Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Kíváncsi lennék 3,5" méretben mekkora tárkapacitást tudnának adni. :)

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

4 TB kapacitású már 850 EVO-ból is van másfél éve, enterprise meghajtókból meg jóval nagyobbak is kaphatóak. Ez mi a töktől gigantikus?

(#3) Robert07


Robert07
aktív tag

En azt nem ertem, hogy ha adatkozpontokba szant, akkor miert nem 12Gbps-es SAS vagy NVMe interfesz van rajta.

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

"egyébként 1900 dollárba kerülő eszköz"

Inkább egy telek vidéken. :DDD

(#5) LamerGyuri válasza #72042496 (#2) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A kattintás a fontos, nem a hír értéke.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#6) Meridian válasza #72042496 (#2) üzenetére


Meridian
senior tag

Lemaradt a címből egy szó... "árú".
Azaz "Gigantikus árú SSD-t hoz a Samsung".

(#7) #72042496 válasza Meridian (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

:)

Az ekkora SSD-k méregrágák, de mögégondolva számomra az az érdekes ebben, amit a Guru ír, feltéve, hogy létező termékről van szó:

"4TB is rather something, this means Samsung is ready with their MLC NAND from the 64-layer Vertical stacked NAND production for high volume. We're sure that in due time there will be 250, 500, 1TB and 2TB models available as well. The 4 TB models has a listed price as well, it's 1900 USD, which is 47 cents per GB."

Én azért a 250-esre nem vennék mérget. Szerintem esélyes, hogy ezek is 500-ról indulnak majd, mint a 960 PRO.

[ Szerkesztve ]

(#8) snecy20


snecy20
veterán

Ez a HDD-hez képesti 10x szorzó még mindig nem tetszik nekem az árát tekintve, főleg úgy, hogy azért már nem egy új technológiáról van szó. Jó, persze, ekkora kapacitással ez újdonság, árán sem kell annyira csodálkozni, de azért mellbevágó, hogy az az átlag számára emberi léptéket jelentő 1TB-os kapacitást még mindig mennyiért mérik SSD-ben. 10 éve piacon vannak az SSD-k consumer vonalon, kizárt dolognak tartom hogy egy évtized után is ennyivel magasabbak legyenek az előállítási költségein az SSD-knek a HDD-hez képest, szvsz mesterségesen tartják az árakat ennyire magasan.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) F34R válasza snecy20 (#8) üzenetére


F34R
nagyúr

Hat persze, ami relative olcso volt MLC-s SSD-kent azt most szutyok TLC minosegben adjak ugyanannyiert, mig az eloszor emlitett meghajtokat tobbert.. Uzletpolitika az van.

(#10) snecy20 válasza F34R (#9) üzenetére


snecy20
veterán

Többségünk már réges-rég lecserélte volna szerintem a HDD-it, de így képtelenség. :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) DraXoN válasza snecy20 (#8) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Hány éve is léteznek hdd-k? ... azért az se volt olcsó "ifjú korában".
Sajnos ssd-knél van egy olyan "hiba", hogy dupla kapacitáshoz dupla annyi memóriachip kell (meg bonyolultabb áramkör és jobb logikai egységek rá)...

Persze mi-mihez képest drága ... szerintem mostanában egyáltalán nem vészesek az SSD árak.. A HDD szerintem viszont még mindig magasabb mint ami lehetne ha nem lett volna árvíz...
De persze minden annyiba kerül mint amennyiért megveszik.. ha ennyiért is eltudják adni (és eltudják) akkor panasznak helye nincs ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) snecy20 válasza DraXoN (#11) üzenetére


snecy20
veterán

Azért a többség még mindig csak zömében 128GB/256GB-ost, vagy legfeljebb 512GB-ost engedhet meg magának, ezek még ésszerű költségek. felette már irreális.
Én pl. hogyan váltanám ki a 3x3TB HDD-s tárhelyemet? Két csúcskonfig árába kerülne csak az! Tiszta vicc.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) #72042496 válasza snecy20 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

A többségnek ugyanakkor nincs szüksége 10 TB tárhelyre sem.

SSD-re cserélni ennyit zsebbenyúlós. De ha egy HDD nélküli gép a fő cél, akkor nem is feltétlenül kell, mert erre egy NAS tök jó megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14) pomorski válasza Fred23 (#4) üzenetére


pomorski
őstag

:DD

(#15) snecy20 válasza #72042496 (#13) üzenetére


snecy20
veterán

10TB nyilván nem, de 2-3 TB HDD-t szívesen lecserélnének egy ugyanekkora kapacitású SSD-re, de ez majd csak 2026-ban fog megtörténni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) Dare2Live válasza DraXoN (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Sajnos ssd-knél van egy olyan "hiba", hogy dupla kapacitáshoz dupla annyi memóriachip kell"

SLC,MLC,TLC,VNAND mond vmit?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Amúgy PM981 ("980? EVO")mikor jön? Teszt már van róla [link] Meg ebayen már néha van.

Mondjuk olyan hude nagy előrelépést nem hoz 960 EVOhoz képest. PROra kiváncsi vagyok hátha beraknak pár Z-NAND féle ficsört.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) DraXoN válasza Dare2Live (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem jelent semmit.. mert 1 generáción belül azonos technológiát használnak.. így 1 generáción belül a dupla kapacitás dupla chip...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#19) #72042496 válasza snecy20 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez egyelőre ilyen. Szerintem viszont a 250-500 GB is egy széles rétegnek elég, és tök jó, hogy az utóbbi is már-már mainstreamnek számít.

[ Szerkesztve ]

(#20) FlashLed


FlashLed
senior tag

Nem igazán fér a fejembe, honnan szedik ezeket az árakat... :(

The Mechanic

(#21) tibaimp válasza snecy20 (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van!

"Én pl. hogyan váltanám ki a 3x3TB HDD-s tárhelyemet?" -- hasonló gondokkal küzdöttem, úgyhogy vettem egy 8TB-s hdd-t :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) pomorski válasza FlashLed (#20) üzenetére


pomorski
őstag

4TB végülis csak sok...

(#23) dabadab válasza DraXoN (#11) üzenetére


dabadab
titán

A probléma leginkább az, hogy a memóriaárak évek óta alig mozdulnak.

DRM is theft

(#24) Ribi válasza dabadab (#23) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak ez perpill igazából nem az SSD-k hibája. Egész ipar ezt tolja, meg nyomják fel az árakat, mert ugye nekik az jobban megéri.

(#25) zetor2000 válasza dabadab (#23) üzenetére


zetor2000
senior tag

Viccelsz? 2-3 éve vettem egy 4GB Samsung DDR3at 5000ért. Ma ugyanez alsóhangon 9000 - 9500 Ft.
DDR4 meg az egekbe... méghogy nem mozdultak... pár éve filléres volt 8-16GB memóriát összerakni, de most?!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26) Hg3X válasza FlashLed (#20) üzenetére


Hg3X
tag

Pont ez jutott nekem is eszembe, hogy tulajdonképpen sokaknak a gépe nem kerül annyiba, mint amennyibe ez az SSD kerülni fog. Oké, hogy nem feltétlen az átlag usereknek találták ki, de ez akkor is elég drágának tűnik.

Jeff who??

(#27) AAAgold válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


AAAgold
senior tag

Kíváncsi lennék 3,5" méretben mekkora tárkapacitást tudnának adni.

a válasz: [60TB] :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#28) Dare2Live válasza DraXoN (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ehez képest korábban jókora árcsökkenések voltak generáción belűl is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) Dr. Akula válasza #72042496 (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát hogy ilyen gigantikusan lassú, mert csak ócska SATA csati került rá.

(#30) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Hát durván emelkedtek a memória árak és ez meglátszik az ssd árán is.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#31) tibaimp válasza GodGamer5 (#30) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha jól emlékszem pont itt olvastam egy cikkben, hogy Kína 2017-es évben többet költött memória modulra és nand csipre, mint kőolajra (az okostelefon gyártás miatt).
Ez kb elmond mindent.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.