Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Freiherr


Freiherr
őstag

Üdv az újabb sarcnak. :(((
Már csak abban bízom,hogy ezt már tényleg az utak rendbetételére fogják fordítani,de szerintem naív vagyok,ez is el fog tűnni a feneketlen zsákban.

XXX

(#2) kulcsarb válasza Freiherr (#1) üzenetére


kulcsarb
tag

ez most kivételesen nem új "adó",
az eddigi napi/heti/havi/éves matrica helyett van, és csak a teherautókra vonatkozik,

(#3) kulcsarb


kulcsarb
tag

ha valakit érdekel esetleg, vastaggal kiemeltem a lényeget:

Érvek a bevezetés mellett

A hazai közúthálózat fejlesztésének és biztonságos működtetésének tetemes költsége van, amelynek finanszírozására még egyetlen országban sem találtak bizonyítottan jobb megoldást, mint a díjszedés alkalmazását. A hazai e-matricás rendszer (időtartamhoz kötött használati díjas – HD) azonban nem alkalmas ennek a funkciónak a betöltésére, hiszen az ebből származó fajlagos bevétel növekedés nem képes lépést tartani a gyorsforgalmi úthálózat fizikai bővüléséből eredeztethető költségnövekedéssel (az Európai Unió által meghatározott maximális díjszintek mellett). Ez a finanszírozási probléma tehát önmagában is indokolja a megtett úttal arányos elektronikus díjszedési rendszer bevezetését, és egy olyan új tarifarendszer alkalmazását, amely a járművek által okozott fizikai és környezeti igénybevételt is figyelembe veszi.

(#4) dabadab válasza kulcsarb (#2) üzenetére


dabadab
titán

"ez most kivételesen nem új "adó""

...hanem egy régi, amit jelentősen megemelnek. Mindjárt másabb így :)

DRM is theft

(#5) tomazin válasza kulcsarb (#3) üzenetére


tomazin
veterán

mindjárt elhiszem....3....2....1....nem

(#6) dabadab válasza tomazin (#5) üzenetére


dabadab
titán

Ebben egészen konkrétan mi nem hihető?

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.