Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) John Fowler


John Fowler
tag

Mégvalami: a windows kompatibilitás. A classic GUS-os időkben még a 3.1 volt az aktuális win verzió, amit az ember érthető okokból csak akkor használt, ha feltétlen muszály volt. Később win95 is került a gépre, az akkori szoftverekkel nem volt vele gondom. A GUS ACE-m pedig W98SE alatt is ment normálisan (igaz háklis volt arra ha az IRQ-kiosztás valami miat változott, de ha egyszer be lett lőve rendesen, akkor ment zokszó nélkül).

A GUS PnP-ről már többet tudok nyilatkozni, mert ma is aktívan használok egy gépet, amiben ez van. XP SP3 van feltelepítve, és a GUS tökéletesen működik vele, a legújabb directX-es játékok is szólnak rendesen (persze mindenféle 3D-feature nélkül).

[OFF]Ez a gép a "fő" gépem volt egyébként nagyon sokáig, mégpedig azért, mert ez volt az utolsó platform (KT-133A) amin még volt ISA slot. Emiatt elég sok procicserét, memóriabővítést és videokártyacserét ért meg ez az alaplap, mert a végsőkig ragaszkodtam hozzzá, mivel bármilyen modernebb lapot vettem volna helyette, meg kellett volna válnom szeretett GUS-omtól. Ez persze egy idő után elkerülhetetlenné vált, de az alaplapot azóta sem adtam el, hanem átmentettem egy kisebb házba, és azóta ez a letöltő, demonéző és nosztalgiajáték-futtató gépem.

Nagyon sajnálom hogy bizonyos érdekütközések miatt anno a microsoft keresztbetett a Gravis-nek, megkockáztatom, hogy az Ultrasound sorozat a legigényesebb hardverelem volt amit a mai napig PC-hez legyártottak (említésre méltó még a Matrox G200-G400, a Tseng ET4000-6000, a Kyro család és a Cyrix 5x86 és 6x86mx processzorai).
A fentiek miatt van 2 classic GUS-om, egy ACE-m, egy MAX-em, és egy 8 megásra bővített PnP-m. Mind hibátlan és működőképes, 3 belőlük egy működő konfig része.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.