Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) borand


borand
aktív tag

Nem ertem, hogy a 10 honapos telefonnak miert a kezdo arat hasonlitjak ossze egy mi 9 sevel szembem. 550 euroert mar beszerezheto.

Korszerubb kulsovel siman ezt vettem volna az S10e helyett.

(#52) Napfénysüti

A teszt alapján ez egy elég jó telefon és méretre is korrekt. Viszont az árától dobtam egy hátast, nagyon max a kétharmadáért lenne reális (és ez még nem is hazai hivatalos ár).

Més que un club!

(#53) #16820480 válasza csobi1 (#50) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk egyrészt ők sem szórakozásból csinálják, hanem mert pénzt kapnak érte. Másrészt meg inkább nyűg a RAW szerkesztés, és azért van rá szükség, mert hosszú évekig (évtizedekig) a kamerák jpeg motorja olyan ótvar volt. Mostanra meg egyfajta felsőbbrendűségi érzést adhat, illetve aki most fotós, az így tanulta, hogy ezt kell.

(#54) helixP válasza #16820480 (#53) üzenetére


helixP
nagyúr

Hú, itt egyszerre több tárgyi tévedés is van, de csak a lényegre koncentrálok: azért RAW-ból dolgoznak a fotósok, mert a nyers kép tartalmazza a legtöbb információt, ezáltal fotó azon részét, azon tulajdonságát domborítod ki, amelyiket TE szeretnéd. A RAW szabadásgot ad, senki nem felsőbbrendű amiatt, hogy azt használja. Csak a végeredmény számít egy képnél.

(#55) sasa134


sasa134
addikt

Megtévesztő az ár a cikkben.
Német saturn.de-n a 64gb-os fekete most 549Eur. De a Google store-ban is 599. A Pixel 3A pedig 366Eur.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#56) Sinesol válasza kcsa (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Hol van az az "itt a Balkánon"?

Egyébként nem rossz a teló, elég nagy extra a referencia android, árban sem rossz, mivel nem épp 275 az ár, szokásosan csúsztat a cikk. 550 euroert kapható jelenleg német Amazonon, amire csak az Áfakülönbözet jön rá.

[ Szerkesztve ]

(#57) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Üdv,

Használ vki Pixel 3-on Android Q-t? Most jött ki a béta 4. Az érdekelne leginkább hogy van e meg vmi nagyobb hibája vagy teljesen használható alap dolgokra. Wifi, mobilnet, camera, ami érdekelne.

Más:
Akinek van annak minden ok a térerővel, hang minőséggel? Egy s7 cseréltem erre de azzal ahol még vigan elértek és tudtam is beszélni, ott ezzel vagy kicsöng de szar, darabos a hang, vagy ki se csöng csak hangpostára vált. Ami érdekes hogy nem mindig csak néha.

[ Szerkesztve ]

(#58) Bazsi84 válasza Ricardo (#2) üzenetére


Bazsi84
tag

Hat nem tudom.Jelenleg 31 font havi reszletre,egy iphone xs 69... Sztem inkabb az a durva árrés.

(#59) janeszgol válasza HUNgabus (#57) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig térerőben a Samsungok is gyengék. (Spórolósak.)

Igen csobi1, csak azt is tedd hozzá, hogy képesek egy khmm képért órákat dekkolni. Ezek a profik. :)

[ Szerkesztve ]

(#60) pomorski


pomorski
őstag

Jó volt átfutni a cikket. Az tuti, hogy ilyen készülékem nem lesz. Nekem ez túlságosan "úri".

(#61) dejvid8


dejvid8
őstag

Mégis honnan jött a 275K-s ár a cikkben? A hivatalos oldalról is bőven olcsóbb, de akár a német MM-ből is.. Illetve a magyar boltokban is ahol árulják.

Vagy azért lett a nyitóára említve így 8-9 hónappal a megjelenése után, hogy csak max "tetszett" plecsnit kapjon?

Vagy mi erre a magyarázat? :)

Amúgy a cikk jó, jó volt olvasni, de a végén az az irreális ár (mert nem ennyibe kerül mostmár) kicsit elrontotta az összképet.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#62) doooo válasza janeszgol (#59) üzenetére


doooo
veterán

"Pedig térerőben a Samsungok is gyengék. (Spórolósak.)"
Cserébe a SAR értékük a legalacsonyabb.

(#63) janeszgol válasza doooo (#62) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont ezért. A 6 éves probléma talán már megoldódott (toronyugrálást nem szerették, olyankor elérhetetlen volt a telefon), illetve városon belül nincs térerőgond.

(#64) batai15


batai15
félisten

Két bajom van vele . Egyrészt nem kapható ithol hivatalosan,másik az akku .
Amúgy minden nemében kiváló ,és pont tojnék rá hogy hátul van még mindig az Fp és nem kiváló a képernyő /Káva arány.

(#65) androgay


androgay
kezdő

Nem igazán értem, miért szidja mindenki az s10 kameráját: brutálisan jó mozgóképet vesz fel (exynos-al, s már az s10e is). Ha a fotózásnál tartunk: mennyivel csinál a Pixel 3 jobb képet egy P20-nál? Mennyivel több a ram benne? Mennyivel jobb a procija? Mennyivel fluidabb a működése? Semennyivel. Viszont dupla annyi pénzért a bővíthetőség hiánya mellett fele annyi a tárhelye, az akkuja meg vicc (itt jegyezném meg, hogy az s10e akksija szintén kevés, na de cserébe az egy kicsivel az s7-nél (és nem az edge-re gondolok) is kisebb térfogatú készülék). Szóval csak azért mert Pixel, ne ájuljunk el tőle (az iphone-os hasonlatot meg inkább nem is minősítem). Ez egy jó minőségű, de hardveresen elavult, túlárazott phablet.

(#66) Nimda válasza androgay (#65) üzenetére


Nimda
addikt

Ha a fotózásnál tartunk: mennyivel csinál a Pixel 3 jobb képet egy P20-nál?

Sokkal :K de látom te is megetted a marketing maszlagot.

Mennyivel több a ram benne? Mennyivel jobb a procija? Mennyivel fluidabb a működése? Semennyivel.

Te atyaúristen...

(#67) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Itt van minden amit egy Androidos (vagy bármilyen) telefontól elvárok (erős Soc, gyors és akadásmentes, letisztult gyári és évekig up to date OS), és nem kapható hivatalosan Magyarországon. :W

Most egy Nokia 8-at használok, nekem tetszik a letisztult gyári Android, főleg ha frissül, de ennél is volt, hogy 4 hónapig nem jött frissítés, utána pótolták.

Google Pixelt vennék, de mivel hivatalosan nem kapható, más nekem megfelelő Android One telefont nem találtam eddig (Nokia 9 nem úgy sikerült), a következő telefonom valószínűleg iPhone lesz. :(((

[ Szerkesztve ]

(#68) androgay válasza Nimda (#66) üzenetére


androgay
kezdő

Volt P20-am. A tesztben lévő fotóknál jobbat csinált. Egyébként egy S6/S7 is tudott ennyit kamerában. Amúgy nem inkább az a marketing maszlag, hogy itt hype-olja ezt a kacatot mindenki csak mert Google termék?

(#69) mjani1172 válasza Nimda (#66) üzenetére


mjani1172
addikt

Nincs P20 am, nem védem.De sokkal ez nem csinál jobb fotót.

(#70) HarleyCustom válasza androgay (#65) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ez is egy vélemény a sok közül. Én speciel, részben egyetértek...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#71) Nimda válasza androgay (#68) üzenetére


Nimda
addikt

Az általad felsorolt készülékek megfordultak már a kezemben, sőt, van egy pár a tulajdonomban is.

A Nexus (5X) vonaltól idáig, a látószögektől függetlenül, kiemelkedő a kamera és a fotós képességük.

Neked szvsz a Google-val van bajod, igazából csak szeretnéd, hogy ilyen színvonalt képviseljen a többi márka is.

[ Szerkesztve ]

(#72) mjani1172 válasza Nimda (#71) üzenetére


mjani1172
addikt

"ilyen színvonalt képviseljen a többi márka is"

Szerintem azért ez nem akkora színvonal.

A fotók jók, és a szoftver is ok.De ennyi.

De még ha lehet is kapni akkor is:
-divatjamúlt (ronda) Ez nekem nem számít,de attól még tény.
-a hardver gyenge,ram, akku, wp,(mindegy hogy elég e, de nem itt tart az ipar)
-az eddigiek minősége nagy többségében gyenge volt (nexus )
-a javításuk itt nem megoldott
-drága, nem véletlen nem fogy

Én szerintem egy Samsung, Huawei , Apple nem itt tart.

[ Szerkesztve ]

(#73) stickermajom válasza guni (#25) üzenetére


stickermajom
addikt

Decemberben 600 Euroért vettem, a Google is hamar belátta, hogy a 850 sok lesz azért. :D

(#74) Nimda válasza mjani1172 (#72) üzenetére


Nimda
addikt

-divatjamúlt (ronda) Ez nekem nem számít,de attól még tény.
-a hardver gyenge,ram, akku, wp,(mindegy hogy elég e, de nem itt tart az ipar)
-az eddigiek minősége nagy többségében gyenge volt (nexus )
-a javításuk itt nem megoldott
-drága, nem véletlen nem fogy

- ízléseken kár vitatkozni és felesleges is.
- a hardver nem gyenge, mindenre elég és elég lesz a következő android verziókra is. (az akku más kérdés, ebben senki sem brillírozik) Idézet a cikkből: Amit pedig a pontszámok nem mutatnak meg, az a referenciamodell azonnali, döccenésmentes reakcióideje, és úgy is bőven maradnak appok a gyorsítótárban, hogy van rivális háromszor akkora memóriamodullal.
- a nexus vonalt a gyártók kúrták el, nem a google, a koncepció ettől még jó volt. (tulajdonomban van egy 5x, ami még ma is köröket ver egyes típusokra fotózás terén)
- attól még, hogy nálunk nem kapható és szervizelhető, kiváló készülék marad.
- túlárazott, valóban, de ne felejtsük el, ez egy referencia telefon, bizonyos rétegeknek készült. ha jól tudom készülnek olcsóbb modellek is.

[ Szerkesztve ]

(#75) hemaka válasza Nimda (#74) üzenetére


hemaka
nagyúr

A gyartok azt gyartanak es abbol az alkatreszekbol, amire jon a megrendeles a megrendeloktol, most ebben az esetben a Google-tol. Szoval de, ok rontottak el, vagy sporolni akartak vagy ki tudna mi jart a fejukben.

(#76) Nimda válasza hemaka (#75) üzenetére


Nimda
addikt

A google nem gyárt alkatrészeket. Ők egy olyan modellt gyártatnak, ami alkalmas lesz a jelenlegi és a következő android generáció optimális futtatására. A többi a bérgyártókon múlik. Nem használnak fel ismeretlen alkatrészeket (szinte mindenki ugyanabból a "fazékból" dolgozik), mégis hiba csúszott az 5X gyártásakor (forrasztási hibák LG). Ha jól tudom a 6P sem úszta meg, most az, hogy ez szándékos volt vagy sem, ne boncolgassuk. Mondjuk az különös, hogy mindkettő modellnél közel azonos volt a hiba, ergo az alapok közösek voltak.

Az első generációs pixeleknél a kameramodul volt hibás egyes példányoknál, vagy az xl-nél a kijelző (ha jól emlékszem), viszont megszűnt a bootloop. Sajnos vannak tervezési és/vagy beszállítói baklövések.

[ Szerkesztve ]

(#77) aut119


aut119
csendes tag

én pár napja kaptam meg a Pixel 3a-t és frissítettem Q-ra. Banki app nem műxik, minden más viszont igen és nagyon király. A teló is az, én szállítással együtt 330 fontért vettem angol Ebay-en. Egyelőre nagyon elégedett vagyok vele, ennyi pénzért főleg:-)

(#78) Drakmusz válasza androgay (#68) üzenetére


Drakmusz
őstag

Akkor tedd ezeket a P20 mellé, 1-es XL.
[link]
Az összes Pixel nagyjából ugyanezt tudja.Nagyon nem egy liga a P20-al, már ne is haragudj.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#79) HarleyCustom válasza androgay (#68) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Minden a marketing maszlagról szól a világban, hogy vásárolj, fogyassz....Azt,hogy ki melyiknek hisz, az már szintén egyéni megítélés kérdése. Én például a HUAWEI-nek sosem hittem el semmit, de más márkának sem.(most a telefonokról van szó)
Ezzel szemben évek alatt kipróbáltam, teszteltem az összes márka összes csúcstelefonját, emellett a középkategóriásakból is szemezgettem.Csak így tudtam meg, hogy melyik a legmegfelelőbb számomra...És nem a marketing hatására döntöttem.
Mindenki hype-olja a saját termékét szerintem és ez így van jól. Az "okos" ember tapasztal és nem dől be a reklámoknak.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#80) d@minator


d@minator
addikt

szaraszamszung...
Kevés fény, vaku nélkül, auto mód. P20Pro vs Galaxy S7

(#81) Silenzio válasza androgay (#65) üzenetére


Silenzio
addikt

"Nem igazán értem, miért szidja mindenki az s10 kameráját: brutálisan jó mozgóképet vesz fel (exynos-al, s már az s10e is)"
Azért nem mindenki. De én speciel nagyon. Két Samsung telefonnak is szavaztam bizalmat az elmúlt 9 hónapban, de ennek vége, nagyon meg kell lepniük ahhoz, hogy ne iPhone, Pixel vagy esetleg Huawei legyen, és ezt jórészt épp a mozgóképre alapozom.

A tiéd egy laikus véleménye. Boggal privátban volt egy vitánk, amiért kifelejtette az S10 cikkből, hogy kivették a manuális videómódot Pie-nál minden készülékükből. A cikk AliceWake neve alatt ment, de a multimédiás részt Bog írta. Bog azzal érvelt, hogy annyira kurvajó a kamera, hogy nem is kell bele pro mód. Az is egy laikus véleménye, ráadásul baromság, semmi sem pótol egy profi módot, ahogy a robotpilóta sem tudja a pilótát, mert nem arra való. Ezek a kamerarendszerek és a szoftvereik a legapróbb mozdulatra megváltoztatják az ISO-t, színhőmérsékletet és a kontrasztot. A cél az, hogy minél jobb legyen az adott frame, de a végeredmény egy folyamatosan változó, sötétedő világosodó, önmagát modulálgató szar, ami amatőrnek hat. Forgattam egy filmet iPhone-nal, egy nő közeliben elhaladt a kamera előtt. Az egyik snittben lockolva volt az ISO és a kontraszt is, egyedül a színhőmérséklet nem. Mikor a csaj elsétált félközeliben, a szoftver olyat csavart a beállításokon, hogy ha nem fekete-fehér lenne az output, az emberi civilizáció végéig sem javítom ki vágóprogramban.

A brutálisan jó (első blikkre jól kinéző) mozgóképről csak annyit, hogy az S10-et használva gyári appal, délután 5-kor, felhős időben, erdőben a szenzor nem tudta értelmezni a sok zöldet, és minden összemosódott mindennel. Egy pointillista, vagy jobb indulattal impresszionista "izé" lett a kamera előtti térben lombkorona, részletek helyett. Ígértem egy pár helyre betenni Drive-on, szerintem ide is beillesztem. Mondjuk holnap fel tudom tölteni. Este, szuperstabi módban, esti fényekben a SonyEricsson K750 QCIF videóminőségét hozta 2005-ből. A munkahelyem egy neonnal bőségesen kivilágított csarnok, ahová két oldalról jócskán besüt a nap. Amikor egy csajt exoskeletonba tettünk, hogy tesztelje, S10-zel kameráztam. Jóval kásásabb a kép, mint ha az iPhone-nal kamerázok itt ugyanabban a napszakban, pedig az S10 fényérzékenysége jóval jobb. MIÉRT?!
Persze mindenre van megoldás. Igényes amatőr és kíváncsi profi (Soderbergh tavaly iPhone-nal forgatott nagyjátékfilmet) 3rd party apphoz fordul. Széles körben a Filmic Pro számít az egyik legjobbnak, ill. az a leginkább elterjedt. Én az S10-zel pontosan két hétig szkanderoztam, de nem nyertem. Magyarázkodás helyett íme egy videó., 30 fps-ről 24-re lekonvertált (filmformátum) anyag. Szerintem elég jól látható a probléma, főleg 1:24-nél. A mozgás nem folyamatos, és szellemképes. 60 fps-nél ugyanilyen frame dropok jelennének meg. Érdekes módon IOS-nél ilyesmi nem jelentkezik. :U

P30 Pro esetében széles körben elterjedt, hogy 4K-ban sincs meg a 30 fps, kidobálja a frame-eket. Valójában a Samsung is ugyanezt csinálta mindegyik 3rd party appal, 60 fps-sel is, ezért, és a pocsék üzemidő miatt adtam el. A Filmic Pro csapata amúgy mindent korrekten leprogramozott, 1-2 frissítéssel minden kamerát támogatott az S10-en, tudta a f1.5-f2.4 váltást, de a szaggató mozgást nem tudtam felszámolni semmilyen felbontásban, semmilyen képminőségi beállítások mellett. Bár asszem 720p-ben jobb volt.
A P30 Pro számomra még nagyobb csalódás. Az Open Camerával kiváló minőséget kaptam remek stabilizálással, de mivel Camera2 API fícsöröket nem(!) támogat, se fókuszálni, se ISO/kontrasztot állítani nem tudsz. Egy Androidos telefont, ami a Huawei különutaskodása miatt a C2 API áldásait nélkülözi (2 éve már sztenderd volt, könyörgöm) a legjobb kameraképességekkel megáldott mobilnak titulálni óriási baklövés. Ami ilyesmit leír (sokan, sok helyen), az alapszinten sincs tisztában az Android által lehetővé tett kameraképességekkel, és azok programozási hátterével. Videóban még manuális fókuszállítást se tud a teló. A Huawei telefonok pár héttel ezelőttig semmilyen stabilizálást nem tudtak a Filmic Pro-ban, míg az S10 az Open Camera alatt nem tud stabilizálást. Szerintem ezzel elég jól össze is foglaltam az Android rákfenéjét, a kompatibilitást.

Egy mobillal fotózol, videózol? Fogd fel, hogy a végeredmény titka 50% hardver, 50% szoftver, és az Android, főleg ha nem vanilla, ebben súlyosan le van ebben maradva az IOS-től. (moddolt Google Camerával lőttem a legjobb fotókat és videókat S10-zel is - ezért nem off topic a hsz.) A mobil újságírás (főleg itthon) egyszerűen nincs azon a színvonalon, hogy a valódi képességeket is ki tudja elemezni, és talán igény sincs rá, ezért maradnak meg a point & shoot színvonalon. Maradnak a fórumok. Én viszont úgy vagyok vele, hogy ha létezik elérhető áron olyan mobil eszköz, ami mindig nálam van és jobbára kivált egy kamerát (van videokamera, DSLR, minden lóf@sz van, de egy plusz kamera az egy plusz kamera forgatásnál akkor is, ha az egy telefon), akkor azt veszem, mert az automata mód csak arra jó, hogy felvedd, ahogy kivered, vagy ahogy a gyerek Fifikével, a pudlival játszik a kertben.

És akkor zárszóként ejtsünk pár szót a mobiltesztelés atyaúristenének kikiáltott DXOMarkról. Lenyűgöző laboratóriumi körülményeket hoztak létre, és fotózásban nagyon alaposak, de lássuk be, a mozgóképhez nem értenek, ezért is sikkad el olyan gyakran a tesztjeikben.

A Samsung akkor rúghat ismét labdába az igényes közönségnél, ha visszateszik a pro módot és tesznek bele bitrate beállítást. A Huawei-nek ugyanezt javaslom.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#82) Namelesske válasza Nimda (#74) üzenetére


Namelesske
addikt

"Amit pedig a pontszámok nem mutatnak meg, az a referenciamodell azonnali, döccenésmentes reakcióideje, és úgy is bőven maradnak appok a gyorsítótárban, hogy van rivális háromszor akkora memóriamodullal." Ez a vegyük csak elő mit szoktunk írni a nexusról.txt a valóság ennél jóval árnyaltabb.

[link]

Tudod mi a szomorú? Nem csak a Pixel 2, 3, hanem az Android One telefonok is érintettek. Ezeket a hibákat következetesen figyelmen kívül hagyja mindenki amikor "stock" androidot tesztel.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#83) Mans20 válasza androgay (#68) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam eléggé csalódás P20, egy éve van meg, pedig a Pixel 1 szenzora van benne, csak a Huawei még nem tanult meg szoftvert írni a kamerához.

(#84) Fred23 válasza HarleyCustom (#35) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nokia 8 Sirocco 130 volt, arra még hajlandó lennék ráfizetni maximum 20k-t egy Pixel 3-ra. Nekem ennyit megérne a váltás, de többet nem. A mostani készülékemnek jobb az akkuja, magasabb felbontású a kijelzője (ami gyönyörű is), nagyobb (128 GB) tárhelye van, +2 GB RAM-ja (de mint kiderült, az esetek 98%-ában 3 GB fogy csak nálam a 6-ból), viszont a Pixel fogása kényelmesebb lehet, és talán egy hajszállal jobb képeket is lő. Én is tehetek fel GCam-ot, a Sirocco teljes Camera2api támogatást és Android One-t kapott, meg is vagyok elégedve a képességeivel, de azért sok helyen láttam már olyan Pixel 3-mal lőtt képeket, amik jobbak valamivel az enyéimnél. Szóval maximum 150, többet nekem nem ér; annyi viszont számomra egy reális ár érte.

[ Szerkesztve ]

(#85) bedibazsa válasza androgay (#65) üzenetére


bedibazsa
senior tag

A P20 a fiókban van nálam, mert konkrétan egy középkategóriás telefon. 4gb RAM van ebben is, de olyan rettenetes a memóriakezelése, mintha 2gb lenne benne, újratölt szépen mindent. Kamera? Olajfestmény. Gyors a telefon, de ennyi, meg jó az üzemideje. De ég és föld a 2 készülék.

(#86) Reverend válasza Silenzio (#81) üzenetére


Reverend
tag

Szerintem megérne egy átfogó cikket a tudásod és tapasztalatod. Esetleg példákkal, magyarázatokkal, tippekkel. Én nagyon szívesen olvasnék egy ilyen cikket, szerintem a MA sem dobna ki vele, de a LO-n biztosan elférne :R

(#87) madgie válasza helixP (#54) üzenetére


madgie
titán

"ezáltal fotó azon részét, azon tulajdonságát domborítod ki, amelyiket TE szeretnéd"

Izé, erre való az expozíciós háromszög, meg a fények ismerete. Meg úgy alapvetően az, hogy be tudd állítani a géped. Nem utólag kell szarból várat építeni.

[ Szerkesztve ]

(#88) HarleyCustom válasza d@minator (#80) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Második az S7? Mert akkor megnyugodtam... :D
csak mert van itthon :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#89) ollie válasza Silenzio (#81) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ha nem voltál megelégedve az s10 videós képességeivel, akkor jobb, ha rá se nézel a huaweire.

***

(#90) Sinesol válasza Reverend (#86) üzenetére


Sinesol
veterán

+1 Én is nagyon szívesen olvasnék egy átfogó cikket a támáról. :K

(#91) helixP válasza madgie (#87) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért nem kell átértelmezni amit mondtam, szó sem volt arról, hogy húzd fel a szart.
Örülök, hogy neked még sosem bukott be semmi soha, vagy a WB mindig tökéletes volt, pont jó volt a zaj/részlet kompromisszum, és pl nagy dinamikatartományt sem kellett átfogni HDR nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#92) madgie válasza helixP (#91) üzenetére


madgie
titán

RAW vagy JPG, a legutolsóhoz AE Bracket kell :D

A kiégést meg hisztogramot meg túl “mérnökien” veszi a többség. Nem minden képnek kell harang alakú hisztogtammal rendelkeznie :) Ja, a MILC-ek idejében amúgy művészet úgy elbaltázni egy képet, hogy az óriási korrekcióért kiáltson.

Értem amúgy, mit szeretnél mondani, de ez a “csak RAW-ban lő a profi” dolog nem feltétlenül igaz. Nem attól lesz profi.

(#93) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Nagyon jó telefon ez maximum ilyen 500 Euróért. A kis akksiért és az alacsony maximális fényerőért viszont kár.

De a Pixel 3a szerintem jobb vétel ennél. Van rajta Jack és nagyobb akku.

Én a Pixel 3a és a P30 Pro között vacilállok jelenleg (utóbbit csak jövőre venném meg jóárasítva). Én már tényleg akarok egy széleslátószögű kamerát, úgyhogy egyelőre kihúzok a jelenlegi Nexusszal egy jó fél évet és szerintem rálesek majd a P30 Pro-ra.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#94) atike


atike
nagyúr

Nem értem ezt a magas árat... Szokásos - kár a Nexus vonalért... :( Ez minden szempontból jó telefon lett - kivéve az árát. És ha pár hónap múlva már csökkenni fog még akkor is túl drága lesz.... SAJNOS!

(#95) guni válasza Silenzio (#81) üzenetére


guni
tag

Nézd egy kamerát annyiféle szempontból és körülmény között lehet értékelni hogy egyszerűen lehetetlen egy tesztben mindet végig vinni. És akkor arról még nem is beszéltünk hogy jó de a tetszben jól/rosszul szerepelt, de nem nézték meg a masik rommal, másik kamerával, rootolva, rawban akármi... pedig avval mennyire király/szar lenne. Szakmaiatlansággal vádolod Bogot, mert a sajt szempontjai szerint értékel, pedig Te ugyanezt teszted. A legtöbben point & shoot módban használják a mobilokat, tehát úgy is tesztelik őket. Avval a rom verzióval, amivel kapják, nem a 3rd party kamera appal, meg nem az xyz hackelt frameworkkel, pont.

(#96) Sinesol válasza atike (#94) üzenetére


Sinesol
veterán

A cikkben nem a valós ár szerepel, 550 euro jelenleg a cucc hivatalos csatornákon, rejtély, hogy miért tettek be 275k-s árat az írók.

Guni: Abban mi szakmaiság, hogy lövök egy képet, 'oszt 'jóvan? Ha ennyi a teszt, akkor inkább nem is kéne tesztelni a kamerát, mert sokat nem mond, mivel még a point and shoot verzió is felhasználónként változni fog, ki, hol, mit, hogyan fényképez, stb.

[ Szerkesztve ]

(#97) guni válasza Sinesol (#96) üzenetére


guni
tag

Sajos kamerát csak úgy lehet rendesen tesztelni hogy Te magad olyan körülmények között próbálod ahogyan használni szoktad. És ez ugyanúgy igaz a profi fotós felszerelésekre. De valamit azért mégis csak kell írni a tesztekben....

(#98) janeszgol válasza Sinesol (#96) üzenetére


janeszgol
félisten

De mi kértük (én legalábbis, de nem csak én), hogy így teszteljenek. Persze szép a DXO beállított képei, de azt te sose látod viszont, mert a fene se akar babrálni vele.
A MA tesztjei átlagban lefedik azt, amilyen helyzetben használni fogjuk a kamerát. Point and shotban. Én szeretem, hogy meghallgatják a kéréseket és úgy tesztelnek. Persze kérhetsz te is profimódot, de nem biztos, hogy az már megéri. Nekem nem érné meg, mert sokat nem nyomna a latba. Ha járok egy szép helyen, akkor én nem akarom az időm 50+ százalékát a kijelző mögött tölteni, hogy profiskodjak. Át akarom élni az élményt és nem átadni másoknak. Max megmutatni belőle valamit, arra pedig megfelelnek ezek.

Silenzio, szép és érdekes, hogy te teljesen ki akarod facsarni a lehetőségeket. Ez rétegigény, de igény lehet, a fotós topicokban biztosan kíváncsiak erre is. Egy tesztnél nem igazán.

(#99) helixP válasza madgie (#92) üzenetére


helixP
nagyúr

Nagyon elmásztunk offba :)

Egyetértek, nem gondolom, hogy Jared Polin-ba átmennie :D Vagy ez lenne a profiság mértékegysége, de egy nagyon jó toolset.

Bracketing sem mindenre megoldás, bemozdul a fák levele, ága, vagy belemászik valami/valaki:)

Én mostanában szándékosan alulexpózok 0,5-el mindent, és utólag korrigálom, egyelőre nagyon jól boldogulok, több részlet marad meg.

(#100) Silenzio válasza Reverend (#86) üzenetére


Silenzio
addikt

Tervezek ilyesmit, de még a Resident Evil sorozat folytatásával is adós vagyok. 3 képregényfilm témájú tanulmányt is írok egy ősszel megjelenő könyvben, és polgári foglalkozásom is van. :D Lesz, az biztos. Az anyagokat szinte mind megtartottam. Igyekszek objektív lenni. Szerintem a Samsung rossz úton jár. Az S7 Active-val neki mertem állni filmet forgatni. Remek volt a pro mód, jó volt a képminőség és megbízható volt a szoftver. Manapság nem kezdeném el.

(#89) ollie: Már megtettem. Késő este kaptam kölcsön. Mérföldekkel többet látott az esti belvárosból, mint az iPhone-om, csakhogy az iPhone azt mutatta, amit én is látok, a Huawei meg benyalt hozzá két bélyeget és ráivott egy kis metilt. Az S10 Filmic Pro-s teljesítményével a túl gyakori (f2.4-ben is) beégéstől eltekintve elégedett lettem volna. A képminőség pazar volt. Dehát egyszerűen szaggat a kép, míg iPhone-nál nem, holott a minőség ott is pazar, csak a fényérzékenység picit kisebb. Cserébe nem vállalja be a kásás, szemcsés képet, ami nem lenne kifogástalan, az szimplán sötét, nem látszik. Megbízható, tervezhető, és mindig tűéles a kép. A stabilizálás azért a Samsungban jobb volt, de erre van a gimbalom.

Már eleve teoretikusan is probléma van a több kamerás rendszerekkel, és a gyakorlat igazolja a félelmeket. 3, teljesen eltérő szenzort és optikát "futtat" az S10 és a P30 Pro is. Vannak optikai korlátok, egy 5x-ös periszkópos zoomkamera nem lesz f1.5, és talán egy zoomkamerára nem is kell a 40 mpixel. De amilyen okádék minőségű szenzort rakott pl. a Wide mód mögé a Huawei... S10 dettó. A Honor V20 a 2x-es digitális zoommal verte meg az S10 optikai zoomját, mikor összeugrasztottam a kettőt, amitől szintén szomorú voltam. Picit olyan ez, mint mikor ráraktad az iPhone-ra a 3000 Ft-os kínai zoomlencsét, és bosszankodtál, milyen szar a kép. Csak itt nem a gagyi optika, hanem a spórolós szenzor az ok.

Csinálj egy videót a P30 próval. Kezdd a főkamerával, ugorj a zoomra, majd a Wide-ra. Mindháromnak tök másak lesznek színei, fényviszonyal egy, folyamatosan rögzített videón belül. Szerintem ez egy picit szánalmas. Azzal, hogy ettől van elájulva a Dxomark, az ő szegénységi bizonyítványuk. Egyébként nem ettől, hanem a sokoldalúságától, hogy a kamera lát a sötétben, és hogy mellette van remek zoom és wide. Az inkonzekvens megvalósítás 2019-ben még nem "gáz", két év múlva röhögni fogunk rajta. Ez ugyanis nem a kiforrottságról szól. 3 kamerával akarják eladni a telefont, de spórolnak a szenzoron. Az én módszerem most nagyon egyszerű és picit költséges, de megbízható. iPhone XR, hozzá használt filmes "cage", és hozzá rendelek majd egy rácsatolható, új lencsedapatert, ami a legtöbb manuális DSLR obit támogatja. A telóm amúgyis a 250-300 ezres kategóriából kerülne ki, de ezzel a plusz kb. 100.000-120.000 ráfordítással lett plusz egy filmes kamerám, ami talán csak 3 dologban rosszabb egy igazinál: 1. szenzor minősége, fényereje (a látvány ugyanaz lesz optikailag, mint egy profi kameránál, de a kis lencsén az apró szenzorra mérföldekkel kevesebb fény jut be) 2. ergonómia 3. szoftver használhatósága. Cserébe nem került kitobival 800 ezerbe, mint egy hasonló videós képességekkel bíró Sony A7 III. Obit meg veszek zsákszámra a bolhapiacon, meg persze 1-2 jófajta is van elfekvőben.

Szóval a többkamerás feldolgozásnak lehet jövője, de ahhoz konzekvens minőség kellene.

(#80) d@minator: 4 S7-esem volt, két Edge, egy Active és egy sima. 3x tértem vissza "hozzá", az S10-et mégis pánikszerűen adtam el. Igen, "szar" a Samsung, de nem az S7.

(#95) guni Silenzio (#81): Nem igazán szakmaiatlansággal. A Totalcar sem írhat le olyasmit, hogy nem is hiányzik ide a manuális váltó, annyira jó az automata, mert még szakújságíróként sem tudnak pl. egy autóversenyző fejével gondolkodni. Ez szakmai alázat azokkal szemben, akik még nálam is jobban értenek az autókhoz. Netszerte tele volt a Pie hiányosságai miatti felháborodással a legtöbb fórum, a MA meg elhallgatja, hogy a Samsung "elveszített valamit", ami miatt legalább 6 telefont vettem tőlük S7-től S9-ig. Nem számít? Akkor miért volt akkora csinnadratta, amikor az S7 megörökölte a profi videómódot az S6 Edge+-tól?

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.