Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83) Nomac00


Nomac00
csendes tag

Nekem kicsit több mint 1 hónapja van meg.

Megmondom őszintén először kicsit féltem tőle. Nem vagyok egyik rendszer mellett sem, volt már legalább 12-15 telefonom, mindegyik felsőkategóriás. Plusz 2-3 a felső közép kategóriából.
iPhone és Android teljesen vegyesen.
Ezt eredetileg abszolút második telefonnak szántam.
iPhone 11 Pro van mellette, amit még nem igazán terveztem kispadra ültetni.

A végeredmény az lett, hogy a 11pro-t nem vettem a kezembe legalább egy hete, és akkor is csak azért mert néhány üzenetet máshonnan nem értem el 😁

Igyekszem objektív képet festeni a telefonról.

Sebesség:
Amin meglepődtem, hogy ez a telefon nem hogy nem laggol, hanem a 11 pro egy csigának tűnik mellette. Tudom, van 2 generáció különbség, de ez eddig az Androidra nem volt jellemző😅 És nem csak az elején, hanem miután teljesen belaktam, utána is stabilan hozza ugyanazt a teljesítményt.

Androidos vonalon face to face csak egy Galaxy S21-el vetettük össze. A Pixel egyértelműen fluidabb volt annál is.

Kamera:
Számomra a Pixel lehagyta a konkurenciát a beltéri és éjszakai képekben. Nem sokkal, de jobb a versenytársaknál.
És igen, ez alatt értem szinte az összes jelenleg kapható telefont.

Nappali képekben a 11pro nyilván elvérzik mellette, de itt azért már akad konkurencia is bőven, szóval ezt külön nem emelném ki.

Az astro mód amennyiben nem Pesten vagy, és kicsit is értesz egy Lightroom-hoz, egészen lenyűgöző eredményre képes. De csak tripodról vagy állványról lehet ezt a módot használni!
Maximum 4 perces záridővel.
Érdekelne mire lenne képes 10 perccel 🤔

Egyedül a zoom az ami nem egy egetverő benne, de arra ott van a pro változat, nekem ez nem hiányzott.

Nagyon tetszenek az új kamera feature-ök is (varázsradír stb..)😁
Nem egy photoshop szint.. de cserébe 2 kattintás 🤗
És tényleg jól használható végeredményre képes.

Akksi:
Az első 2 nap valami katasztrófa volt.
Az este végére 5-10% maradt benne. Aztán valami megváltozott, napról napra elkezdett javulni. Most ott tartok, hogy estére általában 60-78% marad benne. Összehasonlítva az S21-ben nálam nagyjából 30% szokott maradni. A 11pro-ban meg nagyjából 25%.

A wifi, mobilnet, Bluetooth és nfc mindig be van kapcsolva, egyedül az AOD-t nem használom.
Nem tudom hogy ez a Tensor AI magjának az eredménye-e, de nagyon meglepett a dolog.
Bravó Google 👏

Melegedés:
Power user vagyok, de keveset játszom. Így ezzel én nem találkoztam.

Töltés sebessége:
Egy xiaomi sokkal gyorsabban tölt, egyértelműen. Cserébe gyorsabban is merül. Legalábbis a MI 10 rosszabb volt ebből a szempontból. Nekem fontosabb a hosszabb üzemidő mint a gyors töltés, ezt embere válogatja 🤷🏽‍♂️
Ohh, és ha valakit érdekel, vagy csak nem akar utána nézni, iPhone töltővel is lehet használni, nem kell újat venni. Bár az lehet hogy nem megy akkor a gyors töltés.

Súly:
Kicsit nehéz, főleg a 11 pro után, az ugye jóval kisebb jószág 😅 De pár nap alatt megszoktam.

Ujjlenyomat olvasó:
Most már végre használható, főleg az új frissítés óta, de messze el van maradva a konkurenciától.
Annak már örülök, hogy legalább az idegesítő szintről, eljutottunk a most már csak kicsit lassúcska szintre.
Korábban rengeteget tévesztett.

Google Asszisztens:
Siri elbújhat mellette.
Magyarul nem lehet utasítani ezt sem, de a világ legrosszabb akcentusával is megbirkózik. Alkalmazástól, játszott zenéktől, Bluetooth eszközöktől és utazástól függően valóban képes kontextusba helyezni a dolgokat. Appok felett nyílik, nem lép el sehova, és a megnyitott tartalmat is figyelembe veszi minden egyes kérésnél/kérdésnél.
Ez majdnem hibátlanul működik.

Mikor kértem, hogy vezetés közben olvassa fel az üzeneteimet, az angol üzeneteket angolul, a magyarokat magyarul olvasta fel, nálam ez is plusz pont.

Az azonnali fordítás funkciót én 90%-osnak mondanám. Ami meglepett, hogy ez működik magyarról angolra, németre és kínaira is, és persze visszafelé.
Cserébe a hangfelvevő sajnos nem készít magyar átiratot, pedig néhány meetingen nagyon jól jönne 🙏

Azt hogy mikor mit ajánl, tényleg a felhasználási szokásokhoz igazítja. Nem egy beállításra kérdezett már rá, majd automatizálta is, csak azért mert észrevette, hogy sorozatosan ugyanazokat dolgokat hajtom végre.

Billentyűzet:
iOS felhasználókat esetleg érdekli...
A Gboard androidon még mindig jobb mint iOS-en bármi.
Ez az egyetlen olyan dolog ami engem iOS-en halálra idegesít. Egyszerűen nem értem, hogy magyarul miért nem lehet aktiválni azt hogy csúsztatással tudják szavakat írni. Van ugyan másik billentyűzet. Gboard is, Swiftkey is, de iOS-en mindegyik bugos vagy zabálja az akksit.

Szoftverfrissítés:
Az első androidos telefonom ahol végre valódi bugfixek érkeznek a hónap elején😅 És mielőtt jönne valaki azzal, hogy ha nem lenne benne hiba, akkor nem kéne javítani...
iPhone-on és Samsungon is szoktam idegesítő bugokkal találkozni. Új szoftver verzióknál aztán mindig.

Nekem ezek a tapasztalataim eddig. Az árát maximálisan megérte. (260) Jóval drágább telefonokkal is felveszi a versenyt.
Nem hibátlan, de olyan telefont még nem láttam, ami az lett volna 😁

Ui: bocsi a helyesírási hibákért, elég gyorsan és telefonról írtam meg ezt a szösszenetet

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.