Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:54

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#570) Just486 válasza LouiS22 (#568) üzenetére


Just486
senior tag

Symbian után Nokia N9 jött, számomra ez a telefon volt ui design csúcspontja, az akkori iOS cuccokkal együtt (több is volt párhuzamosan a Symbian és az N9 mellett).
Amikor az N9-et cserélni kellett választhattam hogy vagy negyed millióért iPhone, vagy fele annyiért Nexus 5, ez utóbbi lett. Más készülék szóba sem jöhetett (Lumia 1020 volt még hellyel-közzel a terítéken), mert mint ahogy írtam is, a többi gyártó még ezt a szintet sem közelíti meg. Tehát volt már stock droidom, és akkor is megindokolt döntés volt, mint ahogy most sem csalódott vásárlóként írom a hibákat, tudtam hogy mit veszek. Jelenleg is az iPhone volt mellé állítva (mára már nem nagyon van más platform amúgy sem), de olyan gagyi irányba ment el Jobs óta, hogy nem látom valódi alternatívának.

A rendszeralkalmazások tekintetében én is beleírtam a hozzászólásomba, hogy inkább Android tulajdonság, mintsem Pixel. Ettől függetlenül jelen van, és mivel Pixelen ez az alapértelmezett programcsomag, érdemes megemlíteni. Arra hadd ne kelljen visszatérnem, amit szintén írtam már, hogy más gyártók alkalmazásai milyen katasztrofális mértékben vannak (még ettől is) elmaradva.

Az akkumlátor funkciók ide-oda helyezése nem hinném hogy olyan orbitális fejlesztés lenne, az akkukímélést pl egyszerűen átrakták az overflow menüből az akku menüpont legtetejére. Ami még lehetne is egy jó változtatás, semmi keresnivalója nincs szerintem az egész beállításokban az overflow menünek, mert olyan idiótán van megcsinálva, hogy a legtöbb helyen csak a "help&feedback" opciót hozza fel, de néhol van még más is odasúvasztva.. De rendszerszinten nem számít, mert egyrészt került oda helyette valami más opció, másrészt pedig ez az egész nem egy trend része, hogy akkor kiszervezzük a beállításokból a 3 pontos menüt, és keresünk valami konzisztensebb megoldást, hanem egyszerűen csak átalakították mert olyanjuk volt, ezért baj.

Én lelkiismeretfurdalás nélkül hívom a nem megbízhatóan működő, és folyton (indokolatlanul) változó szoftvert bétának. Nem kérdés, nagyobb időtartamot - mondjuk egy évet - vizsgálva fejlődnek. De ebben nagyon sok az ide-oda topogás, a dolgok kipuhatolózása, releaseként beadott béta tesztelése. Ebbe beletartozik az is, hogy a google gyakran olyan hibákat orvosol gyorsan, amiket ő maga okozott pár héttel előtte.

Az összefoglaló kérdésedre válaszolva: Szerintem hibátlan telefon nincs, nem is lesz (számomra meg pláne), az iOS a szoftverezettség BIZONYOS tekinteteiben előrébb jár, a többiekről meg beszélni is kár. Ez a véleményem.

That unconquered country we call the future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.