Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

minek ?
marmint... MINEK ?????

-

(#2) flexxx2 válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Amíg nem láttam addig nem tudhatom mit ér meg a 2000cd.

(#3) zsoltti válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


zsoltti
senior tag

ha esetleg a sivatagba kint delben valaki filmet akar nezni azert.

[ Szerkesztve ]

(#4) Kansas válasza zsoltti (#3) üzenetére


Kansas
addikt

HDR-ről hallottál már? Úgy értem, a nevén túl, a konkrét működéséről...?
Vaksötét mozinéző-szobában is jól jön... akinek meg olyan nincs, annak még jobban...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#5) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Inkább hengerből, de persze értem a lényeget. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6) Narasim


Narasim
aktív tag

1000mm-es átmérőjű kör, az 1m. 1000R az nem 1000m sugarú kör akar lenni?
ha 1m átmérőjűből lenne kivágva, akkor alulról kellene beledugni a fejedet.

#5 tupacamaru igen, henger!

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#7) snecy20


snecy20
veterán

Ennek iszonyú brutál ára lesz. Tippre minimum ~3000 €.....

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) Pioneer válasza Narasim (#6) üzenetére


Pioneer
senior tag

Most őszintén mit vársz elefántól?! Nem egy műszaki ember és a matek sem az erőssége, tudhatnád már... :C

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#9) sixpak válasza snecy20 (#7) üzenetére


sixpak
nagyúr

450 ezer hungarian fabatka körül van manapság a "régi" Odessy G9, ami a fényerőtől eltekintve ugyanez....ezzel nem vitatkozni akarok veled, szerintem is drága lesz.
Mondjuk engem nem hat meg a fotonágyú képessége (és az összes ezzel járó dolog, mielőtt megkapom, hogy nem tudom mi az a HDR), 30% fényerővel használom a monitorom, de néha még így is úgy érzem, hogy kisüti szegény öreg szemeimet. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#10) snecy20 válasza sixpak (#9) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából az 5120*1440 @ 240Hz + 2000Nit HDR ami így együtt az a kategória amiből nincs is még a piacon, de ha esetleg tényleg csak 1300-1500€ körül lenne, annak örülnénk. :D

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) XCube válasza Narasim (#6) üzenetére


XCube
tag

Ha ez egy 1000m sugarú körből lenne kivágva, akkor lapos lenne. 1000mm sugarú vagy 2000mm átmérőjű kör.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#12) Piftuka válasza snecy20 (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Hozzátéve, hogy ha már prémium termék, és úgyis "méregdrága" lesz, akkor lehetne 58 colos is! :P Akkor két, egymás mellé tett 32 colos, 16:9-es monitornak felelne meg.

Az már egészen korrekt lehet szimulátorozni...! :C

"Aquila non captat muscas."

(#13) Cassi


Cassi
senior tag

Az ígéret szerint a G7-ből lesz idén lapos verzió is, arra várok, de nem biztos, hogy az is mini LED panelt kap.

(#14) GoldhandRent válasza Kansas (#4) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ennek semmi ertelme, ha HDR ha nem.
Ha a nap rasut az ablakon keresztul, akkor edesmindegy hany millio nitet tud, nem lesz eleg. Szabadban meg gondolom nem hasznalod, ugyh megint nincs ertelme.
HDR hez tudtommal 500, de inkabb ~800 boven eleg. Az 1k is sok mar.

"Vaksötét mozinéző-szobában is jól jön..." ha valakinek az a fetise hogy kiegetik a szemet a sotetben, uljon ki az autout melle este/ejszaka. Kapja majd a sokezer fotont a refizo autokbol ;]

-

(#15) zooly válasza GoldhandRent (#14) üzenetére


zooly
aktív tag

Jelenleg legtobb esetben 1000-4000nit kozt masterelik a HDR tartalmakat, ha ennel kevesebbet tud amin nezed akkor mar nem azt latod amit megalmodtak.

https://www.ratingraph.com/

(#16) GoldhandRent válasza zooly (#15) üzenetére


GoldhandRent
őstag

egeszsegere annak, aki ezt elvezi :R

-

(#17) Kansas válasza GoldhandRent (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Nem jól tudod, a HDR-nek minél jobb kontrasztarány kell, ami azt jelenti, hogy minél nagyobb különbség a maximális és minimális fényerő között.
Na most, ha maximálisra van állítva a fényerő(és be van kapcsolva a HDR valamint HDR-es a tartalom, anélkül valóban szemkisütős a téma), akkor a kikapcsolt háttérvilágítású részekhez(miniLED, ugyebár FALD) képest a nagyon fényes pixelek elég jó kontrasztot képesek adni.
Nyilván, ha SDR beállítás mellett teszed maxra a fényerőt, azzal pont azt éred el, amit te is írsz, hogy kisüti a szemed - de ezt nem arra tervezték. Ha SDR tartalmat akarsz nézni, akkor nem ez a monitor kell neked, vagy jócskán lejjebb kell vedd a fényerőt.
Egy normális HDR kijelzőnek az abszolút minimum a 600 nit, de inkább 1000 kell neki - nyilván nem állandóan és nem a monitor teljes felületén, hanem az indokolt helyen és időben, de ahhoz a monitornak képesnek kell lennie rá.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#18) Piftuka válasza GoldhandRent (#14) üzenetére


Piftuka
veterán

"HDR hez tudtommal 500, de inkabb ~800 boven eleg."

:N Ez nem így van.

A valóság minél élethűbb reprodukciójához ilyen szempontból mastering és megjelenítő oldalon is szükséges több ezer nit fényerő.

Amelyik HDR tartalomhoz elegendő annál kevesebb, az nem nevezhető HDR-nek. Sajnos elég sok ilyen produktum van a piacon! (100-200 nit csúcsfényerővel master-elt 4K HDR BD filmek.) Ez nem jó.

Ám azok miatt a tartalmak miatt, amelyek méltó módon lettek megvalósítva, jó ha van az embernek otthon azokat megfelelő módon kiszolgáló megjelenítő eszköze is. :K

"Aquila non captat muscas."

(#19) Mumukuki válasza XCube (#11) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

1000mm sugaru lesz ez, nem atmeroju, mint a cikkben. Az R az radius ebben az esetben
https://www.viewsonic.com/library/entertainment/monitor-curvature-explained/

(#20) Semplar


Semplar
őstag

Háztetőre tökéletes! Ha éjjel kint fura zaj hallik csak meg kell nyitni a régi vezérlőpultot, vagy a feladatkezelőt és bevilágítja a kerületet. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#21) Tigerclaw válasza Semplar (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Batman signal? :DDD

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Tigerclaw válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vegre hasznalhatod zoom kozben is a cool napszemuvegeidet. :DD

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) adamssss válasza zooly (#15) üzenetére


adamssss
veterán

Néha van az 10000 nit is. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) Duree


Duree
veterán

Ahogy a Samsung árképzését ismerem nem lesz túl olcsó darab, fél és 1 milla közé teszem.

duree54

(#25) Komplikato válasza Duree (#24) üzenetére


Komplikato
veterán

450K az előd modell, más az meglepne ha az új "csak" 600K lenne. Kíváncsi leszek lesz e 16:9-es 32"-os verzió is vagy 21:9-es 34/38"-os változat? Nem mindenki akar 3 monitoros setupot csinálni meló vagy szimulátor vonalon.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kar hogy nem 2160p-s.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) Komplikato válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


Komplikato
veterán

Biztos csak nekem fura, hogy a mostani "bazinagy és drága" modellek vagy ilyen fura 1600p (38") felbontással vagy 5K-val (34") jönnek ki. Mintha direkt szivatnák azokat akik a 4K feltörését várnák.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#28) sixpak válasza Komplikato (#27) üzenetére


sixpak
nagyúr

De hát nem bonyolult, pont így jön ki a matek...kisebb ultrawide-ok 1440 magasak, a szélesség meg ahogy adja. (3440).
Nagyobbaknál adott a 3840, ott meg 1600-ra jön ki a magasság.
Super UW-nál ugyanígy.

Ez meg már OFF az OFF-ban, de (SZERINTEM), játékoknál nincs létjogosultsága a 16:9-es monitoroknak, már évekkel ezelőtt sem volt, de valahogy nem akarnak kikopni, még mindig 100x annyi 16:9 van, mint bármilyen UW.... ami nem baj, a lényeg, hogy mindenki meg tudja találni a neki leginkább megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#29) Tigerclaw válasza sixpak (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, eleg fura vagy inkabb sajnalatos, hogy a semmi esely nem latszik arra, hogy a tartalomgyartok kivalasszanak egy elfogadott keparanyt es a 16:9 megmarad amolyan jokernek, ami mindenre jo, de inkabb semmire se. A jatekokra, mozifilmekre tul keskeny, munkara meg tul szeles. A telefonok is elmentek mar a 18:9, 21:9 fele.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Komplikato válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem csak a telefonok. Egyre több a 18:9-es arányú tartalom is, ami felkerűl.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy lesznek olyanok, aki megveszik, hogy aztán legyilkolja a saját szemét a hatalmas fényerővel a következő évek alatt. Minek ekkorra fényerő?

(#32) #72042496


#72042496
törölt tag

Bennem az merült fel, hogy mi lesz a mostani (2020-as) G9-cel. A külföldi hírek alapján úgy látom, hogy azt kivezetik majd, és ez veszi át a helyét.

#31 ***ANDRÁS***
HDR csúcsfényekhez, de ez ebben a threadben is volt már.

[ Szerkesztve ]

(#33) GoldhandRent válasza Kansas (#17) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a kontrasztba már értelme nem volt belemenni...
~nagy dinamika tartomány nem értelmetlenül nagy fényerő
dimmelni kell tudni, attól lesz nagy a dinamika, ha nagy a mozgástere.. nyilván könnyebb 2000nitet 200 lépésben dimmelni, mint mondjuk 800-at.
a feketét kéne csökkenteni (OLED), nem a fehéret a végtelenségig növelni, úgyis átvilágít.

mindegy, én a HDR = ÚLTRA (hosszú Ú-val) nagy fényerő meséből kiszálltam, értelme nincs, de legalább drága. No offense a csoporttagoknak, de aki ezt kitalálta, az fix a sivatagban akar HDR filmet nézni rajta (monitoron, mégegyszer: monitoron, sőt: ívelt monitoron), ahogy már korábban más is írta.

-

(#34) #72042496 válasza GoldhandRent (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Játékok is támogatnak HDR-t, és ez egy gaming monitor. A mini LED pedig épp azért került bele, hogy a feketeszintet is lejjebb hozzák, csak a precizitása kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#35) Kansas válasza GoldhandRent (#33) üzenetére


Kansas
addikt

Talán nem véletlen, hogy a DisplayHDR certek közül a két top szint az "TrueBlack" névvel van ellátva...csak talán egyszerűbb fényerőt növelni, mint feketeszintet csökkenteni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) Tigerclaw válasza GoldhandRent (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mivel a Samsung dobta az OLED-et TV eseten szamukra a fenyero novelese lett a marketing fegyver. Mobil eszkozoknel jol is jon, de pont szobaban, irodaban en is abszolut a jobb feketet partolom. Monitornal irritalnak a feher/vilagos weboldalak, pedig az en monitorom total atlagos fenyeroben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Kansas válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


Kansas
addikt

Mit dobott? Konkrétan a kvantumpontos OLED-ek gyártására áll át az LCD-ről... sorra zárja be az LCD gyárait, elvileg 2025-re az összeset.

Én egyébként a microLED-et pártolom az OLED ellenében, legjobb todomásom szerint az OLED legtöbb problémájának a forrása épp az O-részből fakad, magyarul abból, hogy szerves és degradálódik... a microLED lényegileg ugyanaz, csak szervetlen kiadásban...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#38) Cassi válasza Kansas (#35) üzenetére


Cassi
senior tag

A True Black minősítések nem mindenben jobbak az 1000-esnél, kisebb az előírt minimális fényerejük, ami azért van, mert ezeket elsősorban notebookokhoz találták ki, azokban meg nehéz túl nagy fényerőt megvalósítani. Az összes eddigi certifikált ilyen kijelző OLED.

(#39) Tigerclaw válasza Kansas (#37) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mult idoben ertettem. Nem hiszem, hogy tudsz mutatni boltban kaphato Samsung OLED TV-t. Az hogy meggondoltak magukat es majd lesz nekik is ujra, attol meg megallja a helyet hogy dobtak az OLED-et - TV-k eseten - korabban.

Nem ismerem pontosan az OLED kemiajat, de a szervest szerintem itt is ugy kell erteni, hogy szen alapu. Szoval nem elo anyagbol van, meg csak nem is elettelen feherjekbol, mint egy virus, csak szervesnek nevezik nalunk is a kemianak ezt a teruletet. Degradalodni minden kemiai elem degradalodik, a szervetlen is, mert oxidalodik, kotesbe lep mas elemekkel, elveszit vagy szerez extra par elektron, vagy epp neutront, a melyebb kvantumfizikai szintrol nem is beszelve. Azt nem ketlem hogy degradalodik, nem is vedem az OLED technologiat, csak ha felreteszem a technologiakat, nekem jobban bejon a valodi fekete alacsonyabb csucsfennyel, mint a szurkes/lilas fekete magasabb csucsfennyel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) Kansas válasza Cassi (#38) üzenetére


Kansas
addikt

Ezért írtam feljebb, hogy a HDR-hez elsősorban kontrasztarány kell, azt pedig vagy úgy éred el, hogy magy a max fényerőd, vagy úgy, hogy kicsi a minimum, a kettőt együtt az OLED-ek se tudják.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#41) Kansas válasza Tigerclaw (#39) üzenetére


Kansas
addikt

Ha megnézted a linkelt PH cikket, abban az szerepel, hogy idén kezdik el gyártani, tehát az nem nagy dolog, ha még nem látod a hazai boltokban - ráadásul a hír is még COVID előttről van, szóval nem csodálkoznék, ha lenne a benne foglaltakhoz képest csúszás...

Az OLED degradálódása elsődlegesen a beégés jelenségében érhető tetten, ami pedig áttételesen felel az alacsonyabb fényerőért, legalább is tudtommal nem kis részt azért van a fényerő korlátozva, mert így lehet csökkenteni a beégés esélyét/mértékét.
Ilyen szempontból pedig nyilvánvalóan gyorsabban degradálódik, mint az LCD, hiszen annál már jó ideje nem probléma a beégés.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#42) Liindsy


Liindsy
csendes tag

Az alacsony fényerőjű monitoromtól is megfájdul néha a fejem :D

(#43) Kansas válasza Liindsy (#42) üzenetére


Kansas
addikt

Nem lehet, hogy PWM a gond forrása?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) O’doyle


O’doyle
csendes tag

nagyon király, habár en az elözőt is szerettem, de ez is brutális :R

(#45) Aethel válasza O’doyle (#44) üzenetére


Aethel
aktív tag

Nekem az előző van. Hát HDR egy kalap szart sem ér benne, két youtube videón kívül szinte minden okádékul néz ki, már sok mindent próbáltam de csak ez , meg talán még egy videó anyag néz ki úgy mint ahogy kell.
Elég bosszantó mert a neten sok helyen panaszkodnak emiatt... és értem én hogy a VA panel, qled, de ha a két videón behorpad az arcom olyan gyönyörűek a színek és a feketék, akkor filmekben, játékokban miért trágya?
Redditen emlegetnek egy windows verziót ami előtt jól működött minden, aztán azóta totál helytelen a fekete "kezelése"..csak azóta se találom azt a posztot :D

Én kivárok az OLED-re ekkora méretben, aztán ez a mostani megy az új fölé chrome meg foobar kijelzésre. Másra úgyse jó.

(#46) #72042496 válasza Aethel (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Emiatt kár kijelzőt cserélned, ha tényleg a Windows az oka. Médialejátszóval vagy konzollal nem nézted rajta a HDR-t?

(#47) Aethel válasza #72042496 (#46) üzenetére


Aethel
aktív tag

Médialejátszóval nem próbáltam, de PS4-n a Death Strandinget próbáltam, az is szörnyen nézett ki. Iszonyatosan fakó a fekete, inkább világos szürke. A világos részek rendbenvannak úgy ahogy, de mintha a fekete szintet totál benézné valami. Ugyanez PC-n is.
Emiatt elküldtem már gariztatni. Kicserélték az alaplapot a monitorban de sajnos maradt minden ugyanaz. Két kábelt próbáltam már hozzá, hátha az de a gyári és a méregdrágán megvettem "8k" kábel is ugyanazt hozza. Csak nem értem hogy akkor a yt videó miért megy le szépen (bár ott is csak ez a samsungos demó szép, a többi nem).
Esetleg ha van valakinek ilyen samsung monitora, legyen szíves írjon rám hogy megkérdezzem milyen beállításokat használ, stb.

[ Szerkesztve ]

(#48) #72042496 válasza Aethel (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tévéknél a rosszul beállított feketeszint (black level) okoz ilyet. Jellemzően "low" vagy "limited" kell a HDR-hez, hol hogyan hívják. Van, amelyik tévé magától felismeri a jelet és azon nem kell beállítani. Nem tudom, hogy a monitoron van-e ilyen opció, és azt se, hogy a két videó miért néz ki jól, miközben a többi meg rossz.

Viszont a leírásból mintha a teljes színtartományhoz (0-255) passzolna a monitorod feketeszintje, amin a korlátozott tartományba eső jel (16-235, amilyen a PS4 HDR is) fakó lesz. Mint amikor a vezérlőpultban limited RGB-t állít be az ember.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.