Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BatchMan


BatchMan
senior tag

Hát a teszt egy része még hátra lenne. El is jutottunk 420W-ig, ami 35%-ban terheli ki a tápot. Aki ilyet vesz, nem (csak) ez érdekli, hanem mondjuk az 1 kW feletti rész...

(#2) mghltm válasza BatchMan (#1) üzenetére


mghltm
addikt

kulfoldi tesztekben komolyabban megcibaltak a bajszat:

FSP Aurum PT 1200W @ jonnyguru

FSP Aurum PT 1200W @ anandtech

FSP Aurum PT Series 1200 W @ techpowerup

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#3) vince


vince
őstag

Ez mind szép és jó, de létezik ilyen hatásfokkal mondjuk 350-400 wattos táp? (bocs, nem vagyok naprakész, de nem emlékszem emberi teljesítményű tápra a közelmúltból, csak ilyen böhömökre...)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4) imibogyo


imibogyo
veterán

Azok a kábelek...... Nem hiszem el, hogy egy ilyen kategóriájú tápnál nem lehet odafigyelni erre is. Számomra ez így elég rusnya. A Corsair-éhez hasonló megoldás már elég jól nézne ki. :B

(#5) BatchMan válasza mghltm (#2) üzenetére


BatchMan
senior tag

Ja, de itt a PH tesztről értkezünk.
Amúgy a 900W körül mért 40 dB hangerő nem semmi. Csodák nincsenek, ez is szép. Amúgy nem sok különbség van a rövidzár és egy teljes terhelést jelképező ellenállás között :)

(#6) mghltm válasza vince (#3) üzenetére


mghltm
addikt

a seasonic-nak gold 360-asa van de nem modularis

450w-ig mar tobb valasztasi lehetoseged lenne: seasonic, corsair, enermax, rosewill

(#5) BatchMan szerintem soha nem lesz olyan tesztelesi lehetosege a ph-nak, mint a jonnyguru / anandtech / techpowerup / hardwaresecrets oldalaknak ( de ne legyen igazam... )

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#7) gianni85 válasza vince (#3) üzenetére


gianni85
veterán

Seasonic Platinum Fanless 400W, más nem is jut eszembe.

(#8) Ribi válasza vince (#3) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel a tápoknak is van fix fogyasztása, ezt meg nehéz levinni, így macera kis fogyasztáson is jó hatásfokot elérni.
400-as Gold van pár, platinumból meg rendszerint passzív.

(#9) Findzs


Findzs
addikt

Egy patinás gyártó platinás tápja :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10) LBandi válasza imibogyo (#4) üzenetére


LBandi
aktív tag

Éppen ez járt nekem is a fejembe hogy egy ilyen minőségű és árcédulájú tápnál már illene igényesebben harisnyázott kábeleket adni. Az én több mint 3 éves Corsair AX-850-em nagyságrendekkel igényesebb körítést kapott.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#11) Angel1981


Angel1981
veterán

Mikor jönnek a Titanium tápok? :)

(#12) davidsone


davidsone
addikt

minőségi cuccos a kábelezés kimondottan tetszik :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#13) Zotya84


Zotya84
őstag

Ez se rossz. Sőt. Bár tényleg jó lenne, ha még egy kicsit magasabb terheléssel sikerülnek megcibálni a bajszát.

Nekem meg minap járt a kezeim között egy Enermax Platimax 1350W táp. Az is full moduláris, de hát ezen a szinten ez alap. És azért akadt olyan pillanat, hogy a venti már be-bekapcsolt (5930K, GTX980, 850 Pro SSD, 2*2T HDD). :D

De hogy minek akkora? Én se jöttem rá, de hát ezt akarták.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) imibogyo válasza Angel1981 (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

Én az Adamantium-os verziókat várom.... :P

(#15) Ombre85


Ombre85
tag

Lehetséges egy ilyen full moduláris tápot berúgni a 24 tűs csatlakozó nélkül?
Vagy van olyan terület, ahol van értelme, hogy az a rész is moduláris (második tápnak, vagy ilyesmi)?

(#16) Speed® válasza Ombre85 (#15) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van értelme, le van rögzítve a kábelezés és kiszednéd a tápot ganajolásra.

(#17) Ombre85 válasza Speed® (#16) üzenetére


Ombre85
tag

A legalapvetőbb dolgokra sosem gondolok... :B

(#18) general


general
addikt

egyszerűen nem értem, miért az 1000+ -os tápokat tolják a gyártók, nem is keveset. ki a halál veszi ezeket? szerverekbe? munkaállomásokba? a piac az otthoni userekben van, abból van a legtöbb, illetve vállalati szinten meg még egyszerűbb gépek vannak a népek keze alatt adminisztrálni, nem?
ki a frászt érdekel egy 1200 wattos táp? mit kezdjek vele? 300-500 között van a legnagyobb felhasználási terület szerintem.

de tényleg, minden rosszindulat nélkül kérem, aki jártas a témában, világosítson már fel, mert nem értem, csak olvasom sorra a brutál megawatt bemutatókat, teszteket...

(#19) F34R válasza Angel1981 (#11) üzenetére


F34R
nagyúr

Egy mar van a Corsairtol, majd jon a tobbi is szep lassan.

(#18) general

SLI, Crossfire, Overclock, esetleg vizhutes. Egy uj lga 2011-es tokozasu rendszer szepen bekajal.

[ Szerkesztve ]

(#20) X Factor válasza general (#18) üzenetére


X Factor
addikt

4 Titan-t mással nem igazán hajtasz meg, mint a cikk is említett, ez egy szűk rétegnek készül.

(Igen, ott lehet, de az egyik halmaz nem zárja ki a másik létezését...)

Cégeknél általában, alap munkaállomások vannak, azok oem kiszerelések 400w körüli táppal.

A konzumer user meg vesz 12k-ért egy 500-as Chieftec-et és bőven elvan.

Mint láthatod a piac, miden réteg keresletét kielégÍti.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#21) Ribi válasza general (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az emberek 99%-a azt se tudja mi van a gépében, vagy mitől működik.
Egybegépekbe OEM verziók kerülnek, oda megint nem kell reklám.
PH kis közössége meg rohadtul nem az átlagfelhasználó.
Ferrariból is a legdurvábbal hájpolják, mert az a durva, annak van hírértéke.

(#22) mghltm válasza F34R (#19) üzenetére


mghltm
addikt

corsair ( flextronics belsos ) mellett letezik super flower, enhance, evga ( sf belsos ), fsp is bar erdeklodes hianyaban nem nagyon jutnak el hazankba

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#23) vince válasza Ribi (#8) üzenetére


vince
őstag

Köszi, gianni85 és tiborandras kollégáknak is :B

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#24) #97716736


#97716736
törölt tag

Izmos egy táp :))

(#25) t72killer válasza mghltm (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jómagam a Super floweres tábort gyarapítom - bár a konfi messze nem használja ki az 1200-as leadexet, még így is kevesebbet eszik, mint az előd 700W-os bronz táppal.

+Tényleg jöhetne pár a 4-600W-os platina táp, csak 1-2 darabot láttam eddig ebben a kategóriában. Ahogy mondod, az érdeklődés is gond - nyugaton is: az átlag rendszerépítő, aki összerak egy pentiumos vagy AMD A10-es konfit a tápon spórol. Még ha minőségi darabot is vesz, akkor is bronzot, mer' az 20 euróval olcsóbb. - Tudom, nem nagy tétel az áramszámla, de azért ezt igenis kitermeli egy platina táp 2-3év futás alatt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) F34R válasza t72killer (#25) üzenetére


F34R
nagyúr

Superflower vagy az EVGA kontozbe levo G2?

Egyebkent ennyire superior markanak minosul?

(#27) t72killer válasza F34R (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az Evga G2 más történet, asszem FSP-beles.

A Super flower is ad másoknak tápbelet, hirtelenjében nem tudok példát mondani. Amúgy tanúsíthatom, hogy jól összeszedett darab, igazi tankalkatrész:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) F34R válasza t72killer (#27) üzenetére


F34R
nagyúr

Nyet, G2 osszes termekeben Superflower belso van. G1-be meg Seasonic is elofordult, FSP az nem a Supernova vonalon volt.

(#29) t72killer válasza F34R (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Okés, mindig tanul az ember:R. Érdekes, hogyha EVGA, akkor rögtön felkapja a fejét és pénztárcáját a vásárló, a SF, akkor meg azt kérdezi, hogy ezt most eszik vagy isszák :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) F34R válasza t72killer (#29) üzenetére


F34R
nagyúr

Igy legalabb jobban fogy a Superflower bel is :DDD

(#31) mmdms


mmdms
addikt

Ez érdekes, anno mikor megjelentek a 8800 gtx-ek, avval a kérdéssel jöttem a phra, hogy biztonsággal használhatom-e a gépet egy 400 wattos SuperFlower táppal, mire mindenki nekem esett, hogy azonnal cseréljem le az egy semmirevaló táp. Akkor is elgondolkodtam, potyára adtam ki érte egy valag pénzt? És most tessék, mit olvasok itt a fórumon. :)

tiborandras: EZ a táp nagyon szimpatikus ennyiért, köszi a linket!

MOD: Hasonló árban modulárist melyiket ajánlanád akkor a felsoroltak közül?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#32) mghltm válasza mmdms (#31) üzenetére


mghltm
addikt

sajnos az azert annyira olcso, mert nem enermax a belseje hanem cwt

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#33) DRB válasza F34R (#28) üzenetére


DRB
senior tag

„FSP az nem a Supernova vonalon volt”

Tévedés, pl. az én SuperNova 650 G1-em(ez a SuperNova Nex650G utódja) is FSP beles, és az előd is az volt, vagy a 750 G1 is az, stb.

(#34) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Corsair-nél azt írták a kérdésre, hogy miért nincsen 760W-nál kisebb táp az AX sorozatban, hogy valójában alig lenne olcsóbb a gyártása a teljes költséggel arányosan, így viszont a user kapna egy kisebb teljesítményű tápot gyakorlatilag ugyanannyiért.

(#35) Zotya84 válasza mghltm (#22) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát igen. A Super Flower tápokat sajnálom, hogy eltűntek. Pedig egész jók. Még mindig ismerek olyan 400-as Atlast, ami megy 7+ éve. Ahogy az én Aurorám is megy már 6+ éve.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#36) Geri Bátyó válasza [CsuCsu] (#34) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ja. Nekem meg egy AX650 (Seasonic beles) van a gépemben, ami annak idején 10-12K-val olcsóbb volt, mint a 760-as.

Témához: Tényleg jó táp ez, de valóban rétegtermék. Ahogy sokan és sokszor leírták már, nem ártana, ha a gyártók 300-450W között is kihoznának hatékony tápokat. Tudom, hogy van, de kevés és drága.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#37) [CsuCsu] válasza Geri Bátyó (#36) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Aztán lehet gyártani ugyanannyi, csak a 760-ason nagyobb a prémium.

(#38) macko20 válasza imibogyo (#4) üzenetére


macko20
őstag

Ezt akartam Én is szóvá tenni,miért nem lehetett egyöntetű , színes kábel fekete harisnya,vagy a linkelt egyszínű fekete szalag kábeles megoldás,de lehet h válság megoldás és ezek vannak legyártva.

(#18) general Meg hát ugye a bitcoin ,stb bányászokról se feledkezzünk meg....

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#39) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Frankó, szép és jó! :C De minek, és kinek? :F
Nah jó tudom, hogy kell ilyen is demonstrációnak, meg a felhasználók maximum kb 0,2-0,5%-ának. ;]

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#40) zolee5016 válasza oraihunter (#39) üzenetére


zolee5016
őstag

elég kevés %-ot írtál...jóval többen vannak úgy,hogy túlméretezik a gépben a tápot....SLI,CF,bányagépek
Az,hogy ez egyeseknek sok az nem azt jelenti másnak is....
nekem most egy 580 as alatt volt egy AX 850..ez felesleges valóban,de az 590,690 ami most van nem került több kiadásba(pl pont a tápcsere) mert adva volt a power

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#41) Ombre85


Ombre85
tag

Az teljesen téves elképzelés, hogy ha veszek egy 600-as helyett egy 1200-as tápot, akkor az adott terhelés 50%-ról mondjuk 30%-ra esik vissza, és emiatt még hosszabb életű lesz? Vagy ha nem 80% fölött járatom, akkor teljesen mindegy neki?

(#42) imibogyo válasza zolee5016 (#40) üzenetére


imibogyo
veterán

Például én mindig brutálisan túlméretezem a tápot. Mert így a tápnak a ventije sokszor fel sem pörög (főleg az egyre újabb típusú tápok esetében). Lényegében még egy "gémer" gépet is elvisznek passzívan amikor idle megy a gép és csak komoly terhelésnél aktiválódik a táp hűtése, de ott sem maximális fordulaton.

És mindig hűs marad a táp. A TX850-em csendben és hűvösen tartotta magát, még a 3770k + 7970 társaságában is.

Az meg, amit sokan felvetnek ilyenkor mindig, hogy alacsony terhelésen rosszabb a tápok hatásfoka vajmi keveset számít. A modernebb tápok hatásfoka alig-alig változik a a különböző nagyságú terhelések hatására. Persze valamennyit igen, de nem hiszem, hogy 5-10% tényleg valakinek ennyit jelent. :N Ráadásul pont a 30-70% közötti terhelés (40-60%, ha valaki a szűkebbet szereti ;] ) az, ami a "legjobb" a tápnak.

[ Szerkesztve ]

(#43) t72killer válasza imibogyo (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha netezel/officeozol/filmet nézel, akkor a gép max 100W-ot eszik még egy mai csúcs-VGA mellett is (igen, r9 290x mellett is). Ergo a 850-es táp kb 10-15%-ban lesz leterhelve, ahol azért ritka dolog a 80% feletti hatásfok, azaz egy platina táp esetén is kb 10%/10W a bukta az ideálishoz képest. Mondom ezt én, aki 4x akkora tápot használ, mint kéne ;] . A 60% ideális lenne, ez egyVGA-s tuningolt rendszernél manapság kb 550W, max 600. Sajnos a hatékonysági görbék elég csúnyán lefelé konyulnak a tipikus felhasználási terület, <100W tájékán (még a legtöbb gémer is az idő kb 50%-ában enyhébben terheli a gépet).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Ombre85 válasza t72killer (#43) üzenetére


Ombre85
tag

De ha ilyen alacsony terhelés mellett nem melegedik annyira és ebből adódóan sokkal tovább bírja a strapát, akkor még mindig lenne egy érv mellette azoknak, akiknek ez a pici fogyasztástöbblet nem okoz gondot. Persze, akkor már lehet, hogy nem platinát vesznek :D

(#45) kpal


kpal
veterán

Lassan szükség ekkora tápra ha valami elgurul nálam :D

(#46) Twinsen2


Twinsen2
tag

korrekt, jöhetne egy hozzám

(#47) imibogyo válasza t72killer (#43) üzenetére


imibogyo
veterán

ahol azért ritka dolog a 80% feletti hatásfok, azaz egy platina táp esetén is kb 10%/10W a bukta az ideálishoz képest.

Már a silver tápokkal sem volt ritka, nemhogy a platinákkal. Sőt mivel ilyenkor nagyon alacsony fogyasztásról beszélünk, így az, hogy 5-10%-ot veszítesz a hatékonyságból semmit sem jelent. Az előbb is azt mondtam, hogy ez egy létező jelenség, persze, csak épp (például engem) baromira nem érint. Mert ezen a fogyasztási szinten napi 10 órával számolva is (ami sehogy sem jön ki meló, meg minden más mellett, az ebből az időből levonandó komoly géphasználatot (játék, munka stb.) már bele sem számolva) jelent vagy havi 50-80 Ft-ot, miközben a másik oldalon, amikor a gép kér mondjuk 500-600 W-ot meg teljesen csendben van a táp és megfelelően hűvös is. Na ezt én nem adnám fel évi 1200 Ft-ért (de szerintem amúgy is kevesebbről van szó). Szóval romlik a hatékonyság, de mérlegelni kell, hogy mit nyersz.

Egyébként pedig nem arra gondoltam, hogy egy 300 W-os csúcsfogyasztású géphez 1500 W-os táp kell, de a jól túlméretezés hasznos. Az én csúcs gépem anno tuninggal 450 W-ot vett fel a konnektorból, ehhez volt a 850-es tápom és nagyon elégedett voltam így vele. Ez majdnem pontosan az 50%-os "sweet spot" a volt tápom esetében.

És aki ilyen tápot vesz és használja a kobakját az nem az IDLE-hez igazítja a táp tudását, hanem a LOAD-hoz, mert az a fontos. És az általad is említett 400-600 W-os átlagot figyelembe véve ez pontosan a 800-1000 W-so tápok "sweet spot"-ja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) Supr@ válasza imibogyo (#47) üzenetére


Supr@
senior tag

Egyetertek. En most fekete penteken azert nem vettem leakciozott 290x-et a meglevo melle, mert akkor mar kellene egy uj nagyobb tap is, 630as keves lenne. Sajnos nem gondoltam a cf-re mint kesobbi lehetoseg, igy nem vettem "izom" tapot, most meg megszivtam. A kovi tapom biztos min 1kw-os lesz, biztos ami biztos, pl egy sf vagy evga, csabit a 10ev gari:)

(#49) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

"A táp elejét teljes egészében a kábeleket fogadó csatlakozók borítják be."

Nem kötözködésből, de nekem vhogy nem az a táp eleje (Még akkor sem ha mondjuk a házban az néz előrefelé...) sokkal inkább az oldala, vagy a hátulja:)

(#50) oraihunter válasza zolee5016 (#40) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Ok, értem. De ha elolvastad a cikket írva vagyon, hogy 1db 4870x2 és 1db hd4870, azaz 3db VGA volt a gépben ami magában is sokat fogyaszt, akár jóval többet is mint a mai VGA-k. A proci is húzva volt, és még így is "csak 420W" -ig jutottak.

Egy minőségi 500W-600W -os táp ma is elvisz mindent amire épeszű embernek szüksége van, még a CrossFire SLI rendszereket is gond nélkül.Pl nálam a 625W-os Enermax csendben halkan, és lazán vitte az i7-4770K -t 4.7Ghz-en, meg a két darab R9 280X-et szintén emelt feszültségen. De szerintem még egy 500W-os minőségi pl: FSP,Seasonic,Enermax,Be Quiet is elbírta volna őket lazán.

Nem kicsit van mostanság túlmisztifikálva a tápok kérdése. :N Egy átlag felhasználó 1db VGA-val bővel ellenne jelenleg is egy 300W -os Minőségi táppal. Mert itt a hangsúly a minőségi tápon van, jóval inkább mint a teljesítményén! A 750W-850W-os tápok már csak a gagyi márkákból kellenek, hogy biztosan tudják a valóban szükséges 300-400W-ot, és stabilan menjenek is mellette. Vagy az 1.200W-osak esetleg a 6db VGA-s rendszerekhez. De 3-4-szeres túlméretezésre nincsen szükség tápok esetében. És nyugodtan kövezzetek meg ha tévedek! :K

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.