Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

az E8400-at direkt nem hajtottad meg, vagy miért csak 3.6GHz-re húztad? :)

gottagofast

(#2) NFree


NFree
addikt

Jó a cikk Gratt :C :C
Elég részletes az írás még kezdő tuningosok is okosodhatnak belőlle.
1 negatívumot tudnék felhozni, hogy nem asus p5q-ról írtad a cikket, esetleg bpotólhatnád :R

vga

(#3) Hunter2


Hunter2
addikt

thx , nagy segítség lessz.

(#4) unclefucka válasza msgt.fubar (#1) üzenetére


unclefucka
senior tag

Jó kis írás, engem régóta érdekelt már, hogy mi ez a "Performance enhance" dolog.
Viszont nekem azon kívűl, hogy instabillá tette a rendszert mást nem csinált, úgyhogy szerintem nem érdemes elállítani, gyorsabb nem lesz tőle a cucc.

Mindíg csodáltam az olyan embereket, mint BiG G3ry és NFree, ki az az elvetemült, aki hajnali fél 2-kor :Y PH-t olvas? Insomnia :F :DDD

Bocsi :B

BiG G3ry:
Furcsa jelenség egyébként nálam (E8400), hogy alapfeszen szinte semmedig nem húzható a proci, mintahogy nem is csökkenthető a feszültsége alapórajelen, de amint adsz neki egy kis kakaót, úgy meglódul, mint a szélvész. Személyszerint nem használom tuningolva a procit, mert nincs ami kihasználja a 3GHz-et sem.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5) quickboost


quickboost
csendes tag

Sziasztok!
GIGABYTE GA-EP45-DS4 lap vételén gondolkodok, azzal is érhetek el ilyen eredményt a tuningba?
Ha nem tudnátok valami mást ajánlani?

(#6) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Jó írás!
Talán rájövök belőle, hogy miért nem marad meg a minimális procituningom (E8500 - DS4 lapban).
Hiába mentem el, restart után az fsb visszaáll és mivel a szorzó 9, 9.5 helyett így nem tuningolom, hanem visszaveszem a procit. :)

(#7) msgt.fubar válasza unclefucka (#4) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Hajnali fél kettő az semmi, ha 6-7-ig fennvagy, na az az inszomnia :)

Egyébként remek kis írás, azoknak fog ez sokat segíteni szerintem akik annyira nincsenek otthon a tuningban, és el vannak veszve a lehetőségek dzsungelében – mert bizony a P45 annyi lehetőséget ajánl, hogy már a bőség zavara áll fenn.

Én ilyen szempontból a P35-öt preferálom, minden lényeges dolgot be lehet azon is állítani (persze alaplapja válogatja), de újonnan már én sem vennék P35-öt, hanem akkor már P45. Az i7 még messze van, és szerintem egy ideig gyorsabbak is lesznek a jobb Core2Duo-k és Quad-ok mint az újak többsége – főleg mivel ezeket már tudjuk tuningolni, azokat pedig valószínűleg újra meg kell tanulni.

Egyébként az #1-es hozzászólásban csak arra irányult a kérdésem, hogy vajh' miért nem ment tovább a kedves cikkíró. Nekem hasonló feszen (1.3125-1.3250v) 4.2GHz-ig ment, drasztikusabb emeléssel pedig megvolt a 4.5GHz is, bár annak értelmét igazán már nem látom. Jelenleg 3.6GHz-en futtatom magam is, csak ha tuning akkor mindent bele, szerintem. :)

gottagofast

(#8) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Szia!

Én próbáltam volna kicsit jobban kifejteni a M.I.T menüben található beállításokat valahogy így: younpro hozzázólása
Mert ez így kb. az alaplaphoz adott kis füzet bios leírásának lefordítása magyarra. Pl. ez nekem nem sokat mond:
CPU Reference 1-2: CPU Gunning Transceiver Logic (GTL) feszültség.
(G)MCH Frequency Latch:
Memória frekvencia visszaosztó. (nem igazán használjuk tuningnál)
Ezzel nem igazán értek egyett, mert úgy emléxem, hogyha pl. itt 400-at választok akkor a
System Memory Multiplier (SPD)
menüpontban csak a "D" végű számok jönnek fel. Ez hasznos pl. ha hajnalban kicsit álmosan tuningol az ember, nincs meg a lehetősége, hogy 2.00D helyett 2.00A/B/C-t válasszon. Pl. ki lehetett volna fejteni, hogy ezek a betűk mit is jelentenek a számok végén itt.
Nem lehúzó hozzászólás akart lenni, inkább építő jellegű :R

(#9) Hunter2 válasza msgt.fubar (#7) üzenetére


Hunter2
addikt

Amennyi állítási lehetőség egy P45-ös lapon van az még egy nem kezdőt is zavarba hoz, ezt tapasztalatból mondom.

(#10) CsorvaGep válasza Hunter2 (#9) üzenetére


CsorvaGep
csendes tag

Nekem is p45-ös alapom van, és érdekes módon mikor húzom a memória olvasás 6300-nál megreked az írás pedig eléri a 8400-at is, vajon mi lehet a probléma? a memória időzítéssel kell babrálni? amúgy egy E7200-as van benne..

(#11) _Orbi_ válasza SteeWe (#8) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Üdv!

Igazából én ezzel a netes BIOS frissítéssel , hogy szerinted ne használjuk nem értek egyet.
Mióta az eszemet tudom, mindig így frissítettem a BIOS-aimat, soha semmi bajom nem volt belőle, teljesen jól működik!
BIOS frissítés csak no tuning esetén? Ezzel sem értek 1et :)
Volt egy Abit IP35-e alaplapom, amiben az E4400-am a gyári 2.0 GHz-ről fel volt húzva 3.9-re (vízhűtéssel)
Megláttam a honlapon, hogy van új bios, meg már tettem is fel. Minden oké, csak annyi az egész, hogy mindent visszaállít alapra a frissítés után.
A no tuningot azért ajánlják ha bios frissít az ember, hogy a rendszer véletlenül se legyen instabil és biztosan sikeres legyen a frissítés...

Amúgy teljesen jó írás, éppen tegnap haverkodtam össze egy ilyen Giga alaplappal. Derék jószág, csak azt az Energy széverjét nem bírom megfejteni, hogy az valójában csinál e valamit? Mert elindítom a programját, szépen lassan számol valamit, de semmi infót nem ír ki neked, hogy most mégis mivan...
:R :R

(#12) Levin01 válasza msgt.fubar (#1) üzenetére


Levin01
őstag

mire nem elég 3,6GHZ? :U

(#13) DeSanto válasza Levin01 (#12) üzenetére


DeSanto
őstag

Pixar movie-t csinálni.

(#14) Hunter2


Hunter2
addikt

WEP-et törni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) winfier


winfier
senior tag

Jó kis írás lett :C :R
Gratula hozzá :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#16) msgt.fubar válasza Levin01 (#12) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Mindenre elég, sőt még 3GHz is, én csak azt mondom ha tuning akkor már legyen kövér, ami a csövön kifér :) Persze csak a teszt erejéig, hétköznapi használatra meg kell találni egy egészséges kompromisszumot a teljesítmény–fogyasztás/melegedés kettősségében.

gottagofast

(#17) luw2win


luw2win
őstag

Nagyon jó hiánypótló irás :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#18) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Mindenkinek köszönöm :R
Próbálom még javítani, tegnap éjjel lettem kész vele...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#19) motorhead


motorhead
aktív tag

Tetszetős írás, bár tényleg nem teljes értékű. Valóban inkább magyarra fordított alaplabi BIOS leírás. De volt benne számomra is új infó.

CPU Enhanced (C1E): Disabled
CPU EIST Function: Disabled.

Ez engem jól megtréfált ,mikor P35 core2 párosra váltottam. Mire rájöttem, hogy mindekettőt disabled-re kell venni... :D :D

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#20) winfier


winfier
senior tag

Ehhez mit szóltok :DD
EP45 DS3 7X600
Szerintem ma világrekordot döntöttem :DDD
:R :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#21) Ragadozó válasza msgt.fubar (#1) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Direkt nincs szénné húzva ;)

winfier: Grat.. :R
Csak nyugodtan, legalább látják, hogy milyen jó eredményeket lehet elérni :K

NFree::
Küldj róla bios képet párat, aztán csinálunk olyat is....nincs most asus lapom...

quickboost: Még jobbat is, enyém nincs kihegyezve, a ds4 nagyon jó lap :K
Csak most kicsit drága lett..

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#22) winfier válasza Ragadozó (#21) üzenetére


winfier
senior tag

Hogy hitele legyen CPU-z valid
és ez már 2 rammal sikerült össehozni :)
Bicsi az OFF-ért :R :R
Gondolom ez valamilyen szintem ide tartozik

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#23) Hunter2 válasza winfier (#20) üzenetére


Hunter2
addikt

E8400@6300Mhz, igaz ez LN2-ável.
A te eredményed is határozottan jó, ill. lehet hogy a hétköznapokbann is haználható megoldás.

Egy fél óra orthost tolj rajta, akkor kijön hogy hibázik-e.

[ Szerkesztve ]

(#24) winfier válasza Hunter2 (#23) üzenetére


winfier
senior tag

huh azért egy Biostar TP45 HP azért nem hasonlítanám össze egy sima ds3-as lappal :) Ég és föld a két lap
azok a tuningra lettek kihegyezve, ez nem annyira :DD (orthos?? az nem valami jó wolfos procik alá :( bug lehet vele. A legjobb a wolf procik alá a prime95 :K
csak határozottan jó :((( :DDD Eddig ez a világrekord szerintem, mert nem igazán találtam semmi olyan eredményt ami jobb lenne ebben a szekcióban. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#25) arni22


arni22
csendes tag

valaki tud segiteni hogy a corában lehet e veni világitos szelepsapkát segitséééégggg??????%!!!!!!!!!!!

makesz

(#26) winfier válasza arni22 (#25) üzenetére


winfier
senior tag

:F :F :F TE NAGYON ELTÉVETTÉL :DDD
Menyél be a corába azt kérdezd meg az információtól. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#27) NFree válasza arni22 (#25) üzenetére


NFree
addikt

Biztos esetleg Tesco :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

vga

(#28) O$zkł


O$zkł
aktív tag

faxa kis írás :R :R :R :R :R
csak gratulálni tudok

"Be the change you want to see in the world"

(#29) szumo


szumo
senior tag

Üdv!

Nos gratulálok! Szerintem szép írás és a célját pont eléri, hogy a kezdő tuningosoknak segítséget adjon.
Aki adott dolgokról többet szeretne megtudni, az úgyis utánanéz. Igaz jórészt csak külföldi oldalakon lehet megtalálni (egy ilyen fordító cikk viszont tényleg jó lehetne a kezdőknek).

Viszont furcsa volt, hogy feszt kellett emelni a 3600 MHz-hez, nálam 1.18V-on megy annyit igaz MSI p45d3 platinumban. Sok gondom volt az elején, de nálam csak két jumper lehúzása volt a 3600 MHz elérése, és minden alapbeállításon van, viszont tényleg kényes a tuningra, elég nehéz a 4000MHz elérése.

Ha valaki kíváncsi, hogy mire kell az E8400 3600MHz-en hajtva, akkor elmondom, hogy futtatni kell, egy mysql, apache, login, game, servert. Indíts el egy navicat-et, egy böngészőt 6-8 füllel, 3 game cliens-t, a tesztelésre, valamilyen rajzoló programot, paint shop pro vagy adobe photo shop-ot a game html-es gombjainak rajzolásához, egy a tv tunerhez szükséges programot, mert a gép előtt ülsz úgyis, hát a másodlagos monitoron had menjen alapzajnak, és mellette futtas valamilyen beszélgető progit(ventrilo, team speak), ami nem eszik annyit mint a skype, vagy msn.
Ha rendesen belemerülsz a munkába, hirtelen azon veszed magad észre, hogy elfogyott a processzor ereje.
Viszont ha nem futtatok ennyi progit, akkor rendesen átmegyek antituningba, most is 2280MHz-en megy a gép, mert sajnos senki nem fizeti ki helyettem a villanyszámlát :B

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#30) devast válasza Forrest Gump (#6) üzenetére


devast
addikt

Próbáld meg, hogy kihuzigálod az összes USB-s cuccot a gépből(egér mondjuk maradhat). Ugyanilyen problémám volt DS3-al. Ha már egyszer húzva bebootol a lap, utánna már a későbbi indulásokkal se lesz probléma, csak akkor ha fsb-t szeretnél változtatni :)

(#31) Hunter2


Hunter2
addikt

Ha a proci max szorzóját kissebre veszem a biosban attól a speedstep még működni fog?

(#32) kavicssli


kavicssli
addikt

Jó cikk! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#33) Ragadozó válasza kavicssli (#32) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Köszi :R

Hunter2: Igen, működik, nálam 2700-re veszi vissza...
Itt ezen a néven fut: CPU EIST Function...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#34) Forrest Gump válasza devast (#30) üzenetére


Forrest Gump
tag

Hm, köszi megpróbálom. :)

(#35) Des1gnR


Des1gnR
őstag

De jó hogy vki végre csinált egy normális (tuning kezdőknek blogot) ki kellene tenni egy pár fórum első hszébe (pl:Tuning, kezdőknek, szájbarágósan) :K
Grat ;)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#36) Ragadozó válasza Des1gnR (#35) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Köszi...
Majd berakattom...
Különben nem személyes blog, kiemelt címlapos írás volt ;)
Közben próbálom javítani, hogy még több infót tartalmazzon...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#37) DonMedve


DonMedve
addikt

Sziasztok!
Egy kérdés,ha nem haragusztok!Most vettem az EP45 Extreme-t!Előtte egy P35-DS4-em volt amit már elég jól kiismertem!De ez merőben új.Sokkal több beállitási lehetőség stb...!A segitségeteket szeretném kérni tuningban,egyáltalán merre álljak neki?Egy E8200 C0-at akarok vele meghajtani,amit egy P35-ös lapban 4GHz-en is futtattak.Tudnátok segitteni?Köszönöm! :R Ha normalra állittok minden feszt,úgy tudom emelni az órajelet!Adtam pluszt a CPU vcore,PLL,északi hidnak,memóriának.CPU 1,325V meg kicsivel többet is de nem emlékszem rá,PLL:1,6V,memória:2,2V azaz +0,4V.A procinak 1,225 a VID-je!Előre is köszi!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#38) dientm


dientm
újonc

Dear all,
I have mobo GA-EP45-DS3LR with Xeon 5462 and 4x2Gb DDR2 PC6400.
When I attached it and power on no POST signal or beep...???
Attached Xeon E5462 with GA-G31 it working well.
Please help me how can i solve it.
PS: I was update Bios + mod bios + add microcode on delidded.com but not signal. Attach Intell E8500 it working.
Can I solving or download bios from where?

Thank you very much.
Dientm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.