Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nsrking


nsrking
senior tag

Szerintem nem volt kérdés, hogy méltó ellenfele lesz :)

(#2) Kleroo


Kleroo
veterán

Ez a méltó ellenfél szerintem is inkább "vicc" :D
Szép és jó a Forza 3......De játszottam minden GT-vel, és ha erre már vagy 4-5éve rá vannak feküdve, akkor nem kevéssel lesz jobb játék.A videót nézve már rögtön vezethetnékem támadt(valóságban) szóval vmit nagyon eltaláltak benne :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3) elithun


elithun
őstag

A jó öreg GT, de jó is volt anno PS1-en az első résszel játszani :))

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#4) heihachi válasza Kleroo (#2) üzenetére


heihachi
addikt

És játszottál minden Forzával is?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5) Kleroo válasza heihachi (#4) üzenetére


Kleroo
veterán

2-vel játszottam, 3mat csak kipróbálgattam.
Remek játék. Nagyon élvezetes, ect.
De nincs egy szinten egy gran turismóval. kb olyan mint pc-n a GRID,és a GTR2.
Gridel jó kikpacsolódni, de ha tényleg igazi versenyélményt akarok, akkor GTR2. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6) bandiie


bandiie
aktív tag

Mennyivel jobb így, hogy nem egy suta vezeti az autót, mint általában ezeken a videókon.
Mondjuk neki is van még mit csiszolni bőven.

(#7) heihachi válasza Kleroo (#5) üzenetére


heihachi
addikt

Ha szétnézel a neten, és keresel olyan oldalakat, ahol nem azért értékelnek jobban egy játékot, mert a kedvenc sorozatuk, vagy mert a kedvenc gépükön fut, akkor bizony a FM2-t jobbnak ítélték a GT5P-nál. Ilyen pl az insidesimracing, ahol a gt5p és a fm2 közül a fm2-t értékelték jobban a játszhatóságban, az autók választékában, tuningban, pályaválasztékban, pályák kidolgozottságában, a hangokban, az AI-ban, sőt, fizikában is. A gt5p-ot grafikában a multiban és a kormányok támogatásában találták jobbnak.
Nem kell velük egy érteni, egyéni preferencia kérdése, hogy kinek mi tetszik jobban. Csak azért óvatosan a "nincs egy szinten"-el, mert ez esetben ez épp fordítva van a szakértők szerint :)

A GT4-ről meg a TopGear azon epizódja jut eszembe, ahol kipróbálták az NSX-et a játékban a Laguna Secai pályán, meg aztán élőben is. Az eredmény az, hogy a kettő köszönő viszonyban sincs egymással. Se a féktávok se kigyorsítási pontok, se a végsebességek, se kanyarívek, se a köridő, semmi. Szóval attól, hogy a Forza2 teljesen más mint a GT4, még lehet élethűbb, hiszen az élet is teljesen más, mint a GT4.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#8) T.Peter válasza Kleroo (#5) üzenetére


T.Peter
őstag

Elég rossz példát hoztál elő. A Forza 3 közel sem Grid szintű. Az arcade és a szimulátor között van (mondjuk elmehetne szimulátor felé, csak sajnos akkor nem lenne akkora bevételük). A Grid pedig egy ritka szar arcade játék, ugyanúgy, mint a dirt, vagy a dirt2 (megjegyzem, csak az irányíthatóság szempontjából). A GT pedig közel sem GTR2. A GTR2 normális szimulátor. A GT jóval messzebb áll a szimulátortól, mint a Forza. Vicc, hogy a szlogenjük az, hogy "The real driving simulator". A fizikája és az irányíthatósága is rosszabb, mint a forzának. Ennek kéne számítania, és nem annak, hogy hogyan néz ki. Nem kérdőjelezem meg, hogy a GT egy remek játék, azzal, hogy egy csomó feladatot kell megcsinálni, például jogsit szerezni, stb, sokkal többet ad, mint a forza. Ettől függetlenül szerintem a forza vezetés szempontjából nagyobb élményt nyújt.

(#9) Viktor77 válasza heihachi (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Kérdés, hogy egy szimpla autós játékban (direkt nem írok szimulátort) ki számít szakértőnek?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) wolruf válasza heihachi (#7) üzenetére


wolruf
őstag

"A GT4-ről meg a TopGear azon epizódja jut eszembe, ahol kipróbálták az NSX-et a játékban a Laguna Secai pályán, meg aztán élőben is. Az eredmény az, hogy a kettő köszönő viszonyban sincs egymással. Se a féktávok se kigyorsítási pontok, se a végsebességek, se kanyarívek, se a köridő, semmi. Szóval attól, hogy a Forza2 teljesen más mint a GT4, még lehet élethűbb, hiszen az élet is teljesen más, mint a GT4."

Ezt csak alátámasztani tudom, de ebben a közegben sajna a Forza is gyengus. Már írtam szinte minden helyre, hogy valahogy dinamikában egyik sincs a toppon. Az egész játék (mind), lomha. Nem érezni a sebességeket. A Forza 2-nél viszonylag jó, de ott sem. Mivel az autóm nagyon erősen hasonló a játékokban megtalálható egyik szekérrel, mindig azzal vetem össze. A valós, tuning nélküli kocsim a játékban található társainak dinamikát megeszi reggelire. Valahogy a játékokban minden lomha, nem érezni az ,,akciót'' (ha érthető mit akarok ezzel mondani). Onnan tudom hogy gyorsan megyek, hogy kicsúsztam a kanyarban. Egyébként meg ,,tanuljam meg'', hogy a progi mit tart nagy sebességnek, érezzek rá. Ha a való életben is így lenne, akkor igazán izgalmas lenne minden egyes utazás :D Innentől nekem a progik zöme árkád (de így is jó, hisz kikapcsolódásra termett :) ).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11) botimarci


botimarci
csendes tag

Hát én letöltöttem és kipróbáltam a demót. A PS3-at anno a GT5 Prologue pack-al vettem és sajnos a GT5 ezen demója rosszabb mint a Prologue. Szomorú vagyok. A külső nézetes kamera mód használhatatlan számomra (én nem vagyok hardcore játékos és így szeretek vezetni). Sokkal jobb volt a Prologue-ban. Jobban szeretem a PS3-at, de volt szerencsém a Forza 3-hoz és az bizony élvezetesebb mint a GT5. Persze ezek teljesen szubjektív dolgok, de ezt a demót jobb lett volna kihagyniuk én ezek után csak akkor veszem meg a játékot ha valami oltári jó értékeléseket osztanak neki, de ezt a két Nissant vezetni nem volt élmény. A fizika mintha nem is létezne ebben a GT5 világban, nekem sikerült például elérnem rövid idő alatt, hogy oldalra guruljon a kocsi mintha befordult volna 90 fokban mind a négy kereke. Úgyhogy demo DELETED.

(#12) nokia párti válasza heihachi (#7) üzenetére


nokia párti
őstag

Elég vicces az, hogy egy PS2-es játékot hasonlítgatunk egy xbox 360-as gémhez! :C

[ Szerkesztve ]

(#13) heihachi válasza nokia párti (#12) üzenetére


heihachi
addikt

Miért, más fizikai törvények vonatkoznak a PS2-es játékokra mint az Xbox 360-as játékokra? :F

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#14) Kleroo


Kleroo
veterán

Lehet hogy a példa nem volt tökéletes, de az én véleményemet tükrözi. a gt a maga korához mérten mindig is atomjó szimulátor volt(nem RBR szintű,de elég erősen szimulátor felé ment el)
A prologue meg csak szimpla demonstráció hogy milyen lesz majd a nagy játék. az elmúlt idöben nem hiszem hogy csak kávézgattak. de lehet itt vitázni évekig. jelenjen meg és legyen igazam, tehát szülessen etalon a játékélményben,és grafikában. de ha elbukik én fogom először fikázni, hogy erre vártunk??.....
:)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15) fekeandras


fekeandras
őstag

Lesz amilyen lesz tökmindegy, majd meglátjuk. De a Gran Turismo sorozat a kezdetektől fogva alázott minden más autós játékot (konzol) a sokszínűségével és játékélményével. Mára olyan legendává nőtte ki magát amit nagyon nehéz überelni. Ha kurva szar lesz akkor is többször végig fogom tolni. Mert csak! :DDD

(#16) heihachi válasza Kleroo (#14) üzenetére


heihachi
addikt

Én azt szeretném, ha Neked lenne igazad. Egy korszakalkotó játék születne mind grafikailag, mind fizikában, mind játékélményben. Én csak játszani akarok, nem igazán érdekel, hogy mi a játék címe.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#17) dezz


dezz
nagyúr

Aki még nem hallotta volna (úgy tűnik, a tisztelt cikkíró sem, de előbb-utóbb talán eljut hozzá is :) ), ez nem a GT5 demó... [link]

(#18) Peat;) válasza dezz (#17) üzenetére


Peat;)
veterán

Bemutatónak/demonak hívják tetszik vagy sem és sok demo volt már amiben kiírták hogy ez még nem a végleges változat. Ezek is ilyen demok. De minek hívod ha nem annak? :U Vagy mert itt gt5-ről van szó akkor lesz egy új kategória a több évtizedes és ki tudja hány ezres demo darabszámot megélt játékiparban a játék tulajdonságait prezentáló alkotásra?!

Egyébként a gond csak az hogy nem a grafika most sem a fő gyengesége a kiadott "kis valaminek" az írások alapján. Sony jól tette volna ha felkarol még egy fejlesztő brigádot. Szánalom hogy hány év és hány "kis valami bemutató" előz meg egy minden jel szerint minőségi de semmiféleképpen sem korszakalkotó játékot. Ez nem a ps3 sara már, ha sikerült olyanokat összehozni mint uncharted sorozat akkor programozható az a gép. Itt máshol van a baj...

(#19) dezz válasza Peat;) (#18) üzenetére


dezz
nagyúr

De nem a GT5 demója...

"...With that said, someone with access to the demo also received an email from Sony that wanted to emphasize this is not a demo of Gran Turismo 5, and is only being released for GT Academy. Polyphony Digital has also posted a new press release, clearly stating the demo was “specifically designed for this competition to showcase the realism of the brand-new physics engine” and nothing more...." (Amiben még nincs benne a törés.)

Abban persze egyetértünk, hogy így (elvileg) kb. 3 hónappal a játék kiadása előtt lassan időszerű lenne egy rendes demó is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.