Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Иван válasza #65675776 (#10) üzenetére


Иван
őstag

Igen, amikor még szintikkel tolták akkor még hagyományos volt.

Amúgy az hogy az elektronyos gityót mikor találták fel, az egy dolog, az első rock n roll számok az 50-es években jöttek (e körül terjedtek le a tömör testő elektromos gitárok is, pl fender tele), ugye Chuck Berry Johnny B. Goode-ját tartják az első igazi RnR számnak. De lényegtelen, mert nekem bejön a blues is, meg a country és a folk is, amik a rock alapjai (hallgass meg egy angolszász népdalt és ez egyértelművé válik).

Az meg hogy az elektronikus zenében kreatívnak kell lenni, ez biztos igaz, de azért ne hozd ki, hogy jobban mint a rockban (most a rock alá a metált és a punkot is értsük bele). Má nem azért, de egy olyan egyszerű riff mint a Sweet Chold O' Mine vagy a Smoke on the Water (ugye ami minden gitáros első dolga, hogy megtanulja az E6 húron :D) csak zsenik fejéből pattan ki. Úgy értem hogy ilyet kreativitás (de inkább zsenialitás) nélkül sose írsz. De előhozhatnám a Stairway to Heavent is, ami nem egyszerű (sőt!), de hát kérem... Azért ne írjuk le már a rockot, hogy behatárolt, mert egyáltalán nem az.

A Kraftwerk pölö az egyik kedvenc formációm, ők még a hangszereiket is maguknak csinálták, tényleg zseniális elektromos zene.

Az meg hogy a gitár is elektromos jelekkel jön át, bocs de ez nekem eléggé ilyen a "kákán is csomót keres" hozzáállás. Ennyi erővel minden elektronikus, mert a hangosítást elektromos jelekkel oldják meg. Sőt az ének is elektromos a mikrofon miatt....

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.