Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) #65675776 válasza Иван (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

A magyar népzene is folk, de ez most részletkérdés...

A kreativitás része a hangszerekre vonatkozott. Eredetileg ezt írtam: "A rockzene eléggé behatárolt hangszerkészletet használ". Nem tudom neked ebből hogy sikerült levezetned, hogy magára a zenére írtam mindezt. Mert ugye rock-hoz van az adott hangszerkészlet, sokat nem variálnak rajta. Elektronikus hangszerek viszont szinte naponta születnek, sokan egyedileg építenek. Van nem kevés, ami általános használatra kerül végül.

A Sweet Child O Mine riff-e eléggé jól összevethető egy acid témával. Az Acid egy érdekes téma ebből a szempontból, ugyanis a születését részben az elektromos gitárnak köszönheti. Ugyanis az alap hangszere, a Roland TB-303, ami eredetileg gitárosok számára készült dobkíséretnek. Ők nem használták, ellenben egy-két elektronikus zenével foglalkozó zenész látott benne fantáziát.

A rock és az elektronikus hangszerek sem választhatóak el. A Hammond orgonát pl igen előszeretettel használták az 50-70 évek rockzenészei (és manapság is), nem egyszer hangsúlyos szerepet adva neki. És fordítva is igaz, az elektronikus zene is használ a rockban alkalmazott dolgokat. A kettő nagyon jól kiegészíti egymást, igazából nem is nagyon lehet elválasztani őket egymástól.

A lényeg nem az eszköz, hanem a kompozíció és annak eredménye, azaz maga a zene. Totál mindegy ki, mivel és hogyan szerezte, komponálta, adja elő. Részletkérdés, hogy az alapvető kompozíciót egy zongora mellett ülve, egy gitárral a kézben vagy egy számítógép előtt ülve alakítja ki (és még van ezer más módja is).

Azért a két dolog között van különbség. Az elektromos gitár attól lesz elektromos gitár, hogy elektromechanikus hangátalakítót használ (a hangszedő ugye). Tehát mindez a hangszer integráns része, anélkül nem elektromos gitár. Szóval nem erőltetett a dolog. A további dolgok, mint torzítók és egyebek már opcionálisak. Énekléshez viszont egyáltalán nem kell semmilyen elektro(mecha)nikus eszköz. A párhuzamod kb ahhoz hasonlítható, hogy minden motor léghűtéses, mert a folyadékhűtésesek hűtőradiátorát levegő hűti. Ne keverjük össze a hang létrehozását annak továbbításával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.