Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Én is kétszer voltam (h)őstag, mi több senior tag is.

Gratula a régi-új rangodhoz. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Luck Dragon válasza Vakegérke (#1) üzenetére

Mi veteránok várjuk a következők rangot? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Akkor csak masoljuk be a multkori gratulaciokat? :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) WillChi


WillChi
senior tag

Hát..., már én is voltam őstag. 5669 nap után azért szerintem ez alap lenne. Vissza lettem minősítve? Minek? Nem zavar, de azért furcsa.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#5) Vakegérke válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jól megvagyok veteránként a bőrömben. Az életkoromhoz is passzol, nem kell más. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Luck Dragon válasza Vakegérke (#5) üzenetére

PH kedvenc jobban tetszett, de igazából nekem is mind1.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Vakegérke válasza #40993792 (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

De olyan céltopik nincs, hogy "Másodszor is őstag lettem" :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Vakegérke válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

A PH lelence kedvence rang nekem is tetszett, hadd bosszankodjanak az ellenlábasaim azért, mert muszáj engem kedvelni. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Vakegérke válasza #40993792 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nagy a szórás. (Talán) ezért is szeretem a lapcsaládot. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Luck Dragon válasza #40993792 (#10) üzenetére

Lassan olyan lesz ami PH-n nincs az nem is létezik. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) Lauda válasza WillChi (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lettél visszaminősítve. Akkor lennél visszaminősítve, ha a régi rangrendszerben változott volna a rangod. Azonban maga a rangrendszer változott meg.

(#14) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Akkor eddig én nyertem! Két-két alkalommal voltam fanatikus és ős és háromszor senior! :DD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) Somatom


Somatom
veterán

Az egésznek semmi értelme. Hsz. mennyiségtől és eltelt időtől függ. Pofázni bárki tud, az idő pedig magától is múlik (sajnos). Egyik sem jelent rangot. A különbség az, hogy a régi rendszer a pofázást súlyozta, az új pedig az eltelt időt. Az én esetemben ez azt eredményezi, hogy ha most kilépnék és öt évig letojnám a PH -t, majd újra belépnék, akkor három "ranggal" "feljebb" lennék. Ebben azt tartom furának, hogy arányaiban sokkal több a szakmai hsz. -em, mint a többi. Tehát, az új rendszerben a PH azt tartja rangosabbnak, aki szakmailag kevésbé aktív, miközben pont a szakmai tartalom mennyisége lenne a lényeg. Nem értem, hogy miért az eltelt idő a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) Lauda válasza Somatom (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Nem igazán tudsz igazságos rendszert kialakítani, hiszen a hozzászólások szakmaisága sem "osztályozható." Sok példát látni a fórumon arra, hogy valaki szakmaiban kb a semmit hajtja és ugrál a rangokban. Persze más kérdés, hogy teljesen mindegy mi van az ember nickje alá írva. Szerintem. Semmivel nem lesz itt több vagy kevesebb attól az ember.

[ Szerkesztve ]

(#17) Somatom válasza Lauda (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Egyértelmű. Soxor láttam olyat, hogy vki újoncként berobbanva olyat domborít, hogy le a kalappal előtte.
Sztem kéne vmi igazi rang is. Mondjuk, a többi tag által, évente megszavazott elismerés, ami az évszámmal az illető nick -je alatt jelenne meg. Sztem az valódi elismerés lenne, amire az illető joggal lehetne büszke.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) gilfoyle válasza Somatom (#17) üzenetére


gilfoyle
őstag

Volt már téma, hogy lehetne értékelni a hozzászólásokat és ez alapján is lehetne rangot adni.

(#6) Zsolt_72: Nem a rangrendszer megvitatása volt a célom, csak örömködés. :D

(#19) Lauda válasza gilfoyle (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Véleményem szerint az egy igen rossz és igazságtalan megoldás lenne .

(#20) Hieronymus válasza Lauda (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Azonban maga a rangrendszer változott meg."

Normáliséknál ennek nincs visszaható következménye.
A törvények módosításának is csak a banánköztársaságokban van időben visszaható következménye.
Ráadásul következetlen az eljárás.
Egy korábbi módosítás alkalmával, amikor a hozzászólás helye szerint változott a rangszerzéshez szükséges hozzászólások száma, nem minősített senkit sem vissza a rendszer. Még akkor sem, ha minden addigi hozzászólása nulla értékévűvé vált az újabb rendszerben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) Lauda válasza Hieronymus (#20) üzenetére


Lauda
félisten

:F

(#22) gilfoyle válasza Lauda (#19) üzenetére


gilfoyle
őstag

Szakmai vagy segítő szempontból nem teljesen... Nem ugyanannyit ér ha valaki 20 hozzászóláson keresztül mondjuk az akkuidőről posztol képeket és sír a miért annyin, mit az, ha valaki egy hozzászólásban konkrétan elmondja melyik folyamatot kell kilőni, azt hogyan lehet, stb.
Szerintem. De erről már tényleg volt vita más topikban.

(#23) Somatom válasza gilfoyle (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Tartósan nem lehet értéktelen hsz. -ekkel tömni a szakmai topikokat. Én most cirka 14 ezernél tartok a % -os eloszlást figyelembe véve. Tegyük fel, hogy abból 2000 az "értéktelen" szakmai hsz! Akkor is "nagyúr" -nak kéne lennem a hsz. -eim alapján, de idő alapján ezt csak öt év múlva érem el. Tehát, zéró aktivitással is hármat lépkedek feljebb.
Azért ekkora aránytalanságok nem fordulhattak elő a régi rendszerben. Nagyjából arányban volt a hsz. -szám és az eltelt idő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) SubriJóska


SubriJóska
csendes tag

Gondoltam, legyen egy csíra hozzászólás is a nagyok között :D

"Kérem, ne jöjjenek 2 hónapja futó hirdetésekkel, hogy ezek a dolgok ennyiért mennek! Láthatóan nem mennek, hanem állnak. Ezeket nem adják el, csak hirdetik. Amennyiért mennek, azok jegelve vannak." - deigaz :O . . . A becsület, a gerinecesség magasabb rendű, mint bármely írott törvény.

(#25) Lauda válasza gilfoyle (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a lényeg. Ki szerint ér ennyit vagy annyit. Ezen kívül mindenhol, így itt is vannak klikkesedések. A klikk tagjai egymást pozitívan , másokat negatívan fognak értékelgetni függetlenül attól, hogy azoknak a hozzászólásoknak mennyi a valós szakmai értéke. Legalábbis ez a várható kimenetel. Egyébként ezt tényleg lehetetlen eldönteni. Van akinek az is nagy segítség, amit más lehúzna negatívra. Ezen kívül ott van az a probléma is, hogy ki értékel, ki nem értékel. Mint az aprón. Ha mondjuk valakit nem kedvelnek, nem értékelgetik a hozzászólásait, pedig lehet a betérőknek egy csomót segít. Gyakran tapasztalni azt is, hogy már attól is besértődnek, ha megkéred, hogy legalább gondolkodjon, vagy erre célozgatsz. Hiába próbálsz segíteni, vagy amit írsz egy tök jó dolog, ha a másik arra sem képes, hogy a saját agysejtjeit használja. Ezek a szubjektív, "pofára menős" dolgok nem az igaziak. ;) Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Geri Bátyó válasza Hieronymus (#20) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ezt rosszul tudod. Annál a módosításnál (a blogok onnantól nullát érnek) én már majdnem őstag voltam, aztán alig fanatikus lettem.

(#23) Somatom
A megnövelt idővel a hsz gyűjtők méregfogát akarták kihúzni. Erre nem nagyon van más módszer.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#27) Luck Dragon válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére

És most jön az őstag? :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) Somatom válasza Geri Bátyó (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Furák az emberek. Nehéz elhinni, hogy vannak olyanok, akik azért írkálnak, hogy mittudoménmi legyen a nevük alá írva. Elég kétes dicsőség. Nagy az isten állatkertje. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) Hieronymus válasza Somatom (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha évekkel visszanézed a PH-s cikkeket, találni fogsz olyan időszakot, amikor az összes első hozzászólás egy felhasználótól származik. Tartalom nélküli, szóvirágokat tartalmaz folyamatosan, gyorsabban előrejutás miatt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) Luck Dragon válasza Hieronymus (#29) üzenetére

Fejvadi?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) Geri Bátyó válasza Luck Dragon (#27) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az eszeveszett hsz írási tempómat nézve az őstag már marad! Meg amúgy is, kétszer pont elég ez is! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) Somatom válasza Geri Bátyó (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól emlékszem, akkor én harmadszor vagyok őstag. Vagy senior voltam háromszor? :F :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) Luck Dragon válasza Geri Bátyó (#31) üzenetére

Csak aztán el ne kopjon az a billentyűzet. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) Geri Bátyó válasza Luck Dragon (#33) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az előző úgy 9 évig bírta, de biztos ami biztos, utána inkább egy mechanikust vettem! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#35) Luck Dragon válasza Geri Bátyó (#34) üzenetére

:R :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) kuntics


kuntics
aktív tag

Egyébként mi értelme a rangrendszernek? Régóta itt vagyok( baszki,11 év), eléggé read only üzemmódban, de én nem rangot szoktam nézni, hanem tartalmat. Az egyéni arckép lehetőségén kívül ad valami pluszt egyáltalán?

(#37) Viktor0610 válasza kuntics (#36) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyobb lesz tőle az e-izéd! :))

Samsung Galaxy A54

(#38) Somatom válasza kuntics (#36) üzenetére


Somatom
veterán

Még azt sem, ugyanis az egyéni arckép is csak egy adható és megvonható kegy.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.