Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy Pixel, Android 11, Android Auto vagy Google Segéd problémáról van-e szó.
Android Auto-ban szeretnék hangalapú keresést (cím bemondása magyarul).

A mikrofon ikon megérintésére ezt válaszolja angol kiejtéssel (csak egy részét értettem, de itt megtaláltam...)
"Először koppintson az értesítésre, amikor biztonságosan megteheti. Ezután használhatja a Google Segédet vezetés közben."

De hiába teszem, ott nem történik semmi. "Unlock more Assistant features" gombra kattintva csak egy hibaüzenet jelenik meg, hogy ellenőrizzem az internet kapcsolatot...

Ha teljes mértékben kikapcsolom a Google Segédet, akkor is a fenti dumával jön.

Korábban remekül működött a magyar nyelvű cím bemondás szerinti keresés (másik telefonon, talán 9-es Androiddal használtam, apk-ból telepített AA-val).

Van valakinek ötlete?

(#402) sub71 válasza adabra (#401) üzenetére


sub71
aktív tag

Én még a telefonon bekapcsolom a google térképet, ott érintem meg a mikrofon ikont és mondom a címet magyarul, csak utána kötöm össze a kocsival. Gondolom az Android Auto már a google assistantot használja hangalapu keresésnél, az meg "még" nem ért magyarul...
Korábban nekem is működött, ha miután összekötöttem a telefont az autóval, a kocsinak mondtam a címet, sőt alapszinten válaszolt is magyarul, de sajnos az Android 10 egyik frissítése óta csak angolul, vagy németül hajlandó kommunikálni...

[ Szerkesztve ]

(#403) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Hátha van olyan köztetek, aki nincs jelen a másik Pixel 4a topikban ;-)

Keresek valakit, aki AccuBattery-t használ, és így (vagy egyéb alkalmazás révén) meg tudná mondani, mennyi az átlagos "screen off" fogyasztási sebesség a készülékén? Nálam 1,6%/h volt tegnapelőtt, ami soknak tűnik egy kikapcsolt képernyőjű, elvileg tétlen telefonnál. Ez nyilván a telepített alkalmazások függvénye is, de azért érdekelne az átlag.

Kísérletképp előző éjjelre bekapcsoltam az "extreme battery saver" funkciót, arra számítva, hogy azzal 0%/h körül lesz a session értéke. Meghökkenve láttam 7 óra múlva, hogy így is 0,9%/h! Amennyire megértettem, ilyen állapotban gyakorlatilag minden le van lőve, csak a rendszer kritikus elemei működnek (meg amit én hozzáadok). A "deep sleep" 95% volt, így tényleg majdnem végig aludt a gép, de akkor mi fogyaszt ennyit? Vagy ez így normális?

Nem tartom ezt nagy problémának, elvagyok így is, csak mivel annyira dícsérték mindenütt az akkuidőt (meg egyébként is), érdekel a dolog.

:a:

(#404) manokaki válasza kiraly.andra (#403) üzenetére


manokaki
őstag

Nekem normál modban ,tehát semmi battery saver 8 óra alatt kb 2%-ot merül..de ennyi volt pl Oneplus 8-n is , pedig ott 4200-as aksi van.

(#405) MC Pite válasza kiraly.andra (#403) üzenetére


MC Pite
veterán

Nálam is 1,6%.
Most nézem, 8:18-at tippel a szokásos felhasználás alapján max kijelző időnek, 74 óra kikalcsolttal.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#406) kiraly.andra válasza MC Pite (#405) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

És ez normálisnak számít? Erre mondják azt, hogy akkuidő-bajnok?! Nekem akkor szerencsém volt az előző eszközeimmel. Milyen lehet egy átlagos telefon?

:a:

(#407) bedibazsa válasza kiraly.andra (#406) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Tökéletes az üzemidő. iPhone Xs után legalábbis ez csoda. Engem amúgy rohadtul nem érdekel, hány százalékot merül, használom, ha merül, feldugom tölteni és gyorsan feltölt. Egy napot akkor is bír, ha ronggyá nyomkodom.

(#408) MC Pite válasza kiraly.andra (#406) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem tudom, életemben nem néztem ezt a számot.
Az érdekel mennyit bír. Sokat piszkálják is megvan a nap, sokszor 5x%-kal zárom a napot. Eleve más ha melóban vagyok és egész nap küzd a térerőért, vagy otthon vagyok, és wifi meg térerő is van rendesen. Pixel 5 többet tud, de hát más liga árban; a többiek meg sokan nagyobbak, nem egykezes telefonok.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#409) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Van valami infó, hogy esetleg most tavasszal jön-e valami Pixel?
Nagyon nagy a csend.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#410) ghiottone válasza GreenGoblin (#409) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha jön akkor 5a, talán májusban. Majd meglátjuk.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#411) GreenGoblin válasza ghiottone (#410) üzenetére


GreenGoblin
tag

Egyre jobban fontolgatom, hogy visszatérnék iPhone-ról. Az 5 vonzó de félek a hangszóró sokkal rosszabb lenne plusz telefonálás közben sem lenne túl hangos. Illetve a kopás, kijelző elállás is aggaszt.
Visszont az akkuja az bitang, kamera szintén és az ára is jobb. Ja meg van Vanced ami nagyon hiányzik.
De ha jönne valami 5-höz hasonló hasonló paraméterekkel igazi sztereo hangszórókkal akkor várnék.
Nagy a dilemma.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#412) csabika69


csabika69
tag

Sziasztok!

Hívásnál van h nem engedi, hogy fogadjam a hívást. A jelenség úgy néz ki, hogy próbálnám húzni a zöld telefonikont , de egyszerűen nem tudom fogadni a hívást.
Utóbbi időben a lerakas is problémás, megszakítom a hívást de azt csak második gombnyomásra fejezi be.
Vki találkozott már hasonló problémával?
Előtte Pixel 3a-nal is csinálta ezt nekem. SIM probléma csinálhatja ezt?

Előre is köszönöm.

(#413) ghiottone válasza csabika69 (#412) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Google Dialer app stabil vagy béta?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#414) csabika69 válasza ghiottone (#413) üzenetére


csabika69
tag

Stabil.

(#415) ghiottone válasza csabika69 (#414) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem használsz olyan appot, ami a kékfényt szűri, vagy a kijelzővel kapcsolatos valami extra?

Amúgy ha kitörölted a Telefon alkalmazás tárhely/gyorsítótár adatait akkor se javult a helyzet?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#416) csabika69 válasza ghiottone (#415) üzenetére


csabika69
tag

Kékfényszurot nem, viszont most figyelni fogom a gyorsítótárat, mert nem mindig áll fenn ez a probléma.

(#417) bedibazsa válasza csabika69 (#412) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nekem november óta tökéletesen működik.

(#418) gkozak


gkozak
tag

Ha esetleg valakinek érdekes lehet, érkeznek "tesók" jövő hét kedd/szerda magasságában. Részletek privátban! :D

(#419) dagoniat1


dagoniat1
csendes tag

Sziasztok, az ERSTE Bank George app-ja működik rajta? Nem gond, hogy nyitott a boot loader-e?

(#420) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali, egy kérdésem lenne, bár tavaly október 3.-a óta van nálam használatban, csak most kapcsoltam először wifi-re, érdekelne normális-e hogy a folyamatos 4G+-hoz képest -1,5 óra az üzemidő?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#421) bedibazsa válasza vakablak93 (#420) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Szerintem nem. Nekem a wifivel sokkal többet bír, mint mobilnettel.

(#422) vakablak93 válasza bedibazsa (#421) üzenetére


vakablak93
őstag

Szia köszia választ, nekem mobilnettel olyan 6,5 óra kb a kijelzőidőm neked úgy mi jön össze? csak hogy legyen viszonyítási alapom

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#423) bedibazsa válasza vakablak93 (#422) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Mobilnettel olyan 5 óra az én használati szokásaimmal, wifivel 6-7.

(#424) vakablak93 válasza bedibazsa (#423) üzenetére


vakablak93
őstag

na ez fura hogy, nálam full fordítva van, na mind1 gondolom úgy sem számít ha azt nézem hogy szökőévben egyszer kapcsolom wifi-re, azért köszi :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#425) winbox válasza vakablak93 (#424) üzenetére


winbox
senior tag

Melyik szolgáltatónál sikerült működésre bírni a 4G+-ot? Esetleg külföldön használod a telefont?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#426) vakablak93 válasza winbox (#425) üzenetére


vakablak93
őstag

Igen, németországban élek, itt folymatos a 4G+ igazából rosszabb se volt még sosem, Vodafonos vagyok.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#427) bedibazsa válasza winbox (#425) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nálam Angliában van 4G+. De amíg otthon voltam, Telenornál rendszeresen 4G+-om volt más telefonokkal.

(#428) kristoof92


kristoof92
tag

Bármilyen magyar hálózaton megy a Volte meg a VoWifi? (És 4a 5G és Pixel 5 esetén az 5G)

(#429) Decske válasza kristoof92 (#428) üzenetére


Decske
aktív tag

Nem, nem és eddig nem. (Telekom)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#430) Puresz


Puresz
csendes újonc

Esetleg tudja vki miért nem lehet aktiválni a volte-t a pixel mobilokon?

(#431) ghiottone válasza Puresz (#430) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nálunk nem forgalmazzák, így nincs benne a szolgáltatói profil a romba.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#432) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!
Minden (bárhol vásárolt) Pixel 4a eSIM-es?

(#433) Decske válasza djbahool (#432) üzenetére


Decske
aktív tag

Igen

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#434) Ear001


Ear001
addikt

Telepíthető az új biztonsági frissítés.

(#435) bedibazsa válasza Ear001 (#434) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Már május 2-án fent volt. :D Előre dolgoztak a srácok.

(#436) Ear001 válasza bedibazsa (#435) üzenetére


Ear001
addikt

Hm, nekem tegnap még nem szedte le a teló.

(#437) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Android Oreo óta csak a Huawei tudta azt, hogy megmarad az ikon sarkában az olvasatlan üzenet számláló, annak ellenére is, ha fent, az értesítő sávban töröltem az értesítést - mint az iOS. Pixelen ha kitakarítom az értesítést, eltűnik az értesítési pötty is az ikon sarkából. Ez borzalmasan idegesít, Samsung is ilyen volt, így csak akkor látom az elhalasztott értesítést, ha belépek az alkalmazásba.

Van bármilyen mód arra, hogy megmaradjon a számláló, pötty stb. az ikon sarkában, akkor is, ha fent, az állapotsávon törlöm az értesítést?
Nova launcher, Microsoft launcher és a Lawnchair sem tudja ezt.

(#438) Decske válasza bedibazsa (#437) üzenetére


Decske
aktív tag

Szerintem nincs erre lehetőség. Pixelen még az elhalasztási opció sincs.
Amúgy van benne logika, ha az értesítési sávból eltakarítod az értesítést, akkor már foglalkoztál vele, minek maradjon ott a pötty? Ha meg később tervezel foglalkozni az értesítéssel, miért törlöd ki?

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#439) Cecevok


Cecevok
tag

Pixel tulajokhoz szólok elsősorban.
Mióta megjelent tetszik a telefon, sok tesztet, videót megnéztem.
Az érdekelne leginkább, hogy kinek mi a hosszabb távú tapasztalata.
Kinek mi az ami tetszik, és mi az ami nem a telefonban.
Sok konkurens megjelent azóta, de nekem a méret/kamera/szoftver/támogatás miatt még mindig a No.1. (Samsung A52 van a mérleg másik oldalán), de félő, hogy ilyen méretű/árú (androidos) telefon nem lesz több.
Huawei P10-est váltana.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#440) ghiottone válasza Cecevok (#439) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem tetszik az anyaghasználat - azért érezni, hogy olcsó Pixel. Bár a 3a-hoz képest már előrébb léptek. + Nem tetszik a hangszórója.
Amúgy talán jövő héten lehet lesz új 5a?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#441) vakablak93 válasza Cecevok (#439) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát én október 2.-óta használom, amit eddig tapasztaltam:

-Életem legstabilabb telefonja, konkrétan körbehugyozza amit korábban Apple fronton tapasztaltam stabilitásban. :DD
Nincsenek bugok, összeomlások, tökéletesen unalmas használni, a szó legjobb értelmében. :K
-Remek üzemidő ahhoz képest hogy milyen pici és vékony, komoly fényerő mellett is 6 óra lazán megvan.
-Iszonyatgagyi bili műanyag, értsd: recseg ropog, iletve egyszeri leejtés után a Jack csati körül a házból pici darabka máris kitört.....
-A kijelző oké, nem olyan szép mint egy normálisabb IPS, de árához képest tök oké.
Azt hozzá kell tenni hogy a fényereje tényleg remek, nekem napsütésben a bringakormányon is tisztán olvasható max fényerőn.
-A mérete tényleg zseniális, iszonyat kezes kis cucc. :DD
-Ahogy várható minden hónapban megérkeznek a frissítések, illetve amit külön kiemelnék, az apróbb javítások amik a biztonsági frissítéseken felül néha jöttek, egyike sem okozott egyéb újabb problémát mint más gyártóknál ahol egy " javítással mindig valami mást barmolnak el. :C
-Ami a kamerát illeti, abban neked kell döntened hogy jó-e, tetszik-e amit produkál, ebben majd a többiek kiokosítanak.
-A hardver ugyan ma csak középkategóra alja, de ennek mindössze a kamerafeldolgozásában fogok bármi hátrányát, mert fotózás után pár sec ameddig a feldolgozás tart.
De ez nem azt jelenti hogy a telefon addig megbénulna vagy hasonló hülyeség!!! Tökéletesen fut addig is, csak felül az értesítési sávnál látható hogy megy a feldolgozás, de nem akad be egy pilnatra sem!
Azt nem tudom hogy játszol-e rajta vagy hasonló, de nekem amit elindítottam rajta Wot Blitz pl az simán ment, a melegedése sem vészes szerintem.
-A hangszórói elég szépen szólnak, bár max hangerőn picit berezonál, de meglepően szépen ad mélyeket is, ha esetleg arról hallgatnál zenét. :)

Az egyetlen amit fontolóra kell venni, hogy az ember mennyire vigyáz rá.
Szoftveresen szerintem nem kérdés hogy droid vonalon a legjobb (de korábbi ios tapasztalataim alapján annál is jobb), és hosszú távon is támogatják majd, azaz ennek tekintetében lehet vele hosszú távra tervezni, azonban a piac leggagyibb burkolatával kérdéses hogy kibírja azt a 3-4 évet amire az ember tervezhet vele.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#442) Cecevok válasza vakablak93 (#441) üzenetére


Cecevok
tag

Köszi!
Igen, 'ghiottone' is említette az anyaghasználatot. Kapna szerintem úgyis egy tokot védelem gyanánt.
Van egy Lumix milc-em ha komolyabban fotózni szeretnék, de azért sokszor csak a telefon van kéznél, így fontos számomra a kamera, de ahogy nézegettem teszteket jó kis képeket készít.
Kb. 3 évre terveznék vele, de mint említettem az A52/A52 5G-is játszik a választásban. 90hz/120hz-es kijelző, ultraszéles kamera, IP57, (5G), szintén hosszú support... De hát vonzó a 4a kompakt mérete 😅

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#443) vakablak93 válasza Cecevok (#442) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát igen, nehéz dilemma a modernebb futureok vs pixel féle frissítés és stabilitás és kis méret között vacilálni.
A samu féle éves késéssel kiadunk egy-két főverziót meg az 1. évben negyedéves majd utána csak féléves biztonsági frissítést nem említeném még egylapon sem a pixellel.

Ha már LUMIX milc, akkor annyit, hogy ahhoz képest szerintem bántóan túlélesítésít a pixel.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#444) Cecevok válasza vakablak93 (#443) üzenetére


Cecevok
tag

S10e lett végül is a befutó 😅
Anyaghasználat/ultraszéles/IP68, ami miatt így döntöttem.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#445) vakablak93 válasza Cecevok (#444) üzenetére


vakablak93
őstag

👍, jó mulatást az új telóhoz

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#446) keyol


keyol
aktív tag

Sziasztok
Próbálta valaki az Android 12?

(#447) Ear001 válasza keyol (#446) üzenetére


Ear001
addikt

Igen. Nekem megy jól.

(#448) vakablak93 válasza Ear001 (#447) üzenetére


vakablak93
őstag

Tervezem hogy kipróbálom, körülményes dolog ezt feltenni? vagy egyszerűen megy?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#449) Ear001 válasza vakablak93 (#448) üzenetére


Ear001
addikt

Mint egy normál havi frissítés.

(#450) ghiottone válasza vakablak93 (#448) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Itt beregisztrálsz és jöhet az OTA frissítés.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.