Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #74018560


#74018560
törölt tag

10.000 sor + 3GB textúra? :F

(#2) arn


arn
félisten

altalanos benchmarknak nem artana egy altalanosan elterjedt motort hasznalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) anchor


anchor
csendes tag

possible typo: `debuan`

(#4) #74018560 válasza arn (#2) üzenetére


#74018560
törölt tag

Arra ott vannak a motorra írt valós játékok, nem?! :F

Benchmarkoknak az kéne, hogy az előnye legyen, hogy implementálnak beléjük minden olyan új feature-t, amit játékokban a hosszabb fejlesztés miatt még nem tudtak rendesen belerakni.

Pl hol van a Ray-Tracing benchmark? :U

[ Szerkesztve ]

(#5) lsc


lsc
nagyúr

Telepítettem /az sem volt gyors/, nem ismeri fel a 2400g -t , majd olyan lassan akar indulni hogy inkább letöröltem. Ez a progi nem kevés kihívással küzd.

Az élet kegyetlen .

(#6) arn válasza #74018560 (#4) üzenetére


arn
félisten

nem - a benchmarknak egy atfogo kepet kellene adnia arrol, amire keszult. ez igy semmi mast nem mutat meg, mint hogy ebben a senki altal nem hasznalt motorban hogy teljesit. pl erdekesebb lenne egy ugyanolyan scene renderelese a legnepszerubb motorokban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) #74018560 válasza arn (#6) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ez még ezt se mutatja meg:

:U

(#8) beef válasza #74018560 (#7) üzenetére


beef
őstag

Igen, ha elzárod az internet elől le sem fut, vagy futás után újra csatlakozna és ha akkor sem adsz neki, akkor nem kapsz végeredményt :)

Egyébként vega56 és vulkan alatt sok pici képkockát renderel szóval élvezhetetlen.

(#9) #74018560 válasza beef (#8) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nem is kért hozzáférést. De már le is töröltem :)

(#10) kolopele


kolopele
nagyúr

A benchmark programok semmire nem valóak, legalábbis nem játékok futtatásának a teszteléséhez. Annyira bírom amikor agyonhúzzák a kártyákat, megy az öröm hogy pl. Heaven alatt mennyivel lett több az fps, majd jön a nagy meglepetés hogy mindez játékok esetében jó ha jelent 2 fps - t. Pont ilyen a proci húzása is, egy 6700 pl. stock üzemmódban (3400mhz) 1 fps - el tud kevesebbet mintha bekapcsolnánk a turbo módot (4000mhz), miközben a hőtermelése meg nő. Marketing a köbön ez az egész.

(#11) beef válasza #74018560 (#9) üzenetére


beef
őstag

(#12) #74018560 válasza kolopele (#10) üzenetére


#74018560
törölt tag

CPU-nál ezt én is tapasztalm / mértem, viszont a kártya húzása ad plusz fps-t. Ha a TDP keret nincs megemelve, akkor meg nem is melegszik sokkal jobban :)

(#13) kolopele válasza #74018560 (#12) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pont azt írtam hogy ad, 2-3 fps - t átlagban. Személy szerint nem látom értelmét. Játék benchmarkok alatt ennyivel nő a max. fps kb. A mai kártyák általában már a határaikon táncolnak, a régebbi kártyákból lehetett olykor látványosabb fps növekedést kitekerni. Ha nagyobb teljesítmény kell erősebb kártyát kell venni :) Procik terén meg az van hogy amikor a 7700K - t meghúztam kemény 2 db fps - el lett többem, cserébe vizezhettem volna. Nincs értelme. Benchmark huszároknak való ez, akiknek az okoz élvezetet ha azt látják hogy 120 fps helyett már 123 van, miközben v-sync mellett játszik 60HZ - es monitoron :D Azok a tesztek meg semmit nem jelentenek ahol mondjuk egy I5 - öt vetnek össze egy i7 - el, mert egyértelműen nem fog nyerni az I5, még akkor sem ha agyon van húzva, főként igaz ez a pár gennel ezelőtti procikra, az architektúra sokkal többet számít mint az órajel.

(#14) #74018560 válasza kolopele (#13) üzenetére


#74018560
törölt tag

De legalább megvan a tudat, hogy kisebb eséllyel dropol be 60fps alá ;]
(Igaz átlag 90+ fps-nél ilyen amúgy sincs :U)

Még az architektúra sem számít... nekem egy 6 magos 12 szálas Westmere Xeonom van (Sandy előtti generáció) röhögve fut rajta minden sok fps-el, erőlködés nélkül (hasonló architektúrájó Harpertown Xeon 4 maggal 100%-on pörög)... szóval legyen meg a 8 szál aztán ennyi.
De őszintén szólva a mostani procit nem cserélném le egy 7700K-ra sem, hiába újabb architektúra, még mindig kevesebb mag :)

(#15) #74018560 válasza kolopele (#13) üzenetére


#74018560
törölt tag

Amúgy 4K-nál nem pont necces van meg a 60fps? :U

(#16) kolopele válasza #74018560 (#14) üzenetére


kolopele
nagyúr

Aki most épít gépet a 8600K egy remek vétel, az a 6 magos I5 partiban van egy 7700 - assal. Ellenben akinek van egy 6700, 7700 - as procija annak sok értelme nincs váltani. A 6 magos Xeonod hozza azt a teljesítményt amit mondjuk egy 7700?
Kérdésedre válaszolva: Nem a proci az oka, hanem az 1080 Ti, az nem elég sok esetben a 4K - ra újabb játékoknál. A g-sync azért sokat segít azon hogy a kép folytonos maradjon ha néha lejjebb is esik. Nem véletlen várom az 1180 Ti - t, bár ahogy most állnak a dolgok jövőre se jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#17) #74018560 válasza kolopele (#16) üzenetére


#74018560
törölt tag

Szintetikus tesztek alapján egy hajszállal még jobb is a Xeon :DDD

Ha azonos kártyánk lenne, mondanám, hogy vessük össze :) Én annyit látok, hogy nincsenek dropok, nincs CPU limit sehol. Underclockolhatom a procit, akkor is ugyanannyi fps-t kapok...

Ha nincs meg a 60fps, pont ezért kéne a kártyád tuningolni, nem? :F (Nem tudsz gyorsabbat venni :U)
Mondjuk ha van GSync akkor mindegy :) vicces, hogy gyakorlatilag csak a 1080ti/4K tulajoknak van igazán haszna belőle és csak azért, mert nem elég erős a ti :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) kolopele válasza #74018560 (#17) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az a baj hogy az a 2-3 fps semmit nem érne, ugyanis amikor egy AC Origins - t maxra állítasz nem annyival esne be hanem jóval többel. Igen, a g-sync ezen segít. Szerintem azért a g-sync bárkinek jó lehetne, hiszen még egy 1070 - 1080 is megbicsaklik már FHD - n is olykor. Az akkor szép ha a Xeon képes annyi fps - re mint mondjuk egy mai I7, bár így látatlanban kicsit nehéz elképzelnem, elvileg azokat nem elsősorban játékokra találták ki.

[ Szerkesztve ]

(#19) Bicsibocsi


Bicsibocsi
junior tag

Androidon nem működik.
Nem futtatja a tesztprogramot és kifagy. Van még mit javítani rajta.

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#20) Valdez válasza #74018560 (#7) üzenetére


Valdez
őstag

Be kellene tiltani ezt a programot. 18.4.1-el próbáltam először, feltelepül, telepítés közben lebassza az egyik hdd-met (eltűnik az eszköz), aztán a kis ablakos akármi után, ezzel a hibával nem is történik semmi.
Feltettem a 18.6.1-et, azzal még eddig se jut el, ismeretlen hiba. Hányadék az egész. :W

(#21) arn válasza kolopele (#10) üzenetére


arn
félisten

Attol fugg az adott meresnel mi a szuk keresztmetszet. Ha massal mersz, ott lehet mas lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) kolopele válasza arn (#21) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ebben igazad lehet, a hardware környezet valóban változtathat az eredményen. Eleve egy 7700k meg egy 1080 Ti eléggé összepasszol, nincs jelentősége a húzásnak, de elképzelhető hogy egy 6600k szénné húzva esetleg képes lesz valamennyire a közelébe érni, de ott meg a kártyát lenne értelmetlen húzni. Szerintem az a legjobb ha megfelelően párosítjuk össze a procit meg a kártyát, bár szerintem egy I7 bármelyik kártya mellé mehet, viszont egy I3 mellé ne rakjunk 1080 Ti - t :)

(#23) #74018560 válasza kolopele (#18) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nem szokott bemenni 60 fps alá FHD-n nagyon semmivel :)

A Xeon vonal egyébként gyakorlatilag teljesen ugyanaz, mint a sima asztali, csak van pár plusz feature. Pl ECC memória, adott esetben több CPU is együtt tud dolgozni ha olyan a lap, de egyébként semmi különbség. Ja meg a cash-t sem spórolják le róla, nekem is van 12MB :)

(#24) arn


arn
félisten

5595

1070tin

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) GodGamer5 válasza beef (#8) üzenetére


GodGamer5
addikt

Nekem 970-en ugyanezekkel a problémákkal küzd a program, nemcsak Vegán szar.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#26) apa111


apa111
aktív tag

A program megfelelően működik vegán is.

(#27) arn


arn
félisten

270xen sem fut le.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.