Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) debrecenid


debrecenid
csendes tag

Forza nyer nálam... Az egész élőbbnek tűnik...
Az ég pl. a Forzában változatos, a GT5-ben engem a NFS Hot Pursuit állandóan ott levő odarajzolt egére emlékeztet...
Az egyetlen dolog, amiben szebb a GT5 az a belső nézet...
Amúgy a tükröződés, a textúrák, sztem mind szebbek a Forzában (ami meglepő, mert elvileg a GT5 kéne hogy kihasználja és megmutassa, mit is tud a PS3...)

(#2) dunc válasza debrecenid (#1) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez egy vicc a forza3 as képek direkt sötétebbek,amúgy a forza 3 a nyerő eddig mozgás közbe nem láttam a gt5-öt majd arra kíváncsi leszek!

(#3) P00By


P00By
nagyúr

Ezekből nálam Forza 3, nem kicsit...

(#4) fail.castel


fail.castel
csendes tag

én ezen képek alapján inkább nem ítélkezem még, korai lenne.

Metallica. Csakis. Amíg ki nem halnak.

(#5) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Nem tudom melyik játék a felső de az sztem bőven jobb mint az alsó:K

Daark minimalism

(#7) blazsey2


blazsey2
senior tag

Akkor lesz értelme ennek az összehasonlításnak ha majd a GT5-öt hivatalosan is kihozzák.A demót egy kész játékkal összehasonlítani hülyeség.

PSN ID:blazseydr

(#8) Stig20


Stig20
tag

Én sem látom túl nagy értelmét az összehasonlításnak, de a képek alapján nekem talán a Forza tetszik jobban. :)

(#9) rycsyke


rycsyke
csendes tag

csak ennyi a különbség, hogy a forza3 sötétebb, az árnyékos képen látszik, hogy a kocsi a gt5-ben tök olyan, mint a forza :K

"aki nem tud úszni, ne másszon fára me' elüti a villamos" PSnick:ritariboHU

(#10) Def26


Def26
félisten

Én is azt mondom, hogy a belső nézet szebb a GT5 -ben viszont az összes többiben szvsz jobb a Forza. Külön lehangolóan hat nálam a rázószegély PS3 -on. Olyan mintha csak egy paca lenne ott, a Forzában meg rendes "3d -s" valami.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#11) Kleroo


Kleroo
veterán

Ez kicsit lehangoló. Anno a GT5 képei láttán azt hittem hogy valós az egész, szóval nem akartam elhinni hogy manapság ilyen vizuális szintet lehet real time csinálni.
Youtubeon lévő videókra kb ráverem :D
De ezen képek alapján igencsak a forza3 a jobb. szóval kicsit sántít nekem az egész. vagy a fejlesztők altattak, vagy a demo grafikája nagyon nem az igazi.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#12) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Most melyik is a Forza 3 és melyik a GT5? ... bocs ha hülye a kérdés, de itthon nincs egyik sem, így nem nagyon emlékszem a Forza 3 hudjára. Amúgy a felső képek szebbek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Def26 válasza Abu85 (#12) üzenetére


Def26
félisten

Felső képek valók a Forza 3 -ból.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15) aram01


aram01
nagyúr

na majd meglátjuk ha kijönnek,ráérünk akkor is ítélkezni ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) hommeros


hommeros
őstag

Én Forza 3-at vettem meg. XBOX360-on hihetetlen gyönyörű a játék. Nekem nagyon bejött. De ez a GT 5 sem rossz. Talán a gyep ami kicsit furcsa nekem. De ettől eltekintve nekem tetszik ez is. :C

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#17) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

A képekből ítélve nekem a Forza 3 jobban bejön.

Sic Parvis Magna

(#18) Prof01


Prof01
veterán

GT5! Csak jöjjön már! :))

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#19) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

A felső képek jobban tetszenek :B .

(#20) TavariS85


TavariS85
csendes tag

Még jó hogy ennek nem sok köze van a GT5-höz, az egész a GT Academy 2010 verseny időmérő kelléke, de azért kiválóan alkalmas a hír a flame indítására, grat. Egy kb 20 gigás játékból kivágtak 200 megát és azt adták ki... biztosan a valós grafikai szintet adja vissza.

(#21) Zpepe


Zpepe
tag

Neeee, ki művelte ezt! A GT5 nem demó! És nem is a végleges kinézet. Ez egy mindenféle extra grafikai elemet mellőző 200mb-os trial!!!!!!!

(#22) v!ct0y


v!ct0y
veterán

200 megába ennyi fért bele :) És így is GT5!:)

[ Szerkesztve ]

(#23) Lakers


Lakers
tag

Képek személyes érteklése:
Forza3: a táj, pálya, autó összeségében okés, hozza az elvárt szintet.Viszont a kép sötét.
GT5: a táj, pálya nekem nem hozza az elvárt szintet. De még nincs kész a játék. Szerintem még dolgoznak a pálya és táj megjelenítésén. Játszottam a GT3 kb annak a szintjén van a kép alapján (de lehet a GT4, passz). Autó kidolgozása jó, ha jobban megnézem, jobban látszik, hogy szépen ki van dolgozva, mint az eddig közétett képeken.
Személyes következtetés: Mindkét játék még csak béta verzióban van :) Majd ha megjelennek. És egy a lényeg nálam 100% valósághű vezetési élmény legyen :)

És ne feledjük, két nagyszerű játékról van szó, amely egyben egymás konkurenciái. Ergo mindkettő minőségi játék lesz, és ez nekünk játékosoknak csak jó hír. Ha csak az egyik lenne, akkor nem hinném, hogy ilyen jó játékok lennének, akkor nem nagyon licitálnának egymásra.

[ Szerkesztve ]

(#24) Sundesz válasza debrecenid (#1) üzenetére


Sundesz
őstag

Ha egy valamiben, akkor a tükröződésekben jobb a GT 5 (Prolouge-ból kiindulva), nem is kicsit.

Hörcsög Powa'

(#25) Sundesz válasza Lakers (#23) üzenetére


Sundesz
őstag

Forza 3 már lassan egy hónapja kint van.

Hörcsög Powa'

(#26) Lakers válasza Sundesz (#25) üzenetére


Lakers
tag

Még jöhet hozzá kiegészítés/patch :D Higyünk a csodákban!

(#27) zola0306


zola0306
tag

Most tényleg összehasonlítottak 1 TELJES játékot 1 200MB-os verseny-klienssel???
Gratulálok...

Ha megtisztellek hogy írok neked elvárom ezt fordítva is!

(#28) GuB3Ra válasza zola0306 (#27) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Talán azért 200megás mert nem 800autó+500pálya van a demóban. :W
Biztos, hogy nem butított grafikával adták ki.

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#29) Sundesz válasza GuB3Ra (#28) üzenetére


Sundesz
őstag

Hivatalosan csak a fizika van a végleges GT5-ből, a többi elvileg a GT5P hagyatéka. Egyébként egyáltalán nem ilyen menet közben a játék, képeken egyik sem tűnik szépnek.

Hörcsög Powa'

(#30) T.Peter válasza TavariS85 (#20) üzenetére


T.Peter
őstag

Azt mondták, hogy a demo már a végleges grafikai engine-nel fog kijönni. Persze azt nem tették hozzá, hogy végleges kinézettel is, vagy sem. Szerintem meg kellett volna mondaniuk, mert ha ez a végleges, akkor alapban rossz, ha pedig nem, akkor meg nem tudom minek adják még ki, ebben a formában.

(#31) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Ha kész van a GT5 ha nincs a fűvel van mégegy kevés dolguk.

(#32) havast válasza debrecenid (#1) üzenetére


havast
aktív tag

abszolut egyetertek az elso hozzaszoloval....
plusz azert az,h a gt fejleszteset idoszamitasunk elott kezdtek,es ezt hoztak ki belole....
az azert 1 vicc megiscsak,h ranezesre a forza csipobol hozza minimum ugyanazt a szintet...

(#33) Kleroo válasza Beerwolf (#31) üzenetére


Kleroo
veterán

Valahol spórolniuk kell, ha már a kocsik ennyire frenetikusan néznek ki(nem ezeken a képeken.....)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#34) dabadab


dabadab
titán

Csakén nem értem, hogy az összehasonlító képeket miért nem a pálya ugyanazon pontjain lőtték?...

DRM is theft

(#35) Psychonaut válasza havast (#32) üzenetére


Psychonaut
addikt

Azért a belső nézet közel sincs a GT-hez szerintem. Márpedig az itt nem elhanyagolható.

(#36) sosperecek18 válasza dabadab (#34) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Mert a Forza nem tartalmazza az US grand prix pályát, ahol az F1-esek is mentek...mert nekem az jön le hogy ez az a pálya....

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#37) TavariS85 válasza T.Peter (#30) üzenetére


TavariS85
csendes tag

"...With that said, someone with access to the demo also received an email from Sony that wanted to emphasize this is not a demo of Gran Turismo 5, and is only being released for GT Academy. Polyphony Digital has also posted a new press release, clearly stating the demo was “specifically designed for this competition to showcase the realism of the brand-new physics engine” and nothing more...." (GTPlanet-ről)

"..Meg kell még említeni, hogy valaki, akinek hozzáférése van a demohoz, kapott egy emailt is a Sonytól, amelyben azt hangsúlyozták, hogy ez NEM a Gran Turismo 5 egyik demoja, és kizárólag a GT Academy számára adják ki. Polyphony Digital egy sajtóközleményt is kiadott, amelyben azt mondták, hogy a demo "kifejezetten erre a versenyre készült, hogy megmutassa a vadonatúj fizikai motor élethűségét, de semmi többet.."

Szóval csak a fizikáról van szó.

(#38) wolruf válasza TavariS85 (#37) üzenetére


wolruf
őstag

Szerencsére, mert bár nekem x360-am van Forza3-al (gyűjtői, jeee :D ), azért nagyon szomorú lettem volna, ha ilyen ,,gagyi'' a végleges GT5. Kíváncsi leszek majd rá :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39) dezz


dezz
nagyúr

"de óva intenék mindenkit attól, hogy felesleges indulatokat keltsen!"

Khmm, khmm... :))

Ezeken a képeken tényleg szebb, élethűbb a Forza 3... Kár, hogy tök értelmetlen volt az egész összehasonlítósdi.

És valaki még azt is számon kérte, miért mindenütt ugyanaz az ég... :P

(#40) asadasad22 válasza wolruf (#38) üzenetére


asadasad22
őstag

szeretne a vegleges forza 3 ilyen "gagyi" lenni :))

(#41) T.Peter válasza TavariS85 (#37) üzenetére


T.Peter
őstag

Akkor elnézést. :R A korábbi Gamepod-os hírben ez állt: "Ja, és fontos megjegyezni, hogy a demó a GT5 kódját fogja már használni, tehát ez lesz az első alkalom, hogy élesben láthatja a közönség, hogy mit produkál majd a játék"
Ebből én arra következtettem, hogy a kinézetre érti a Polyphony, hogy a GT5 kódját fogja már használni. De amint Sundesz írta feljebb, akkor úgy néz ki, hogy a fizika az, amit akartak mutogatni.
A fizikáról pedig videók alapján nem lehet nyilatkozni. Aki ki tudja próbálni, és van összehasonlítási alapja a forzával, szigorúan csak ebben a pontban, az megoszthatná majd.

[ Szerkesztve ]

(#42) Aramir válasza GuB3Ra (#5) üzenetére


Aramir
őstag

Felső Forza, alsó GT

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#43) DriderG


DriderG
tag

Nincs sem X360-om, sem PS3-am, de egyértelmű számomra, hogy a GT5 igényesebb, szebb és fotorealisztikusabb a Forzánál... ha valakit érdekel, kifejtem miért is...

(#44) eeXaa válasza DriderG (#43) üzenetére


eeXaa
addikt

...engem érdekelne....

(#45) wolruf válasza asadasad22 (#40) üzenetére


wolruf
őstag

A képek alapján egyelőre örül neki hogy ilyen :) Véglegesnek pedig azt hiszem már most végleges :) Pár hete biztos az, azóta játszom vele és nagyobb bugot nem találtam még benne :)
Ettől függetlenül továbbra is várom a GT5-öt, csak jelenjen már meg.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#46) LackoMester


LackoMester
addikt

tök egyforma-nagyon hasonló....PS3-mat már nemveszek tehát marad a Forza 3....januárban lesz egy kis idöm meg is verszem-végigtolom :K (a demo alapján nagyon faxa jobban tetszik, mint a GT Pr.) :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#47) ManUnited


ManUnited
aktív tag

A cikk írójának szólnék hogy ez NEM a GT5 demoja. Azt még nem adták ki. Ez a GT Academy. Butított garfikával, törés nélkül. Csak a fizika lesz hasonló a GT5-ben a grafika sokkal szebb lesz.

(#48) Sundesz válasza ManUnited (#47) üzenetére


Sundesz
őstag

Aki játszott vele az egyébként is tudja, hogy teljesen rendben van a grafika. Őszintén szólva szerintem nem lesz ennél sokkal szebb a végleges sem.

Hörcsög Powa'

(#49) DriderG válasza eeXaa (#44) üzenetére


DriderG
tag

Nos, ez szubjektív, de kezdem először, hogy miben tetszik jobban a Forza (így, ezen képek alapján): a mélységélesség jobban el lett találva közeli képeknél (4. kép), illetve a rázókövek is szépen néznek ki (2. kép, fent). Aztán a GT5 javára: A fű részletessége (2. oldal 3. kép bal oldalt) A Forza részletesebbnek tűnik, de jól megnézve ott csupán egyetlen textúra van pozíciótól függetlenül minden füves területre ráhúzva, ami kis felületen részletesebb képet ad ugyan (1. oldal 8. kép), de a GT5 folyamatosan változó, a fűnyíró útját is visszaadó felület sokkalta reálisabb képet mutat. Szintén a GT5 javára: Fény-árnyék hatások (1. oldal 4. kép): Jól látható, amíg a Forzánál elég tompák és homályosak a fényvisszaverődések (mint az NFS Shift-ben, illetve a Forza 2-ben), addig a GT5-ben a lökhárítón szinte az egész környezet visszaverődik, szintúgy, mint a motorháztetőn a felhők és az ég. Itt jegyezném meg, hogy jól láthatóan a napsütés is élénkebben hat a felületekre (fényszórók és szélvédő/belső tér). Apropó belső tér (1. oldal 3., 5. és 7. kép): a műszerfalon sokkal élénkebbek a külső fényhatások, ami eredményeként nem érzünk akkora bezártságot. Érdemes figyelni a digitális kijelzőkre is: míg a Forzánál ezek elég sötéten és homogénül világítanak, addig a GT5-ben figyeltek a háttérvilágításra és annak egyenetlenségeire is! A csúszásgátlók (1. oldal 9. és 10. kép): bizony, ezek nem rázókövek, hanem csúszásgátlók, ami talán kicsit kontrasztosabb a Forzában, egyéb különbség nincs. És végül, de nem utolsó sorban jöjjön az aszfalt (1. és 10. kép): a Forza ezt úgy oldja meg, hogy egy viszonylag egyszerű, fényes felületre rengeteg guminyomot fest fel párhuzamosan. A GT5-nél ritkábban jönnek elő ezek a guminyomok, viszont ezek alatt ott van a tűéles részletességű aszfaltminta. Sajnos ezen képek nem ugyanazon pályán készültek, hiszen akkor talán még a felhők ügye is eldőlt volna, melyik a szebb...

[ Szerkesztve ]

(#50) Def26 válasza TavariS85 (#37) üzenetére


Def26
félisten

Mindezek után pedig bejelentette a Sony, hogy késik a GT5 2 évet további fejlesztések miatt. ;] :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.