Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Van benne valami. De ennyire gerinctelen lenne az nV?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Móci válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Móci
addikt

Pénzről van szó, úgyhogy...
Egy részből meg lehet érteni, hiszen ha sli-t akar a nép, fizessen licence díjat az ilyen rábiggyesztett chipek után. Ha ezt viszont valaki kiváltja egy másik, működő megoldással, akkor a manit csak lesni lehet. Az meg nem szerencsés az nv szemszögéből.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Érdekes hírek keringenek ezzel kapcsolatban a neten.

Olvastam olyat is, hogy azért rakták fel az alaplapra az nforce chipet, mert az nv driver szinten letilt mindenféle együttműködést, ha hydra lapkát észlel a fedélzeten, hasonlóan, mintha pl. diszkrét amd-s grafikus magra bukkan.

Egyenlőre nem erről van szó, bár mint ismerjük a nagyvállalatokat, még könnyen bekövetkezhet. És csak annyit kell tenniük, hogy kiküldenek egy sajtós munkatársat, aki megmagyarázza, hogy mindez csak a felhasználó miatt van, mert csak így tudják garantálni a hibátlan működést. (dézsa vű) Ez humánusan nem szép dolog, de üzleti szempontból érthető, ha szeretnének zsebre rakni minden eladott hydra lapka után ~3 dolcsi liszensz díjat, a több kártyás működés végett.

Viszont ha jól gondolom, ilyen alapon az AMD is tarthatná a markát, mert elméletileg két radeont is közös munkára lehet fogni.

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Én inkább már arra lennék kíváncsi, hogy a valóságban mennyire használható az elképzelés. Mondjuk nem csak kettő, hanem inkább 3-4, vagy akár még több kártya összekapcsolásával.
Az nV-től tényleg minden kitelik, de hogyan tudnának egy másik, tőlük független cégnek dirigálni? Azért ez fura lenne, ha tiltó parancsot adnának egy MSI-nek ebben a helyzetben. Különben is, mi közük hozzá. Meg ha zavarja őket, akkor tényleg ott a driver-es letiltogatás, azt kész.

<-ƘƘ->

(#5) D.Orion válasza Kendek (#4) üzenetére


D.Orion
veterán

Én egy kicsit messzebb megyek. Mi van ha az nV tényleg driver szinten letilt mindeféle együttműködést, ha Hydra chip-et észlel? Jogilag vajon kivitelezhető(elméletileg biztos), hogy ilyen tiltás esetén a Hydra programozói maguk írjanak egy új drivert az nVdia kártyának? Értsd: Ha Hydra chip van a lapodon, akkor ne nforce driver-t telepíts, hanem Hydraforce-t. :U

Egyébként tényleg érdekes kérdés, hogy mit szól ehhez az AMD?

(#6) csatahajós válasza D.Orion (#5) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hát nemtuodm, sokat olvasgattam a témában külföldi fórumokon, azért nem ennyire egyértelmű az nV ártatlansága a témában. persze üzleti szempontból maximálisan megértem őket, de másrészről ez elég komoly hátráltatása egy potenciálisan forradalmi technológiának.

Remélem, hogy az AMD-nek lesz "esze" és fogják nyomatni a Hydra-t a Radeonok mellé (akár a dual GPU-s kártyákon is!). Ha másnem, a CF-et helyettesítő, 100%-os skálázódású, visszafelé is kompatibilis (tehát GPU független) megoldás lehetne amivel szerintem komoly előnyt szerezhetnének. Persze üzleti szempontból vannak hátrányai is, hiszen a userek nem cserélnének olyan sűrűn kártyát, mert megtartanák az előző gen.-eket is.

(#7) antikomcsi válasza csatahajós (#6) üzenetére


antikomcsi
veterán

Igen, az emberbaráti érdekek ezt diktálnák. Ha viszont üzletet nézzük, senkinek sem az a célja, hogy az én termékem a polcon porosodjon, a másé, meg virágozzon, és gennyesre keresse magát vele.

Nyilván az AMD is szeretné eladni majd saját 890-es lapkáit, tehát én sem örülnék ha egy alternatív chip engedne CF működtetést, a saját termékem eladása nélkűl.

Illetve, mint felhasználó örülnék, viszont mint AMD/nVidia részvényes, határozottan szomorú lennék.

Ha ez a hydra beválik és nem okoz lassulást/adattorlódást (Abu megmondaj mire is gondolok) 2-3-4 kártyával, akkor itt még heves csaták lehetnek.

(#8) Oliverda válasza antikomcsi (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

"Nyilván az AMD is szeretné eladni majd saját 890-es lapkáit, tehát én sem örülnék ha egy alternatív chip engedne CF működtetést, a saját termékem eladása nélkűl.

Na de jelenleg milyen chipset nem támogatja a CrossFire-t alapból az nForce-on kívül? :D Ergo az AMD-t ez annyira nem fogja zavarni... Arra pedig nem sok esélyt látok hogy majd valamelyik gyártó nForce mellé akar pakolni Hydra-t hogy működjön rajta a CF is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) csatahajós válasza Oliverda (#8) üzenetére


csatahajós
senior tag

"Na de jelenleg milyen chipset nem támogatja a CrossFire-t alapból az nForce-on kívül? "

na hát pont ez az! Mivel mind Intel mind AMD vonalon támogatott a CF, az nv desktop chipsetek száma meg egyre sorvad ezért lényegében nagyon nagy diferencia nem lenne. Hydra-s lapot úgyis csak az venne aki eleve multi-GPU-ban gondolkodik, mert a 70 dollár körüli felár azért elég sok.

És igen, amennyire én tudom a Hydra 4 GPU-ra is tudja a skálázódást (igazából a SLI-CF 2 kártyánál manapság már elég használható, szóval ott nem lenne annyira nagy előny a Hydra, de 2-nél több GPU esetén már baromi nagy lehetne a kül.)

(#10) Oliverda


Oliverda
félisten

Lucid HYDRA Q&A With NVIDIA

Lucid HYDRA Q&A With AMD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) antikomcsi válasza Oliverda (#8) üzenetére


antikomcsi
veterán

Na jó, de ha sajátját adja el az AMD az jó, ha inteles-t az is, mert kapja a CF után járó liszensz díjat. Nem igyen támogatja ám a CF-et a az intel lapka.

De a hydra után ha nem kap egy fillért sem, az azért biztos zavaró.

(#12) antikomcsi válasza csatahajós (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nade az SLI pedig mind nv, mind (mostmár) intel vonalon támogatott. Tehát az állítás fordítva is igaz, csak az amd chip nem támogatja már az sli-t. (Tudom, régebbi intelek sem, de most a jövőre gondoljunk)

Tehát az AMD-nek is van ám pénze az eladott inteles lapokból, chipenként x-y dollár.

De ha a hydra után nem fizetnek, ezek a pénzek úsznak, és mindenki kedvére sli-zik, meg cf-ezik.

(#10) Oliverda

Huhh, estig gyűjtök erőt, és majd elolvasom, most egyszerűen képtelen vagyok rá. :B

És talán majd sok felhőt elkerget tudatlanságom egéről. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Abu85 válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Dehogynem ... a CF-et mindenki ingyen kapja csak az AMD tesztjein át kell mennie a terméknek, és van némi előírás amit be kell tartani ... pl. az AMD írja a CF rutint, és abba senki sem rondíthat bele, illetve ha valami gond van, akkor azt jelezni kell és nem házibarkács javítással szolgálni. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Oliverda válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt nem teljesen érem. A Hydra-hoz kell valamiféle chipest is. Intel, AMD vagy nV. Önmagában nem működik. Az Intel chipsetek után az AMD nem kap díjat mivel kereszt-liszensz keretein belül az Intel ingyen kapja a CrossFire-t. Ez persze az AMD-nek is jó mert Intel-es rendszerekbe is lehet több kártyát dugni ergo több kártyát tud eladni. Az AMD chipsetekről azt hiszem nem kell beszélnünk. Az egyedüli pont az nForce lehet és ugyebár az is csak AMD mellé de itt max a 780a/980a mellé érné meg berakni és ahogy elnézem az ilyen chipsetekre épülő lapok számát nem igazán esélyes hogy túl sok 780a/980a+Hydra lap fog készülni a jövőben.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) antikomcsi válasza Abu85 (#13) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ez így érdekesebb, mert ezt nem tudtam.

Én szentűl meg voltam győződve, hogy minden lapka után jár az AMD-nek egy bizonyos összeg a CF liszenszért.

Ha viszont nem akkor csak egy egyszeri tesztelési díjat kell fizetni! ;] :DDD

(#16) antikomcsi válasza Oliverda (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán

Aha igazad van, most, hogy mondod, én is látom már.

Tehát akkor az AMD az nv-nek is ingyen adná a CF-et?

Jó, hogy nem sok van, de egy 980a-s lapban hydrával, mehetne elméletileg 2 radeon. Vagy nem?

És ha igen, ez picit sem piszkálná az AMD-t? Márminthogy nincs kereszt liszensz az intellel, nincs AMD chip, és mégis 2 radír megy egy lapban, ami után senki nem fizet senkinek.

(#17) Abu85 válasza antikomcsi (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha kérné, akkor igen, de nem a keresztlicensz miatt. :) De az NV úgy sem fogja kérni. Az alaplapbiznice már nem acélos. Megy az ION és az MCP61, és ennyi.

Szerintem az AMD-nek tök mindegy, hogy CF-be, vagy hydrával működteted azt a két-három-négy Radeont amit veszel. Az NV azért licenszezik ezzel az SLI-vel, mert nem kell egy gyártónak sem az nForce fejlesztés. :) Valami pízz gyüjjön má azé. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Oliverda válasza antikomcsi (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó kérdés... én úgy emlékszek hogy az Intel is adott cserében valamit (liszensz) tehát azért az ingyenes mint olyan nem fedi teljesen a valóságot.

"Jó, hogy nem sok van, de egy 980a-s lapban hydrával, mehetne elméletileg 2 radeon. Vagy nem?"

Elméletileg szerintem igen de én azt hiszem hogy ez a gyakorlatban sosem fog megvalósulni.:)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) oPalRx7 válasza Oliverda (#18) üzenetére


oPalRx7
tag

Elvileg asszem intel 2 dolgot licenszel amd-től
a CF-et ingyen, és az x64-et a Havoc-ért cserébe.
intelnek is van 64bites rendszere (IA64), de az nem kompatibilis a 32es kóddal :)

(#20) Oliverda válasza oPalRx7 (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ez szerintem így ebben a formában nem igaz. A CrossFire liszenszeléséről nincsenek pontos infóim de hogy az x64-ért cserébe nem Havok-ot kapnak az szerintem 100%. Egyrészt a Havok csak 2007 óta az Intel tulajdona és az x64-et jóval korábban megkapták az AMD-től másrészt nem igazán azonos súlykategóriában található a két technológia. Ergo kicsit bonyolultabb ennél ez kereszt-liszenszes ügy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A jövő úgyis az alacsony fogyasztású megoldásoké, a CF-SLI régóta piacon van, mégsem tudták megmutatni, hogy hatékonyak lennének. Folyamatosan grafikai bugokat okoznak, játékonként eltérő a hatékonyságuk (0-90%). Minden egyes patch, vagy driver után imádkozni kell, hogy mi lesz. Ráadásul az se szokott bejönni, hogy most veszek 1 kártyát, aztán fél év múlva még egy ugyanilyet olcsón. Vagy nem lehet már kapni akkorra azt a modellt, vagy továbbra se olcsó. Én olyan másfél éve vettem 3870-es kártyát és a mai napig túl drága, hogy vegyek még egyet. A jövőben se tűnik olyan vonzónak, hogy 1 kW-os táp legyen a gépemben.

Az pedig tipikus, hogy az nVidia nem fog asszisztálni az ilyen dolgokhoz. Biztos vagyok benne, hogy már most szerepel a driverükben valami kód, ami megakadályozza a fenti chippel való együttműködést.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Oliverda


Oliverda
félisten

Lucid HYDRA 200 Multi-GPU Technology Performance Preview

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) Duree


Duree
veterán

Hű de kíváncsi vagyok rá,vajon,hogy kommunikál két különféle kártya

duree54

(#24) Oliverda


Oliverda
félisten

Hands on with Lucid's Hydra GPU load balancer

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) csatahajós


csatahajós
senior tag

(#26) Oliverda


Oliverda
félisten

Lucid Hydra 200 Multi-GPU Performance Revealed

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.