Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) schawo válasza t72killer (#49) üzenetére


schawo
titán

OLED lenne a minimum

Szóval kő alatt. :D Akkor képbe hozlak. A tv eladások nagyon pici százaléka (1,3%) OLED. A 8K még ennél is sokkal kevesebb. :N

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52) t72killer válasza snecy20 (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, de az lenne értelmes előrelépés képminőségben. Ráadásul 2-3év türelem és az se lesz sokkal drágább.

#51: én tehetek róla, h a nép 99%-a konzumidióta? Egyébként ja, ha muszáj lenne vhova TV-t vennem most, menne egy 100eFt-os akármi, amit pár év múlva szívfájdalom nélkül kukázhat az ember egy minőségibb darabért.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53) snecy20 válasza t72killer (#52) üzenetére


snecy20
veterán

Igen. Egyébként egy igazán jó minőségű VA nincs olyan nagyon-nagyon messze az OLED-től, szóval még az LCD sem teljesen felejtős.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#54) prime77 válasza DroneZ (#38) üzenetére


prime77
aktív tag

Hagyd rájuk!
Itt mindenki milliomos, biztosan.
A tények!
Magyarországon az emberek átlagosan 70-150 ezerért vesznek tévét.
Egyébként szerintem 150 ezer forint is sok egy televízióért!
Egyik haverom vett pár éve 220 ezerért - persze 3 éves hitelre!
És akkor hol vagyunk még az 1 milliós "megfizethető" tévétől.
Ugyan már!
Akkor inkább LG Oled 65-C9PLA!
600 ezer alatt megtudod venni és az tényleg szuper.
De az is egy vagyon egy tévéért.
Mondjuk én azért is mondom ezt, mert már vagy 10 éve nincsen nálam tévé. :)

(#55) schawo válasza prime77 (#54) üzenetére


schawo
titán

Hogy jön ez ide? Nem átlagos árú tévéről volt szó, hanem megfizethetőről.

Az emberek átlagosan nem vesznek 98"-es tévét.

Ez több, mint 2x nagyobb, mint az említett 65"-os oled. Ha méret kell, akkor az oled nem alternatíva, nincs is 100"-os belőle.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56) Cs1csó válasza prime77 (#54) üzenetére


Cs1csó
félisten

Túl sok a változó:
- vegyünk egy párt akik mondjuk simán hazavisznek közösen mondjuk havonta 1-1,2 milliót mert olyan helyen dolgoznak. Nekik nem tétel 3-5 évente egy 500k-s tévé sem.

- vegyünk olyat akinek van pár gyereke a felség GYES-en stb. és a jövedelme 200k na neki sok még gy 150k-s tévé is

- vagy az aki lehet keres 1 milát havonta de egyszerűen nincs ideje, és igénye a tévézésre mert mással tölti az idejét, lehet van a hálóban egy 40"-os 5 éves tévé és kész.

(#57) Tetsuo válasza schawo (#55) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ha méret kell, ott a 4K vetítő vagy a valódi-LED tv. Azok is megfizethetőek - valakinek. :U

(#58) fotel válasza Cs1csó (#1) üzenetére


fotel
aktív tag

Ha átló helyett felületet nézel, akkor 1,73-szor nagyobb. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy olcsó, mert arányosan akkor kerülhetne 600k-ba bár ha 600-ért vennék TV-t inkább valami jóféle OLED lenne.

(#59) fotel válasza Squirrel (#44) üzenetére


fotel
aktív tag

Úgyúgy. Kis gokart. Már amelyik még rendes és hátul hajt.

(#60) Dolphin válasza proci985 (#19) üzenetére


Dolphin
tag

Ti mekkora ajtokon kozlekedtek!?? egy kb 100 colos TV magassaga 140cm korul van, plusz csomagalas meg a 2 kezed amivel viszed legyen 160... egy alacsony ember maassaga, egy atlagos ajto pedig 210. Mirol beszeltek, hogy nem fer be?? :O :W

(#61) M107


M107
addikt

:R

900000 Ft megfizethető, bár én sem adnék ki ennyit egy tv-ért.
Amúgy a ki keres és, hogy tud ki adni témára csak annyit HITEL, mert amellett, hogy dolgozik, él, gyermeket feleséget, barátnőt tart, szüleit segíti esetleg barátait, szórakozás, utazás, otthon sorozatait filmjeit nézi játékait játssza függetlenül, hogy min az mind pénz és pénz.

S él nem aggódik annyira hogy miből fog élni !
Persze azért bármikor lehet bármi - szóval ésszel.

Amúgy meg kb 300000 magyar a szegénységi küszöb alatt él a 10000000-ból.
Ez mennyi család ?
-Sok sajnos

Persze vannak akik jól keresnek a magyar lakosság 25-38% -a.
Nekem is vannak ismerőseim akik jól állnak anyagilag, de mikor valahova megyünk én hívom meg mindet, mert nem akarok tartozni senkinek tehát visszahívást nem várok - mondjuk szórakozóhelyen egy egy ital emberi áron annak az egy pár barátomnak.

Ha nem vagy abban a kb 25-38% sajnos be kell osztani a pénz és meg kell fontolni mire veszel fel hitel-t mennyit és milyen kondíciókkal.

Személyem egyedül él és mamahotelben keresek vidéken nettó 220 ezer Ft amiből kifizetek egy magam 120.000 Ft a maradékból élek ebben nincs benne a telefonszámlám és amit megveszek magamnak ételt.
S néha van egy kb 20000 Ft-os törlesztőm, így vettem anno 4K tv-t, konzol-t, pc-t, telefont,
+ 20000 Ft rakok félre minden hónapban.
Szórakozás nekem a kedvenc PUB-om ahol havi 30000 Ft elmegy a többit a jólelkű kocsmáros és a pub barátaim hívnak meg.
Soroljam még azt hiszem ennyi elég lesz.....

UI:
S nem azért írtam le, hogy sajnáltassam magam.
És örököltem durva 9.5 milliót forintot amit direkt a szüleim kezelnek és , és közjegyzőnél ki lett kötve - 80000 Ft + illeték anno, hogy csak a haláluk estén juthatok hozzá a + 20000 Ft ha 100000 Ft meg van megy be a bankba.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62) #04824576 válasza M107 (#61) üzenetére


#04824576
törölt tag

Az a szomorú, hogy hiába vannak az országban jól keresők (mert tudom, hogy vabnak), a legtöbben még a leírásodnál is sokkal rosszabbul élnek. Sokaknak az, hogy akár egy forintot is félre tegyen, csak álom.

(#63) headhunter


headhunter
addikt

8K 98"-nál, optimális lenne kb. 1m? :Y

(#64) enginev3.0


enginev3.0
félisten

El tudnám viselni a méretet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#65) kenwood válasza BITBOYS (#31) üzenetére


kenwood
veterán

Ebben a kategoriaban teljesen termeszetes a felhosodes. Ez max. egyszinu,sotet kepnel szamit,filmezesnel eszrevehetetlen. Ha zavar, vehetsz felsokategorias sonyt,vagy valami oledet,csak az nem 900k lesz,hanem 9 millio.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#66) Cs1csó válasza M107 (#61) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy meg kb 300000 magyar a szegénységi küszöb alatt él a 10000000-ból.

Sőt a helyzet még ennél is rosszabb, kb. a lakosság 50-60%-a egyik hónapról a másikra él, két legjobb "teszt" erre:
- volt e az elmúlt 5-10 évben legalább7-10 napot nyaralni
- egy nagyobb váratlan kiadás mennyire vágja földhöz pl. elromlik a mosógép stb.

na ezekre a válaszadók közel 60%-a simán válaszolja, hogy 1. sehol, 2 nagyon (akár hitel felvétel)

Itt tartunk szerencsére van egy 20-30%-ék akik egyre jobban élnek nyáron két hét külföldi nyaralás, télen síelés, hosszúhétvégéken pedig wellness-ezés, 3-5 évente kocsicsere stb.

(#67) Busterftw válasza Cs1csó (#66) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondjuk egy iskola/kepzesek/karrier historyt azert megneznek azoknal akik 20-30%-ba tartoznak es azok akik 60%-ba.
Mert ugye szalag mellett 12 oraban minimalberert en is tudnek panaszkodni naphosszakat.

(#68) Noukoum válasza Busterftw (#67) üzenetére


Noukoum
veterán

Az sem jobb hogy vállalkozóként elcsalsz mindent, legalábbis az én szememben. Ja és amúgy nem kereset függő hogy ki mennyit panaszkodik, hidd el.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#69) kenwood


kenwood
veterán

'8 altanossal,nyelvtudas nelkul akarok milliomos lenni' temat lezarhatjuk,terjunk vissza az adott keszulekre.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#70) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Megfizethető 50m-es jachtot keresek, ha tud valaki esetleg... Innen kezd tetszeni, ez a legalsóbb kategória, amit megvennék - de ennyiért vajon megfizethető-e vagy sem? :DD

(#71) schawo válasza Tetsuo (#70) üzenetére


schawo
titán

50m yacht árban az emberek 99%-a nem vásárol semmit. Az ég világon semmit, nem csak yachtot nem. Tehát az nem megfizethető. 900k-ért az emberek rendszeresen vásárolnak ezt-azt. Ennél drágább mindenkinek a háza, legtöbbeknek az autója, motorja, sokaknak a számítógépe, stb. Szóval ennyiért az emberek vásárolnak. Hogy most egy használt motort vesz-e hobbi célra, vagy egy új tévét, szintén hobbi célra, azt mindenkinek a vérmérséklete dönti el.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#72) Squirrel válasza fotel (#59) üzenetére


Squirrel
őstag

Természetesen 🙂✌

[ Szerkesztve ]

(#73) DroneZ válasza schawo (#71) üzenetére


DroneZ
aktív tag

A már említett Samsung csúcstévé jelen árfolyamon közel 20millió forint. Na már most; az emberek nagy része szintén vesz ezt-azt ennyi pénzért, (ennyiért mondjuk lakást/házat leginkább) tehát a Te logikádat követve az akkor IS megfizethető kategória? Most már mindent értek. Ja nem... ez a TV, árát tekintve, a magyar emberek nagy részének csak kinyöghető és nem megfizethető. Peace!

[ Szerkesztve ]

(#74) AssAssynn válasza kenwood (#69) üzenetére


AssAssynn
őstag

Kezdjünk akkor bele a "2 diplomával, 3 nyelvvizsgával mosogatok a mekiben" témába? ;]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#75) Cs1csó válasza AssAssynn (#74) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom: filozófus, hittanár, nyelvizsgák: lovari, eszperanto és talán szuahéli

(#76) kenwood válasza AssAssynn (#74) üzenetére


kenwood
veterán

De most komolyan ... egy 98" teverol beszelunk,ami 3000 dollar alatti aron kerul piacra.

Ok, en is megnezem Doug Demuro osszes videojat,beleertve LaFerrarit, vagy a Koenigsegg Agera RS1-t, de nem fogok betrollkodni a commentekbe, hogy nekem ez az 500 eves fizetesem. Ki a tokomet erdekli ? Meg akkor sem, ha mondjuk a hatvanezer dollaros Corvette C8-ra azt mondja, hogy olcso/megfizetheto, mert nem vagyok teljesen retardalt,es tudom, hogy nem a suzuki swifthez kepest olcso,hanem azokhoz kepest, amik 3 masodperc alatt szazon vannak.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#77) #04824576 válasza kenwood (#76) üzenetére


#04824576
törölt tag

Csak akkor illett volna úgy írni, hogy "kategóriájához mérten megfizethető áron". És akkor egy nagy félreértés kipipálva. ;)

(#78) kenwood válasza #04824576 (#77) üzenetére


kenwood
veterán

Szomoru, ha ezt kulon irni kell.
Itt talalhatoak a 85" feletti itthon kaphato tv-k.
Ezek alapjan mindenki eldontheti,mennyire szamit draganak az a 98-as modell.
Tegyuk hozza, hogy ezek nagyreszt pubokba, ettermekbe, exkluziv fodrasz szalonokba fognak nalunk menni, azokban pedig a napi forgalom magasabb,mint ennek az ara.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#79) t72killer válasza kenwood (#78) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+ott még ugye értelme is van. Otthon megoldható, hogy 3m-re leülsz egy 65"-os elé és beteríti a látómeződ.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80) #04824576 válasza kenwood (#78) üzenetére


#04824576
törölt tag

Miért lenne szomorú? Újságírásnál elvileg a pontos fogalmazás majdnem olyan fontos, mint mint maga a tartalom. Mert értjük, hogy mit akart mondani, de ha szó szerint vesszük amit leírt, akkor egyszerűen nem igaz.

Írhatom én is, hogy pl. egy 60 lovas szuzuki erős autó. Egy 601-es trabanthoz képest igaz is. De ha a mai kompakt autókhoz nézzük, akkor már elég gyengécske.

[ Szerkesztve ]

(#81) Tetsuo válasza schawo (#71) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Tehát akkor a 900 ezer Ft egy megfizethető érték, mégha azt ceruzáért fizetjük is? Mert sokaknak van ennyi, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#82) #72042496 válasza t72killer (#79) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Otthon megoldható, hogy 3m-re leülsz egy 65"-os 85"-os elé és beteríti a látómeződ."

There, fixed it. Komolyan, a 65" három méterről kicsi ehhez. A 85"-ban se vagyok biztos, de tegnap kipróbálhattam egyet lakószobában és épp odavaló méretnek tűnt, ha ilyen távolságból a látómező kitöltése a cél.

A korábbihoz pedig annyit, hogy ha létezni is fog 2-3 év múlva 98" körüli OLED, az várhatóan egy érdekesség lesz csak, forintra váltva nyolcszámjegyű összegekért. Millió körüli áron inkább a 75" lehet akkorra a realitás. (Esélyes, hogy átállnak 75"-ra. A felfuttatásra kerülő 10.5G-s szubsztrátokból az gazdaságosan kivágható, a mostani 77" pedig nem.)

Oké, hogy te nem vennéd meg a cikkben szereplő tévét, de hogy emellett miért nem lehet ítélkezés nélkül elfogadni ha egy másik réteg meg esetleg igen, az számomra rejtély.

[ Szerkesztve ]

(#83) t72killer válasza #72042496 (#82) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Másik rétegnek minőséget javasolnék mérethajhászás helyett. Lehet, hogy 3-4x annyiba kerül, de olyat vesz, amit nem akar kukázni rögtön azután, hogy a pénzesebb haver OLED-jén végignézett egy újabb Attenborough-részt.

Itt van pl egy 77"-os OLED, 20kEUR-ért. Akinek van pénz lóvéra, inkább valami ilyesmit vegyen, ha nem egy VHS színvilágával akar szórakozni így a XXI. század lassan derekán...

Ja, egyébként érdemes elgondolkodni a 8k-n, ha már az egyik falat akarjuk TV-re cserélni... OK, mozimódban nem jön elő (ld a fentebbi ábrát, amit a kolléga hozott), de pl képnézegetéskor számít.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#84) schawo válasza t72killer (#83) üzenetére


schawo
titán

A F@H régebbi, mint a BOINC. Már a 2000-es évek közepén is számoltam F@H-nak 8600GT-vel és HD3850-nel

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#85) #72042496 válasza t72killer (#83) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pff, hát ezzel nem adtál választ, inkább egy új kérdés merült fel bennem. Komolyan gondoltad ezt a realitásoktól elrugaszkodott valamit?

A "minőség méret helyett" eleve hiteltelen azután, hogy a #42-ben még projektort írtál. A 3-4-8-szoros árú OLED tévék pedig irrelevánsak itt.

(#86) t72killer válasza #72042496 (#85) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nehéz elképzelni olyan társadalmi réteget, aminek 900eFt ablakon való kidobása abszolúte no problem de 3-4milla érdemi befektetés már anyagi csőddel egyenlő.

Projektor: nem OLED-verő minőség miatt írtam, viszont a 900e-nél is olcsóbb és töredék helyet igényel.

De igazad van, mindenki költse arra a pénzét, amire akarja.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#87) kenwood válasza t72killer (#86) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem 60" 4k a tvm, de a filmeket 720p,1080p felbontasban nezem. kb. 3 meter tavolsagbol.
Mig az sd es a 720p kozott hatalmas a szakadek,felette mar en nem nagyon latok kulonbseget.
Havernak felso kategorias Sony tvje van, ha atmegyek, mindig racsodalkozom,milyen szepek a szinek. Ha hazajovok, sose erzem azt, hogy "huu,ez fos,kell nekem is egy sony"
Nem tudom,erted-e mire akarok kilyukadni ezzel ?
Valami olyasmi lenne, hogy van ugyan jobb nala, de ha megveszed, nem lesz hianyerzeted,.Elinditod a filmet,es csak azt latod, hogy gyonyoru,es oriasi a kijelzo.
Nem lesznek lathato/zavaro pixelek, vagy barmi olyan,ami csokkentene a filmezesi elmenyt.
Az emberek 98 szazaleka szamara egy also-kozep es egy abszolut felso kategorias panel kozott (ha nem egymas utan nezi oket) annyi a kulonbseg,mintha 250 helyett 340-el utazna egy auto anyosulesen. Eszre sem veszik.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#88) Cs1csó válasza kenwood (#87) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az erős színeket én nem is szeretem, a régi tévén is használtam a gyári képbeállítási módot ami "MOZI" vagy "FILM" néven futott, egy kicsit tompábbra vette a látványt de az élesség sem volt olyan magas mint mondjuk a "KIEMELT" módban.

(#89) #04824576 válasza kenwood (#87) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mondjuk 3 méterről 60"-nál mindegy is, hogy fullHD, vagy 4k. Olyan távolságból nem csak te nem látod a különbséget, más se fogja. A másik meg, hogy az alsóbb kategóriás tv-k is majdnem mind felskáláznak gyárilag. Szóval hiába teszel be csak HD vagy fullHD anyagot, a képjavító eljárás 4k-ban teszi ki.

Mondjuk ha közelebb mész, ez is látszik, csak nem pixelesedésben jön ki, hanem inkább elmosódásban. De az kevésbé zavaró, mint az alacsony felbontás. Mindenesetre ha nem 3 meterre ülsz a tv-től, kell a 4k. Meg úgy kapod a legszebb eredményt, ha jó minőségű anyagot teszel be, és kikapcsolod a képjavító eljárásokat.

A színekkel kapcsolatban még sosem álltam meg boltban a TV-k képét nézegetni. Biztos van látványos különbség az LCD és az OLED között, pláne, hogy ez megosztó dolog, de én kifejezetten szeretem az élénk színeket. Viszont nekem nem éri meg a felárat. Az LCD is elég jó, hogy ne hiányozzon az OLED, ha már árban nem éri meg. Ha nem sokkal lenne több, biztos azt vennék.

(#90) Cs1csó válasza #04824576 (#89) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez amúgy elég durva, olyan fotel kell - vagy kanapé amit egy sínen lehet mozgatni mondjuk 1-2-3 méterre a képernyőtől:
- SD tartalomnál 3 méter
- FHD-nél 2 méter
- 4K-nál 1 méter

:DDD

(#91) #04824576 válasza Cs1csó (#90) üzenetére


#04824576
törölt tag

Haha. :)
Lehet 4k-nál is messziről nézni, csak akkor nincs jelentősége a 4k-nak. De inkább nézze közelebbről, és hagyja az alacsonyabb felbontasú anyagot, én azt mondom. Manapság már majdnem minden film megjelenik 4k-ban. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy 4k anyagoknál már játszik a HDR is, a hang is jobb szokott lenni, stb.

(#92) Viszpi válasza t72killer (#86) üzenetére


Viszpi
tag

Eléggé OLED párti vagy. Mennyire követed ezt manapság?
Jelenleg LG 32" 4k VA + 24" IPS monitorom van. Hiába nézegetek 40-43" méretben, hogy filmezéshez legyen nagyobb, azaz a kettő helyett egy legyen, de egyszerűen nem találok semmi értelmeset. LG 43" IPS panellal 859:1 kontraszt... döbbenetesen gyenge... néztem esetleg Samu Q70-et, de 55" alatt más panellelel szerelik, ami megint tarkónsimogatást érne szívlapáttal, ráadásul kb egyik sem flicker free, talán a sonynak van egy TV-je, ami az. A VA-s TV-k kb mindegyike csillógos felületű, továbbá a QLED-nek még rosszabb a betekintési szöge. A black level shift már itt 32"-on is látszik.
OLED 40-43"-ban van valami, ami nem fényes felületű és nem ég be ? Azaz, folyamatos 1-2 pixel balra jobbra le fel eltolás van benne? flicker free 4K 60Hz 4:4:4.. freesync?
Köszönöm ha esetleg tudsz infóval szolgálni... persze más is adhat tanácsot :R

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#93) M107


M107
addikt

:R

[link]
65" NU7022 4K Sík Smart UHD TV

Ilyen van fenn a falon tetőtér 16 nm2 szoba.
Anno tavaly áprilisban vettem 180 ropiért MM-ben vidék.
Gyönyörű képe van belépő szinthez képest, és amit kiemelnék a kicsi SD sorozatokat is jól feljavítja az electronica.....
4K HDR 10bit-tel pedig gyönyörű képe van ismétlem belépő szint......

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.