neki valamiben (most legutóbb épp egy színészpalántának mondtam, hogy segítek neki a felvételire való felkészülésben, miután ő kérte), elmentem Pestre is akár, aztán sehol senki és még telefonon sem lehet elérni. Az ilyeneken nem szabad felhúzni magad, attól nem lesz jobb, csak fölöslegeden idegeskedsz. És elsősorban örülj, hogy nem én vagyok a témavezetőd, mert én az elodázás után, hétvégén még el is felejteném. :D

(#19) greenity válasza Crystalheart (#18) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy ő nem felejti el :D épp ezért már hétfőn rátelefonálok, hogy küldtem ám valamit :D

Igen, rágörcsöltem, erre az egészre, mert az alapképzésben írt szakdolgozatom éppen átcsúszott kettessel, pedig azzal is dolgoztam, csak az egy idő után én is leszarom, ha te is leszarod effektus miatt a végén már én sem foglalkoztam vele. Most sokkal többet foglalkoztam vele, és van bennem egyfajta bizonyítási kényszer, hogy ennek jónak kell lennie.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#20) Crystalheart válasza greenity (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyébként miről írsz? És a tartalommal, vagy a fogalmazással van-e elsősorban gond még?

(#21) greenity válasza Crystalheart (#20) üzenetére


greenity
aktív tag

:D

Kvantumoptikáról szól. Konkrétan arról szól, hogy a kvantált fény két tulajdonságára felírt határozatlansági relációk nehezen használhatók és számolhatók. Ezek a mennyiségek a fotonszám és a fázis. A problémát a fázis okozza, mivel nem tudjuk úgy felírni, hogy értelmesen használni lehessen. Ez abból adódik, hogy maga a "klasszikusan" vett fázisoperátor nem hermitikus, így nehéz vele számolni. Sok okos ember próbált erre megoldást találni, Dirac, Susskind-Glogower és Pegg-Barnett. Susskind és Glogower az egy operátor helyett kettőt vezetett be, de ezzel az a probléma, hogy bár hermitikusak, nehéz velük számolni, és csak a klasszikushoz közeli állapotokra van rendben, a vákuumhoz közeli állapotoknál nem működik, ellentétes eredményekre jutnak. Pegg és Barnett pedig egy olyan fázisoperátort vezettek be, ahol a véges téren számoljuk ki a mennyiségeket, majd egy végtelenbe vett határátmenettel tudjuk meg a fázist, illetve a várható értékeket és szórásokat.
2010-ben egy magyar és egy spanyol fizikus bevezetett egy új határozatlansági összefüggés, melyben nem a fázist, hanem az egyik léptető operátort használják, és az az állításuk, hogy ugyanott van a minimuma mintha a Pegg-Barnett fázisoperátorral írnánk fel a fotonszám-fázis határozatlansági relációt. Ezt vizsgálom két módszerrel.

Most kb a diplomamunka beszámolómat meséltem el.

A legnagyobb probléma az, hogy nem tudok mesélni, csak leírom, a témavezetőm szerint tőmondatokban , hogy, pedig szerinte tankönyvet kéne írjak...

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) Crystalheart válasza greenity (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó, minthogy nem értek a témához, ez így bizonyára tömény nekem :D de nem másolsz be egy rövidebb részletet, hogy milyen a fogalmazás képe? Hátha van itt olyan, aki tudna javaslatot tenni.

(#23) greenity válasza Crystalheart (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

"Mivel az eltüntető operátor nem hermitikus, szükségünk van a nem hermitikus operátor
varianciájának számolási módjára, egy nem hermitikus A operátor varianciája [11]:
képlet (nem másolja szépen... )(1.37)
A = a esetben, (Delta a)^2 csak a koherens állapotban 0. Az eltüntető operátor varianciája
azt méri, hogy az adott kvantumállapot milyen közel van a koherens állapothoz. Ezért
a dinamikus rendszerek tanulmányozására használják [12–14]. Az eltüntető operátor
szórása a kvadratúrakomponensekkel kifejezve: (képlet)"

"A határozatlansági reláció határa nem konstans, függ az eltüntető operátor várható értékétől.
Olyan összefüggést kerestek, melynek határa nem az eltüntető operátortól, hanem
a számoperátor várható értékétől függ. A Robertson-Schrödinger egyenlőtlenségekből
[15] levezetve a következő alakra jutottak"

Ehhez hasonlóan fogalmazok mindenhol...

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) Crystalheart válasza greenity (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezek nem tőmondatok, hanem egyfajta zanzásítás. :D Mintha a mintát épp a tankönyv összefoglaló részéből vennéd, és nem mondjuk egy olvasmányos ismeretterjesztő könyvből. (Nézz meg mondjuk egy Stephen Hawking könyvet, hogyan oldja meg az olvasmányosságot, onnan akár mintát is vehetsz, módszereket leshetsz el.) Szerintem próbálj beszúrni kommentárokat, próbáld a szóismétléseket kiváltani új mondatokkal, körülírásokkal. Mindenek előtt pedig, mivelhogy reál a téma, az egyes mondatokat és a felvetett problémákat, ahol lehet, fejtsd ki, magyarázd meg, hozz be "mellék-thread-eket". Az sem nagy baj, ha egy kérdést a dolgozat különböző pontjain más-más aspektusból is megvizsgálsz, még ha a zanzásított probléma ugyan az is. Sajnos példát nem tudok mondani, mert nem értek a témához.

[ Szerkesztve ]

(#25) greenity válasza Crystalheart (#24) üzenetére


greenity
aktív tag

:) köszi :)

egyébként Feynman prof. könyvein nőttem fel, ő úgy tanít, hogy nulla képlet, csak mesél, lehet tőle kéne tanulni :D most nézek még cikkeket :D hátha abban találok valamit, hogy normálisabban nézzen ki az egész .

"Egy mosolynál jobb a több"

(#26) Crystalheart válasza greenity (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, plusz egy fogás: ugye van maga a szaknyelv, amit hazsnálsz. De amikor az adott tételt magyarázod, már csak a szóismétlések elkerülése végett is nyugodtan használj magyar kifejezéseket is, ahol lehet, ahol van szinonima. Ettől sokkal olvasmányosabbnak fog tűnni. Gondolok itt olyanra pl., hogy konstans szó a környezetétől függően lehet állandó, rögzült, pontosan meghatározott, megadott, ugyanaz, és a többi.

(#27) greenity válasza Crystalheart (#26) üzenetére


greenity
aktív tag

Értem :), köszönöm.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#28) Crystalheart válasza greenity (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nincs mit, én is átérzem a helyzetedet, valaha programozónak tanultam. :D (Amiből mára kb. majdnem mindent elfelejtettem, legalábbis a kódolást meg a programnyelvek bonyolultabb részét biztosan.)

(#29) greenity válasza Crystalheart (#28) üzenetére


greenity
aktív tag

:) nah pont a programozás amitől nem tudok menekülni.. bár most megúsztam annyival, hogy a komputeralgebra rendszereket használva oldottam meg a feladatokat :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#30) Crystalheart válasza greenity (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amíg ilyen műszaki körökben mozog az ember, nem, csoda, ha nem tud, de én vagy 5 éve egyáltalán nem, és végig humán tanulmányokba, sőt művészetbe ástam magam. A programozási tanulmányok viszont annyiban mindenképp segítettek, hogy mivel megtanultam ésszel felérni egy több tízezer soros programkódot, egy regényt átlátni sem lehetetlen feladat, bár egy kicsit nehezebb. :D (Na meg az sem rossz, ha az ember életében először leül egy videovágó program elé, és azonnal tudja kezelni.)

(#31) greenity válasza Crystalheart (#30) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen, ezek egészen hasznos dolgok. Szerintem általában bármit tanul az ember, valahol használni tudja.
Témavezetőm ezzel bombázza az alapképzéseseket: "A legfontosabb dolog, amit meg kell tanulni, a Google-ben keresni"....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#32) greenity


greenity
aktív tag

Hopp most jöttem rá, hogy lehetne külön bevezetés, és irodalmi áttekintés :D kicsit értelmesebb lenne :D

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.