Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) DonElvis


DonElvis
tag

Érdekes bejegyzés, reagálnék rá.

Nem értek egyet azzal, hogy az utóbbi (mondjuk 10) években fejlődött volna a technológia. Pontosabban fogalmazva, szerintem nem fejlődött effektíve a technológia.

Mi változott?

Több processzormag, vékonyabb vezetőszálak, több RAM? Igen, ezeket mind megkaptuk, de csak egyetlen cél érdekében, hogy még erőforrás-zabálóbb alkalmazásokat tudjunk futtatni az gépeinken. Mondok egy példát: Far Cry első része. Gyönyörű grafika, lebilincselő játékmenet, és mindezt elfutna a mostani mobilomon, ha az nem androidos lenne. Most a negyedik részével játszom néha, egy olyan géppel, ami kb. 100X-osát tudja a mobilomnak. Jobb az élmény? Szebb a grafika? Nem. Csupán erőforrásigényesebb.

Drónok, okosotthon, okosnyakörv, okoshűtő. Egy kérdésem lenne: Biztosan helyes dolog az, hogy az ember egyre inkább a telefonjára legyen utalva? Persze maga a telefon kifejezés is elevault már, mert ezek inkább... nem tudom mik...személyi asszisztensek? Valaki próbálja meg definiálni nekem. Elhiszem, hogy rém menő telefonról kaját rendelni meg lámpát kapcsolgatni, de ezen újdonságok varázsa el fog múlni nagyon gyorsan. És akkor mi marad ami miatt érdemes lesz egyre erősebb hardvereket fejleszteni? Igen, megint cska az erőforrás-zabáló alkalmazások. Ez az egész egy mesterségesen fentartott körforgás.

Szerintem az utolsó két komoly technológiai fejlődés, hogy elérhetővé tették az internetet a lakosságnak, valamint az LCD monitorok megjelenése volt. Még az SSD-t sem sorolom hatalmas fejlődésnek.
Az elvek azóta sem válltoztak. Vannak próbálkozások, VR szemüvegekkel, 3D tévékkel, okosbármikkel, de egyik sem fog nagyot durranni.

Majd ha lesz színes 3D holografikus kijelző, működő MI (25 éve minden évben kétszer jelentik be, hogy mostmár aztán látrehozták), stabilan működő gondolat vezérelt irányítás, nah akkor azt fogom mondani, ez már valami.

Ami nem számít, az nem érdekel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.