Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) bedibazsa válasza giroud199 (#347) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nekem másfél nap készenléttel hoz olyan 5 órát, ha sokat nyomkodom egy nap, 6-7 órát. Sötét módot használok.

(#352) sub71 válasza giroud199 (#347) üzenetére


sub71
aktív tag

Feleségem karácsonyra kapta. Én a Galaxy S10-en csak álmodozom ekkora képernyőidőről :Y Ha a Chrome helyett egy akkukímélőbb böngészőt használna, akkor szerintem le sem merülne soha ;]

[ Szerkesztve ]

(#353) bedibazsa válasza sub71 (#352) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Anno boldog voltam, amikor 4 óra kijött az S10-zel. :D

(#354) MC Pite


MC Pite
veterán

Nekem egy nap alatt (4-)5h sőt jön ki a Sonymon, de néha kevés, párom 4a-ja 6 óra fölé jön ki mindig.
Mióta van picur, több zene, kevesebb számítógéphasználat és altatás közbeni tartalomfogyasztás még odarak legalább egy órát pluszba. :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#355) calamites válasza sub71 (#352) üzenetére


calamites
őstag

Melyik böngésző ami kis fogyasztású?
Operát használok.

(#356) kengyel válasza sub71 (#352) üzenetére


kengyel
nagyúr

Samsung böngèszőt használok, az a 7-óra simán megvan, persze Wifin.

kengyel

(#357) TaylorPro


TaylorPro
addikt

4a 5G 8-9 óra sot.

Pixel 8 Hazel

(#358) sub71 válasza kengyel (#356) üzenetére


sub71
aktív tag

Samsung, Opera, sőt még a Chrome alapu Edge is jobban kíméli az akkut. A linkelt képen is látszik, hogy a 2 óra Chrome használat tette ki a fogyasztás majdnem felét... :o

(#359) vakablak93 válasza sub71 (#358) üzenetére


vakablak93
őstag

na ez érdekes, jó tudni, akkor kipróbálom a többit, kíváncsi vagyok nálam hoznak-e érdemi külömbséget, bár az érdedeks hogy a chrome-hoz képest az Edge már döcögősnek tűnik, elég erősen.... :(, illetve ezekben lehet állítani a betűméretet olyan frankón mint a chrome-ban? De úgy hogy ne az oldalt csak a betűket méretezze át? Épp nézegetem de az edge-ben nem találok ilyesmit....

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#360) giroud199 válasza vakablak93 (#359) üzenetére


giroud199
aktív tag

Tegnap éjszaka én is beléptem a klubba egy újabb pixellel. :U
Tetszik ,bár anyagminőségben azert jobbra számítottam a hatlaptol :B
[kép] [kép] [kép]

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#361) kengyel válasza sub71 (#358) üzenetére


kengyel
nagyúr

Alapból a Samsung böngèszőt használom, piszok gyors a telefonon. Annyira a fogyasztását nem szoktam nèzni, de volt már 8-órás Sot időm, egèsz nap Wifin.
Bár nincs panasz semmire, mert 4G-hozza a 5-6-közötti időt.

kengyel

(#362) calamites


calamites
őstag

Hamár böngésző, nem tudja valaki azt, hogy miként lehet kikapcsolni az Opera rekláblokkolóját, adott oldalakon.
Azt tudom hogy hol lehet teljesen, de csak egyes oldalakon szeretném.

(#363) ghiottone válasza calamites (#362) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Beállítások - reklámok blokkolása - kizárt webhelyek.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#364) MC Pite


MC Pite
veterán

Az adaptív töltés működik nektek? Én egyszer próbáltam, egyből csutkóra tolta, nem vette figyelembe az ébresztő (7re állítottam, hogy 6kor mikor kelek még ne legyen maxon) idejét :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#365) TaylorPro válasza MC Pite (#364) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez úgy működik nálam ha rádugom, mindig este 10 után és már be van állítva az ébresztő akkor vagy kiírja hogy adaptív, vagy nem. Többnyire nem. Ilyenkor ébresztő kikapcs, bekapcs és azonnal adaptívra vált. Mindig így csinálom. 10-ből 9-szer így kell trükközni.

Pixel 8 Hazel

(#366) calamites válasza TaylorPro (#365) üzenetére


calamites
őstag

Mennyivel könnyebb lenne ha lenne egy beállítási lehetőség egy kapcsolóval pl.

(#367) bedibazsa válasza TaylorPro (#365) üzenetére


bedibazsa
senior tag

+1. Próbáltam, nekem is így megy, de azóta nem is néztem, ki van kapcsolva. Tusolás közben felrakom, meg reggel míg kávé+öltözés van és bőven bírja egész nap, éjszakára sosem hagyom fent.

(#368) MC Pite válasza bedibazsa (#367) üzenetére


MC Pite
veterán

Én meg sose töltöm gyorstöltővel csak 'vész' esetén.
Sonynál ez paraméterezhető, jobb lenne itt is így, de egyáltalán nem írta ki.
Persze nem írt ki semmit az Pixel, ok, megpróbálok az ébresztővel játszani. Mondjuk az más kérdés, amikor ezt fogom használni, és fel kell kellnem 6kor, akkor hiába állítom 7re; hacsak nem naptárbejegyzést vagy más progit használok ébresztésre.
Bármilyen töltővel kéne ennek mennie ha jól sejtem, nem csak a sajáttal, nem?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#369) MC Pite


MC Pite
veterán

Van bárki aki bekapcsolta a VoLTE-t? Milyen készüléket mondjunk a szolgáltatónak aminek ilyen konfig kell és támogatott? :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#370) TaylorPro válasza MC Pite (#369) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nálam a simen aktív a volte, de a telón nem megy. Mi a2-nél ment szépen.

Pixel 8 Hazel

(#371) kengyel válasza MC Pite (#369) üzenetére


kengyel
nagyúr

Próbáltam az alábbi leírással, sajnos nem tudtam bekapcsolni.
[link]

kengyel

(#372) MC Pite


MC Pite
veterán

Úgy tűnik a nem támogatott telefonoknál kikapcsolják. A telefon tudja... De itthon nem hiszem hogy valaha is támogatott lesz hivatalosan.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#373) MC Pite válasza TaylorPro (#365) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi, így bekapcsolt.
De van pöti malőr, kicsit érdekesen (nem) működik... (6:45 volt a cél)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#374) MC Pite válasza MC Pite (#373) üzenetére


MC Pite
veterán

Mindenütt ugyanezt olvasom.
9 után töltőre rakva, ha van ébresztő 5-10 között, bekapcsol (ha nem is elsőre).
Deee nem úgy mint a Sonyn(és főleg nem paraméterezhetően), hanem 80%tóln lassabban tölt - ennyi egyelőre. :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#375) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok! Pixel 4a 5G-je van valakinek? Olvastam hogy valami gebasz van a kijelzővel az egyik frissítés óta, ez mennyire komoly és mennyire van jelen mindenkinél? :R

(#376) MC Pite válasza erahurka (#375) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem arról van szó (a simánál is fenáll) hogy fóliával nem 100%os az érintés (száraz kézzel). ez nálunk is fenáll, erre jött ki egy új opció a Megjelnítésnél, az érzékenység növelése fólia használata esetén, vagy valami ilyesmi neve van. Így 99%os, amikor mégsem tökéletes a swype, a homlokomhoz dörzsölöm a száraz hüvelyujjam, és akkor jó :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#377) tap28


tap28
csendes tag

Sziasztok! Pár hónapja használom a Pixel 4a-t és nagyon tetszik, de egy gondom van. A gmail néha fél napig nem frissíti az emaileket ha nem lépek be az appba, de a szinkronizálás be van állítva mert néha működik és jelez ha jön email. Ha belépek az appba akkor csipog és letölti az új emaileket azonnal, de nyilván jobb lenne ha ezt magától tenné... Van esetleg ötletetek mi a gond?

(#378) ghiottone válasza tap28 (#377) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ebbe a hibával én is találkoztam de Op 7T-n és Pixel 2-n. Szerintem ez gmail szinkronizációs hiba lesz, nem készülék specifikus.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#379) bedibazsa válasza tap28 (#377) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nekem out of box a telefonom minden ilyen jellegű beállítása, és tökéletesen működik. Esetleg nincs valamilyen akkukímélő mód bekapcsolva, hogy készenléti állapotban ne szinkronizáljon?

(#380) calamites válasza tap28 (#377) üzenetére


calamites
őstag

Nekem egyáltalán nem szinkronizál.
Ha belépek sem csippan, csak látom hogy van új email.

(#381) TaylorPro válasza calamites (#380) üzenetére


TaylorPro
addikt

Bevan-e állítva a push folyamatos szinkron? Háttérfolyamatok engedélyezettek-e? Értesítései nincsenek-e lenémítva még a felugró is?

Pixel 8 Hazel

(#382) tap28 válasza tap28 (#377) üzenetére


tap28
csendes tag

Köszi a válaszokat. Egyik oldalon olvastam, hogy törölni kell a storage és cache adatokat a gmail appban. Valószínűleg valami beragadt, mert azóta úgy néz ki működik.

(#383) TaylorPro válasza tap28 (#382) üzenetére


TaylorPro
addikt

Írni akartam azt is hogy töröld, az a végső megoldás szokott lenni.

Pixel 8 Hazel

(#384) ghiottone válasza tap28 (#382) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igazság szerint nálam is csak ez használt a végén.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#385) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne hogy Google pixel 4a - T honnan lehetne külföldről rendelni? Előre is köszönöm
Vagy honnan érdemes beszerezni? itthon nagyon drága

Megbízhatóságom: 207 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#386) *RLaci* válasza mályva (#385) üzenetére


*RLaci*
addikt

(#387) gkozak válasza *RLaci* (#386) üzenetére


gkozak
tag

:R

(#388) bjergerking


bjergerking
tag

Sziasztok!

Gondolkodom rajta, hogy 6 év iPhone használat után kipróbálom az androidot és ez a telefon tetszett meg. Szerintetek milyen lenne egy iPhone XR után? Illetve találtam az alzán elérhető modelleket, viszont nem igazán értem mi a különbség a kettő között? [link] [link]
33 ezer forint különbség van a kettő között :F

Illetve mit lehet a sebességéről tudni napi használat során? Amiatt félek kicsit az androidtól, hogy amikor utoljára 6 éve volt nálam androidos telefon borzasztó volt :DDD

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#389) TaylorPro válasza bjergerking (#388) üzenetére


TaylorPro
addikt

Egyik az 4a, a másik 4a 5G. Az utóbbi 5G képes, a sima 4a az nem. A kijelző is nagyobb az 5G esetén.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#390) bjergerking válasza TaylorPro (#389) üzenetére


bjergerking
tag

Köszönöm, akkor az olcsóbb jó lesz :D

(#391) erahurka válasza bjergerking (#390) üzenetére


erahurka
félisten

A 4a 5G prociban is erősebb és van ultraszéles látószögű kamerája is. Alzás 4a árban Hardveraprón 4a 5G-t kapsz, vadiújat németországból. Sőt, ha jól tudom MM-ben veszi a srác, úgyhogy itthon is gariztathatod MM-ben.

(#392) bjergerking válasza erahurka (#391) üzenetére


bjergerking
tag

Viszont, ahogy neztem meretben is nagyobb es en egy “kompaktabb” keszuleket szeretnek.

(#393) bedibazsa válasza bjergerking (#388) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Szia!

Én iPhone Xs-ről váltottam (tehát az Xr hardvere +1GB RAM), de nem bántam meg, sőt. Anyaghasználatban sokkal gagyibb a Pixel, de ez fő szempont volt, örülök, hogy műanyag, nem kell a tokkal szarakodni. Elsősorban az Xs trágya üzemideje miatt történt meg a csere, illetve nem tudtam normális betűméretet varázsolni az iPhone-ra - vagy túl nagy volt vagy kicsi. Én nagyon elégedett vagyok a Pixellel, sebességben hasonlóak, stock alkalmazásokat (naptár, sms, tárcsázó stb.) picit gyorsabban nyit meg az iPhone, de használat közben nem tűnik fel. Kamera sokkal jobb a Pixelen, a kijelzőideje pedig átlag 6 óra az Xs 4 órájához képest. Nagyon elégedett vagyok ezzel, ha cserélek, legközelebb flagship Pixelt veszek (idén a processzor miatt nem történt ez meg, ezért nem vettem meg az 5-öst).

(#394) MC Pite válasza erahurka (#391) üzenetére


MC Pite
veterán

Gyorsabb a proci, de visszavették, gyakorlatilag a sima 4a teljesítményére. Legalábbis a Pixel5-nél ez a helyzet, gondolom itt is.
MM-nek tudtommal vissza kell postázni(legalábbis nekem azt mondta a német MM szóban).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#395) erahurka válasza MC Pite (#394) üzenetére


erahurka
félisten

Visszafogták? De miért? :F

(#396) *RLaci* válasza erahurka (#395) üzenetére


*RLaci*
addikt

Biztos erre gondolt a kolléga. [link] Azt hozzá teszem 3 hónapja használom a P5-öt( az nálam már elég sok idő), egyszer sem éreztem, hogy kevés lenne a teljesítménye. Hibátlan, gördülékeny a működése.

(#397) MC Pite


MC Pite
veterán

Azt senki nem mondta hogy lassú, de visszafogták, valószínű fogyasztás miatt, ami elég jónak is tűnik. A tárhely viszont gyorsabb valamivel (vszínű ufs 3 a 2 helyett).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#398) ghiottone válasza MC Pite (#397) üzenetére


ghiottone
nagyúr

2.1

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#399) vakablak93 válasza MC Pite (#397) üzenetére


vakablak93
őstag

Ez érdekes amúgy, régen feldühített volna ha ilyet hallok hogy vissza van véve a teljesítmény hogy védjék a jobbik modellt.....de így 3 és fél hónap használat után azt kell mondjam nem izgat :B , jó ez a kis cucc, én azt mondom az akkuideje miatt megéri, mivel semmi hátránya menet közben.... :))

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#400) MC Pite


MC Pite
veterán

mailboxde.com: Due to the current number of shipments, we have suspended the registration of new customers.
Még szerencse hogy korábban regeltem és rendeltem, elvileg ma érkezik hozzájuk. :C

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.