Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fuvi


fuvi
senior tag

Mi a különbség a C700P-hez képest?

(#2) vaakuum válasza fuvi (#1) üzenetére


vaakuum
addikt

Mi miatt igényelhet ekkora házat egy átlag pc? :F
Céges/ipari felhasználásra meg gondolom létezik optimálisabb kuckó, vagy rackszekrény.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3) F e Z o válasza vaakuum (#2) üzenetére


F e Z o
veterán

Vízhűtés...

H2O über alles!

(#4) #06658560 válasza vaakuum (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ki mondta, hogy átlag PC-t kell bele tenni?

(#5) zolee5016


zolee5016
őstag

szép!!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Ahogy nézegetem, mi a különbség ez és a C700P között? Ami az árkülönbözetet indokolja.

(#7) proci985 válasza #06658560 (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

40 centis pciE riser kabel a dobozban pl, az magaban 50 euro.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Nekem volt hasonló méretben , és súlyban Aopen fél szerver házam ,

Mikor szervizbe kellett vinnem anno tömegközlekedéssel , egy kínszenvedés volt.

(#9) Segal válasza Amerigo57 (#8) üzenetére


Segal
veterán

:DDD
Ikea-ba lehet kapni fillerekert molnarkocsit. Miota vettem egyet azota ilyen problemaim nincsenek:))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) Astroboy válasza Segal (#9) üzenetére


Astroboy
őstag

És nem fárasztó egész úton tolni?

;]

(#11) tibaimp


tibaimp
nagyúr

4 darab 3,5 colos hdd hely van csak benne, ez eléggé sovány. Az előző szériákban volt vagy 11 db 3,5 colos hely. Nem tudom miért kellett elvenni ezeket a helyeket :W

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) komi77 válasza tibaimp (#11) üzenetére


komi77
senior tag

Ezt én sem értem. Pedig hely van benne bőven. :F

Szegény ember kézzel nőz.

(#13) tibaimp válasza komi77 (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ez az! Ennek a ház-típusnak pont ez lenne az óriási előnye a többi házhoz képest, hogy rengeteg hdd-t tudsz bele tenni (egyébként 13 darab megy bele a korábbi típusba, nem 11, rosszul írtam, és ebből kettő hot-swap-es fiók!!)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Sajnos ez már rég nem a CM Stacker szintje.

(#15) imibogyo


imibogyo
veterán

Mostanában arra a következtetésre jutottam, hogy megöregedtem. Már nem tudok "vágyni" például egy ilyen házra, vagy hogy 100.000+ Ft-ot kicsengessek érte... :U

(#16) tibaimp válasza imibogyo (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tök igazad van, fölösleges is! Az a ház ami neked van "Chieftec ba-01b bb", az megbasz :R régi, jó, igazi szerethető, teljes mértékben. Nekem egy HAF 932-es van, éppen nézegettem a mostani ház kínálatot, nem csak a CM-et, de nem adnám oda semmi pénzért a mostani házamat ezekért az üvegpalotákért....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) djyuri válasza tibaimp (#16) üzenetére


djyuri
őstag

Igények és pofonok :) (nem ízlések!)
Nekünk az előzőekből vannak. Nekem full fekete, unokatesómnak üveg.
Nekem 11 HDD van benne a revo drive, stúdió hangkártya és egyéb szörnyek mellett. Nem volt alkalmasabb ház,ami minden multiédia, gamer, stabilitás igényelnek megfelelt. Nekem ugyan nincs szükségem a színpompákra,ezért az enyém full fekete. De unokatesóm kedveli az RGB vezérlés adta lehetőségeket és nála az üveges verzió lett.

Én sok-sok évig próbáltam megfelelő házat találni,de végül építenem kellett. Ottromba, kezelhetetlen szobacsúfság lett. Ajtón se fért ki. Akkor feladtam és pont felleltem az előző szériát. Egy fillért se bántam meg, csak azt,hogy eddig egy évvel ezelőttig nem találtam rá.

Ennek az új háznak abban van szakmailag helye,hogy a függőleges elhelyezésben jobban lehet áramoltatni a levegőt. Volt és van most is olyan házunk is és fokokat jelent ugyanakkora zajterhelés mellett. Nyilván ennél az új háznál már az mv2 ssd-kre halyaz a történet, hogy kiváltsad a HDD-ket.

Nekem tetszetős,de váltani nem fogok. Ha tehetném sem.
Csupán azt akartam ezzel mondani,hogy van rá kereslet és nem csak azért,hogy E-p*nisze legyen nagyobb valakinek.

Én is bejárhatnék dolgozni 1.2-es diesel kocsival is, de mégis 2.0-s dieselem van,mert szükségem van az életvitelemhez több nyomatékra is és nagyobb rakodótérre.

Aki pedig csak a pénzt tudja felsorolni ellen-indoknak az csóró és mindig is csóróként fog gondolkodni. Kell pár generáció,hogy ez eltűnjön a családfájából. Magyarországon úgy tudom,hogy 10-11 generació kell. Elég rossz helyen vagyunk a ranglistán sajna.

(#18) tibaimp válasza djyuri (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Részben igazad van, de csak részben.

1. a házad, ha jól látom egy Cooler Master Cosmos II-es, na nem semmi, megérdemled: :R :R ez komolyan, nem csodálom, hogy nem akarod lecserélni, ugyan mire is lehetne....

2. azért hazánkban, nagyon kevesen engedhetik meg maguknak a 100.000++ forintot csak egy "szaros" házra, mikor boltos haverok vagy unokatesóm mondja, hogy ennyiért "gémer" gépet keresnek a "hozzáértők", nem egy házat, részben igaz, hogy a "csóróság" miatt, de sajnos bizonyos réteg fizetése is olyan, hogy "kénytelen csóró lenni", és nem a cigire meg a piára megy el a pénze....
Tudom, mindenki a maga szerencséjének a kovácsa, de akkor is....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Dr. Akula válasza djyuri (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Nekem 11 HDD van benne"

Én inkább a polcon tárolom ami fontos.

A Cosmos 2 nem rossz, nekem is az van. Jól bírja a vandalizmust, masszív darab ami megvédi ami benne van. Amiért nem tökéletes mint egy Stacker, az hogy nincs földig érő 5.25" bővítőhely, valamint a csúszkálós előlap, ami mindig csak útban van. Ha tele lehetne pakolni hotswap rackekkel, akkor lenne ideális.

(#20) djyuri válasza tibaimp (#18) üzenetére


djyuri
őstag

Üdv

1.- Nem volt választás. De mégse bántam meg.

2.- De hogy ha csak a pénzt tudja valaki felhozni, akkor az ne szóljon le semmit :) Vajon a ferráris és vadászgépes topicban is csak "túl drága" posztokat írtál? :)

(#21) djyuri válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


djyuri
őstag

Üdv

Amennyit be van kapcsolva a gép, szinte ugyanaz. De a munka egyszerre folyik, ahhoz pedig kell.
2db 3-as RAID , a többi a kész tárolása.
Nekem az CD romos bevitel csak végszükség lenne. Csak a melóhelyemen használunk CD-ket,mert az erőművekhez sok adat így , vagy pedig a "modernebb" felülettel rendelkező géphez a hatalmas 256MB-os SD kártyák :)

Mindig az igények döntik el,hogy mi piacképes. Az elmúlt 8 évben 9 darab CD/DVD lemezt írtam. Ellenben 32 darab Pendrive-ot vettem / van. Az csúszkás előlapot akkor használom,ha takarítom a gépet.

A sok hotswap-re nekem azért nincs szükségem,mert eddig nem tudtam venni kellő SATA csatimennyiséggel rendelkező SATA bővítőkártyát, ami csatinként egyszerre gyorsabb átvitelű,mint az USB 3.
A meglévő 2db hotswap fiókkal elvagyok és az USB külső átalakítóval is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.