Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Hiába 5év gyártói gari, ha a legtöbb bolt csak 1 vagy 2 év garit adnak hozzá. Pedig nagyon kellene nekem most egy 250GB-s SSD ilyen áron...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#2) _AnTi_ válasza FireFox1996 (#1) üzenetére


_AnTi_
tag

Több helyen is láttam ezt az SSD-t készleten 5 év garral...

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#3) ceripapa


ceripapa
aktív tag

480 Gb-s verzio 60k felett .... Hát az nem éppen ésszerű ár...
Lengyeleknél 720 Zloty :D (bocsánat ha rosszul írtam), 51k :]

[ Szerkesztve ]

(#4) qqcqqc válasza ceripapa (#3) üzenetére


qqcqqc
őstag

ÁFA? Nálunk egy kicsit magasabb.......

(#5) ceripapa válasza qqcqqc (#4) üzenetére


ceripapa
aktív tag

23% :] nem hiszem hogy az 4% az 10k feletti difi :D , plusz véletlen se akarom feltenni hogy trükköznek az áfával :D

[ Szerkesztve ]

(#6) FireFox1996 válasza _AnTi_ (#2) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Arukereson néztem, és kb 4 boltot néztem, mindegyik 1-2 év garit ad...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#7) ceripapa válasza FireFox1996 (#6) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Eddig ugy néz ki nekem is marad vagy a Savage 480 , vagy a 850 Evo 500-s kiadása :(

[ Szerkesztve ]

(#8) FireFox1996 válasza ceripapa (#7) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ilyen áron nekem egyelőre evo 750 250GB van most a listán. Még megvárom a black friday-t, hátha olcsóbb lesz :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9) szasanyi válasza FireFox1996 (#1) üzenetére


szasanyi
félisten

A gyárti garancia is limitált, szóval ott is csak konkrét meghibásodásra vonatkozik az esetleges elhasználódásra nem. De az igaz, hogy kishazánkban több tekintetben is hátrányos helyzetben vagyunk. :U

(#10) zsolt501 válasza _AnTi_ (#2) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ugyan linkeld már be azt a több helyet ahol 5 év garral láttad, mert hogy én sem találok 1-2 évnél több garanciát rá idehaza.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11) Taranti


Taranti
senior tag

Kellemes termék, jó árazással. Én egy ideje az Adata SP920-as 256GB-t építgetem be a TLC-től idegenkedő ismerőseimnek, nem mai darab, de jók az alapjai (átmatricázott Crucial M550, 20nm MLC). Ez attól kb. 2ezerrel olcsóbb, jó alternatíva lehet.

A hozzá adott diag szoftver szvsz nagy plusz, kérdés, hogy tesztel is (használja a cellákat) vagy tényleg csak kiolvas. Szívesen használnék ilyent nem-gyártóspecifikus freeware verzióban is, de nem találtam még, igaz, nem is kerestem.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#12) Graphics válasza ceripapa (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Artisjus is megy a tárolókra.. Számold oda azt is.. Lengyeleknél meg nincs

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) ceripapa válasza Graphics (#12) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Értem :] akkor olcsobb lassan a samsung és a kingston megoldása :D azokra nincs ? :D

(#14) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Már azért megéri mert nem tömeg ssd. :DD

(#15) toto2700reg válasza qqcqqc (#4) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Az ÁFÁ-nk világrekorder.

(#16) szasanyi válasza toto2700reg (#15) üzenetére


szasanyi
félisten

Mostanra sajna már nem csak azzal "dicsekedhetünk". :(

(#17) Gdi


Gdi
senior tag

1.5 hónapja vettem egy ilyet az egyik irodai gépbe döglődő HDD helyett. Eddig az olcsó Sandisk Z400s-ekre szavaztam csak az kifutott. Szempont, hogy MLC legyen, DRAM cache nem számít, de szerencsére ebben az is van. Phison S10es vezérlő nem top-noch de a célnak megfelel, az árat meg lent tartja.

Maga a meghajtó jónak tűnik. Az 5év ("i" betűs boltban véve) kecsegtető (pláne céghez, ahova a feltétel a minimum 3).

Két majdnem hasonló HW konfigurációval néztem, az eltérés a videokártya volt.
Sajna az egyikben érdekes anomáliát tapasztaltam vele: időnként 0.3MB/s-sel 100% terhelést jelent a Windows feladatkezelő (Win10 x64 Pro, AU). Win totál beáll, majd 3-5perc és továbbmegy.
A gép idle állapotban lenne, "startmenü"t nyitom vagy bármi alap műveletet végzek közben bármikor előjöhet.

HP7000 Elitetower gép. Az egyikben eg 8500GT nvidia van, ezzel van a hiba; a másik egy 6300TC nvidia ezzel jól megy. Driverek, OS, stb ugyan az.
Gondoltam a csoda cache megoldása az 8500GTnek okoz kis fennakadást a PCI-E/SATA vezérlőnél és ezért kerül majdnem olyan állapotba hogy eldobja a meghajtót. Annyira nem is jártam utána.

Szemezek egyel otthonra is miniszerverbe. Cruical helyett jó alternatíva lenne.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#18) _AnTi_ válasza zsolt501 (#10) üzenetére


_AnTi_
tag

és FireFox1996:

Például:

[link1]

[link2]

[link3]

Nagykert is tudok mondani, ha valakit érdekel!

Remélem segíthettem!

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#19) FireFox1996 válasza _AnTi_ (#18) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

köszönjük a linkekért :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#20) _AnTi_ válasza FireFox1996 (#19) üzenetére


_AnTi_
tag

Szívesen, pont lejárt a szerk. időm, lásd feljebb a kiegészítést (nagyker). :)

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#21) Top cat válasza _AnTi_ (#18) üzenetére


Top cat
őstag

240GB, MLC, 22K, 5 év garancia, eddig jó, kár hogy Lengyel.

(#22) _AnTi_ válasza Top cat (#21) üzenetére


_AnTi_
tag

Nekem sem szimpi, valahogy nem bízok meg az ilyen márkákban, de ez már az én bajom. :)

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#23) Raggie válasza _AnTi_ (#18) üzenetére


Raggie
őstag

Köszi szépen! Karácsonyra tuti meglepem magam eggyel! :)

Clint Eastwood FTW

(#24) kromatika


kromatika
veterán

Jó SSD jó áron. :K

(#25) FireFox1996 válasza kromatika (#24) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ez jobb vétel lenne, mint egy Samsung evo 750 250GB-ot 22e ft-ért, 3év garival?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#26) Zotya84 válasza _AnTi_ (#18) üzenetére


Zotya84
őstag

A nagyker része érdekel. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) Bodor válasza Zotya84 (#26) üzenetére


Bodor
veterán

Gratula megint a jó teszthez! Szerintem eléggé best buy lesz ez az SSD, főleg ha nem idegenkednek az ismeretlen márkától egyesek. Sajnos sokan csak a nagy neveket ismerik, nekik többek között még az Adata márka is ismeretlen, szóval elég nehéz betörni a piacra, de én biztosan ajánlani fogom.

(#25) FireFox1996: Igen, egyértelműen, de a 750-nél nem nehéz jobb SSD-t találni...

[ Szerkesztve ]

(#28) FireFox1996 válasza Bodor (#27) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

A TBW miatt most már inkább Kingston HyperX Fury/HyperX Savage 240 kerültek a listám elejére :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29) Rotate


Rotate
veterán

mondjuk nálunk Szlovákiában van GoodRam CX200 illetve CX300 is azonos méretben, kb azonos paraméterekkel, cca 18000Ft-ért.

Ezek MO-on nem kaphatóak?

(#30) Hieronymus válasza FireFox1996 (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Hiába 5év gyártói gari, ha a legtöbb bolt csak 1 vagy 2 év garit adnak hozzá."

Meg kell nézni, mi a feltétele az 5 év gyártói garanciának. Regisztrálni kell vagy csak a számlát megőrizni.

Ha az eladó garanciás ügyintézésnek idején túl megy tönkre a meghajtó, az előírt módon vissza kell küldeni a gyártónak.
Ez nyilván némi pénzedbe kerül, de még mindig jóval olcsóbb, mint új egységet venni.

Ha a gyártó 5 év garanciát vállal be, tartósra tervezett terméket jelent. (Vagy már tudja a gyártó, hogy fél év múlva beadja a kulcsot. A FuSi-nak volt hasonló húzása.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) sutyi^ válasza _AnTi_ (#22) üzenetére


sutyi^
senior tag

Üszkve 25 éve működő cég, csak memória alapú termékeket gyárt, borzasztó...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#32) Bodor válasza FireFox1996 (#28) üzenetére


Bodor
veterán

Nem értelek. Az említett típusoknak VAN TBW-je, ennek a goodramnak meg nincsen, akkor magyarázd már el, hogy miért jobb az amelyiknek van?

(#33) Graphics válasza _AnTi_ (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert nem ismered? :D

Egy helyen készül minden. És a chipeket se más gyártja. Hanem amit a speckoban látsz.

Egy nyák. Egy vezérlő, és chip... Ennyi az egész.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) FireFox1996 válasza Bodor (#32) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ennek a leírását nem vettem figyelembe, ezért változnak a helyzetek a listámon...
Nekem a hangtalan + tartósság a legfontosabb szempont.
Itt van, hogy mennyi a TBW-je: [link]
120/240/480GB: 200 TB / 400 TB / 600 TB

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#35) Vesa


Vesa
veterán

Nekem semmi bajom azzal, hogy lengyel, de a vezérlő miatt kissé bizalmatlan vagyok. Ismeretes, hogy az SSD-k gyenge pontja a vezérlő, tehát hiába az MLC (ami nálam is feltétlen elvárás egy SSD-nél), ha az alkamazott vezérlő csak a középmezőnyt erősíti.

A tudomány a valóság költészete!

(#36) _AnTi_ válasza Zotya84 (#26) üzenetére


_AnTi_
tag

Küldtem privit!

Duliee és sutyi^: mondtam, hogy az én problémám! :K

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#37) Raggie válasza FireFox1996 (#34) üzenetére


Raggie
őstag

A Hyper X Savage-nek csak 300 TB a TBW-je, ennek meg 400 TB. Sztem a 400 TB bőven több, mint amit 5-6 év alatt ráír az ember...

Nekem a jelenleg egyetlen rendszer SSD-men(amire az éppen gyakran indított pár játékot is ráteszem) három év alatt kevesebb, mint 6 TB volt a TBW. Nos szerintem a 400 az rohadt sok! :D

Clint Eastwood FTW

(#38) Graphics válasza Raggie (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én sose néztem.intenziv használattal se bírtam 10TB fölé menni 3ev alatt... Kár aggódni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) hypno skate


hypno skate
senior tag

Van-e jelentősége, hogy a vezérlőchip által termelt meleget meg sem próbálták átvezetni a burkolatra?
Egyáltalán mennyire általános ez a dolog, és menyire okoz gondot?

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#40) flexxx2 válasza _AnTi_ (#22) üzenetére


flexxx2
őstag

Igaz, hogy ismeretlen márka, de vagy 4 éve vettem goodram 32gb microsd-t, azóta is működik.

(#42) FireFox1996 válasza Raggie (#37) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Köszi az infókat. Kellettek ezek az infók, hogy ki mennyi idő alatt mennyit írt/olvasott, mert az alapján ember tudja eldönteni, hogy melyik kell...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#43) Raggie válasza FireFox1996 (#42) üzenetére


Raggie
őstag

Nincs mit! :) A 400 TB szerintem alap hangon is kb 100 év otthoni használatnak felel meg. RENGETEG! :D

Clint Eastwood FTW

(#44) FireFox1996 válasza Raggie (#43) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nah, akkor kérdés: nekem csak a hangtalan + hosszú idő használat a legfontosabbak, és ne legyen lassabb, mint egy 7200 fordulatos/32MB cache hdd-nél. Akkor melyik Win7-es rendszernek való 250GB-os SSD a nyerő? (Mondjuk 20-28e ft között a keret)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#45) Departed válasza FireFox1996 (#44) üzenetére


Departed
őstag

Samsung 850 Evo 28ezerért vagy ilyen Goodram 22ezerért tűnik jónak. :K

(#46) pengwin válasza FireFox1996 (#44) üzenetére


pengwin
addikt

Bármelyik SSD gyorsabb lesz az akármilyen gyorsítótáras HDD-nél. Volt 500GB-s Seagate SSHD a notimban 8GB SSD cache-sel, a 12GB-os Adata SP920 köröket ver rá sebességben.

Ha két SSD azonos áron van és azonos teljesítményt nyújt akkor azt vedd, amelyiknek hosszabb a garanciaidő és több a TBW értéke. Én ezt a Goodram-ot venném, mert jó a teljesítménye, 400TB adatot sose fogsz ráírni, de 5 évig azért szeretné az ember használni.

Üdv, pengwin

(#47) 04ahgy válasza Gdi (#17) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nézz BIOS / UEFI frissítést a gépre, az segíthet. VGA driver frissítés, a legújabb, ami még kezeli ezt a fajtát. Ha ezek kilőve, akkor írj a gyártónak (a Goodramnak), mi a gond. Lehet, hogy küldenek egy béta firmware-t.

(#27) Bodor: Ismét köszönettel fogadtam az elismerő szavaid! (#32) Bodor: Ennek is van TBW-je, csak nem mondta meg a gyártó, hogy mennyi az annyi. A Phison S10 nálam nem probléma, volt bőven ideje a vezérlőnek bizonyítani, és a HyperX Savage-en megtette. Az meg jobb, mint a "kommersz vezérlős" V300 és/vagy a HyperX Fury, szóval részemről ajánlott.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#48) Bodor válasza 04ahgy (#47) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem is jó az a vezérlő.
A TBW-vel kapcsolatban én azért nem adnék egy www.benchmark.pl oldal "szavára" addig amíg nem látom a hivatalos oldalon, vagy a datasheet-ben, ettől függetlenül ha mégis igaznak fog bizonyulni, nincsen szégyellni valója a Goodram-nak, megfelelően magasak ezek az értékek.

(#49) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Én sem találom a gyártói leírásában a TBW-t.
De a HyperX Savage-ben majdnem hasonló chip van (Phison PS3110-S10C-12 / Phison PS3110-S10C-X), és HyperX 240GB-nél 306 TBW-je. Tehát akkor az iridium pro-nak is hasonllóan lehet...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#50) Gdi válasza 04ahgy (#47) üzenetére


Gdi
senior tag

BIOS legfrissebb, ami létezik hozzá.
VGA driver már csak legacy van, abból utolsót és utolsó előttit próbáltam, illetve alap MS szabványos VGA drivert.
Intel INF csomag mindkét konfigurációban megegyezett.

Lehet futok egy kört FW-ért supporttal... de egyelőre a másik konfigban megy, ebbe meg nézek valami más típusút. (lehet nem is az SSD a gond)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.