Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radamsky


radamsky
senior tag

az akssiidő miatt nagyon elszurták

ez a lényeg. Hiába kicsi ha keresnem kell 220-at.

Arrol nem beszélve egy ujlenyomatolvasoval maga lenne a tökély meg 10 " képernyővel.

pedig ugy ráizgultam erre a mütyürre, de ez van

(#2) Zsolto


Zsolto
őstag

Írja már le valaki, aki ért hozzá, hogy elsősorban kik és mire használnak ilyen kifordított, érintésérzékeny képernyőjű mini-laptopot. Hiába töröm a fejem, ha nincs rajta virtuális billentyűzet és kézírásfelismerés, akkor egyszerűen képtelen vagyok elképzelni, mire jó ez a cucc. Akármit csinálok számítógépezés közben, percenként szükség van szövegbevitelre, az pedig ezen visszahajtott LCD-vel nem megy, ha jól értem.
Előre is köszi :B

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#3) H.O.D. válasza Zsolto (#2) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nos.. Kézírás-felismeréshez gondolom XP, vagy Vista Tablet Edition kell rá.
Virtuális billentyűzete az XP-nek is van: START -> Futtatás -> osk.exe :R

Where do you want to go today?

(#4) xedos válasza radamsky (#1) üzenetére


xedos
addikt

Akkor viszont nem ennyibe kerülne...

Nagyon nézegettem az 1024x600-as változatát XP-vel.
Rágódom, hogy lecseréljem-e a 13.3-as SONY-mat.
Sajna tudásban és sebességben is lejebb lennék. Mérete nem jelentőssen kisebb...
Túl sok a kompromisszum... azért kipróbálnám-hátha meggyőz!

[ Szerkesztve ]

(#5) Zsolto válasza H.O.D. (#3) üzenetére


Zsolto
őstag

Apám, erről nem is tudtam, nagyon király :)
A Vistán is müx.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#6) .mf válasza H.O.D. (#3) üzenetére


.mf
veterán

Tablet-támogatás XP Tablet-ben és Vista Home Premium-mal kezdve felfelé van -- éppen ezért nem értem, hogy miért XP Home-ot és Vista Basic-et adnak hozzá, amikben pont nincs :F

Előző topikban már leírtam a kivánságlistám: 10.2", nagyobb és kényelmesebb billentyűzet, 8-cellás akku, tablet-hez való oprendszer, SSD-opció. A SIM-slot sem lenne rossz, valamint az ujjlenyomat-olvasó. Ha ez meglesz, akkor egész pofás business tab-net-book lenne belőle (ezt ezennel levédetem :DDD ) és talán veszek is egyet a jelenlegi tabletem mellé. Ha lesz német billentyűzet, nekem már az is jó, jelenlegi tabletemen is ilyen.

Kösz a tesztet! :R
Ha mégis megnéznéd a belsejét is, ápdételnéd ( :DDD ) vele a cikket? A képernyő (betekintési szögek, színvisszaadás) és az érintőképernyő funkció (érzékenység, pontosság, mennyire érzékeny arra, ha a tenyér érinti) milyen?

Szerk: ja igen, elfelejtettem: mintha lenne / lett volna valami "tablet pack" xp-hez, de már nem emlékszek, hogy pontosan mi van benne.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Taker1


Taker1
csendes tag

Nem értettem az elején, hogy miért kérdés, hogy umpc-e, vagy netbook, aztán rájöttem, hogy azért, mert (ha jól sejtem) itt mobilarénán inkább umpc tesztek szoktak lenni...nem is értem mit keres itt, ugyanis ez teljesen netbook, hivatalosan is:
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Notebook/Products_Spec.aspx?ProductID=2835

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#8) radamsky válasza xedos (#4) üzenetére


radamsky
senior tag

max egy 10-el kerülne többe ha lenne benne nagyobb akksi.

de valljuk be amiket sokan nem látnak.

Ezt arra készitették hogy hordozhato legyen gondolom én naivan erre utal a suly. akkor miért nem lehet arra is sulyt fektetni hogy az akksiideje jobb legyen???

és amiket felsoroltam azzal lenne 140 ruppi akkor mi van?? biztos vennék 1-et, de igy nem

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kicsit jobbra számítottam, amikor olvastam a megjelenéséről. Nekem különösen a kicsi billentyűzet a fájó pont (eeePC szindróma).

(#10) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Nem jöttem rá, hogy a kijelző levehető-e a billentyűzetről? Mert akkor lenne igazi tablet... Valaki tud erről valamit?

Mod: Már látom, hogy nem lehet... Az aljában van minden, a teteje csak egy LCD. Pedig fasza lenne, annyival is könnyebb lenne hurcolni.

[ Szerkesztve ]

Where do you want to go today?

(#11) domi007


domi007
őstag

"1,6Mhz-es"
Visszatérés az őskorba. :DDD

Kellemes gép, adjátok oda rudinak, ő majd szétkapja, és megmond róla mindent :)) .

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#12) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

véletlenül nem ph-s téma/teszt? :F

(#13) .mf válasza H.O.D. (#10) üzenetére


.mf
veterán

Nem, amiről beszélsz, az nem tablet, hanem slate. A convertible tabletnek van billentyűzete.
Slate ritka, pl hp-compaq TC1000 és TC1100, amik kicsit régebbiek, vagy a FuSi Stylistic. Néhány készülő UMPC-nél még előfordulhat, pl Asus R50 és R70, ha jól emlékszek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Sziasztok
Ez hol kapható 110.000ért?
A feltüntetett linken 130.000Ft :(

Ez is 120ezer

[ Szerkesztve ]

(#15) radamsky válasza DaviD202 (#14) üzenetére


radamsky
senior tag

A dollár miatt van a mani változás:))

(#16) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Értem.
Ha valakinek nem jött be én szivesen elcserélem vele egy 1000h-s eeepc-re sőt még rá is fizetek
Ennek az akksija terhelés nélkül 7órát bír.
Wifivel meg netezéssel (5-10 oldal van megnyitva) 6órát.
A Spore játékkal meg 4 órát.

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"elkellne hozzá egy extra stylus": helyesen: meg kellett volna találni az extra stylust :)

Szerintem van benne egy extra minipc-x csatlakozó, oda lehet rakni utólag mobilt, márha valakinek ez az igénye. Én kifejezetten utálnám ezt a megoldást, mert így a mobilinternethez szükséges energia a telóból megy, nem a gép akksijából.

Engem kicsit zavar az összeszerelés minősége, meg a műanyagok minősége. Persze lehet, én vagyok a hülye, thinkpadem van, ahhoz vagyok szokva.

kicsit tornáztam vele, mire rátoltam a debian lennyt, de azóta szeretem...

Nekem azért kellett a tablet, mert már unom, hogy mindenhez le kell ülni székre, monitor elé, stb. Ezen meg elindítok egy filmet vagy valamit, kitekerem a monitort, nem foglalja a helyet a klavi és befekszem az ágyba vagy ilyenek. De ezügyben kinek a pap, kinek a paplan.

Akit érdekel, írtam róla a blogomban, de csak linux fanoknak lesz izgalmas:)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) bambano válasza .mf (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A betekintési szöge nem egy csúcs, mert úgy van összerakva, hogy van egy közepesen tré tft benne, amire ráragasztottak egy érintő fóliát, ami a közepesen tré kijelzőn még rontott. Szóval sem annyira nem jó, mint mondjuk a wibrain, sem annyira, mint pl. ez a viewsonic monitor, amit látni szoktam...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) 1010


1010
őstag

jo kis masina lehet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.