Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) muxi-muxi válasza raveinT (#550) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Mondjuk most sincs vész árban, 350 euro (Saturn, MM), két évvel ezelőtt a Pixel 3a 360 eurót kóstált és régebbi típus volt. Sajna tokot szerezni offline boltban nehézkes, még nem sikerült, de majd ma talán a düsseldorfi Saturnban..

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#552) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Vannak amúgy ajánlott tokok/fóliák a telóra?
Aki használ ezek közül vmit megosztaná velünk (velem)?
Köszi szépen!!

(#553) ghiottone válasza zkosaras (#552) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Spigen tokokat ajánlom. Évek óta több telefonomon használom különböző verzióit.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#554) mantequilla válasza zkosaras (#552) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Encased thin armor bevált nálam. Uvegbol egyszeru alzasat hasznalok

(#555) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Meglett a teló! :))
Piszok mázlim volt mert épp volt ismerős Németországban (ez nálunk nagyon ritkán fordul elő) és hozott egyet az ottani Media-ból 350€-ért.

Sajnos még nem tudom használatba venni mert húzódik az eSIM beszerzése (a Vodánál egyelőre nagyobb gondok is vannak, a cégnél meg szabin van aki intézné). Addig megy a fólia/tok beszerzés.

Amúgy nagyon kis kompakt, könnyű, felüdülés volt kézbe venni a tepsi, nehéz xaomi után.

(#556) babineni válasza zkosaras (#555) üzenetére


babineni
újonc

Az eSIM csak akkor fontos, ha két SIM kártyával akarod használni? Vagy magyar fizikai SIM-mel nem is működik? Csak azért kérdezem, mert volt már Németországban vásárolt telóm, az simán felismerte a Pannon GSM-es (!) SIM-et is... Elnézést, ha nagy hülyeséget kérdezek...

(#557) raveinT válasza babineni (#556) üzenetére


raveinT
tag

Egy fizikai és egy eSIM-et tud kezelni a készülék. Simán viszi a magyar szolgáltatók fizikai SIM kártyáit. Az esim meg az eddigiek alapján szolgáltató függő, hogy megy e itthon
. A használata opcionális, én csak egy fizikai SIM-el használom.

(#558) Bibby válasza raveinT (#557) üzenetére


Bibby
addikt

Mármint az esim eddig csak Telekomnál volt és most vezette be a voda. Nem a telefon hibája.

Ελευθερια η θανατος

(#559) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
3-4 év Huawei használat után egy Pixel 4a-ra esett a választás elsősorban a kompakt méret miatt. Egyenlőre nagyon szoknom kell,valahogy minden más...
A fentről lehúzható 'gyorsinditó' ikonok közül hiányolom az NFC ikont. A szerkesztés sem engedi beilleszteni. Valamit rosszul csinálok? Erre van megoldás?
Az akku nem túl acélos, igaz még csak 2 napja használom. Mi a tapasztalat ezzel.kapcaolatban?
Köszi :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#560) winbox válasza dussy (#559) üzenetére


winbox
senior tag

Én az akksira annyit tudok mondani, hogy Pixel 4 után megváltás. Alig nagyobb ebben, de ott kb 4 óra kijelző időm volt, késő délután már töltőn lógott. Itt 6 órát nekem mindig hoz, tegnap pl 7 óra, pedig adtam neki az ívet. Így egész nap bírja nálam. Rendszer ugyanolyan smooth. A52 5G-t használtam a két teló között, ott ugyanennyit bírt, de a sok mikrolagg, lassulás miatt elengedtem a One UI-t, visszatértem a Pixel vonalra és minden szempontból tökéletes választás volt számomra a 4a. Jobban szeretem, mint anno a Pixel 4-et.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#561) Kawauso válasza dussy (#559) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Nem biztos, de azt hiszem az Android 11 nem támogatja a lehúzható NFC ikont valamiért.
De ha rajta tartod az ujjad a Bluetooth ikonon, akkor odaugrik a Kapcsolati Beállításokhoz, és onnan már csak 2 érintés a bekapcsolása.

(#562) kiraly.andra válasza dussy (#559) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

NFC csempe kell? Tedd fel ezt (vagy valamelyik hasonlót): https://play.google.com/store/apps/details?id=it.simonesestito.ntiles

:a:

(#563) dussy válasza kiraly.andra (#562) üzenetére


dussy
őstag

Köszi mindenkinek. :R
Ez alapvetően jó ötlet, viszont csak elvisz 3 lépésből a menü beállításba. (root szükséges?)

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#564) kiraly.andra válasza dussy (#563) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Azért kell több lépés, mert a rendszer korlátai miatt közvetlenül nem lehetséges az NFC kapcsolgatása.

:a:

(#565) Roll86 válasza zkosaras (#539) üzenetére


Roll86
újonc

Én Telekom eSIM+Vodafone fizikai SIM-mel használtam. Gond nélkül működött.

(#566) adabra válasza dussy (#563) üzenetére


adabra
senior tag

Bocs, segíteni nem tudok, de érdekel, hogy mire használnád, ami miatt utána kikapcsolnád?

Mondjuk én naponta többször használom a Google Pay miatt (mindenhol azzal fizetek).
Így nyilván nem kapcsolom ki soha. Az akku fogyasztásra marginális (kb 0) hatással van, biztonsági szempontból pedig nem tudok sebezhetőségről. Az egészségügyi hatásait sem ismerem, de nem hinném, hogy ettől kellene félni.

(#567) dussy válasza adabra (#566) üzenetére


dussy
őstag

Mobilfizetés elsősorban, biztonsági okból kapcsolnám ki. :B

3 óra kijelző időnél járok, a telefon 5% -on áll, 2 legnagyobb fogyasztó: kamera (24%) és térkép (11%). Nem túl acélos. :N

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#568) vakablak93 válasza dussy (#567) üzenetére


vakablak93
őstag

Az kemény!
Nekem még nem sikerült ilyen gyorsan kicsinálnom, ennyire zabál a kamera? :Y
Vagy csak ekkora a külömbség az előlapi és a hátlapi között?
Videóhívásokkal legalábbis nem sikerült ilyen hamar nullázni..

Pontosan mit csinálsz a kamerával hogy jobban merül mint a Szent István?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#569) bbendre válasza vakablak93 (#568) üzenetére


bbendre
őstag

Pixel telefonokon a sima kamera fotozas eseten nagyon nagyon sokat eszik a HDR+ miatt.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#570) vakablak93 válasza bbendre (#569) üzenetére


vakablak93
őstag

Ez érdekes infó nem is tudtam én kb csak az előlapit használtam/használom videohívások okán az még mobilnet mellett sem szipojozza ennyire. :))
De így belegondolva ha fotózok a hátlapival még a kép elkészítése után is járatja a procit mert fennt olvasható hogy 'feldolgozás....
Nyilván ha tovább teker a proci komolyabb teljesítményen és nem azonnali a feldolgozás mint másoknál az megmagyarázza ha gyorsabban merül.
Vajon ha kikapcsolja valaki a
HDR-t akkor jobb lesz? :)

Szigorúan szubjektív:
Ha már a hdr a téma én nem értem sokan mit esznek ezen, komolyan roncsolja csúnyán a képet.
Ti hogy vagytok ezzel? :B

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#571) dussy válasza vakablak93 (#568) üzenetére


dussy
őstag

Nem tudom mi történik, ma is elég vacak eredményt produkált. És a kamera ma szinte használaton kívül volt. Egyedi eset lehet?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#572) vakablak93 válasza dussy (#571) üzenetére


vakablak93
őstag

Bocs, jó látom? 1 óra 52 perc a képernyőidő után már 34%-on van :F
Térkép 19 perc meg egy kis netezés és ennyi :F
Itt valami bibi van, legalábbis szerintem...

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#573) dussy válasza vakablak93 (#572) üzenetére


dussy
őstag

Én is úgy érzem, de nem szeretnék kísérletezni.
Lehet egy hibás darab,lehet elég lenne egy full reset. :U

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#574) Cecevok válasza vakablak93 (#572) üzenetére


Cecevok
tag

Egy barátomnak 2x cserélték ki Angliában a Pixel 3a telóját akku hiba miatt... Másodjára azért, mert csak kikapcsolt állapotban tudta tölteni... Lehet csak egyedi eset volt, de akkor is...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#575) bbendre válasza vakablak93 (#570) üzenetére


bbendre
őstag

A HDR+ egy teljesen mas technologia mint a HDR. A HDR+ egy halom dolgot csinal keppekkel, nem igazi, klasszikus HDR technologia.
Ki lehet kapcsolni a HDR+-t de akkor a kepek finoman szolva is "masok" lesznek.

Amit csinal a Google HDR+:
- Motion blur (Mozgas elmosas) csokkentes

- Bracketing

- HDR+ correction


- Vilagosabb arcok a HDR+ -al

- AI alapu szinkezeles es feher egyensuly

- Super resZoom

Es meg vagy 100 apro dolog... Ezert dolgozik ennyit a CPU minden foto utan.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#576) winbox


winbox
senior tag

Én nem vagyok nagy fotós, de kijelenthetem, hogy eddig még rossz képet egyik Pixelemmel sem csináltam. Néha volt csak valami ami be volt mosódva, de magával a színekkel, zoomolással stb nem volt problémám. Szerintem nagyon szép képeket lő és valljuk be, ez azért elég sok embernek elég is. Aki profi az kimenti raw-ban és maga állogatja, amit kell, vagy letölt valami pro kamera appot. Akinek annyira nem fontos a fényképezés, mint én, annak tökéletes. Ha van valami, amit meg akarok örökíteni, lefotózom és kész, gyönyörű a végeredmény. pl az előző A52 5G-nél ha gyorsan meg akartam valamit örökíteni, csomószor máshova zoomolt, a lényeg elmosódott volt, plusz a halálom a hdr volt, közelébe sem érhet a Pixeles HDR+-hoz. Vagy sötét volt az egész kép vagy túl világos. Ha nem volt elég fény, már akkor is elvérzett.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#577) vakablak93 válasza bbendre (#575) üzenetére


vakablak93
őstag

Na ez érdekes!
Köszi, nem is tudtam hogy ennyi mindent csinál még, azt tudtam hogy több képből rak össze egyet mint kb minden telefon ma már ahogy az arcba is belenyúl
(itt feltűnt hogy nem olyan durván mint a kínaiak-szerencsére), de hogy motion blurral is
dolgozik az meglep. :R
Mondjuk így belegondolva én vagyok a hülye hogy korábban nem jutott eszembe hogy benne lehet, a több képes összedolgozás és a kis szenzor kényszerítette záridők okán valszeg' nem is tehetnek mást....🤔

#576 monstrmprz:
Lehet velem van a baj, máshoz vagyok szokva.
De tökre megértem ha valakinek elég. :R

Habár a fókusz videó alatt elég sokat huntolt mikor próbaltam, én hibáztam akkor is?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#578) akos1313


akos1313
csendes tag

Sziasztok! Vásárlás előtt állok és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek van-e különbség garanciális szempontból ha a laptop szalonból veszem a készüléket, vagy vkitől a hardveraprón, aki a német mediaból hozatja be?

(#579) RetepNyaraB válasza akos1313 (#578) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Magyar mm nem cseréli, csak javítja. Tehát ha gazdasági totálkár, akkor bukta.
Sufni gsm meg nem javítja, nem cseréli, bármit állít ☝️🤭

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#580) ghiottone válasza RetepNyaraB (#579) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1
és ha az MM nem tudja mi a helyzet akkor is ott a Google, aki IMEI alapján megoldja: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#581) akos1313 válasza RetepNyaraB (#579) üzenetére


akos1313
csendes tag

A laptop szalon is sufni gsm kategória? Pont azért néztem őket, mert azért ők már a piacon vannak egy jó ideje. Akkor pl mi a végkifejlet, ha MM és gazdasági totálkár?

(#582) ghiottone válasza akos1313 (#581) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Felszámolás alatt van 2020. áprilisától. e-cégjegyzék: [link] innen semmit nem vennék emiatt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#583) akos1313


akos1313
csendes tag

Ellenben a laptopszalon.hu-t az IT Shop Kft üzemelteti

(#584) ghiottone válasza akos1313 (#583) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Akiknek ugyanaz a székhelyük. Minő véletlen.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#585) bbendre válasza akos1313 (#581) üzenetére


bbendre
őstag

Kapsz egy levasarolhato kupont amit le tudsz vasarolni, de csak Nemetorszagban... (vagy ahol a vasarlas tortent)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#586) mantequilla válasza bbendre (#575) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Kurva jo ez a telefon

(#587) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Tapasztalt már valaki problémát eSIM aktiválás során?
Flottás, Telekomos előfizetéshez próbáltam, de ezt a hibaüzenet kaptam: [link]

(#588) bbendre válasza zkosaras (#587) üzenetére


bbendre
őstag

Szerintem ez lesz a megoldas: https://prohardver.hu/tema/re_megerkezett_a_pixel_5_es_4a_5g/hsz_1973-1973.html

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#589) ghiottone válasza zkosaras (#587) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Csatlakozom a kollégához. Én múlt héten egy full gyári visszaállítás után - igaz 3a-val - indításkor hozzáadtam a "letöltött simet" úgy, hogy nem pakoltam bele más, fizikai kártyát és így azonnal működött.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#590) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Egy nagyon-nagyon bosszantó hibája van ennek a telónak (azon kívül h csúszik, mint a teflonos takony): simán ki-be kapcsol a melósnadrágom zsebében. Nagyon kilóg a bekapcs gomb, aztán csak kamillázok, h nem hív senki/nem jön semmilyen netes üzi...

Oké, a hibán lehet javítani egy tetszőleges tokkal, de azért no, ha pucér a telefon, akkor újra kell indulnia zsebben? (Sajna online rendelésre nem igazán vagyok képes, mert hétközben sosem vagyok otthon, hétvégén meg nincs kézbesítés. Oké, DHL van.)

Kénytelen leszek vhogy tokot rendelni, mert offline üzletben nem lehet hozzá SEMMIT kapni, annyira orhcidea-telefon még itt Németben is.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#591) zkosaras válasza ghiottone (#589) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Sajnos ezeken már túl vagyok:
1. Kértem másik QR kódot, a fenti hiba már ezután jött.
2. Az korábbi és az új kódnál is próbáltam másik fizikia kártya mellett, illetve anélkül, közte teljes gyári visszaállítás is volt. A hiba ekkor még csak annyi volt hogy: "Hiba történt a szám aktiválása során."
3. Mivel az aktiváció nem sikerült, és a fizikai SIM (amit eSIM-esíteni akartam volna) már inaktív lett, így most nem vagyok elérhető ezen a céges számon, ami elég nagy szívás (kérhettem új SIM-et is).

A Telekomos technikai support szerint ez készülék oldali probléma, nem tudom tényleg így van-e. Egy próbát még teszek majd a Vodánál, hátha ott működni fog.

Köszi a segítséget azért! :R

(#592) Bibby válasza zkosaras (#591) üzenetére


Bibby
addikt

Ha másnak működik, telekom kártyával, akkor egyértelműen nem telefon probléma.
Persze mivel nincs a hivatalosan támogatott listán, a szervíz könnyen mutogathat erre...

Ελευθερια η θανατος

(#593) zkosaras válasza Bibby (#592) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Műkődik a dual-SIM a Vodás eSIM-el! :DD

Érdekes hogy ezt elsőre sikerült beaktiválni, míg a Telekomossal csak szívtam.
Ennyit arról hogy "készülék oldali a probléma" :(((

(#594) ghiottone válasza zkosaras (#593) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:C na, ez jó hír. Köszi, hogy megosztottad!

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#595) SerSan


SerSan
lelkes újonc

Sziasztok! A kompakt méret és szuper kamerás képességei miatt számomra egyértelmű favorit a készülék és mindenképpen szeretnék beruházni egyre, viszont nem mindegy mennyiért! Sajnos az itthoni szűkös választékban a legolcsóbb opció is jelenleg szállítással együtt újonan 140.000 Ft. A német ár már jóval barátibb, viszont szinte egyik német forgalmazó sem szállít hazánkba. Tegnap a Google szülinapja kapcsán a 349 eurós árból még elengedtek 20%-ot a Google Store-ban, nem kell mondanom, hogy kb a fejemet vertem a falba... Jelenleg az Amazon.de oldalon lesem folyamatosan, ott ugyanis a a számomra szintén álom kitámasztható Spigen tokkal és üvegfóliával egy pakkban összerakható.
Valaki ennél esetleg tud jobb opciót a beszerzésére? Az fontos számomra, hogy a készülék új legyen!

(#596) bbendre válasza SerSan (#595) üzenetére


bbendre
őstag

Ha tegnap irsz akkor mar meglenne neked a telefon :) Van par forumtars aki vallalta a beszerzest. Ezt tudom ajanlani, tegnap a kedvezmeny is meglett volna: [link]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#597) parzone válasza zkosaras (#593) üzenetére


parzone
csendes tag

Szia!

Érdeklődnék hogy eSIM aktiválásnál My Vodafone (eSIM-re váltok) bent kell hogy legyen a készülékben az azonos telefonszámmal rendelkező fizikai sim kártya amelyiket "eSIM-esíteni" szeretnél?
Nem találok erről leírást a vodafone oldalán. Nagyon megköszönném ha leírnád a menetét hogy ne keljen szívnom ezzel. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#598) SerSan


SerSan
lelkes újonc

bbendre köszönöm szépen! :) Hát igen, kár hogy tegnap írtam...

(#599) zkosaras válasza parzone (#597) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Nem volt a telóban fizikai kártya.
Az aktiválás indítása viszont bent a Voda üzletben történt mert azt írta az oldal, hogy jelenleg nem elérhető, fáradjak be. Befáradtam, elindították, vártam míg megjött a kód (erről amúgy nem jött értesítés, nekem kellett csekkolni a My Vodafone felületén). A QR-kód olvasás után még egy 6 jegyű kódot kért a teló, de erre is várni kellett 10-20 percet, nem azonnal jelent meg (szintén My Vodafone felület).

(#600) bbendre válasza SerSan (#598) üzenetére


bbendre
őstag

Tegnap irtál? :F

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.