Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dtomka


Dtomka
veterán

Vajon a csúcskategóriában a Threadripperrel is megismétli a Ryzen bravúrját az AMD? - Igen! :C

Lesz ez még jobb is szerintem. Hajrá AMD :K

Pár év és 12/24 magos\szálas gépek már megfizethető(bb) lesz(nek)! De már most is megérheti, hiszen a másik oldal többe kerül.
Ha csak az Intelen múlna... de szerencsére kénytelen lesz elfogadni, hogy az AMD végre ismét konkurenciája lett.

[ Szerkesztve ]

(#2) ivana


ivana
Ármester

Kár, hogy a hangsúly a tuningra és a játékokra került. Ebben a kategóriában szerintem mindkettő felejtős, ezeket nem játékra veszi senki, a tuning meg az amúgy is nagy fogyasztás miatt, meg mivel ezek igazából WS-be valók ahol nincs tuning szintén nem gyakori.

(#3) Daywalker válasza ivana (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Őőő, ezzel azért vitatkoznék. 6 alkalmazás és 5 játék van benne (csak a DOTA 2 két módban), tehát egyáltalán nincs a játékokra kihegyezve szerintem. A tuning meg csak érintőleges...ha nem lenne, az lenne a baj, hogy miért nem néztük meg. Vagy más cikket olvastunk? :F

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Cathulhu válasza ivana (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ezek a gepek mar alkalmasak egy streamer dupla konfigjat kivaltani, es ott viszont fontos a jatekbeli teljesitmeny is. Szvsz ok most a celcsoport es nekik meg is eri a magasabb ar, cserebe nem kell ket kulon gep.

Kimondottan jol sikerult procik lettek, nem csak AMD oldalon, de szivesen lattam volna egy ar/teljesitmeny grafikont is, meg ha az el is avul gyorsan, mert pl az intel araban mar az 1950X van es nem az 1920X.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#5) #95462144


#95462144
törölt tag

Ugyan ezt a hyperx ramot használom rizsa alatt. Erről tudni kell, hogy alapból páratlan időzítésű (cl15) xmp profillal is. Az anomália megszűnhet, ha ezt kézzel átállítjátok párosra, ugyanis páratlanul nálam is volt 1-2 anomália.

(#6) Gyuri27 válasza Cathulhu (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen azért ne feledjük eme egyre nővekvő piacot (esport).
Ott ugye megfelelően kell futnia a vasnak. Fut a game 8 magon (bf1 multi pl), fut a stream, a chat, ahol van zene kerés a you vagy más oldal + még egy-két böngésző meg isten tudja mi még.

Köszönjük a tesztet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Köszi a tesztet!
Ha már van tuning az 1800x és a 7700k tuning eredményeit berakhattátok volna.
Igaz túl sokat nem változtat a dolgokon...

(#8) Taranti


Taranti
senior tag

Az árak eléggé szörnyűek, ezeket tényleg a "dolgozó emberek" fogják leginkább venni. Viszont jónéhány játékhoz passzolhatnak már a nem túl távoli jövőben is (főleg stratégiai, mint. AoS, Civ, FootballManager, stb.)

És hát végre kétszereplős lett a felső kategória is, ez pártatlan szemlélőként abszolút pozitívum. :K

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Még csak elkezdtem az olvasást, de miért nem érdemeltek meg Savage RAM-okat ezek a konfigok? A Fury az alja a HyperX-nek, ha általában jó is. Ilyen rendszerekhez a Savage illene.

(#10) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Látom még 2017-be se tudták megoldani a pci-e tápcsatlakozását a lapon...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) Walter_White válasza Sanchez638 (#10) üzenetére


Walter_White
senior tag

ott van az, 1 molexel

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképp érdekes procik ezek, fej-fej mellett vannak.

Én is tervezem a 4770k leváltását, de nehéz a döntés, lehet ebben a generációban nem is hozom meg.
Az intel procik (nekem ktg szempontból a 7940X férne még bele) továbbra is jobbak 1magos teljesítményben, viszont delidelni kell őket, az intel takony totál galyravágja a bennük rejlő potenciált. Az AMD vonal időtállóbb lehetne, ha nem 2 blokkra drótoznák be az alaplapokat*. Azaz, hiába jönnek majd le idővel a 24-32 magos Epyc procik ugyanennyi lábbal, nem ússza meg az ember drága lapcsere nélkül.

*Javítson ki vki, ha nem így van, a 32-magosítás ellen ez volt az ellenérv.

Ezenkívül komoly terhelés+tuning alatt mindkét platform sokat fogyaszt, az effektív fogyasztás/teljesítmény arány a Haswell óta nem javult (sőt...). 2018-ban már nem itt kéne járni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Walter_White


Walter_White
senior tag

Amúgy a memóriaprobléma inkább a lapban keresendő mintsem a Ram\Proci párosban. Asus valahogy teljesen elfeledkezett a 160-170eFt-os lapjáról. Hivatalosan az utolsó Biost 2017/08/16 -ban adta ki, azóta már az NVME boot is kijött... Agesa Update...

Ramokra visszatérve, nekem a lehető legroszabb SKHinyxes Kitem van amit Ryzen mellé lehet tenni (Dual kit) CMK16GX4M2B3000C15 és elsőre indult, mellé vettem még 1 ilyen kitet, azzal is - XMP-n túl 3200-on is elindult 1.35V-on, C15-17-17-35-1T időzítésekkel.

Nem olyan kényesek mint R7-es Ryzenek.

[ Szerkesztve ]

(#14) berVi


berVi
senior tag

Ket dolog a grafikonokkal kapcsolatban:

A Phoronixen mar megoldottak ezt a "kisebb ertek a jobb" helyettesitest egy nyilacskaval, sokkal hamarabb ertelmezheto, mint a szoveg.

A masik, hogy nincs szinezes a csikokon, mivel a csikon belul is vannak valtozo szinek. Ehelyett viszont lehetne a a tipus megnevezes mogott hatterszin, ami jeloli a "tabort", szinten konnyebb lenne gyorsan kiszurni, hogy melyik micsoda, a feher betuszin valszeg a piros (AMD), kek (Intel) es zold (NV) hatterszin folott is jol latszana.

[ Szerkesztve ]

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

A fogyasztás, blender, cinebench tesztekben siketült kimutatni a 1,5-es szorzót a 1800x és a 1920x között.
:R

(#16) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Nagyon jó teszt! A 7820x még belekerülhetett volna.
Ez alapján nekem az jött le, hogy a ryzen 7 a legjobb választás. Munkára fogható és játékok alatt is nagyon jól megy. Az 1700x-et általában 3.8 környékére lehet húzni, ami kb. az 1800x szintje és nem lesz kazán a gépből sem.

(#17) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet, már vártam, hogy a HEDT hogy szerepel.
Örülök, hogy itt is szoros a helyzet és van verseny. :R

(#18) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Az AMD Ryzen Threadripper 1920X processzort az AMD....bocsátotta rendelkezésünkre,

Nem semmi, :R
Ilyenkor ezzel mi lesz, vissza kell kuldeni?

@pengwin
:Y
Hat akkor ez el is dolt, 1950x (16/32) olcsobb ott mint 7900x (10/20), nincs tobb kerdes.

[ Szerkesztve ]

OK

(#19) pengwin válasza Taranti (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Azért hozzá kell tenni azt is, hogy a cikkben említett árnál mindkét CPU beszerezhető 20-30 ezer forinttal olcsóbban is, rendes boltból.
Az i9-7900X árában meg már idehaza is kapható 16 magos Threadripper 1950X.

Egyébként nevetségesek a magyar árak, amerikában (Newegg.com-on) ugyanezek a CPU-k:
1950X(16/32): 800$ ~205.000 HUF
1920X(12/24): 650$ ~167.000 HUF

7960X(16/32): 1700$ ~437.000 HUF
7920X(12/24): 1200$ ~308.000 HUF
7900X(10/20): 970$ ~249.000 HUF

Nálunk meg lazán beárazták a kereskedők az inteles konkurencia szintjére a Threadrippert... :W

A cikkhez.
Kicsit fura, hogy pont ezt a két modellt hasonlítottátok egymáshoz, sem a magszám, sem az ár nem egyezik. Tudom szegény ember vízzel főz, de a 7900X-nek az 1950X-szel illene megmérkőznie az áruk miatt, az 1920X-et meg a 7920X-szel lenne értelme párba állítani a magszám miatt.
Ettől függetlenül nagyon jó teszt lett, köszönjük! :R

(#4) Pinky Demon
Elég nagy baj, ha ezeknek a munkára szánt CPU-knak a streamerek a fő célközönsége...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#20) #54625216


#54625216
törölt tag

Érdekes lett volna megtudni, hogy azoknál a játékoknál, ahol a program nem használja ki az összes magot, hány mag futott üresben, azaz mennyi kihasználatlan potenciál maradt a rendszerben.

(#21) berVi válasza pengwin (#19) üzenetére


berVi
senior tag

Amcsi arakat hiaba nezed, nincs rajtuk AFA. Levonod az elenyeszo 27% AFA-t a magyar arbol, es egybol itthon is 228k a 1950X, nem 289. Ezen kivul az EU import is mindig dragabb, mert legalabb 1:1 valtjak a dollart eurora, de van, hogy meg rosszabbul. A 1950X 870 euro a nemet Amazonon AFA-val, anelkul meg 730 = 229k. Tehat itthon meg picivel olcsobb is, mint nemetben. Ennyit a cunya gonosz magyar kiskerekrol.

De anyazni, meg osszeeskuves-elmeleteket gyartani nyilvan konnyebb, mint gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Amikor hozzájuttok a 16/32-es TR-hez vagy/és a 18/36-os i9-hez, némi UPDATE jól jönne :K
Hogy miért?

Mert a teszt még csak karcolta a sokszálas rendszerekkel elemzésével szemben támasztott igényeket. Ott a TDP keret jelentős határt fog húzni, ami a tuningot illeti, ami most túlzott szerepet kapott.
Mert ott nem arra vagyunk kíváncsiak, hogy a 4/8-as i7, 5 GHz-en még mindig jobb a játékokban - és "jújdeörültneki" mindenki - hanem arra, hogy a maxot kipréselve belőlük melyik a király! Persze az árazás figyelembevételével ;)
Szóval melyik a király?

Mert én várom a választ!
És ti?

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#23) t72killer válasza pengwin (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"de a 7900X-nek az 1950X-szel illene megmérkőznie az áruk miatt" <- ott a pont:R. Viszont ha a kistesó is ilyen szépen helytállt, a fullos TR-től csak jobbakra számíthatunk.

Egyedüli bánatom AMD-fronton, hogy valszleg lapváltás is kell, ha jön a következő generáció, úgyh valszleg maradok továbbra is a kispadon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) apatyas


apatyas
Korrektor

Azok az alaplapi reset meg power gombok mondjuk száz kapcsolást kibírnak, rossz tapasztalat.

"A számítási teljesítmény és a fogyasztás arányát nézve – melyet a Prime 95 mérés eredményei alapján számoltunk ki – a győzelmet az AMD Ryzen 7 1800X processzora vívja ki, a HEDT mezőny két tagjának kifejezetten komoly fogyasztása miatt."
Persze, mert pl a prime teszt nem használja ki a több memóriacsatornát, viszont fogyasztanak, csak hogy egy példát mondjak.

Raven jöhetne már, asztaliban meg mobilban egyaránt. Eddig csak HP-nál közvetlenül szerezhető be.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#25) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy látom, a tuning szinte értelmetlen, olyan mértékű extra fogyasztással és hűtési igénnyel jár. Az extra hűtőrendszer árát inkább az egyéb komponensekre érdemes költeni...pl. gyorsabb háttértárra, esetleg több memóriára.

Én nagyjából azt láttam, hogy olyan szoftverek kerültek a mérésbe, amik nem tudnak sok mindent kezdeni ennyi maggal. Talán nem is használják a magok egy részét, vagy szokás szerint egyenlőtlenül terhelik azokat. Gondolom ilyen 10+ magos, de mondhatnám akár azt is, hogy 6+ magos CPU-kat felesleges játékok futtatására venni. Az vegyen ilyet aki szépen ki is tudja használni ezeket. Biztos vannak olyan alkalmazások, amik nagyon skálázódnak a magok számának növelésével. Azokkal kellett volna tesztelni.

1 magos tesztek meg mit keresnek ilyen 10-12 magos CPU-k tesztjében?

Attól, hogy nem füstölt el a CPU, nem kellett volna úgy tesztelni, hogy a hőleadó felület 30%-át nem fedi le a hűtőborda. Itt magonként van hőszabályozás, ráadásul meg is védi magát a CPU ha kell, szépen meghamisítva az eredményeket.

Illetve ha már bekerültek az árak is a tesztbe, egy ár/teljesítmény diagram még befért volna az utolsó oldalra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Taranti válasza pengwin (#19) üzenetére


Taranti
senior tag

Az árakon persze lehet elmélkedni, és igazad van is vastagon, de én inkább a nagyságrendre gondoltam. Viszont ha ennyi, hát ennyi, csak én nem fogom (várhatóan) megvenni.

A streamert meg én automatikusan a dolgozóhoz vettem, mert aki ebből él (vagy próbál megélni) az szerintem munka, még ha persze részben szórakozás is (mert hát kinek mi). :)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#27) X Factor


X Factor
addikt

Lehet itthon már kapni dual socketes TR4 lapot?

Make things work

(#28) Duddi válasza Vitamincsiga (#22) üzenetére


Duddi
aktív tag

részben jogosnak érzem amit mondasz. De te milyen teszt metodikára gondolsz ami ki tudja mutatni hogy melyik a jobb ?

Valami renderelés vagy ray tracing párosítva fogaszásadatokkal ?
Vagy mutistak 4k upscaling párhuzamosan blender teszt és streamelt fps ?

(#29) #54625216 válasza berVi (#21) üzenetére


#54625216
törölt tag

Én is azt vettem észre, hogy nettóban a német vagy osztrák árak semmivel sem jobbak a magyarnál, sőt sokszor valamivel magasabbak is. HEDT kategóriában meg pont tök mindegy a magasabb magyar ÁFA, mert a HEDT eleve céges szegmens.

(#30) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Komoly ilyen szinten mennyire ertelmetlen a tuning. Jatekokhoz meg meg mindig eleg a 4 magos huzott i5-i7. A vasarlo retege ezeknek a prociknak rendkivul csekely lesz latva a szamokat. A teszt meg jo leszamitva par erdekes anomaliat amit a dota produkal pl. A programozok ugy tunik nem tudjak lekovetni ezt az eros elorelepest vga is eleg majd 3 eve egy 970 es gtx 5 eve meg egy i5. Vagy az egesz mestersegesen van lelassitva regen fel evente kukazni kellett a vgat evente a platformot.

[ Szerkesztve ]

(#31) Tigerclaw válasza berVi (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Éppen azért lehetne jó összehasonlítási alap egy nagyobb US webáruház, mert arra nem rakódik rá több kereskedő épp hangulattól függő árrése extraként. A vásárlásnál természetesen a legolcsóbbat keresed, de lehet hogy az egyiket épp csak egy hivatalos partner forgalmazza és bőven rak rá árrést mert új és mert kelendő, a másiknál meg lehet hogy szürke importos, vagy áfa csalós, pénzmosós forrás a legolcsóbb.

Az lenne a legjobb, ha hozzáférhetőek lennének az Intel és AMD nagy tételes kereskedelmi árlistái. Korábban voltak ilyenek nyilvánosan is olyan1000 db-os rendeléstől.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) sh4d0w válasza clyvejhamma (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Attól függ, mire használod.

https://www.coreinfinity.tech

(#33) pepejoe válasza berVi (#21) üzenetére


pepejoe
tag

Ha az amcsi árakat nézed meg (1920X - 7900X) ott 50%-kal drágább az Intel amíg itthon csak 20%-kal (30% eltűnt a kereskedők zsebében). Szerintem pengwin erre akart utalni.

(#34) clyvejhamma válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Fontos az egy magos teljesítmény is! A programok különböző módon skálázódnak a több mag hatására. C4D render teljesítménye nagyon jól használja a magokat, ugyanakkor amikor az editort használod nem renderelsz hanem mondjuk valamilyen szimulációt futtatsz (pl. rigid body vagy hasonló) akkor ugyanez a progi a legtöbb esetben csak egy magot használ. After Effects is "egymagos" teljesítményt zabál használat közben, rendernél már jól jönnek a magok. És így tovább, minden proginál máshogy oszlik meg mikor mennyire használ egy szálat/több szálat.
Ez szoftver oldali hiányosság ami várhatóan a következő 2-3 évben el fog tűnni.

(#32) sh4d0w:
ár/teljesítmény arányt ha nézed (és nem igaz az, hogy aki ezzel dolgozik úgyis kifizeti mert nem érdekli az ára. Az is meg fogja nézni, hogy hogyan kapja a legkedvezőbb áron a lehető legtöbb kakaót.)

[ Szerkesztve ]

(#35) berVi válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


berVi
senior tag

Nekem mindegy, hogy mit hogyan spekulaltok ki, de a nettot a nettoval hasonlitsuk ossze, ne a bruttoval, plane ne a vilag legnagyobb(!) afaja mellett.

[ Szerkesztve ]

(#36) icon válasza Fred23 (#9) üzenetére


icon
senior tag

Megérdemeltek volna, különösen kipróbáltuk volna, hogy ha a 8 foglalatba teszünk RAM-okat, hogyan változott volna mindkét rendszer stabilitása, hogy biztosan elkerüljük a VGA-limitet, SLI-be köthettünk volna kettő esetleg három 1080Ti-t is... azzal gazdálkodhatunk, ami elérhető a számunkra, processzorok terén is.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#37) pengwin válasza berVi (#21) üzenetére


pengwin
addikt

A 870€ még mindig vagy 30.000 Forinttal a magyar ár alatt van. Ha beleszámolom a két ország ÁFA-ja közötti eltérést(8%), akkor is a magyar ár alatt lesz a német amazonos kb. 15-20 ezer forinttal.

Az 1950X amerikai 800$-os ára pedig még magyar ÁFA-val terhelve is csak 261.000 HUF, az is 25-30 ezerrel a magyarországi árak alatt van.
És az USA államaiban 0 és 8,25% között mozog a forgalmi adó mértéke... ha a legdurvább (kaliforniai) ÁFA-val számolom akkor is csak 866$ (~221.000 HUF) az a CPU. És igen, ez 1:1-es váltással máris kiadja a magasabb németországi 870€-s árat.

De a lényeg nem is ez volt, hanem az, hogy máshol még a legdrágább Threadripper is jóval olcsóbb a tesztelt i9-7900X-nél, és ezen az nem változtat, hogy a nettó vagy a bruttó árakat nézem. Maradhatunk nettó áraknál is, mert a cégek aztán igazán nem tehetnek az itteni általános stadionhozzájárulás és kisvasút-járulék mértékéről. ;]

Üdv, pengwin

(#38) Skyline15


Skyline15
tag

Mostani nagyker árazás szerint bruttó árakba igy jönnek ki a procik:

AMD ThreadRipper 1920X: ~255.000Ft
AMD ThreadRipper 1950X: ~ 320.000Ft
Intel I9 7900X: ~310.000Ft

"Hivatalos" árazáshoz képest, azért ez itthon egy "picit" több, de sajnos ezt már megszokhattuk.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#39) #54625216 válasza Duddi (#28) üzenetére


#54625216
törölt tag

A legjobban úgy lehet szvsz tesztelni a többszálas rendszereket, ha előbb lefigyeled, hogy egy adott alkalmazás hány szálat használ és annyi példányban futtatod, amennyit a rendszer éppen elbír.
Pl. TR esetén egyszálas programokból 12-t egyszerre.
Aztán az össz munkateljesítményt hasonlítod össze a többivel.

Pl. lehet, hogy egy egyszálas video konvertálásban az i7 kenterbe veri a mezőnyt a magasabb órajel miatt, de ha TR-en párhuzamosan 12 videót lehet egyszerre konvertálni (ami egyáltalán nem valóságtól elrugaszkodott szituáció ebben a szegmensben), akkor máris nem az i7 kerül ki győztesnek a tesztből.
Ilyen helyzetekben pedig már az is eldöntheti az elsőséget, hogy az i9-ben 2-vel kevesebb mag van a TR-hez képest.

Érdemes azon is kísérletezni egy kicsit, hogy sokszor a több szálon futó programok is belefuthatnak valami limitbe, vagy csak szimplán rosszul vannak megírva (pl. Adobe Premiere), így látszólag fullra pörgetik az összes magot, de nem arányos a használt magok számával a teljesítmény növekedés. Ilyenkor meg kell nézni, hogy hány szál esetén valós a teljesítmény növekedés és a feladatot arra limitálni, majd azzal a cpu limittel elindítani több példányt ugyanabból a feladatból.

(#40) Tigerclaw válasza berVi (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is épp azt mondom, hogy az almát az almával. Erre talán a legjobb egy US netto ár valami nagyobb nevesebb webáruházból, persze akkor amikor egyiket sem akciózzák. Mire ide ér, azon a bruttó áron rengeteg cég torzított a saját érdekében.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) DonaldJames


DonaldJames
tag

Elég brutál a kinézete a lapnak.Köszi a leírást.

[ Szerkesztve ]

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#42) #16939776 válasza #54625216 (#39) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1

Vagy eltérő programokat egyszerre ráengedni és mérni melyik versenyző mennyi idő alatt végez egyes programokkal, mennyire marad responzív a rendszer (+1 böngésző), úgy hogy konkurens programok is küzdenek az erőforrásért. Ez közelebb áll a valós felhasználáshoz, csak az OS-ben kell bízni, hogy jól osztja ki a feladatokat a szálakra.

[ Szerkesztve ]

(#43) Sotho


Sotho
őstag

Kösz a tesztet! Emlékszem mikor a p3 1000Mhz 110 ezer akkori jó magyar forintba került, nem adom fel a reményt :D

(#44) Z_A_P válasza Sotho (#43) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jo lett volna egy foto ahol a 2 CPU egymas mellett van, latni a mereteket.

OK

(#45) Duree


Duree
veterán

Köszönöm a tesztet nagyon hasznos és tanulságos volt.Az viszont biztos, hogy ilyen drága processzorra nem tudnék pénzt kiadni.

duree54

(#46) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Már meg ne haragudjatok, soha nem szoktam írni tesztre ilyet, de ez egy eléggé gyorsan összefércelt és nem elég alapos teszt lett.

Először is...
Ha az Intel 307e akkor rakjuk már mellé az 1950X-et, mert még az is olcsóbb nála, csak éppen 16 mag van benne ugyebár egy picivel magasabb órajelen (1920x-hez képest) mindez 288e-ért már elérhető.
Tehát meglátásom szerint vagy árban, vagy magszámba hasonló megoldásokat vessünk össze.
Javasolnám az ár párosítást.

Másodszor...
Miért nem a szokásos tesztcsomagot használtátok?
Miért ezt a megkurtítottat?

Harmadrészt...
Az árakat tudom, hogy a partnercég (szponzor) listájáról emelitek át, akik nem a legolcsóbbak a piacon.
Ez is megtévesztés.
Az Intel megoldása 278e-ért már kapható (még így is az 1950x-el kellet volna összevetni).
Az AMD procija pedig 221e-től érhető el.

Kicsit úgy érzem, mintha szándékos lenne az eredmények elferdítése a fent megnevezett módzserekkel, mert így ebben az estben jobb színben lehet feltüntetni a drágább Intel-es megoldást.

(#47) Sanchez638 válasza Olajka02 (#46) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen sok hozzá szólást láttam már ln is a "rövidebb" egyszerűbb tesztre, ami már nem feltétlen reális közegbe mozog. Ez lett itten kérem szépen.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#48) ->Raizen<- válasza Olajka02 (#46) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Egy elfogult fan véleményét olvashattuk. Én azon is felszisszentem hogy 10 magos intel ellen 12 magos amd megy itt. Hiába a mag előny, az intelt nem lehet megverni mert bármikor előhúz bármi ütőset a farzsebből. 10 magos proci vert 12 magosat! És ez a lényeg. Egy elfogult intel fan véleményét olvashattátok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) pepejoe válasza Olajka02 (#46) üzenetére


pepejoe
tag

Ezt kapták tesztelésre, gondolom nem lehetett válogatni mit kapjanak.

(#50) Rubinhood válasza Olajka02 (#46) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

A tesztelok biztosan szivesen dolgoztak volna tobb hardverrel es tesztprogival. Gondolom idobeli, penzugyi vagy technikai korlatok lehettek. Pl. ha a fonok azt mondja, hogy ennyi ido es penz van ra, osszad be, akkor te is csak azt tudnad tenni, hogy kihozod a legtobbet a lehetosegekbol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.