Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) d@minator válasza HarleyCustom (#88) üzenetére


d@minator
addikt

Megnyugodhatsz a jobboldali az S7. :) Legalábbis a fenti viszonyok mellett. Sőt emiatt cseréltem 2 év után az S7-et S7 Edge-re. Viszonylag olcsó és nagyobb az aksi. Video-ban is szuper. Manuál módban jobb a P20 Pro.

(#100) Silenzio: Ezt most csalódottam olvasom de köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#102) HarleyCustom válasza Silenzio (#100) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én full igazat adok neked. Egy teszt legyen szakmai ezen az oldalon, ha már azt harsogják, hogy ez egy szakmai oldal. :K
De ha belegondolok és vissza emlékszem, nem tudnak objektívek lenni egy-egy tesztnél. Kiül a cikk írójának utálata, vagy szeretete a márka iránt. Szóval nem is csodálkozom, hogy pl.az a vélemény, hogy “...nem kell az bele, mert így is kurva jó... és ezért nem írtam meg...”
Mint ha a kollégáimmal beszélgetnék, ennyi erővel mi is írhatnánk tesztet, cikket :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#103) Nimda válasza Silenzio (#100) üzenetére


Nimda
addikt

Rengeteg szempont alapján vettem én is nemrég S7-et. Persze kicsit megkésve, de találtam újonnan. Már elfogadható az ára is. Imádom, pedig van néhány teló a fiókban, de a mindennapokban ezt használom. Eszemben sincs lecserélni, amíg működik biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#104) HarleyCustom válasza d@minator (#101) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nagyon jó teló...mindig van itthon :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#105) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, Rómániából szeretném megvenni a pixel 3a-t. Ez az amazonos link a legjobb opcióm?

366 eurót ír, és miután beírtad az országot sem dobott rá szállítást, sosem használtam még amazont, ez futár kiszállítást jelent, ingyen?

Érdemes lehet várni 1 hónapot, hogy csökkenjen az ára?

Köszi

--

Találtam a használt piacon, bontatlan csomagolással, gondolom az is amazonról van, ha azt venném meg picit drágábban, akkor bukom a garanciát, v amazonon amúgy sincs rá normális garancia ha Ro ból vásárolok?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#106) ghiottone válasza trialboj (#105) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Elvileg rájön még az áfa különbözet és a szállítás, így nekem 398 euró lett a végén. Viszont az amazon garanciája nagyon jó, annyi a lényeg, hogy az amazon eu.s.r.l legyen maga az eladó is, így ha bármi gond van visszaküldöd és cserélik vagy visszakapod a vételárat + a postai díjat is.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#107) Zé. válasza Silenzio (#100) üzenetére


Zé.
tag

Szeretném megkérdezni, hogy az LG V40-es kamera rendszeréről, a Pite frissítéssel így látatlanban mi a vélemény? Ezt tervezném majd beszerezni. Köszönöm.

(#108) trialboj válasza ghiottone (#106) üzenetére


trialboj
őstag

"amazon eu.s.r.l"
De olyan nincs is, alig 6 pixel telefon hirdetés van,. mindet a google árulja, gondolom a cím alatt a "by Google" ezt jelenti, nem?

Mivel még nem rendeltem nem tudok kérdezni a termék oldalán, de hol derül ki végül mennyit is kell fizessek? Én beirkáltam mindent egész addig amíg a kártya adataimat kérte, és végig 366 volt az ár. itt csak 19% az adó, de szállítási díjról nem írt semmit, pontosabban írta hogy ingyenes.

A garit hogy kell igazolni? Ha itthoni eladótól vásárolnám meg, akkor rajta keresztül kellene garanciát is intézni, ha gond van?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109) ghiottone válasza trialboj (#108) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem, a Google itt csak a "márka". Amit linkeltél az amazon.eu.s.r.l tehát maga az amazon az eladó is. A garanciát velük kell intézni. Akkor nincs igazán áfa különbözet, így nem megy fel az ár 390-re mint ide Magyarországra.
Nekem a rendelésnél így néz ki, ingyen posta csak németbe és a prime tagoknak van szerintem. Az express szállítás plussz 2 euró.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#110) forgonati válasza Amiens (#32) üzenetére


forgonati
őstag

Ez aztán gyors volt MA, jár a taps. Ismerek olyan embert, aki kütyübolond, gyakran cseréli a telefonjait, ő épp most adta el ezt a telefont. Erre itt megjelenik a teszt róla... Amúgy az akksi úgy kuka ahogy van, már csak ezért sem kellene, sokkal inkább már a 3A. Ott legalább jack is van.

Keelah Se'lai!

(#111) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Használtam P3-at két hónapig.

+Kamera (sztem legjobb)
+Méret (nagyon jól használható)
+Rendszer (stabilan,hibátlanul tette a dolgát)

-gyenge akkuidő (1-1,5 nap/3 óra SOT,játék nuku) :((

(#112) trialboj


trialboj
őstag

Pf, most látom hogy rossz topikban vagyok, a 3a-nak nincs külön topikja? Nem találok olyat ami aktív lenne.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#113) *RLaci* válasza trialboj (#112) üzenetére


*RLaci*
addikt

Itt

(#114) K0vasz


K0vasz
aktív tag

lol, ez lényegében egy Samsung S9 (méretben, hardverben stb.), csak dupla áron

(#115) nozs23


nozs23
addikt

Erosen hirdetesszagu a cikk, de arra jo, hogy megmutassa mi a kulonbseg a tele es a fokameraval keszitett portrek kozott: [link] Jofej Samsungnal mar mindkettovel lehet portret loni. Hello Apple!

(#116) nozs23 válasza nozs23 (#115) üzenetére


nozs23
addikt

Ezt nem ide szántam. Törölhető.

(#117) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ekkora aksival akkor se venném meg, ha lemenne az ára 50e ft-ra :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#118) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Remek telefon lett kiváló hátlapi kamerával (iszonyat durva a HDR+ dinamika-átfogása), néhány apróbb (aksi, fix tárhely) és egy nagyobb (nehézkes beszerzés) hiányossággal. Az ára némileg persze túlzó.

(#119) janeszgol válasza FireFox1996 (#117) üzenetére


janeszgol
félisten

Na! Azért 50 ezret megér. Még 60at is, valld csak be! :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#120) FireFox1996 válasza janeszgol (#119) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nálam nem. Az a kijelzōs idő miatt nem fogok szenvedni vele, nem fogom mindig magammal cipelni egy powerbankot.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#122) androgay válasza Nimda (#71) üzenetére


androgay
kezdő

Lehet az én hibám, és más téma iránti rajongásomból fakadó áthallás ez, de mindig jobban szerettem, ha egy termék legalább hardveresen in-house. Mint Samsung-Exynos, Huawei-Kirin.

(#123) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Pixel 1st gen.-ről váltottam.
Elképesztően fluid a rendszer, fantasztikus a kamera, imádom, hogy nem nagy batár sz@r, nekem semmi bajom a külsejével, de nem is mutogatni vettem :-)
Az igazság az, hogy a régi Pixel annyira jó, hogy nehezen vettem rá magam a cserére.
SOT? NEKEM simán kibírja a napot. Aztán este mehet töltőre.

(#124) leslien válasza *RLaci* (#111) üzenetére


leslien
nagyúr

és most mi van helyette?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#125) *RLaci* válasza leslien (#124) üzenetére


*RLaci*
addikt

Retrózok egy Pixel XL-el. :D

(#126) HarleyCustom válasza *RLaci* (#125) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Miért? Nem volt jó ez? :)
Nem éri meg az árát, ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#127) *RLaci* válasza HarleyCustom (#126) üzenetére


*RLaci*
addikt

Az akksin kívül minden ok vele,szimplán meguntam.Várom a 4-es szériát ,mit gurít.

(#128) zazenke


zazenke
őstag

még az átlag szintet sem elérő aku idő , optikai zoom nuku. ezért az árért ez vállalhatatlan. még fele ennyiért is. Talán 3 évvel ezelőtt lett volna jogosultsága. Erősen részre hajló cikk

(#129) Drakmusz válasza zazenke (#128) üzenetére


Drakmusz
őstag

Tudod mi az erősen részlehajló?A DxOMark lista.....
A cikkel nincsen semmi gond, korrekt.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#130) guni válasza zazenke (#128) üzenetére


guni
tag

Azért vicces látni hogy hányan futják legalább át a kommentet mielőtt ideírnak valami rohadt nagy bölcsességet...

(#131) alexandrosz válasza Drakmusz (#129) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Az biztos..sztem sokkal előbb áll a Pixel :)

(#132) zazenke válasza guni (#130) üzenetére


zazenke
őstag

átfutottam a kommenteket és tökéletesen kirajzolódik hogy ezt a telefont csak a "geek"-ek istenítik vagy inkább csak próbálják menteni . Ez a telefon egy réteg terméknek szól. Mert fluid a rendszer és mert alap fotózásban jobban muzsikál ha " nagyítóval" nézzük a fényképeket. Mindez nem menti meg attól a ténytől hogy hiányzik a ma elfogadott innovációs szint a telefonból és ez meg is fog látszódni az eladási arányaiban. Mert mit csinál egy átlag user : elmegy kirándulni és szeretne egész nap fényképezni netán videókat felvenni . Most az egy dolog hogy vagy powerbankozik majd, vagy rimánkodik hogy estig kibírja az aksi még vissza ér a szálláshelyére. Viszont nappal szembesül vele igazán hogy szeretné kifényképezni a templom toronyóráját de úgy hogy valamicske látszódjon is a lényekből. Hát ezzel ez lehetetlen mert hiányzik pl egy 5x es optikai zoom. szeretne egy sötét barlangba lefényképezni valamit ami a gyenge ledvaku hatókörén kívül van hát ez a teló itt is elvérzik mert pl a p30 pro ezt ilyen olyan szoftveres trükkel megoldja . (ez kisarkítva jó látszódott a huawei bemutató premierjén ahol vaksötétben a p30 még értékelhetően látott de a samu és iphone gyakorlatilag megvakult). Megértem hogy itt valaki filmet forgat a telefonnal és ott számítanak a legapróbb videós bakik is de ez ismételve magamat egy igen szűk réteg. És bizony az innovációk elvarázsolták a dxo markot is mert végre vannak olyan telefonok is amik nem csak a 3 évvel ezelőtti telefonos fényképezési tulajdonságokat ismételgetik vagy teszik azt tökéletesebben. Az meg hogy gyorsabb fluidabb a rendszer hát nem tudom hány embert zavar a p30 pro vagy akár egy s7 edge sebessége.

(#133) stickermajom válasza zazenke (#132) üzenetére


stickermajom
addikt

Milyen lények laknak a toronyórában? ;]

(#134) Hopkins95 válasza zazenke (#132) üzenetére


Hopkins95
addikt

...szeretne egy sötét barlangba lefényképezni valamit ami a gyenge ledvaku hatókörén kívül van hát ez a teló itt is elvérzik

Ez pont nem igaz, erre ott van a Night Sight, ami a legjobb megoldás a Huawei megoldása mellett.

A gyenge akkuval egyetértek, az számomra is nagy fail ennél a telefonnál, de azon kívül meg a 3.5mm jack hiányán kívül nincs vele gond szerintem.

Én azt mondom inkább, legyen rajta kevesebb feature és az nagyon jól működjön, mint hogy kapjon egy rakás dolgot meg kamerát, aminek átlagos vagy átlag alatti minősége van. Ha már készen áll a szoftver, hogy belerakjanak egy zoom ill. ultrawide lencsét, akkor jöhet. Nem szeretem a parasztvakítást (a la Nokia 9 Pureview), de tudom sokaknak ilyen extra dolgokkal jobban el lehet adni egy telefont... :U Ettől függetlenül azt gondolom, hogy a Huawei P30 Pro jobb telefon és én biztos inkább azt választanám (arra tényleg hasznos és jól működő funkciókat pakoltak).

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#135) Drakmusz válasza zazenke (#132) üzenetére


Drakmusz
őstag

Most már nyugodj meg, nincsen semmi gond.:)
Valamit nagyon félreértettél, senki nem isteníti a készüléket.Nyílvánvaló hogy vannak hibái, ennyi.
Fotózás.
Az optikai zoom neked fontos, másnak nem annyira.Ez is pusztán egyéni ízlés kérdése
Hiába van P30 Pro a birtokodban, hogy ha maximum a kivilágítatlan templomtornyot fotózod vele....
Az eszköz mögött álló felhasználó adja a legtöbbet a képekhez.
2016-os keltezésű Pixelem van, de ezzel is meg tudom valósítani az elképzeléseimet.
[link]
És igen, ez egy rétegtelefon.Soha nem lesz ilyened, másnak pedig pont ez tetszik.
Nem vagyunk egyformák, remélem hogy túléled. ;)
+ még valami.Jó hogy említetted az szoftveres trükköket.Ugyanis a mai telefonok képminőség tekintetében semmivel nem járnak előrébb mint 2015-ben.Gyenge fénynél tapasztalható némi előrelépés, nappal semmi nem változott.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#136) zazenke válasza Drakmusz (#135) üzenetére


zazenke
őstag

áááááá látom most már belevittél egy kis személyeskedést is ez jó jel az egészséges beszélgetésben. :)

(#137) Drakmusz válasza zazenke (#136) üzenetére


Drakmusz
őstag

Csak annyit szerettem volna mondani, hogy felesleges ízlésbeli kérdésekről vitatkozni.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#138) helixP válasza zazenke (#132) üzenetére


helixP
nagyúr

Én pontosan úgy túrázom az S9-cel, ahogy leírtad. Imádkozok hozzá, hogy 12 órát kibírjon. Vagy jön ez.

[ Szerkesztve ]

(#139) guni válasza zazenke (#132) üzenetére


guni
tag

Egyetlen telefon van a piacon, amiben van optikai zoom, a P30 pro. Akkor most az összes többi telefon használhatatlan? Mellesleg a P30 pro másfél - kétszerenyibe kerül.

Az akku tényleg lehetne nagyobb, de igazából ekkora telefonba más gyártók is csak akkora akkut raknak. Ott van az XL, abban vn nagyobb akku.

[ Szerkesztve ]

(#140) nozs23 válasza guni (#139) üzenetére


nozs23
addikt

Eleg sok telefon van optikai zoomal mar evek ota. Konkretan az iPhone 7 Plus (2016) ota.

(#141) K82 válasza androgay (#65) üzenetére


K82
őstag

A Pixelek trükkje abban van, h szinte nem tudsz vele vállalhatatlan képet lőni. Volt szerencsém jó pár hetet az USA-ban tölteni, az ott készült kb. 40GB-nyi fényképből és videóból egy kezemen meg tudnám számolni hányat kellett törölnöm mert nem sikerült. Semmi vacakolás a beállításokkal, zsebből előkap és mehet a fénykép.
A tárhely bővítés nagysága/hiánya pedig nem akkora érvágás (nekem legalábbis nem volt az), a Google Photos-ba eredeti méretben tölti fel őket - és azért a korlátlan fotótárhely még bő két és fél évig (2022. január a P3 esetében) nem olyan rossz dolog.
Egy dolog miatt kellett sajnos megválnom tőle: szükségem van a dual sim-re, az pedig felülírta a Pixel jó tulajdonságait.

nozs23: van széles/normál/tele lencse, de ez nem zoom. Három látószög, három szenzor. Zoomról akkor beszélnék ha mindezt egy szenzorral tudná megcsinálni, addig maximum különböző látószögekről van szó - lényegében "zoom", de mégsem az.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#142) guni válasza nozs23 (#140) üzenetére


guni
tag

Az egy kisegítő kamera, amivel kicsit jobb minőséget lehet csinálni mint egy szimpla kamerával, de azért az továbbra is egy digitális zoom. Valódi optikai zoom, amivel vállaható minőséget lehet produkálni, az egyedül a P30 proban van. Még esetleg az olyan fogkozatmentes megoldások mint a OnePlus 7 pro lehetnek hasznélhatóak, de igazából is csak egy képkivágás. Nézd meg ezt a tesztet, nem mondom hogy nem jobbak a Pixelnél de azért a P30-at leszámítva elég hitvány mind.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#143) Hank18


Hank18
csendes tag

Az androiddal csak egy baj van, a google. Hogyan birjak az androidosok azt a sok sz.rt amit az google a nyakukba önt??? Baromi sok beallitasi lehetoseg, millio hirdetes, az egesz telefon mintha szet lenne esve a nulla optimalizaltsagtol (a samsung ui one es stock androidrol beszelek). Raadasul azok az ikonok...mint egy jatektelefon. Mindig az volt az erzesem mikor androidot kellett hasznalnom a munkam soran h nem vagyok ura a telefonnak. Mintha direkt komplikalnak a telefont h meg veletlenul se tudj semmifele hirdetesi opciok kikapcsolni. Ez addig rendben is lenne ha olcsobb lenne, de ennyi penzert ki vesz mast mint iphone??? Az android sokkal tobbet tud, de annak a 90%a baromi felesleges egy telefonba.

Hank18

(#144) nozs23 válasza guni (#142) üzenetére


nozs23
addikt

Tovabbra sincs igazad. Huawei semmivel sem tud tobbet mint a tobbi, ott sincs fokozatos zoom. Van 1x meg van 5x. Kozte es felette csak digitalis bohockodas van.
Ugyanezt tudja az iPhone, Samsung es meg jo sok masik gyarto is csak nem 5x hanem 2x-3x. Nem egy rosszabb minosegu segedkamera, ahogy te irod.

#141

Ok. Ezzel tisztaban vagyok. Az egyszeruseg kedveert nem akartam belemenni.

[ Szerkesztve ]

(#145) ollie válasza Hank18 (#143) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mármint milyen hirdetésre gondolsz? Nincs abban semmi hirdetés alapból. A másik meg, hogy ha túl bonyolult neked egy okostelefon, akkor ne vegyél okostelefont.

***

(#146) *RLaci* válasza Hank18 (#143) üzenetére


*RLaci*
addikt

OMG :C

(#147) guni válasza Hank18 (#143) üzenetére


guni
tag

Ez igazából azon múlik mit szoktál meg. Ha iPhone-t használok mindig azt érzem hogy nem tudom úgy használni a telefont, ahogy nekem kényelmes, mert nem eléggé testreszabható. A Pixeleknél meg mindig azért reklamál a többi android user mert hogy fapados. De ez szerintem eléggé offtopic.

(#148) guni válasza nozs23 (#144) üzenetére


guni
tag

A p30 a zoomtartomány két végén tud jó képet csinálni, a többi telefon meg csak az egyiken. Nézd meg a linket, amit az előbb küldtem. P30-ot leszámítva az összes többi gyakorlatilag értékelhetetlen minőség. Ha neked ez elég, akkor használd , nekem nem hiányzik a Pixelről mert ebben a minőségben nincs szükségem képekre. Optikai zoomnak pedig semmiképp sem lehet nevezni a kétkamerásokat, mert a gyújtótávolság egyforma, csak kicsit ránagyít az eredeti képre jobb vagy rosszabb minőségben. Részemről ezt a kérdést lezártam.

(#149) Yeffy válasza -Fireblade- (#48) üzenetére


Yeffy
veterán

Azt hogy sikerult abszolvalnod, volt valami akciojuk?

Koszi amugy a leirast, nagyon varom mar a negyedik szeriat, ez a telefon, ha lenne benne normalis meretu akksi (mondjuk 4k), meg Dual-SIM, meg esetleg jack, bar az mar tul sok lenne a jobol :D, azonnal vennem is meg.
Nem ertem a nyigast a kavak miatt, szerintem teljesen vallalhatoak. Inkabb, mint az otvar noccsok, lyukak, stb. Oke, a felso-also lehetne picit vekonyabb, de nekem igy is tokeletesen megfelelne. Csak az a kb semmire sem elegendo akksi... vicc.

A kamera meg meg mindig kivalo, minek 500 optika egy telora, sosem ertem meg, ez nem felsokategos kamera, ez egy telefon. Talan a szeles latoszog, ami jol jonne neha, de ez egy kameraval is kivalo kepeket/videokat lo meg mindig. Igy kell ezt.

Ha lehet kerni egy ket pelda hatteret a noccs-eltuntetesre, megkoszonnem. :B

Szinten angol bill. :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#150) madgie válasza Yeffy (#149) üzenetére


madgie
titán

"minek 500 optika egy telora, sosem ertem meg, ez nem felsokategos kamera, ez egy telefon"

És ha még tisztában is lenne a sok mobilfotogrefi, hogy a portréfotósok nagy része egy szem fix-szel fotóz, vagy épp az esetek nagy részében két fix-szel megoldható kábé bármi. De neeeem ultra wide-tól nagyteléig minden kell, kompozícióban gondolkodni, meg a lábzoomot használni minek? Ez a hatalmas ultrazooom mánia már a kétezres évek közepén kifulladt a digitfotózásban, akkor nagyjából fakereszt kell az összes bridge gépnek, erre most erőltetik a mobiloknál is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.