Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JordyG


JordyG
tag

Csak úgy repkednek a dollár 100 milliárdok. Előbb a TSMC most a Hynix. Majd jönnek sorban a többiek akik még vérszemet kaptak (a kialakult és generált hiány okán) a tavalyi és idei első negyednek láttán.
De hát volt miből (kikből) megszedniük magukat.

Amikor már egy cipő sem indul el memórialapka nélkül és a fingáshoz is mikróchip szükségeltetik ami vezérli a beleket.
Ez a hatása a ránk erőszakolt kütyüknek, ahogy volt hasonló a cukrosital gyártoké egykor.

(csak aztán el ne felejtsenek két-három energiaellátásról gondoskodni, hogy ne legyen áram szünet :DD )

(#2) Petykemano


Petykemano
veterán

Kína épp Taiwan körül gyakorolja az annektálást, és Japánt fenyegeti, hogy me merjen az USA mellé állni egy lehetséges konfliktusban.

Bátor dolog manapság szintén a térségben elhelyezkedő Dél-Koreában beruházni, nem?

Persze lehet úgy nézni, hogy az SK Hynixnek mindegy, hogy amerikai cégeknek adnak-e el memóriát, vagy kínainak.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3) Tigerclaw válasza JordyG (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kell a csip az oltasokba. Ezert van hiany. :DDD

A viccet felreteve, gondolom, hogy ugy helyezik el a gyarat, hogy legalabb 3-4 fele termeszeti katasztrofa szoba johessen, ha epp szukseg lesz egyre, es persze az elektromos rendszeruk is szigoruan 1 betapos lesz, szunetmentes akkutelep es generatorok nelkul. Persze csak papiron. :B

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) awexco


awexco
őstag

Hynix magának fejleszti a gyártás technológiát ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#5) Turmoil válasza JordyG (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nemrég néztem végig pár filmet és mindegyikben pont 100 milliót akartak rabolni. Pont arra gondoltam, hogy pár év alatt ez mennyire elavult összeg lett és tessék, itt a válasz: a milliárd az új millió :)

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#6) DroneZ válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


DroneZ
aktív tag

+1

(#7) Hopkins95 válasza JordyG (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Te miről beszélsz? Megnőtt az igény, jó reggelt! Inkább add el a kütyüdet akkor, ha annyira bojkottálni akarod. Én VGA-t meg ramot akarok majd venni továbbra is normális áron, ezekhez pedig ilyen megnövekedett igények mellett új gyárak kellenek. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#8) Reggie0 válasza Hopkins95 (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem valami olyasmit akart magyarazni, hogy itt minden konspiracio, de o olyan okos, hogy atlat mindenen es jol ramutat, ezert meg kell tapsolni :)

[ Szerkesztve ]

(#9) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

De miért csak memóriát gyárt? Radeont meg Amperet is kellene!

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#10) Tigerclaw válasza Hopkins95 (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vegul is talan az egyetlen modszer, ha kornyezettudatos az ember, hogy nem cserelgeti a telefonjat, laptopjat csak ha mar muszaj, mondjuk 5+ evente vagy ritkabban. Ha mar masokra ugy sem tud hatni, a kapitalizmusra meg vegkepp nem, akkor csak annyit tehet hogy o nem all be a sorba. Kivancsi vagyok hogy a sokkal kornyezettudatosabbnak tartott legujabb generacio tagjainak tobbsegenek a vasarlasi szokasai tenyleg tukrozik-e majd ezt.

Amugy par napja nezegettem egy jovobeni Holdi banyaszatrol keszitett kis informacios anyagot es a tragikomikus az volt benne, hogy az egyik ok, hogy ott banyasznunk majd az, hogy nem lesz eleg a Foldon a ritka elemekbol, az okostelefonokba es a szamitogepekbe. :O

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Tomassy00 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Tomassy00
senior tag

És egy idő után már sosem lesz telihold... :C :C :C

(#12) Z10N válasza ShiTmano (#9) üzenetére


Z10N
veterán

Mert ehhez ertenek dram es flash.

Hynix produces a variety of semiconductor memories, including:

Computing memory
Consumer and network memory
Graphics memory
Mobile memory
NAND flash
CMOS image sensors
Solid-state drives (SSDs)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#13) ShiTmano válasza Z10N (#12) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Tisztában vagyok vele, de RAMból nincs hiány. Vesznek egy halom drága EUV gépet és RAMra pazarolják...

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#14) Tigerclaw válasza ShiTmano (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem arra keszulhetnek, hogy elhuzodo valtas lesz a DDR4 -> DDR5, igy egyszerre kell talan evekig gyartani mindkettot nagyobb mennyisegben. Tovabb tart majd az atmeneti idoszak, mert az Intel es az AMD valoszinuleg mas utemben fog valtani.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Reggie0 válasza ShiTmano (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Hiany nincs, de fejlodes van. Azert szerintem kicsit rugalmassabbak ezek a gepek, es nem kulon-kulon RAM EUV es FLASH EUV gepek leteznek, hanem siman EUV.

(#16) Victorio


Victorio
aktív tag

Remélem olyan helyre építik ahol 2 évente van legalább egy földrengés/árvíz/áramszünet/zombitámadás, hogy legyen majd mire fogni az időnkénti indokolatlan áremeléseket. ;]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#17) Hopkins95 válasza ShiTmano (#13) üzenetére


Hopkins95
addikt

MÉG nincs hiány... szerintem emlékszünk páran 2017-re, amikor a memória ára a mostani dulája volt, ráadásul a kapni is alig lehetett, Amazonon több hetes várólista volt rá. Ugye nem akarjuk hogy ez mégismétlődjön?!:U

#10 Tigerclaw Mondjuk azt nem mondtam, hogy 1-2 évente cserélgetni kell a hardvert, de ha nem is cserélgeti, még akkor is kevés a hardver, amilyen ütemben nő a kereslet. És ez inkább az utóbbi eseményeknek tudható be, mintsem hogy valaki állandóan cserélni akarná a hardverét.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) Z10N válasza ShiTmano (#13) üzenetére


Z10N
veterán

Ezekszerint meg sem. Mas dram/flash-t gyartani, mint nagy surusegu cpu/gpu-t. Teljesen mas fejleszteseket igenyel. Meg a GloFo is a Samsungtol licenszelt. Szoval ez nem igy megy.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Mindenkinek aki válaszolt: értem, hogy van olyan időszak amikor túlkereslet van RAMból, és akkor jól jön az óriási kapacitás, de egyéb időszakokban(ami hosszabb szokott lenni) panaszkodnak, hogy túltermelés van, és visszább kell fogni a gyártást, mert túl alacsonyak az árak. Ahelyett, hogy a méregdrága gépeiken gyártanának mást is, és amikor kevesebb RAM kell akkor felpörgetik annak a másnak a gyártását. TSMC-től egy halom mérnököt elcsábítottak mások(Intel, Kianiak stb.), ők is csábítsanak párat. Nem megoldhatatlan. Kínai cégek szinte nulláról megcsinálják. Pénz láthatólag van, dögivel. Beszállhatnának mondjuk autóipari chipek gyártásába.
Ja, meg Samsung is gyárt RAMot is, meg CPU-t is, meg VGA chipet is. Ha akarnák, megoldanák ők is.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#20) Milaraspa


Milaraspa
lelkes újonc

Ezek szerint az újabb áramszünetek majd nagyobb veszteséget okoznak?

(#21) Ciccuka válasza Milaraspa (#20) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ahogy mondod. :K

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22) wattafaka


wattafaka
senior tag

Felkapott lett most ez a 100 milliárd dollár, mint összeg :D

(#23) Tomassy00 válasza wattafaka (#22) üzenetére


Tomassy00
senior tag

A " millió " már régóta " nem " pénz. :N :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.