Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) pengwin


pengwin
addikt

Akit érdekel ez a problémakör, annak melegen ajánlom a Black Mirror című angol sorozatot/rövidfilm antológiát, nagyon jól tapint rá a jelenlegi trendekben rejlő problémákra.

Én személy szerint úgy gondolom, hogy, a technológiai fejlődésnek nem lehet, nem szabad, és nem is kell az útjába állni.
Ellenben a társadalmunk nem fejlődik, és a történelemben nagyon kevés tényleges "társadalmi fejlődés" ment végbe. A társadalom csak változik. Ez általában kéz a kézben jár a technológiai fejlődéssel, és ezért sokan ezeket a változásokat is fejlődésként fogják fel, ugyanakkor nem törvényszerű, hogy a változás jobbá teszi az életet és a társadalmat. Elég csak megnézni, hogy az utóbbi 10 év hatalmas technológiai ugrása mennyire sivárrá, felszínessé, céltalanná tette a benne felnövő generáció nagy részét. És én ezt csak nyomokban írnám a mostani fiatalok számlájára, mert nem ők formálták a mostani technológiával átszőtt világot.
Vagyis szerintem a társadalmi változást csak úgy szabadjára engedni veszélyes és káros, mint az napjainkban jól megfigyelhető. Valamilyen mértékben irányítani kell, ami manapság a gazdaság és a piac szabályozásával lehet a legkönnyebben elérni.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.