Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egy ilyennél mi a koncepció? Akkor lenne ilyesminek értelme ha SLI-hez kéne a hely, hogy ne takarja le a hűtés a foglalatot. De 2 ilyen hűtőt hova teszel? Ha csak nem madzaggal kötözöd fel valahova, mert hely az kb. sehol nincs neki. Szólóban meg minek variálni, az alap hűtő se kisebb, és nem foglal extra radi helyet.

(#2) pokmky válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


pokmky
tag

Igen, csak a GPU nincs kupakolva (tehát lehet rendesen hűteni) és levegővel 80°C-on megy, vízzel meg 50°C alatt, ezáltal kb. 150-200MHz plusz órajellel, legalábbis NV esetén, ráadásul jóval csendesebben.

[ Szerkesztve ]

(#3) nexplo


nexplo
őstag

Hát nem lett olcsó. inkább maradok egy profibb utólagos lég mellett. Ez cakk pakk megvéve egy vagyon. Azt sem értem hogy miért van alig a piacon kompakt víz kártyákra. CPU esetén dömping van de VGA-hoz alig gyárt valaki... pedig kb ugyanaz a gyártási technológia.. :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#4) pokmky válasza nexplo (#3) üzenetére


pokmky
tag

Közel sem ugyanaz a kettő. A VGA-knál ahány kártya, annyiféle nyák és a DC-DC konvertert, meg a ramokat is hűteni kell.
Egyébként vannak csak GPU-ra rakható blokkok, én is használtam olyat 1060-on, de olyankor a többi hűtését meg kell oldanod. [link]

(#5) nexplo válasza pokmky (#4) üzenetére


nexplo
őstag

Minden megoldható lenne. Max ref nyákra adnák ki és a kiegészítőket variálnák a dobozban. Ha egy léget megoldottak akkor ezt is meg lehetne.... Van aki csinál ilyet csak alig lehet kb kapni és állítólag nem is a legprofibb. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#6) pokmky válasza nexplo (#5) üzenetére


pokmky
tag

Ez nem ilyen egyszerű, a blokk mellett a többi hűtésére nem elég egy kis borda, mert nincs közvetlen levegőfújás. Amúgy mindenféle gyártó kártyáira vannak a fullcover blokkok az EK-nál, de nem olcsó dolgok ezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.