Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nah, ez frankó. Akkor már csak a kijelzőméretet kéne egy OTA Update-tel csökkenteni olyan 4,5 col környékére. ;]

Minden szavam magánvélemény!

(#2) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Erről beszéltem. Kíváncsi leszek, hogy tényleg szoftveres gond-e, vagy csak sz@r a panel.

(#3) Tomi_Ohl válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Xiaomi Mi3/Mi4-re jött olyan frissítés is: [kép]
;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#4) fateless


fateless
veterán

Ha ez megoldja a problémát, akkor elkezdek szemezni ezzel a készülékkel...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5) BobTail válasza kolosanyi (#2) üzenetére


BobTail
őstag

Szoftveres.

(#6) kolosanyi válasza BobTail (#5) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez esetben visszaszívom a fikázást. :)

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekem már rontott az MS-Nokia updattel a Lumia 800-amon, ráadásul pont az utolsó frissítéssel. Egyszerűen levették a hangerőt több helyen, mint a beszédhang vagy a zenelejátszás (3,5-es kimenet). Valami EU-s szabályozásra hivatkoztak, hogy a túl erős hang árt a fülnek. Így meg alig hallani ha beszélek valakivel, illetve csak bluetooth fülessel élvezhető a zenehallgatás, mert vezetékes módon nagyon nagyon halk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Merkur840


Merkur840
csendes tag

Ezek szerint a kesztyűs mód kikapcsolásával nem oldódik meg a dolog.
Legalább foglalkoznak a probléma elhárításával.

(#9) kolosanyi válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért nem lett hallgathatatlanul halk, ha nem egy nagy ellenállású fejhallgatót kötsz rá, de valóban sokkal halkabb. Az összes többi modell meg tudott maradni ugyanolyan hangosnak egyébként, szóval ez megint idióta egy érv volt tőlük.

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Rá kell dobni vmi custom romot 'szt kész. Oh, wait...

(#11) HaJózsi válasza D1Rect (#10) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Oh, wait... Ja, hogy ezt nem lehet szétgányolni? Aztaaa...

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#12) D1Rect válasza HaJózsi (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Aki nem érti, az gányol, aki érti, az javítja.

(#13) alevan válasza D1Rect (#12) üzenetére


alevan
őstag

A gond, hogy szinte senki nem ért hozzá :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#14) FET-MEN


FET-MEN
veterán

630 is érdekes néha, arra sem ártana.

Iphone 7

(#15) kolosanyi válasza D1Rect (#12) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mert olyan sok ROM van, ami valóban jobb, mint a gyári... :U

(#16) komistvan


komistvan
tag

Xperia m2-re is jöhetne valami hasonló...

ALE-L121

(#17) Tomi_Ohl válasza kolosanyi (#15) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Igen, vannak olyanok, amik bizonyos tekintetben jobbak a gyárinál. Főleg, ha a gyári annyira elcseszett, mint mondjuk egy Xperia P-nél. De ne beszéljek olyan telefonról, ami nekem nincs, említhetem az Xperia mini pro-t is, annál is voltak olyan ROMok, amik tulajdonképpen a gyári javított változatai voltak.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#18) kolosanyi válasza Tomi_Ohl (#17) üzenetére


kolosanyi
veterán

De most ez a mérce? Igaz, hogy gyárilag használhatatlan, de milyen jót lehet már barkácsolni vele... Volt épp elég droidos kütyüm is, ebből nem kérek. Ha gyárilag sz@r, akkor az egész egy sz@r, fene szórakozzon azzal, hogy az XDA mélységeiben turkál.

(#19) Tomi_Ohl válasza kolosanyi (#18) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az általam említett két telefon nagyon is jó volt az első gyári szoftverükkel, csak a frissítések rontották el. Ettől még jó telefonok maradhattak, csak lehet, hogy neked kell egy kicsit máshonnan szerezned javított szoftvert. Én pl külön élveztem, hogy amellett, hogy kijavítom a hibákat, még egy csomó új funkciót is beleteszek. Persze, nincs mindenkinek ilyenre kedve, azok költekezhetnek, vagy mehetnek WP-re.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20) kolosanyi válasza Tomi_Ohl (#19) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mentem is WP-re, nekem nincs idegzetem a ROM-okkal foglalkozni. :)

(#21) Tomi_Ohl válasza kolosanyi (#20) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Helyes. Én viszont maradtam az Androidnál, és bár most jó a gyári szoftverem, szabad hétvégéken előszeretettel próbálok ki mást. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#22) janeszgol válasza komistvan (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Mi a baj az M2-vel?

Kíváncsi leszek erre. Ha valóban csak szoftveres gond és megoldják, akkor jövőre tavasz környékén bespájzolok egyet. (Újonnan vagy használtan.)

[ Szerkesztve ]

(#23) Emtra


Emtra
tag

Remélem megoldodják eme különős problematikát családban is van egy sajnos nem lenne szerencsés rögtőn kukázni

(#24) badfear3


badfear3
csendes tag

Úgy kb. egy teljes hete használom a telefont, és nekem semmilyen probléma nem adódott az érintőképernyőjével. Teljesen jól tudom görgetni, nem lépked be alkalmazásokba, könnyedén tudom kezelni. Remélem, hogy a frissítés nem ront majd el semmit.

(#25) komistvan válasza janeszgol (#22) üzenetére


komistvan
tag

Pont ugyan ez. Görgetnék és belelép dolgokba

ALE-L121

(#26) RangerFox


RangerFox
veterán

Ez volt a következő kiszemelt telefonom, de jó áron tudok szerezni egy 735-öt... De ez egy minden tekintetben nagyszerű mobilnak ígérkezik, kíváncsi vagyok hogy mikor fog jönni Hungary-ba, és hogy bekerül-e a szolgáltatókhoz... :)

(#27) Wildpath válasza RangerFox (#26) üzenetére


Wildpath
tag

E-digitálnál már van, igaz csak rendelésre és 45k HuF-ba kerül :))
535

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#28) janeszgol válasza Wildpath (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Basszus, ez teljesen jó ár érte. Feltéve, ha megoldódik a kijelző gond. Tavaszra kb 30-35 körül, használtan 30 alatt meg is lehet majd venni. :D

(#29) RangerFox válasza Wildpath (#27) üzenetére


RangerFox
veterán

Hát, én 38k-ért tudok venni 735-öt, ami azért jobb választás, számomra. De teljesen korrekt ár érte. :)

(#30) janeszgol válasza RangerFox (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Független Dual sim? :)) (Tudom függő, sőt előfizus.) Amúgy avval a telóval nem lőhetsz mellé. Voda a legolcsóbb előfizujához 35 ezerért adja az L735-öt.

(#31) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Valaki világosítson már fel, hogy ez hogyan történhetett meg.
Nem tesztelik a mobilokat, mielőtt piacra dobják? :DD
Ez akkor is kínos, ha csak szoftveres probléma...

(#32) m1lan válasza Fancy-boy (#31) üzenetére


m1lan
őstag

Mindenkinél előfordulhat egy kis baki. Lásd: az almás cég idei telefonjain az első iOS8 verzió.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#33) bepken


bepken
veterán

tegyük fel, hogy valóban sikerül javítani a hibát - nem hiszem, hogy ilyesféle ígéretekkel csak úgy dobálóznának - ...tehát akkor vajon ez vagy továbbra is a L630 a jobb vétel? (most elsősorban nem ár szempontjából kérdezem)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#34) tomboy0013 válasza Fancy-boy (#31) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mintha az 5.0-ás droidnál meg az iOS8-nál nem lettek volna kínos hibák ezt most úgy írod...

(#27) Wildpath: Ha van cetelem kártyád akkor meg ~40 000 Ft, az már egy igazán jó ár érte.

(#33) bepken: Én biztos 535-öt vennék 630 helyett,mindkettő gyenge hardverileg, de az 535-ben vannak használható plusz dolgok mint a led, előlapi kamera és nagyobb kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#35) janeszgol válasza tomboy0013 (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

A legfontosabb kettő között a dupla Ram mennyiség. Ezt se feledjük! Ha kijavítják ezt a bakit, akkor pusztán papír alapján az L535 jobb vétel.

Én legalábbis jövő tavasszal beszerzek egy L535-öt. (L520 után, amit nem rég adtam el hiányzik egy WP.)

[ Szerkesztve ]

(#36) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Hát ha jól sikerül, akkor remek telefon lehet. Még jobb, min a 630. Kiváncsi vagyok, teszteléskor miért nem tűnt fel nekik ez a hiba.

(#37) bepken válasza tomboy0013 (#34) üzenetére


bepken
veterán

engem csak a RAM (na jó...és talán a kijelző) méret érint, többi nélkül megvagyok. viszont a hardver erős visszalépésnek tűnik, így videók alapján.

sose volt még WP készülékem, így nem tudom, mire van inkább szüksége a rendszernek: erősebb hardver vagy több memória (androidnál kapásból a memóriát mondanám, de itt úgy gondolom, másabb a helyzet)

illetve azt sem tudom, hogy pontosan mekkora különbség lehet teljesítményben Snapdragon 400 (Andreo 305 gyorsítóval) és Snapdragon 200 (Andreo 302 gyorsítóval) között

mindenképp várni kell még pár tesztet szerintem

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#38) kolosanyi válasza bepken (#37) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem 630 van, én jobbnak tartom Snapdragon 400-as felállást, a 200-as gyenge. Az 512 MB RAM azt eredményezi, hogy a feladatok közötti váltás nem folyamatos, hanem mielőtt betöltene az app, kidob egy betöltés képernyőt és másodperceken keresztül azt nézi az ember, meg a "pöttyözést". Viszont a rendszer szépen pörög a készüléken, azzal nincs gond. Amíg alap feladatokra használja az ember, nem akar egyszerre 2 lapnál többel böngészni, zenét hallgatni, fészbúkozni, meg mit tudom én még mit csinálni egyszerre, addig nincs gond.

Az appok betöltési ideje nem tudom milyen Snapdragon 200 alatt, nem használtam olyat még, de a kiállított példányokon már az általános rendszersebesség is szembeötlően lassabb volt akár csak a Prestigio 8500-n, mint a Lumia 630-on. Az igazi természetesen az lenne, hogy Snapdragon 400 + 1 giga RAM, de ha már választani kell, én a 630 mellett szavaznék megint.

(#39) GEPESZ66 válasza badfear3 (#24) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Középiskolás fiamnak szeretnék venni egy WIN-es telefont, Ő ezzel szemezget.
Eddig egy Samsung ACE telefonja volt, de már haldoklik két és fél év után.
Alapvetően netezésre, Facebookra,Skype-ra, ill. egy-egy egyszerűbb játékra kellene neki a telefon.
Mivel neki ez nem munkaeszköz, ezért a 735-re sajnálok kiadni 70000 Ft-ot, a Lumia 630 és a 535 között kellene dönteni.
A méret a 630 mellett szól, viszont a vaku, előlapi kamera pedig emellett szól.
Szerinted ezekre a feladatokra bőven elég-e ez a telefon?
Megszoktad-e a méretét?
Szilikon tokot, vagy mit ajánlasz rá, hol célszerű beszerezni?

(#40) Fancy-boy válasza tomboy0013 (#34) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A legjobb védekezés a támadás?
Kit érdekel, hogy máshol mi volt. Engem nem.
Ez a jelenlegi probléma, és valóban érdekel, hogy ez hogyan történhetett meg.
Mert ez olyan hiba, amit pár perces nyomkodással észre lehet venni. Nem kell hónapokig tesztelni hozzá.

Egyébként hagyományos telefont használok, mert nekem elsődleges a telefonálás. :)

(#41) tomboy0013 válasza Fancy-boy (#40) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ennyi erővel akkor engem sem érdekel mert 930-at használok és sosem fogok 535-öt. De ettől függetlenül le lehet írni a véleményem. Fikázni pedig akkor illik ha a konkurencia nem vét hasonló hibákat. Márpedig vétett ;)

Én meg WP-t használok mert sosem hagyott még cserben semilyen szempontól.

[ Szerkesztve ]

(#42) Fancy-boy válasza tomboy0013 (#41) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A véleményed? Azt le.
De mutasd meg légy-szíves, hol írtad le a véleményedet, mert én csak ezt olvastam:

"Mintha az 5.0-ás droidnál meg az iOS8-nál nem lettek volna kínos hibák ezt most úgy írod..."

Ezt meg remélem nem gondolod komolyan:

"Fikázni pedig akkor illik ha a konkurencia nem vét hasonló hibákat. Márpedig vétett"

Rossz helyen kopogtatsz mondtam már. Én csak egy szimpla kérdést tettem fel, de választ nem kaptam. Gondolom nem véletlenül...

Ja de, hogy a konkurencia így bla bla bla, meg úgy bla bla.
Gondolom nem véletlenül...

[ Szerkesztve ]

(#43) tomboy0013 válasza Fancy-boy (#42) üzenetére


tomboy0013
veterán

Úgy konkrétan az egész hozzászólás a véleményem mivel ugyenbár én írtam... :U

Egyébként meg kit érdekel, hogy lett a hiba a lényeg, hogy javítsák nem? Meg amúgy is szerinted ilyen kérdésre fogsz olyan választ kapni ami úgy kezdődik, hogy: "Azért van mert..." Azt hiszed a mobilarena fúrumon van valaki a gyártók vagy tesztelők között? :D Ki a fene tudja ezt, most őszintén. Ne lepődj meg ha hülye kérdésre hülye válasz érkezik.

(#44) Fancy-boy válasza tomboy0013 (#43) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Tudod itt vannak emberek akár a Nokiától, vagy akár máshonnan és komolyan kérdeztem.
Érdekelne, hogyan tesztelik a telefonokat piacra dobás előtt.
Hogyan fordulhatott elő ilyen hiba?

Attól még, hogy te ilyen felszínes vagy, engem érdekel.
Úgy, hogy légy-szíves, ha nem tudsz válaszolni a kérdésemre, ne válaszolj.
Mert tőled eddig a konkurenciát lehúzó választ kaptam, de erre nem vagyok kíváncsi. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#45) bepken válasza Fancy-boy (#42) üzenetére


bepken
veterán

én igazából inkább akkor tartanám kínosnak ezt a hibát, ha az derült volna ki, hogy bizony hardveres eredetű. amíg valamilyen hibát lehet javítani - és javítanak is!!! - szoftveresen, addig nagy gebasz nincs.

és bár furán jön ki, de valóban ez az egyetlen "mentő érv": bizony mással is megesik. ez egy elég szomorú tény, de ismétlem: amíg jönnek a javítások, addig szerintem talán még megbocsáthatóak.

nekem eddig minden (3 fajta) androidos készülékem bugos volt, ráadásul ezeknek a hibáknak mindössze elenyésző hányadára érkezett hivatalos javítás. (ok, legutóbbi készülékemen ICS futott, ami alapból bugos)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46) Kex613826 válasza komistvan (#25) üzenetére


Kex613826
tag

Az én M2-m nem lép bele semmibe görgetésnél, csak akkor, ha felfele húzom a HOME gombot

Be positive, nothing is perfect!

(#47) kpal


kpal
veterán

Legalább dolgoznak az ügyön :K

(#48) tomboy0013 válasza Fancy-boy (#44) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azt válaszolok amit akarok, ez egy nyílt fórum. Dönthetsz úgy, hogy reagálsz rá de úgy is, hogy nem. Ha nem vagy erre kíváncsi nem kell folyton rúgóznod a témán és kész. Meg van oldva. De ha belemész egy vitába akkor ne csodálkozz ha érkezik rá reakció. Háboroghatsz de szerintem akkor is hülyeségeket kérdezel és olyan dolgon akadsz ki amit tudnak és fognak is javítani egy olyan telefonnal kapcsolatban amilyen telefont lehet, hogy szándékodban sem állt vagy állt megvásárolni.
Mellesleg nem én húztam le a konkurenciát hanem te az 535-öt, én csak rávilágítottam arra, hogy ott is előfordulnak bakik nem kell rajta csodálkozni, a lényeg hogy javítsák.

(#49) Fancy-boy válasza tomboy0013 (#48) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Tudod vannak szabályok, tehát ha túlmész a határon, bizony moderálás lesz a vége.
Én úgy gondolom feltettem egy értelmes kérdést, amire te nem tudtál válaszolni, és szerinted hülyeség.
Biztos nem nálad van a hiba?
Már egyszer mondtam, de leírom még-egyszer. Ha ilyen felszínes vagy, az a te problémád.
Egyébként általánosságban kérdeztem, nem kell rögtön támadásnak venni.
Ha figyelmesen olvasnál, láthatnád, hogy nem húztam le a készüléket.
Ennyi erővel, a tesztelő lehúzta, mert megemlítette a hibát? :)
Igen, előfordulhatnak hibák, akár máshol is, de ez azért hihetetlen a számomra, mert bekapcsolás után szinte rögtön kiderül, nem is kell hozzáértőnek lenni, hogy látszódjon.
Régebben voltak kisfilmek arról, hogyan tesztelik a telefonokat, egy ilyet szívesen megnéznék pl. a Microsoftól.

Ha már vétettek egy ilyen hibát, az a minimum, hogy javítják.
Szerinted, mi lett volna ha így marad? Hogyan fogyott volna a készülék?
Rá vannak kényszerítve a hiba javítására, mert nincs más választásuk.

[ Szerkesztve ]

(#50) bepken válasza Fancy-boy (#49) üzenetére


bepken
veterán

minden rossz szándék nélkül mondom, kicsit tényleg túlpörgeted ezt a kérdést, illetve feleslegesen húzod rajta az agyad. hülyeséget ettől függetlenül nem kérdeztél, hiszen az ilyen híreket olvasva én is sokszor csak vakarom a fejem.
nézd, a hibát elismerték, javítani fogják. ennél többet nem igazán várhatsz szerintem. - még akkor se, ha történetesen vásároltál egy ilyen készüléket és így érint is ez a kellemetlenség.
az már más kérdés, hogy épp egy ilyennel nyit az MS az első Lumia készülékük megjelenésekor...bár az utóbbi időben annyi hasonló történetet láthattunk már "negatív reklám is reklám" címszó alatt. úgyhogy még akár lehet szó erről is szerintem :)

mint azt fentebb írtam, sok baki ennél kevésbé látványos, így nincs visszhang....tehát sokszor nem is javítják. ez most történetesen épp egy olyan bug, ami kínosan szembetűnő, így nyilván instant mód kapja is a javítást. - ahogy az összes többi, hasonlóan kínos baki estén lenni szokott.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.