Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Miből tervezed megvalósítani? (Csak mert több helyen láttam, és nálunk is, hogy a pozdorja, vagy préselt falemez vagy mi a rendes neve, amiből leggyakrabban szokták, néhány év alatt képes másfélszeresére dagadni a magas páratartalomtól, amit pl. egy főzelékfőzés mellett az elszívó sem képes minimálisra csökkenteni, és az nem szép látvány. :D)
A mi 1,1 millás konyhabútorunk pozdorja vázát, meg az elszívót már kb. úgy, ahogy van, cserélhetjük is, nyolc év után. :\

Elszívónál figyelj oda, hogy a belseje könnyen tisztítható/kivehető legyen, mi ezzel megszívtuk. Plusz olajsütő mindenképp, mert a szabad-olajsütés tönkrevág mindent. :D

Mosogatóból vannak elegáns zúzott gránit anyagúak, na azok tartósak. Ha mégis fém lesz, akkor valami ipari megoldást ajánlok, Metróból vagy hasonló helyről, azok strapásak és kellően praktikusak még. :)

Pultot nagyon sokan műmárványból, meg egyéb műanyag cuccokból csinálnak, de ezesetben készüljön föl az ember, hogy néhány évente cakkompakk le kell cserélni, ha kultúrált kinézetet akar, mert még a szivacs is összekarcolja. Ez egy olyan dolog, amivel nem érdemes spórolni sztem, én a fényezett márványra szavazok, azt még késsel sem igen vághatjuk el. Igaz, rettentő drága. :D

Főzőlapnál nagyon oda kell figyelni a márkára, pl. Tekát elfelejteni. Ha újonnan vásárolnám, egészen biztos indukciós főzőlap volna, mert azzal elkerülhetünk sok bosszantó takarítást és olcsó üzemeltetni. Persze ez is csak hosszú távon térül meg a gázos és elektromos lapokkal szemben, de szerintem megéri. Most egy ötrózsás gáz Ardo van, jól szuperál és elegáns. És csak 50K volt. De ez csak rövidtávú megoldás, míg olcsó a gáz...

Amúgy nem lesz ez rossz, praktikusnak tűnik. :) Mondjuk biztosan nem tervezném magamnak hosszútávra, nekem a klasszikus stílus jön be, de ez már csak ízlés és bútorelőlap kérdése. :D (Ráadásul nálunk haszontalan volna a mosogatógép, mert minden mosogatnivalónk szörnyes zsíros, legtöbbször odaégett is. Hehe. Ez van, ha 21 fészek cukkinit vet az ember, folyton rántani kell. Meg ez van, ha a csapból is tej folyik, minden úszik a tejzsírban.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.