Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) .mf válasza niof (#31) üzenetére


.mf
veterán

Már megint ismételnem kell, amit már leírtam: NEM lehet kiszűrni őket, mert nem kötött pályán mozognak, hanem autonóm mozgásra is képesek, hogy más műholddal ütközést elkerüljenek - már amennyire ez működik, mert egyből az elején majdnem lett egy ütközés, pedig akkor még alig volt fent valami; a végére meg ebből lesz 42000 (igen, jól olvastad), Amazon Kuiperből is 3000+, és még az egyéb LEO műholdak... Másrészt, 42000... Az eddigi műholdas netszórás projektek párszáz műholdból oldották volna meg, ez meg teleszemetelné az űrt 42000 műholddal.
Az utóbbi pár misszió kivételével az összes iszonyatosan fényes volt (nem tudom, láttál-e átvonulást, sokkal fényesebbek voltak, mint a csillagok), és még ezek a legújabbak is fényesebbek, mint a normál műholdak.
Egyelőre csak Amerika, a globális bevezetés még évekre van.

Dabadab: ahol meg akarták csinálni, ott meg is csinálták, mondom, Indiában, ahol szennyvíz-csatornázás is fehér holló, ott 4G-n netezhettem Kis-Tibetben a Himalájában; miközben itthon rendszeresen tapasztalom, hogy elmegy a térerő még Bp mellett a Pilis "hegyei" között is.
Nem tudom, hogy miért nem akarták Amerikában földi sugárzással megoldani - talán sok idő lenne minden szükséges engedélyt beszerezni, infrastruktúrát a tornyokhoz elvezetni, vagy a szolgáltatók nem merték ekkora költségekbe verni magukat olyan részekért, ahol a kevés előfizető miatt nem térülne meg. A SpaceX-nek meg úgyis kapcsolódik a profiljához, még ha nem is nyereséges, a K+F egy részét fedezi.

Tuomas: szépen ellentmondtál önmagadnak... Azzal, hogy nem kiszámítható a pályájuk, nem a hobbistákat, hanem a csillagászati kutatóintézeteket szívatják leginkább. Olyan jól működik az ütközés-elkerülés, hogy már az elején majdnem lett ütközés, és hol vagyunk még a tervezett végállapottól, amikor 42000 lesz belőlük, plusz még pár ezer más műhold ugyanazon a LEO pályán...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.