Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Ez a szögletes kialakítás nekem nagyon nem gyerebe. :( Biztos kényelmetlen is.

[ Módosította: mukibuci ]

(#3) NoMagix


NoMagix
addikt

12 egy tucat, tele van a piac ilyen paraméterű tabokkal, a Bluetooth-ért jár a piros pont!
Az is pozitív, hogy az antennák nem az alu hátlap alá vannak bepasszírozva!

[ Szerkesztve ]

(#4) mmmb80 válasza NoMagix (#3) üzenetére


mmmb80
tag

Csak azok mind 7 colosak. Miért nem lehet 10 colon hasonló paraméterekkel rendelkező tabot gyártani? Vagy olyan csak nekem kéne? Amúgy szerintem egész jó,ne várjunk ilyen áron Lg G Pad szintet

(#5) NoMagix válasza mmmb80 (#4) üzenetére


NoMagix
addikt

Mostanában sok tabletet nézegettem, 7 és 8-as méretben van ezekből a legtöbb, és persze nem akartam lefikázni nem rossz ez!
10" tényleg kevesebb van!

(#6) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Nem lenne rossz, de ennyiért elvárnék egy HD kijelzőt. :U

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#7) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#2) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Antutuba miért kapott ilyen alacsony pontszámot, rejtély marad. Amúgy anyaghasználatba nagyon ott van a cucc. A memóriakártya megléte is pozitív, ha nálatok van az OTG USB pendrive valamelyike megnéznétek hogy működik-e vele? :)
1 hibát találtam (nem kötekedni akarok): a specifikációknál az van hogy van GPS, ellenben a tesztben nem ez van (szóismétlés ülj le 1-es) írva.

MuzikJunkie: csak akkor ennél komolyabb hardvert kellett volna belerakni, ami + többletköltség.

[ Szerkesztve ]

(#8) C$abi


C$abi
aktív tag

Hogy érteleme mi volt ennek a középen való szélesítésnek nem tudom, de olyan mintha alulról meg felülről össze lenne nyomva.
Ezen kívül egyébként nincsenek rossz tulajdonságai a tabletnek, a kijelzővel meg felbontásával meg nem értem mi a probléma, mert a szomszéd kisfiúnak iPad minije van és amikor megakarta mutatni hogy mit épített eddig fel egy játékban és fel se tűnt az a 160 ppi, pedig iPhone-osként az éles képhez vagyok szokva.
Emellett azt veszem észre, hogy a kisebb feltörekvő gyártók (WayteQ, Gigaset) sokkal inkább használnak fémet a táblagépeikben, mint a nagyobb gyártók (igen kedves Samsung terád gondolok).

Szerk.:

(#7) attilasd:

Az Asus MeMo Pad HD 7-ben ugyanez a chipset van ugyanezzel a GPU-val és annak HD a kijelzője úgyhogy nem kell a HD-hez erőtöbblet.

[ Szerkesztve ]

(#9) MuzikJunkie válasza f(x)=exp(x) (#7) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Már megelőztek a válasszal, nekem is MemoPad HD-m van, szóval elbírja a HD-t, bár ugye van 1"-es különbség.
Ám én sosem mértem 10.000 felett AnTuTu-val. De amíg a Real racing nem akadozik, nincs baj. :D

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#10) f(x)=exp(x) válasza C$abi (#8) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Végülis igazad van. :) De a HD felbontásnak kell erőtöbblet ettől függetlenül. :K
MuzikJunkie: :K

[ Szerkesztve ]

(#11) halkow


halkow
őstag

béna gép ,20k-s kategóriában lenne a helye

Alcatel onetouch idol2s the king

(#12) krystman


krystman
őstag

Hát szerintem ez ennyiért drága. Azért az ember a kijelzőt bámulja, és az a 1024x768 as felbontás 8" on nagyon soványka. Sok tabletet láttam én is, de ez még 7" on is nagyon a határ. Ez max 30 alatt elképzelhető, hogy jó vétel lenne, de ennyiért ez sok. Nekem egy Navon Predator 7 van, ugyan ezekkel a paraméterekkel, csak 1280x800 felbontással 4.4.2 rendszerrel. Ezt a 1024 es felbontást el kellene már felejteni, főleg ilyen drágán, és ekkora kijelzőnél.

(#13) mmmb80 válasza halkow (#11) üzenetére


mmmb80
tag

Ingyen is adhatnák
(#12) Lehetne 800×1280,de nekem 600×1024 van 10.1-en és megfelel
Mondjuk 35 alatt adhatnák,így tényleg kicsit drága

[ Szerkesztve ]

(#14) mmmb80 válasza MuzikJunkie (#9) üzenetére


mmmb80
tag

Nekem 5000-t sem éri el az antutu,de mindent elbír,még a fifa is akadásmentesen fut rajta.

(#15) Retekegér válasza halkow (#11) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ingyen kéne osztogatni, nem? Magyarázd már el légy oly kedves, hogy mi a béna benne? Egy picit lehetne olcsóbb a konkurencia tükrében, de kb. ennyi.

<< Heimdal >>

(#16) haris


haris
őstag

Hát ez fura.
A bevezető elolvasása után azt hittem lesz ebből valami, de ahogy egyre előrébb jutottam a cikkben, úgy lohadt le a lelkesedésem. A teszt végére már nem is értem mit akar ez a masina.
Az Asus MeMo 7HD ugyanezzel a hardverrel, de jobb felbontású kijelzővel (mert nekem a 7 illetve a 8 coll kb tökmindegy) alig kerül többe, ráadásul az Asus már letett valamit az asztalra.
Egy (számomra) noname márkától ez az ár nevetséges ezért az eszközért, még ha a ketyere alapjában véve nem olyan rossz, csak túl sokra tartja magát.
A szögletes formaterv mondjuk nekem pont tetszik.
Egyébként beírtam a google-ba, de nem találok helyet ahol kapni is lehet. Erre is 2 év gari van vajon, mint Asuséknál?

(#17) belo7 válasza krystman (#12) üzenetére


belo7
csendes tag

Az a baj az egész 8" -os 4:3-as kategóriával, hogy felbontásra amit választhatnak az 1024x768 vagy 2048x1536. Közötte nem igazán gyártanak tabletbe megjelenítőt. A 7" -os tabletekre jellemző az1280:800-as felbontás, mert az nem 4:3 hanem 16:10 vagy 16:9

xperia mini pro-LG optimus L9 II

(#18) tixem


tixem
addikt

"A hátlap eloxált alumíniumból készült, matt felületének köszönhetően eléggé rendben van, sokat dob tényleg a tableten az, hogy nem valami utolsó műanyaggal próbálták kiszúrni a felhasználó szemét. Az ujjlenyomatokat ettől függetlenül sajnos ez a felület is gyűjti, plusz egy kicsit csúszik, de egyik sem vészes mértékű."

tipikus példája annak, hogy inkább lett volna műanyag. Láttam már ilyen hátlapot, rövid időn belül okádékul fog kinézni. Inkább raktak volna egy minőségi lyukacsos, vagy finoman recés puha tapintású műanyagot. Arra nem izzad rá senkinek a keze és csúszni se csúszik.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#19) MuzikJunkie válasza haris (#16) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Én is azt néztem épp, hogy nem is lehet kapni a cuccot. :U
Amúgy a MemoPadnál meg figyelni kell, mert a 8 gigás verzióban a kamerák is gyengébbek. Többnyire azokat szokták 39k körül adni.

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#20) Blasius0704


Blasius0704
tag

Lehet hogy belülről nem, de kivülről nagyon tetszik..

(#21) halkow válasza Retekegér (#15) üzenetére


halkow
őstag

A felbontása ! 160ppi 262ezer szín ne hogy már

33k ért csúcs szuper ips 7" os hd-s tabletet veszek ezen a szinten

Alcatel onetouch idol2s the king

(#22) mackoapo11


mackoapo11
aktív tag

Jó kis formaterv,mindenre bőven elég. :R

(#23) mackoapo11 válasza halkow (#21) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Mutass már egy linket arról a csúcs szuper tabletről,vennék egyet.Most pont úgy is vásárlás előtt állok.

[ Szerkesztve ]

(#24) Giorgio1313


Giorgio1313
aktív tag

Csak nem Q10el rohongalsz Legendd?:)

(#25) halkow válasza mackoapo11 (#23) üzenetére


halkow
őstag

(elfogyott amúgy lidl be volt anno)"

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#26) joey04 válasza halkow (#11) üzenetére


joey04
titán

Nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) halkow válasza Giorgio1313 (#24) üzenetére


halkow
őstag

Egymás között szokták cserélgetni havonta szerintem :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#28) C$abi válasza belo7 (#17) üzenetére


C$abi
aktív tag

Azért rak mindenki 7.9 inches kijelzőt a tabletjébe mert még mindig az iPad minit másolják.
És mivel annak 4:3-as a képaránya ezért mindenki olyat gyárt kivéve az Asus, mert ők a MeMo Pad 8-nál asszem 16:10-es vagy 16:9-es a képarány, így tudtak ők HD-t rakni bele.

(#29) mackoapo11 válasza halkow (#25) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Kár. :O Akár hol nézem,Full HD 45 alatt nincs,de azok is kétmagos rettenettel.Még a galaxy tab 3 is kétmagos proci,1024 x 600 felbontás 45ért.Akkor már nem is olyan rossz ár ez a 42 000...

(#30) silmatauki válasza NoMagix (#3) üzenetére


silmatauki
őstag

4:3-as képernyőjű gépet azért elég keveset mutatsz... és azért sokaknak 4:3 kell és nem 16:10, vagy ami még rosszabb, 16:9. Ezért se használom (fejlesztés kivételével) a Nexus 7 2013-amat – a Retina iPad Mini, bár nem fér be annyi zsebbe, sokkal kényelmesebb Web-böngészésnél Portrait módban.

(#31) Lambach


Lambach
tag

Valami értelmesebb felbontást nem lehetett volna rakni bele?

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#32) NoMagix válasza silmatauki (#30) üzenetére


NoMagix
addikt

4:3-ból keveset, esetleg félreértettelek valamiben?
Szinte a 8"-ok csak ilyenek, tele a piac a Wayteq, Navon, Beex Concorde, Alcor, stb gyártókkal!

(#33) eventus


eventus
veterán

Utolsó képen nagyon szép a kompozíció :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#34) silmatauki válasza NoMagix (#32) üzenetére


silmatauki
őstag

Bocs, rosszul fogalmaztam: természetesen higher-end cuccokról beszéltem, azaz minimum Nexus-okról (ki a fene vene egy noname vackot, ha a Nexusok alig drágábbak), de méginkább Samsung Note-okról (amiket szívesen megvennék a szabvány Wacom toll miatt). Azokból sajna tényleg csak 16:10, rosszabb esetben 16:9-ek vannak, és nincsenek 4:3-ak.

(#35) Agrippa22 válasza mackoapo11 (#29) üzenetére


Agrippa22
tag

45-ért most akcióban van első gen. Nexus7 (refurbished) edigit-nél.
1280*800, Tegra3-as chipkészlet (4mag), 32 Gb.
Ha belegondolunk, hogy 3 ezer forint a különbség e között és a tesztelt ipari hulladék között...

(#36) silmatauki válasza Agrippa22 (#35) üzenetére


silmatauki
őstag

Vagy rádobsz egy huszast és van egy idei N7-ed... aminek csak egyetlen egy baja van ehhez a cucchoz képest: a 16:10-es képernyő. Amúgy meg mindenben 1000* jobb.

(#37) f(x)=exp(x) válasza silmatauki (#36) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Arra meg rádobsz egy 5-öst és van egy G Padod. :D

(#38) NoMagix válasza silmatauki (#34) üzenetére


NoMagix
addikt

Így már értem, azért a 16:10 nem olyan rossz!

(#39) mmmb80 válasza f(x)=exp(x) (#37) üzenetére


mmmb80
tag

Vagy ott a nexus 10... Igaz az egy kicsit drágább

[ Szerkesztve ]

(#40) |DavidWoody| válasza mmmb80 (#39) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Aztan meg arra radobsz egy 100ast es veszel egy ipad air 128gb 4gt vagy radobsz 20milliot es egy lexust. Az elso komment arrol szolt hogy radobsz 3ezret es jobbat kapsz, ti meg mar a duplajanal tartotok.

-woody-

(#41) ucli


ucli
senior tag

262 ezer szín az semmi :(

(#42) silmatauki válasza NoMagix (#38) üzenetére


silmatauki
őstag

Nekem van 16:10-es Nexus 7 2013 és Retina iPad Mini. A való életben, bár a N7 sok mindenben jobb (remekül működő Qi töltés, sztereo hangszórók, minőségibb színvisszaadású képernyő stb.), a Minit használom, mert egyszerűen kényelmesebbnek találom a 4:3-as képernyőt, mint a 16:10-est.

(#43) NoMagix válasza silmatauki (#42) üzenetére


NoMagix
addikt

Elhiszem, mindenkinek más a jó, sokaknak nem tetszik a 4:3-as kijelző.
Most én is egy 8"-as 4:3-as tabot nyúzok az előző 16:9 után tényleg jobb, amúgy én is furcsának tartottam, amíg nem kezdtem el a mostanit használni! :))

(#44) ToniSoprano válasza NoMagix (#43) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nekem is volt 16:10-es 7 colos tabletem, most egy 8 colos 4:3-as tabletem, ég és föld a különbség. Sokkal jobb kényelmesebb használni a 4:3- kijelzőt, mert azt állítva is elég jól lehet böngészésre használni, sokat így használom így. A 16:10-es képarány szerintem inkább azoknak jó akik nagyrészt filmnézésre használják a kütyüt.

Sok ember azt hiszi, hogy a különbség csak 8''/7'' azaz 14,3%-k, pedig mivel területről van szó a különbség azaz 30,6%-ék (114,3% a négyzeten)

Egy 16:10-es 7'' tabletnél pl. nexus 7, egy 4:3-as képarányú 8'' tablet kijelzőjének a területe pontosan 39,49%-kal nagyobb, azaz közel 40%-kal nagyobb, ami már nem kevés. (A képarány változás miatti képernyőméret növekedés pitagorasz-tétel alapján vezethető le.)

Itt látszik a méretpontos összehasonlításon mennyivel nagyobb, elsősorban szélesebb az Ipad mini kijelzője, a nexus 7-hez képest:
[link]
[link]
(Hozzáteszem, nem Ipad-om van, csak ezt találtam meg a legkönnyebben a 8 col körüli 4:3-as a tabletek közül, nekem pontosan 8 colos tabletem van, de ilyet nem találtam a listában.)

[ Szerkesztve ]

(#45) mackoapo11 válasza Agrippa22 (#35) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Köszi a tipet,de én már egyszer megszívtam egy ilyen ujrahasznosítot laptopal,bármenyire kedvező az ár,benne a pakliban,hogy 1hét után viheted vissza és csak ráfizetésel cserélik. Akkor meg már 25K a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#46) NoMagix válasza ToniSoprano (#44) üzenetére


NoMagix
addikt

Úúú, köszi, rendesen kivesézted a témát! :DD

Sok ember azt hiszi, hogy a különbség csak 8''/7''
én is így voltam ezzel a témával, amíg nem váltottunk!

Kb. másfél hete van egy 8"-as tabunk, összehasonlítottam az előző 7" 16:9-es tabunkhoz és láthatóan nagy volt a diferencia! Még egy kézzel is nehezebben érem át, mint a régit, igaz az "újnak" kicsit vastagabb az oldalsó kerete!
Valóban a filmnézésnél látható egy kicsi hátrány a 4:3-nak, de minden másban jobb!
Nem kell már meggyőzni! :)

[ Szerkesztve ]

(#47) phanze


phanze
aktív tag

160ppi
262ezer szín ez komoly?! a kis x8-am jobb.

(#48) ToniSoprano válasza phanze (#47) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Engem a kicsi 3260 mAh-s akkumulátor akasztott ki. És ekkora csúsztatást régen nem hallottam:
"3260 mAh-s lítium-polimer a gyári adatok szerint 8 óra WiFi-n keresztüli böngészésre és 65 óra zenehallgatásra elegendő."
Nekem a 8 colos tabletemben 5200 mAh-s van, gyengébb procival, és 6-7 órát szokott kibírni folyamatos wifizéssel (nem max fényerőn) és max 3-4 filmet lehet megnézni rajta.Egyébként tapasztalataim szerint egy tabletben az akkumulátor nagysága az egyik legfontosabb tényező. Hiába van valakinek 4 magos csodája, ha 2-3 óra aktív használat után lemerül.

Szerintem egy WayteQ xTAB-79qci sokkal jobb vétel, jobban néz ki, legalább már 4000 mAh-s akku, kár a kicsit gyenge Wifiért, de biztos javítják.
És WayteQ már legalább ismert gyártó, több ilyen kütyü van a családban, ismerősök között, főleg GPS-ek, mind nagyon jól teszi a dolgát több éve.

(#49) osztraksajt válasza ToniSoprano (#48) üzenetére


osztraksajt
őstag

A fogyasztásba azért vedd hozzá a procit is. A MediaTek procik kimondottan keveset fogyasztanak, szóval a kisebb akksi ellenére mehet többet.

(#50) Fritz Teufel válasza C$abi (#8) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

WayteQ vagy Gigaset mint gyártók!? Ezt nem is tudtam. Merre van Magyarországon a Wayteq gyára? ;]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.