Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fero02


fero02
veterán

Sztem az első linken lévő katasztrófa. Kifejezetten f@s.

B. Katailn nekem nagyon szimpi, bejövős a hangja. Arról nem is beszélve, h mint nő is nagyon szép. Big like neki!

Mágneses ember munkája sztem egyedül (ha nem a sok feat.), akkor elveszne a többi hasonló előadó művei között.

Amúgy számomra a közös produkciójuk közül ez a legjobban tetsző. :K

(#2) Vladi


Vladi
nagyúr

Hmmm dubstep? Új stílus?
Bár ahogy hallom nincs új a nap alatt. Kis techno, acid hangzással és némi tört ütemmel. Évtizedes móka.

Azért jó. :)

Hmm... az első jobban tetszik. A másik kettő nekem túl szvít, bár én mindig a koszosabb irányokat szerettem. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Valahogy én is így állok most ezzel a stílussal, csak nekem más tetszett meg, bár ezek se rosszak. Ennek a faszinak a munkássága bejön, de nem tudnám megmondani miért. Valahogy összességében odabaszott nálam. :K

[ Szerkesztve ]

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem ez a kettő dubstep tetszik nagyon bár még van pár ami szerintem rohadt jó. De összességében a minőségi dubstepek simán hallgathatóak. A legelső linken lévőtől én is a falra mászok.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5) vans?


vans?
őstag

Igen, menekulok.

hábm bábm

(#6) Giot válasza fero02 (#1) üzenetére


Giot
addikt

Katy B bizony szép is ügyes is és a hangja is nagyon jó. Az általad linkelt Magnetic Man, Katy B-vel az élen az egyik legjobb, a vonósok nagyon jó hangulatot hoznak a zenébe.

(#2) Vladi: Valóban nincs új a nap alatt. Ha kicsik keményebb muzsika akkor nekem kb ez ami nagyon bejön. [link]
Igaz ez benne van a mixben is.

(#3) Nordic: Itt azért a klip is elgondolkodtató.

(#4) kmisi99: Nekem ezek még beleférnek.

[ Szerkesztve ]

(#7) dew28


dew28
aktív tag

nem a kedvenc mufajom a dubstep, de az elso link egy buli, a masik ketto meg annyira nem. namost kepzeld el milyen er felvagas lenne egy dubstep buli kozepen mondjuk magneticet betolni.. es a mostanaban hallottak alapjan meg azt kell mondanom club szinten meg a jobbak koze tartozik az elso linkelt video. (1:00-3:30ig)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#8) Gyusz


Gyusz
őstag

[link] :DDD

Biztos akad ilyen stílusú zenéből is olyan, ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#9) The DJ


The DJ
addikt

Hohó, dubstep :)

Alapvetően nem ez a fő stílusom, de van, ami nagyon bejön innen is.

Például a keményen bólogatós és hangfalrepesztős vonalból: [link]

A lágyabb dallamokat is szeretjük: [link] vagy [link] meg úgy az összes Mt.Eden :)

Ez meg az új kedvenc: [link]

Belinkelem ezt is, mert ettől meg eldobod az agyad, haláli: [link] :D (1:50-től behalsz :)) )

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) Giot válasza The DJ (#9) üzenetére


Giot
addikt

Jó zenék, báááár a deadmau5 - Raise Your Weapon (Noisia Remix) (Cover Art) már itt ott nekem too much.

(#11) Thome


Thome
addikt

Pedig nem annyira új zenei műfaj. Jó pár éves. Egészen más hangulatú zene volt, csak Skrillex megerőszakolta a kitekert, fülbemászó dallamokkal-hangokkal, (mint a Pendulum a dnb-t a kicsit a rockos témával, de ez is ugyanígy egy sikertéma), s így jött a divatba. Amiért 1000 köszönet. :)
Gondoltam egy kis "történelem". S nem fikázni szerettem volna ezzel, nekem is Skrillexel indult a "pályafutásom".

Egyébként ha érdekel a történet jobban is, vagyis eljönnél ilyen buliba, ahol csak dubstep-electro house-dnb-jumpup és tsai megy, akkor ajánlom figyelmedbe: Thrasher, Otherside eventeket. Ja igen, facebook kell hozzá, hogy értesülj róluk (nincs balhé egyik eventen sem).

Egyébként, az első linken sem igénytelen zenék mennek, egyszerűen nem a ti ízlésetek, nekem bejönnek, bár én elég sokrétű vagyok a dubstepen belül. Mondjuk Borgore zenéit pont nem komálom, de ha összedob egy sessionbe néhány -nem saját- számot, azzal nincs bajom.

Ajánlom figyelmetekbe Modestep zenéit, ő emészthető számokat gyárt a nem annyira dubstepesek számára is.

Na a mondókám végére itt van néhány szám (mindenféle "keménységben"), mazsolázgassatok:
Nero - Crush On You (Knife Party remix)
Plan B - Love Goes Down (Doctor P remix)
Medison - Harry ft. Skrein (Bare Noize remix)
Delta Heavy - Overkill
Xilent - Choose Me
Modestep - Sunlight
Terravita - Freak Out
Flux Pavilion - Bass Cannon - Ez az abszolút kedvencem, de ne aggódjatok, nektek nem fog tetszeni. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) The DJ válasza Giot (#10) üzenetére


The DJ
addikt

Valóban, bár maga a vokál nagyon bejön. Az eredeti verziót szerettem meg anno, de az meg elég öszvér szegénykém, az eleje clubosabb, míg a felétől átmegy dubstepbe.

Hallgatom egyébként a mixet, vannak benne nagyon finom csemegék, például: Breakage - Fightin Fire :R

Thome: Ejj, de finom csemegéket tetszett linkelni. :)

Bass cannon alternatív verzió: [link] :D

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13) Giot válasza Thome (#11) üzenetére


Giot
addikt

Semmi gond a törtélnemmel, sőt jól jön.

Egyébként:
Xilent - Choose Me
Modestep - Sunlight
Ez a kettő. :)

(#12) The DJ: Ha már Flux Pavilion akkor Haunt You ez benne van a mixben is.

[ Szerkesztve ]

(#14) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Csak az első dubstep, nekem tettsző. A többi más stílus.
Akkor már én se maradjak ki a linkelősdiből: Dj Beauty, amivel már mindenki találkozott, az "igazi" és büntetős dubstep.

Meg létezik ám még a minimal stílus, az is hasonló.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#15) mephi666


mephi666
nagyúr

nekünk ez jött be leginkább:

Korn (ft. Skrillex and Kill The Noise) - Narcissistic Cannibal

...szerintem valami állatjól szól :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) #19617792


#19617792
törölt tag

menekülök! :DDD az én világom a metalba, azon belül a gothic, symphonic, power és heavy metalba vezet. ;]

(#17) deicide válasza #19617792 (#16) üzenetére


deicide
veterán

:K +1 (death és thrash)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18) #19617792 válasza deicide (#17) üzenetére


#19617792
törölt tag

az nekem már egy kicsit sok. :DDD könnyebb vizekben úszok. :) de a villa közös.

[ Szerkesztve ]

(#19) nincsisbéla válasza Nordic (#3) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Mióta kerestem ezt a számot! Köszi! :B :))

Mentalita'

(#20) banhammer válasza deicide (#17) üzenetére


banhammer
veterán

Jo kis grindcore, gore zenenel nincs is jobb.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) djyuri


djyuri
őstag

Dubstep 4ever :R Bár minden evő vagyok (kivéve rock)(bár Nightwish-t szeretem),így ennek is egy bizonyos százalékát szeretem,de azt eszementül.

Ez a zenestílus csalóka azoknak,akik hagyományos és/vagy igen karcsú technikán "hallgatják"... ennek a stílusnak a főbb előadó-képviselői pont azért teszik számunkra oly élvezhetővé,mert megtömik hangzatos és/vagy elképesztő effektekkel.

A legtöbb zenestílust nem tudják megérteni,elviselni az úgymond "régimódi" emberek,akik még főként háttér muzsikának képzelik el a zenét. Úgy,mint egy lakodalomnál az élő fuvolás,zongorás....stb zenekar. (nem feltétlen ilyen hangszerekkel,csak a hasonlat miatt mondom. )

Én főként hardcore rajongó vagyok. És mégis Rihanna,Selena Gomez,David Guetta feldolgozások ugyanúgy kedvenceim,mint Cookie Monsta, Bar9....

Mindent a lehető legjobb minőségben kell átélni...főként úgy,hogy ahogy az előadó azt be akarta mutatni a zenéjével/dalával.

Nem kívánok megsérteni senkit....a lehető legtöbb stílust végigpróbáltam. Van alapom az elméletemhez.

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr X


Mr X
veterán

Lehet, hogy én vagyok túl öreg, de engem kifejezetten irritál a legtöbb dubstep zene. Igaz, a legtöbb mai is.

Én megragadtam a 90-es évek második elejének és a kétezres évek elejének zenéjénél.

(#23) Raucher


Raucher
tag

"Ez a videó sajnos nem érhető el N..országban, mivel olyan zenét tartalmazhat, amelyre a GEMA nem hagyta jóvá a megfelelő zenei jogosultságokat.

Már megint lemaradok valamiről.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#24) Ocarina


Ocarina
aktív tag

A metál mellett ez a másik stílus amitől egyszerűen megfájdul a fejem. Tetszik az alap, de megfájdul a fejem. :/ Ha elektronikus zene akkor jumpstyle, és Daft Punk.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#25) The DJ


The DJ
addikt

[link] :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#26) Giot válasza The DJ (#25) üzenetére


Giot
addikt

LOL :DDD

(#27) Toxic


Toxic
tag

ez odab@sz [link]

[ Szerkesztve ]

temet nosce

(#28) Toxic


Toxic
tag

megjegyzem abszolult nem új a dubstep.. szerintem a clawfinger már 92-be nyomta.. csak nem nem ilyen néven..

temet nosce

(#29) Toxic


Toxic
tag

skrillex egy örült :DD

temet nosce

(#30) Domxc


Domxc
senior tag

Ha dubstep akkor, csak Skrillex.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#31) Toxic


Toxic
tag

[link]

temet nosce

(#32) Thome válasza Toxic (#28) üzenetére


Thome
addikt

Clawfinger mióta dubstep? Amióta a te szemszögedből a dubstep valami metálszerűség?

De segítek: Angliából indult a dubstep, a 2000-es évek elején, s ekkor még közel sem ilyen volt a zene hangulata, mint a maiaknak.

[ Szerkesztve ]

(#33) Giot válasza Toxic (#31) üzenetére


Giot
addikt

5 percen belül, lehetőség van arra, hogy szerkeszd a hozzászólásod.

(#32) Thome: Gondolom a hardcore irányzat tette le az alapjait. Utána lágyították vokállal, meg egyéb finomságokkal.

[ Szerkesztve ]

(#34) Thome válasza Giot (#33) üzenetére


Thome
addikt

Nem, a hardcorenak nem volt köze hozzá (bár ez alatt speciel nem tudom mire gondolsz, erre a metálosdi témára?), leginkább a dnb-nek volt köze hozzá, lassították, majd torzították a basszusokat, mindenféle kitekert hangot (ami addig a dnb-ben jelen lehetett) kivették, így a minimal hangzás volt rá a jellemző.

(#35) Giot válasza Thome (#34) üzenetére


Giot
addikt

Nekem ez a "hardcore dubstep": [link]

Hajhaj D&B a másik nagy kedvenc, főleg a liquid funk irányzat. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egy kis teszt:
goat stare: aki nem hallja 1:26nál a dropot, az valszeg nem hallgat dubstepet az eredeti értelmében. annyit segítek, hogy laptop hangszóróval nem lesz ott semmi érdekes:).

eredetileg clubokra volt kitalálva, és nagyon subnehéz stílus volt. utóbbi pár évben már annyira nem követem az eseményeket, elsőre meg is lepődtem, hogy egy kb 4 éve Budapesten párszáz embert mozgató stílust mennyien szeretik logouton... aztán rájöttem, hogy itt már valami egészen másról van szó.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) Giot


Giot
addikt

D&B pld erre nemrég találtam rá: [link] , vagy ő is nagyon ott van [link], vagy [link] meg lehetne ezt nagyon hosszan folytatni...........

(#36) proci985: Minimal "kicsit" de jó. Vagy úgy is írhatnám hogy minimal dejó! :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Giot válasza proci985 (#36) üzenetére


Giot
addikt

Erről ez jut eszembe, [link] és ez, [link] jó zenék.

(#39) Thome válasza Giot (#35) üzenetére


Thome
addikt

Neem, ez a dubstep amit linkelsz, az bőven az "új generációs" dubstep szülöttje.
Az eredeti dubstep ilyen: LINK
Eléggé minimal, hangzástalan, igaz? Szerk: De hát tudod milyen a alódi dubstep, akkor nem értem a "hardcore" szcénát miért rakod a dubstep elejére. :F :)

Dnb-ből nekem leginkább a Darkstep az én világom, Limewax leginkább.

(#36) proci985: Na igen, leginkább erre hegezték ki. A zenében a basszus adja a legjobban, mint amit linkeltél is.
Nem egészen más, csak ugyanaz történt, mint ami a dnb-nél is, jöttek a kísérletező szellemű dj-k, s megszületett a mainstream irányvonal (mint ahogy a dnb is feldarabolódott).
S jött a sok dubstep "fanatikus", aki a dubstep árulásával vádolja őket. Holott ez így nem igaz.

(#37) Giot: Látszik, hogy abszolút a liquid funk jön be neked leginkább. :)
De itt (1:05-től) egy darkstep, hallgass bele... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) moha21 válasza Thome (#39) üzenetére


moha21
addikt

Igazi D&B ;]

Dubspet : [link]

Amúgy amiket linkeltél eddig annak jó része nálam is a kedvencekbe van.

Ja meg ez lol : [link] vagy úgy lol, hogy kurva jó.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#41) Giot válasza Thome (#39) üzenetére


Giot
addikt

"De hát tudod milyen a alódi dubstep, akkor nem értem a "hardcore" szcénát miért rakod a dubstep elejére."
Mert nem tudom hogy időben hogyan következik. És valamiért az tűnt ésszerűnek hogy a "hardcore" ból indult. Ne kérdezd miért! De akkor a minimal szülte meg az alapját.

A liquid funk mainstream irányvonal?
Ez pld nekem nagyon bejön: [link]
Bár gondolom ez neked már szinte hallgathatatlan ha a darkstep-pet a best of.

(#42) Thome válasza Giot (#41) üzenetére


Thome
addikt

Mainstreambe beletartozik, igen, de a liquid maga az irányvonal, a mainstream pedig magába foglalja azokat az irányvonalakat, amelyekből mainstream lett.

Nekem ezek nem hallgathatatlanok, szeretem az ilyet is (egyedül a jumup ami kevésbé jön be, de a bulikban azokat is simán meghallgatom, csapatom rá), mondjuk előadókat nem ismerek, csak Brookes Brothers, Netsky, akiről tudom hogy ilyet tol.

(#40) moha21: Lóf*szt az. ;] Az is csak liquid (ahogy hallottam, ami a darkstep mellett egy másik irányvonal... :DDD

Még itt van 2 szám, ami nagyon bejön (Liquid-jumpup keverék ebből is látszik, hogy a keveredés baromi jót tesz a hangzásnak, sokkal jobban bejön ez a keverék, mint külön-külön.):
Breezeblock - 1:03-tól
Feel Your Pulse - 1:27-től

[ Szerkesztve ]

(#43) moha21 válasza Thome (#42) üzenetére


moha21
addikt

Nagyjából leszarom az irányvonalakat, mert mindenből annyi van, hogy nehéz követni ( Elég csak a trance-t megnézni, ott is határon van a progressive és a vocal ). ;]

Ha már Netsky :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44) rankesz


rankesz
veterán

Ha már ilyen erősen megosztó stílusról van szó, a psytrance, goa bejön valakinek?

(#45) Thome válasza moha21 (#43) üzenetére


Thome
addikt

Ez a liquid inkább a nyugis irányvonal, de nyugtatónak nekem tökéletes, buliban meg erre is ugyanúg rángok, mint az összes többire. :)

Updateltem az előző hsz-em, nézd meg a végét. :D

(#44) rankesz: Egyik ismerősöm a psychedelic (pl. Infected Mushroom) mellett technot hallgat, de nekem egyik stílus sem jön be, illetve ez a psytrance sem az én világom, nekem nem áll össze. Ahogy ennek az ismerősömnek sem fekszik a dubstep, és a dnb is csak korlátozottan jön be. Érthetetlen, hogy ez miért van. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) moha21 válasza Thome (#45) üzenetére


moha21
addikt

Megnéztem nekem annyira nem adja a Pavilon :(

ez?:D

(#44) rankesz: Synthetic Violence - Legion Ilyesmi esetleg?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Érdekes amúgy, hogy az érdeklődés mennyire hozza magával a zenei irányultságot is. Nem minden esetben, de a Ph!-n asszem a dubstep-szeretők aránya eléggé felülmúlja az országos átlagot, még ha az idősebb korosztályt nem is számoljuk. :D

Amúgy én is menekülök... Bizonyos durvább filmjelenetek alá aláfestőként jól fel lehet használni néhány taktust, de úgy magában sosem hallgatnám.

(#48) rankesz válasza moha21 (#46) üzenetére


rankesz
veterán

:Y

Dehogy! Nem tudom hogy az általad linkelt valamitől nem kapnék-e pararohamot...én inkább valami ilyesmire gondoltam, meg egy kicsit progisabb vonalra. Itt is annyi féle iráány van mint állat...

(#49) Thome válasza moha21 (#46) üzenetére


Thome
addikt

Ennek a hsz-emnek a végét... LINK :DD

Ez a dubstep nem adja.. Viszont ezzz: LINK - 0:27 :DDD

(#50) moha21 válasza Thome (#49) üzenetére


moha21
addikt

Doctor P. tetris elmegy.:>

Camo & Krooked az viszont teljesen fasza .:D

Mondjuk nekem jobban D&B közül is az oldschool jön be : Concord Dawn - Blow vagy mondjuk :Body & Soul - Blow Out

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.