Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hm, ezt már olvasgattam anno, azt hittem elveszett a CUDÁ-ba az egész, de ezek szerint rámozdultak az OpenCL-re, ami nagyon jó hír. :K Viszont ennek a seqscan / hash-join / aggregate gyorsításnak én sok értelmét nem látom. Ugyan tényleg bazi lassúak, de elég speciális terület szerintem. Ami ténylegesen hasznos lenne több szállal gyorsítani az talán a GIN index scan. Ez sajnos jelenleg viszonylag lassú, bár pár napja kijött a PostgreSQL 9.4, ami a GIN sebességén nagyot javított, ennek köszönhetően a natív fulltext állítólag már Sphinx teljesítményt nyújt, az új JSONB adattípus meg a MongoDB-nek csap oda. S akkor ennek még egy kis nitró több mag kihasználásával illetve GPU-val... :))

Hajrá PostgreSQL! :R GPU-val gyorsított RIOS-t! :DD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Én a GPU-val gyorsított op rendszereket várom, de attól tartok sokáig kell még erre várni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) Diocles válasza zsolt501 (#2) üzenetére


Diocles
aktív tag

Az oprendszert egy modern szamitogepen mar regen nem veszed eszre. Amikor nem futtatsz semmi kulonos programot, es ranezel a task manager-re, es latod, hogy 0% a CPU hasznalat, na az az, amit az oprendszer fogyaszt.

(#4) XmoD válasza lezso6 (#1) üzenetére


XmoD
aktív tag

Es meg mennyivel olcsobb akar egy riser-el x1/x4/x8-ra kotott gpu mint egy komplett procicsere :B

(#5) lezso6 válasza XmoD (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igazából engem nem a GPU része érdekel, hanem az OpenCL, hogy CPU-ra többszálasítsa a feladatokat, amivel sokkal jobb válaszidő lenne elérhető elvileg. Gyakorlatban persze ez kérdéses, mert az OpenCL overhead nem biztos hogy elhanyagolható, így gyanús, hogy csak GPU-n lesz jó, az viszont meg már nincs ingyen. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) dabadab válasza lezso6 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Nagy adatbazisoknal ennyire gond a processzorterheles? Az ember azt gondolna, hogy tok mindegy, mert ugyis IO-bound az egesz.

DRM is theft

(#7) Khan13 válasza zsolt501 (#2) üzenetére


Khan13
senior tag

Vista óta GPU gyorsított a Windows felülete (talán az XP is egy szinten ilyen volt).

(#8) sutszi válasza dabadab (#6) üzenetére


sutszi
veterán

Pl. Oracle in-memorynál már nem... De ha hagyományos IO-ba gondolkodunk akkor is az SSD-k olyan sebességekre képesek, hogy ez már nem /nem lesz igaz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9) Tapsi válasza sutszi (#8) üzenetére


Tapsi
addikt

Milliárd rekordos tábláknál még mindig a háttértár sebessége a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#10) lezso6 válasza dabadab (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bizonyos helyzetekben CPU limit van, pl komplex keresési feltételnél, amikor hiába lassú az IO, a CPU még lassabban ellenőrzi le a sorokat. Ez utóbbira van a PgStrom. Vagy ha pl memóriában egy bazi nagy invertált indexet kell átnyálazni, akkor is CPU limit lehet. Ez meg tipikusan a keresésnél szokott lenni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) maross válasza lezso6 (#10) üzenetére


maross
veterán

es ph-n milyen limit van, hogy privikben keresesnel (igen, sok van) tulzas nelkul huszbol minimum 19-szer 503 - Service Unavailable? :O

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12) buherton válasza zsolt501 (#2) üzenetére


buherton
őstag

Az OS-t nincs értelme tovább gyorsítani, mert így is elég gyors. Viszont az OS-re épülő rétegek, min pl. a .NET-t, azt gyorsíthatnák GPU-val, mert lenne ott mit. No meg a C library-kat.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) nXu


nXu
tag

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de szerintem egy szerveren (ahol a PgSQL általában futni szokott) azért nem az erős GPU a jellemző, nem?

(#14) Khan13 válasza buherton (#12) üzenetére


Khan13
senior tag

A WPF, a Silverlight és a XAML GPU gyorsított. Lehetne valami HSA jellegű okosságot beletenni, hogy a keretrendszer a feladatokat úgy helyezze ki az erőforrásokra, hogy optimális legyen, mert azért nem mindent éri meg GPU-ra hárítani.

(#15) jerry311 válasza nXu (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Még nem... :))

(#16) azbest válasza Diocles (#3) üzenetére


azbest
félisten

Ha win alatt bekapcsolod a kernel idő mutatását, akkor tud meglepetéseket okozni. Például webkit fordításkor 80% kernelidő, mert valsz a fájlrendszer kezelés eszi fel a procit.

(#17) Diocles válasza azbest (#16) üzenetére


Diocles
aktív tag

Es ezt lehet GPU-val gyorsitani?

(#18) lenox


lenox
veterán

Hol lehet latni barmilyen infot arrol, hogy heterogen processzorokrol beszelnek? Mert az intel cpus/nv gpus hivatkozasokat megtalaltam, de hogy jon ide az amd es a heterogen processzorok?

(#19) lezso6 válasza maross (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

CPU-limit. Sok a privát, R6-ban lesz optimalizálva először SQL-ileg. Majd valamikor meg át lesz alakítva az egész privát üzenet tároló struktúra, mert a jelenlegi ennyi privátnál már nem túl optimális.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) maross válasza lezso6 (#19) üzenetére


maross
veterán

Koszi. Kellemetlen. Ritkan kell keresnem, de akkor muszaj megtalalnom amit akarok, es elég idegorlo negyed oran keresztul csak nyomni a gombot es nezni az errorokat. Arrol ne is beszeljunk hogy igy tobb proci idot eszek mint ha elsore megkereste volna nekem.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#21) azbest válasza Diocles (#17) üzenetére


azbest
félisten

Nem :)

(#22) nyunyu válasza Tapsi (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

Milliárd rekordos tábláknál még mindig a háttértár sebessége a szűk keresztmetszet.

Oda olyan cucc kell, ami parhuzamositja az I/Ot is.

Az sem uj talalmany, Teradata ezer eve ugy mukodik, hogy primary keybol kepzett hash alapjan dobalja szet az adatokat a kulonbozo szerverekre, igy amikor jon egy combosabb query, akkor minden szerver megkapja feladatul, hogy az altala tarolt rekordokat nyalazza at, majd az eredmenyul kapott listakat automatikusan osszefesuli.
Ha viszont PK alapjan eldontheto, hogy melyik szerveren van a keresett rekord, akkor csak annak delegalja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) emelhu válasza dabadab (#6) üzenetére


emelhu
aktív tag

Valóban az IO a siker titka, de ha továbbra is erősen haladunk az XML/JSon/JSonB irányba, akkor a szimpla table scan is sokkal több procit fog igényelni.

(#24) MineFox54


MineFox54
őstag

Hm, érdekes, bár nem sokat tudok vele kezdeni dual P3 szerverrel :B

(#25) derive válasza lenox (#18) üzenetére


derive
senior tag

Egyelore nekik van a legfejlettebb heterogen lapkajuk (CPU+GPU) kb iden tavaszig ;] .

(#26) Abu85 válasza lenox (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az előadás elején volt szó róla. Benne is van a hírben ez a slide.
A gyártókról nem igazán beszélt kiemelten a fejlesztő. Ez egy gyártófüggetlen technika, de általánosan nem nehéz meglátni, hogy a Sandy Bridge, az Ivy Bridge, a Haswell, a Broadwell, a Llano, a Kabini, a Brazos, a Trinity, a Richland, a Kaveri, és ami még jön heterogén többmagos processzor, tehát az elmúlt években a hardverfejlesztés ebbe az irányba ment el, és ezek a hardverek is okosodnak. Ha ki akarod használni a számítási teljesítményüket, akkor a GPU-s gyorsítást kell előtérbe helyezni, ahogy teszi ezt a PG-Strom, mert ez működik IGP-vel is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Jim Tonic válasza dabadab (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha olyan lekérdezés történik, amire nincsen (nem tehető) indexelés (pl. szövegrészlet), akkor komolyan leültethető bármilyen CPU.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) lenox válasza Abu85 (#26) üzenetére


lenox
veterán

A hirben nem egy teljesen nem idevalo, tok mashonnan szarmazo amd slide van?

Nekem teljesen az jon le, hogy csinaltak gpu gyorsitast, persze, mukodik mindennel, diszkret gpuval es igp-vel is, de a ph-s verzioban ebbol amd reklam lett. Csak mert a pg strom slideot megtalaltam 2014 augusztusi verzioban, szo sincs benne heterogen cpurol, amd nincs emlitve, ellenben intel meg nv igen, erre itt 2013-as amd slide-dal van prezentalva, mint heterogen cpu use case.

(#29) Abu85 válasza lenox (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt a slide-ot használta a fejlődés irányának vizualizálásához. Alá írta a megjegyzéseit. A fejlesztővel beszéld meg, ha ez nem tetszik. Én csak azt írtam, amit ő mondott/írt. Gyártó amúgy nem volt kiemelve. Ezt írtam a korábbi hsz-ben. A hírben sincs említve gyártó csak a teljesítményadatok kontextusában.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) lenox válasza Abu85 (#29) üzenetére


lenox
veterán

Na megtalaltam az aktualis slide-okat:

http://www.slideshare.net/kaigai/gpgpu-accelerates-postgresql

Nincs benne olyanrol szo, hogy a pg-strom a heterogen tobbmagos processzorokra reagalna, ami az alcimed. Olyanrol van benne szo, hogy gpu powert akar hasznalni, mindegy milyen formaban.

Gyártó amúgy nem volt kiemelve.

Ezt gondolom viccnek szantad, miutan az elso kepen egy bazi nagy amd logo van, de amugy a valosagban meg tobbfele intel/nv platformon teszteltek, amd-rol meg nem irnak.

(#31) Jim Tonic válasza lenox (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nos, egyrészt a hatodik slide az pontosan az, amit Abu beszúrt. Valószínűleg nem ok nélkül. Másrészt az, hogy CUDA-ról OpenCLre váltott 2014-ben, szerintem egyértelműen a heterogén processzorok felé mozdulást jelzi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) buvartacsko válasza Khan13 (#7) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem erről volt szó de nem baj, az oprendszer nem csak az a felület amit látsz, a mézes mázas külső mögött is vannak dolgok.

(#33) lenox válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


lenox
veterán

Azert van ott a slide, hogy mutassa, a cpuk nem gyorsulnak tovabb, nagyobb teljesitmenyhez mast is kell hasznalni. Nincs benne semmi apu specifikus dolog, nem a heterogen processzorok terjedese valasz, a feldolgozas heterogen, nem a processzor. Igen nagy kulonbseg, meg ha nem is latja at mindenki.
A jit fordito es a kompatibilitas miatt valtott opencl-re, ertelemszeruen apukon is mukodik, de minden mas opencl-t futtato rendszeren is. Teljesen teves bevonni a heterogen processzor mantraba, jelenleg legalabbis sima gpgpus alkalmazas.

(#34) Abu85 válasza lenox (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De jó neked, hogy csak ránézel a slide-ra és máris tudod, hogy azalatt a három percben, amikor erről beszélt mit mondott. Kérlek taníts meg erre, így nem kellene elkérnek a felvett hanganyagokat. :R

Attól, hogy a képet az AMD-től vette még gyártót nem említett. De mivel le tudod olvasni a slide-ről, amit elmondott, így nem tudom, hogy merült fel, hogy gyártót említett volna.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Khan13 válasza buvartacsko (#32) üzenetére


Khan13
senior tag

Köszönöm a felvilágosítást, nem hittem volna, hogy nem csak a csicsából áll egy oprendszer. Persze nem tudhattad, hogy az IT-n belül az "üzemeltetés" a szakterületem. Amúgy ez a gyorsítsunk GPU-val mindent dolog teljesen hülyeség. Nem mindenre jók, csak most nagyon divat, hogy csak az a jó, amit azon futtatnak. Van, amire jó (jobb), van amire a CPU a jobb. A szigorúan vett oprendszerek (tehát a keretrendszerek és egyebek nélkül) CPU-ra vannak írva, és nem is nagyon van más olyan részük a felületen kívül, amit a GPU gyorsabban tudna futtatni. A Windowson a régi Win32 API egy részét rá lehetne erőszakolni, de attól már a Microsoft szabadulni akar, a .net meg halad a kenyérpirítón is fut kategória felé (a WinRT meg lényegében az - sarkítok).

(#36) lenox válasza Abu85 (#34) üzenetére


lenox
veterán

Gyartot te emlitesz, kiraktad a bazi nagy amd logot, teleraktad heterogen cpu-val a gpgpu-s alkalmazas hiret, amit a faszik Teslakon futtatnak.

(#37) Abu85 válasza lenox (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Photoshoppoljam le a hivatalos slide-ból az AMD logót? Esetleg ezt az előadótól várod el? Egyébként ez miért olyan fontos? Oda van írva, hogy honnan van annak a képnek a forrása. Az előadó csak felhasználta, mert nem akart saját diagramot szerkeszteni a mondandójához. Ő ki nem mondta egy gyártó nevét sem, ahogy én sem írtam bele gyártót a hírbe. A forrást megjelölte, a mondandóját hozzáfűzte. Teljesen bevett szokás ez a prezentációknál. Azt meg ne velem bokszold le, hogy nem tetszik, hogy pont ezt a képet rakta be a mondandójának alátámasztására. Bár ennek jelentősége nincs, de ha gondolod megmondom neki, hogy ne használjon többet AMD-s slide-ot, mert neked nem tetszik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) lenox válasza Abu85 (#37) üzenetére


lenox
veterán

Nekem mindegy, hogy csinalod, de egy gpgpus hir ne legyen mar amd logos, es heterogen processzorral teli (amirol minden hivod tudja, hogy csak az amd csinal jot, es kozos virtualis memoria nelkul fabatkat sem er stb), mert ez gaz. Pl. az 56 oldalbol nyilvan van masik erdekes is, de te valamiert az amd logosat valasztottad, vajon miert? Ez a legfontosabb aspektusa a pg-stromnak, nem? Ne probalj terelni, nem az 56 oldalas prezentacioval van bajom, hanem a hirrel, amit ebbol gyartottal, gpgpus alkalmazasbol amd reklamot.

(#39) Abu85 válasza lenox (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mutass rá arra, hogy hol van megemlítve a hírben az AMD? Mert az Intel és az NVIDIA meg van benne említve, de az AMD nem. Egy slide van berakva, amelyen a fejlesztő az indokot magyarázta, hogy miért fejleszti ezt a rendszert, és az indok az, hogy a processzorrész igazából nem fog fejlődni a jövőben. De ez rajta van a slide-on. Két bekezdés, angolul írva.
Az AMD logóját pedig ő rakta bele abba a slide-ba. Nyilván nincs felhatalmazva rá, hogy ha felhasznál egy forrást, akkor azt szerkessze. Ez normális, ugyanígy én sem vagyok arra felhatalmazva, hogy lephotoshoppoljam róla az AMD logót. Ha megteszem, akkor csinálok manipulációt, mert módosítom az eredetileg közzétett tartalmat. Vagy ezt várod el tőlem, hogy manipuláljam a hírt? Rossz ajtón kopogtatsz ...
Az, hogy most neked pont ez a slide nem tetszik még nem jelenti azt, hogy nem volt az előadás része. És fontos információt közölt vele a fejlesztő.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) lenox válasza Abu85 (#39) üzenetére


lenox
veterán

az indok az, hogy a processzorrész igazából nem fog fejlődni a jövőben.

Reszben igaz, egyreszt ezert, meg mert a szamitogepekben van gpu, amit lehet hasznalni. Semmi koze a processzorok heterogen voltahoz, te meg azt irod, hogy azok miatt kezdte el. Szerintem nem is latott meg heterogen processzort, mikor elkezdte, irja is, hogy a sokmagos eros procik erdeklik, gondolom valami normalis workstationt hasznalt diszkret gpu-val, ahogy sokan masok.

Vagy ezt várod el tőlem, hogy manipuláljam a hírt?

Pont azt varom, hogy ne manipulald, de ennek ellenere manipulalod. Nyugodtan valaszthatnal masik slide-ot a tema illusztralasara, aminek koze is lenne az alkalmazashoz.

(#41) Abu85 válasza lenox (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy ő mit látott. Ez a slide benne volt az előadásában, alá van írva két gondolat, ami nem lett kivágva a hírből, tehát elolvashatod te is, illetve volt róla szó szóban is.

Csak és kizárólag ez a slide szólt az előadásban a processzorok fejlődéséről. Ezt te is megnézheted, amint publikusan elérhető lesz az előadás prezentációja.

Ja és továbbra is várom, hogy jelöld meg, hogy a hír szövegében hol szerepel az AMD. Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) lenox válasza Abu85 (#41) üzenetére


lenox
veterán

Ja és továbbra is várom, hogy jelöld meg, hogy a hír szövegében hol szerepel az AMD. Előre is köszönöm. :R

Ott van a fekete/piros kepen, nem kell ennel tobb, az alcimmel egyutt ultragaz. Nem csak a szoveget latom.

Nem tudom, hogy ő mit látott. Ez a slide benne volt az előadásában, alá van írva két gondolat, ami nem lett kivágva a hírből, tehát elolvashatod te is, illetve volt róla szó szóban is.

Igen, ettol manipulalas, lehet latszatindokot talalni.

[ Szerkesztve ]

(#43) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Plusz érdekesség: [link], [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) pakriksz válasza lenox (#38) üzenetére


pakriksz
őstag

neked olyan üldözési mániád van kb mint a nagyvezírnek, csak az ürgebőrbe varrt amcsi gyíkembereket lát mindenhol :))

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#45) Egon válasza pakriksz (#44) üzenetére


Egon
nagyúr

Még szerencse, hogy neked, aki mindenhol Intel/MS/nV lefizetést vízionálsz, nincs üldözési mániád, hiszen nyilván csakis cáfolhatatlan bizonyítékokból indulsz ki... :C
A 2. bekezdés annyira rólad szól... :))

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) julius666 válasza pakriksz (#44) üzenetére


julius666
addikt

Én ha nem olvasom végig az itteni kommenteket, simán azt hinném, ez is valami AMD-támogatott projekt (mint mondjuk a libreoffice féle). Persze másodszorra, alaposabban végigolvasva ott vannak amiket Abu kiemelt, meg tényleg nem nagyon van az AMD említve a szövegben, de felületes első átfutásnál azért a cím-alcím-illusztráció hármasnak elég nagy szerepe van (nekem meg emellett ott a prekoncepció, hogy a PH-n olvasok Abu cikket :) ).

Nyilván azt az egy diát tényleg a csávó emelte át az AMD-től és végül is miért ne lehetne berakni a cikkbe, most ezen kár rugózni. Inkább az a gáz, hogy kb. minden GPGPU-val kapcsolatos cikknél ez van, valahogy mindig bele van csempészve az AMD jövőképe/marketingrizsája, akár van hozzá köze a hírnek, akár nem. Majdnem teljesen lényegtelen, hogy szándékos-e vagy sem (azaz hogy van-e összeesküvés, vagy Abu világnézetébe vannak tényleg ennyire beleivódva ezek a dolgok), vannak akiket zavar az ilyesfajta manipuláció.

[ Szerkesztve ]

(#47) Abu85 válasza lenox (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És mi van akkor, ha erről beszélt az előadó, mert erről beszélt ... mi a kifogásolható része annak, hogy a PG-Strom fejlesztője elmondta, hogy a jövőben a processzorok nagy része IGP lesz, és vége annak az ingyen ebédnek, amiből a szoftverek profitálnak. Ott van a dia alatt leírva, hogy ha nem nyúlunk hozzá az IGP-hez, akkor nem gyorsul majd a szoftver. Jó persze ezt nehéz egy slide-on összefoglalni, de ezért hallgattam meg az előadás hanganyagát, hogy a hírben bővebben le tudjam írni.

Azt tényleg ne rójuk már fel a fejlesztőnek, hogy a saját állításának bizonyításához elővett egy diát az AMD-től. Ehhez joga van, és semmi jelentősége nincs. Nyilván rajzolhatott volna sajátot, de jobb dolga is van ennél, ráadásul ez az egyetlen dia, ami erről a mondandójáról szól. Abban pedig piszkosul igaza van, hogy a heterogén többmagos processzorok esetében évek óta nő az IGP-re költött lapkaterület. A 2015-ben az AMD az új izmosabb lapkák ~60-65, míg az Intel a ~70-75%-át IGP-vel tömi ki. Ha ehhez a lapkaterülethez nem nyúlnak hozzá a szoftverek, akkor jó eséllyel nem fognak gyorsulni. Semmi eretnekséget nem állított, csak rámutatott arra, hogy általánosan merre halad a processzorok evolúciója. Amit egyébként már számtalan gyártó mond évek óta.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) Abu85 válasza julius666 (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A LibreOffice nem egy AMD által támogatott projekt. A The Document Foundation a MulticoreWare segítségével implementálta a ma használt rendszerét. Teljesen szabványos a felhasznált kód, csak még senkinek nincs olyan hardvere, ami annyit tud, mint a Kaveri, de a HSA runtime-on keresztül akármilyen későbbi lapkával üzemképes lesz a LibreOffice. Lesz még számtalan olyan lapka, amely képes lesz futtatni a programot. A Samsung, LG, Toshiba, TI, Mediatek, Qualcomm, Marvell, Huawei, VIA már rendelkezik prototípusokkal. Mindegyiken futni fog a MulticoreWare szabványos implementációja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) nyunyu válasza Abu85 (#47) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek a heterogen manianak van egyaltalan jelentosege a szerverek piacan?

Vagy oda ugyis megveszik a nepek a legtobb magos Xeont, mert fajlagosan arra a legolcsobb a szoftverlicensz?

Legalabbis elozo melohelyemen par eve pont amiatt dontottek a 10 magos Xeon E7 mellett, mert az produkalta a legnagyobb teljesitmenyt egyprocesszoros kiepitesben.
Lehet, hogy 2x Opteron nagyobb teljesitmenyt tudott volna olcsobban, de arra tobbe kerult volna az MS SQL Server Enterprise.

Nyilvan aki Postgret hasznal, annal ez nem szempont. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) pakriksz válasza Abu85 (#47) üzenetére


pakriksz
őstag

"míg az Intel a ~70-75%-át IGP-vel tömi ki" nem keverted össze a cpu területtel? :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.