Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Semmi bajom nincs azzal ha nagyobb kártyának akarnak kinézni. Azt csinálnak amit akarnak, de akkor tessék szíves odaírni, hogy pontosan meddig megy passzívan, milyen zajkibocsájtással, és különböző szinteken milyen hőmérséklettel.

(#2) DraXoN válasza -Faceless- (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Tovább menne passzívan ha nem lenne így "beburkolva".

Az én RX470-emről mikor leszedtem a gyári borítást simán passzívban is hűlt egy 4-5 fokot mert jobban tuda onnantól kapni a ház légáramlatait is (pedig az nem is volt teljesen befedve [link]).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) -Faceless- válasza DraXoN (#2) üzenetére


-Faceless-
őstag

Na ezt lehet, hogy én is eljátszom. Az PowerColor RX570-em iszonyatos, és megfogadtam, hogy csak valami alacsonyabb tdp-s minimum félpasszív kártya váltja.

(#4) Chaser válasza -Faceless- (#1) üzenetére


Chaser
titán

a zajkibocsájtást ha oda is írnák kamu lenne, még a nagy gyártóknál is legtöbbször az - nincs standard rá pontosan hogy/mivel kell mérni... -
hőmérsékletet pedig nehéz is lenne tudni, nagyban függ a háztól, egyéb komponensektől, házban levő légáramtól, stb
nem a tdp-n múlik csak hogy egy kártya halk vagy hangos
75w-os is lehet qrva hangos, és 240w-os is lehet iszonyat halk...nálam mindkettőből járt már
megcsinálják-e értelmesre-e a hűtést vagy sem, ennyi a kérdés
még 30w-os gt 1030 kártya is lazán üvölthet ha sz@r a hűtése
rx570-ből épp egy rosszabb modellt vettél - sok jó nem is volt belőle -
és nyilván a paszta is elég trágya már ha még gyári

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) DraXoN válasza -Faceless- (#3) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk hozzá tartozik, hogy a gyári ventilátort is lecseréltem, de azok mivel a gyári csatlakozójára raktam rá, így azonos feltételek között kapcsolnak be.. és jóval halkabb teljese terhelés alatt is [ezen látszik a kártya] .. a 2 db gyári 9cm-es ventit 3db 8cm-es Artic-ra cseréltem.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) Chaser válasza -Faceless- (#3) üzenetére


Chaser
titán

szóval nem a tdp-n múlik, röviden
na jó, 300w-os dögöket már igen nehéz tényleg halkan hűteni értelmes hőfok mellett
egy rx 570-et még simán lehet
teljesen passzív kártyák már megszűntek 75w felett, nem volt értelmük - túlmelegedtek, döglöttek -
75w-ból is csak a palit rémlik gtx 1650-nel, az a teteje

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) -Faceless- válasza Chaser (#4) üzenetére


-Faceless-
őstag

Szerintem már elég lenne az is ha a gyári fancurve ki lenne adva azzal, hogy a switch pontokon milyen hangereje van egy open bench-en mondjuk x centiről.
Nem is feltétlen maga az adat lenne a fontos, hanem hogy más gyártókkal ellentétben akkor vették a fáradtságot egyáltalán, hogy erre gondoltak. *lásd Asus a Noctua colabbal

Iszonyatos fogpiszkáló árú fröccsöntött borzadályokat képesek ventillátor néven rakni még több százezres kártyákra is.

Amúgy mindenkinek más a fontossági sorrend. Ha laptop 3050ti-t kiadnák egy két kilós passzív hűtővel gondolkodás nélkül azt venném minden más helyett. Akkor is ha 80 fok körül állna meg.

(#8) Chaser válasza -Faceless- (#7) üzenetére


Chaser
titán

erre vannak a tesztek
false amit a gyártók adnak meg, sokszor tesztek is azok ( :
nem a passzivitásra kell törekedni hanem a jó hűtőre
általannosságban asutól a tuf - de nem mindig extra halk, msi-től gaming x/z suprim vonal
idén volt 1650-ből egy asus tuf-om, borzasztóan hangos, nem tudott félpasszív módot sem
szintén asus mini halk, tudott fél passzív módot
nehezebb volt a tufnál ( : a tuf-ra csak ráraktak egy böhöm műanyag keretet, alatta alig volt hűtés
de van mikor a tuf oc kártyák is halkak, mindig pontos típust kell nézni
msi az egyetlen gyártó akikírja a kártyák tömegét, abból már lehet sejteni mit produkálnak - és nagyon jó ventiket használnak -
gb kártyáknál ventinél lehet sok panaszt olvasni, kerreg/kattog, beleér a keretbe, stb, azt nem vennék ha halk kártya kell
igazán passzívan nagyon kicsi fogyasztást lehet lehűteni
hiába az orbitális tömeg, egy pont után a hatékonysága nagyon lecsökken a hűtőknek, akkor is ha tele vannak hőcsővel
egyszerűen túl messze van hőforrás a hűtő messzebbi részeitől
lehet kvázi néma kártyákat találni és kis segédlettel a legtöbből lehet nagyon halkat csinálni - tdp limit le, csökken a fogyasztás de a hűtő nem megy össze tőle, persze a teljesítmény is csökken valamenyit -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Háát a 6800. ASRock fantom gamingem olyan halk hogy el sem hiszem. 4k gaming csak és kizárólag

(#10) Chaser válasza andy19770128 (#9) üzenetére


Chaser
titán

kivételek mindig vannak, red devilből a 6600 xt-nél látam hogy nagyon halk
meg ugye szubjektív kinek mi halk
és ha tényleg halk akkor még a cw kérdése ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) waverider


waverider
senior tag

azt nem lehetne, h a Ph! bekéri ezt a tesztlaborjába és akkor kiderül h hangos/halk ill. jó vagy nem jó a hűtése? :D :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#12) #55525888


#55525888
törölt tag

nagyon elterjedtek ezek a nyákhoz képest kétszeres méretű videokártyák. nyilván valamit adni kell a százezrekért cserébe, csúnya lenne egy picike kis semmi nyák :)

(#13) DraXoN válasza #55525888 (#12) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Cpu is drága, és ott még alkatrész sincs sok azon a picike nyákon amin csücsül az az egy vagy "pár" chip.
Egyszerüen csak a hűtés miatt akkorák ezek amekkorák. Ha tudnák hűteni simán ilyen hűtők lennének manapság is a középkategórián: [link]
Részemről inkább legyen nagyobb, de halkabb mint "vissítson" valami a gépben.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#14) Chaser válasza DraXoN (#13) üzenetére


Chaser
titán

azért nem egészen, cpu-ból ott van pl egy 5800x és passz, nincsenek variánsai - ha vannak is már nem az eredeti paramétereket adják -
vga-nál pedig gyártón belül egy típusból lehet akár 3-4 modell is
nyilván különböző árakon, és nyilván a drágábbaknak már fel kell mutatni valamit - mert az órajeleket azt alegolcsóbb modellek is hozzák már általában -
ezért rámegy egy nagyobb hűtés, rgb, meg mikor mi
6600 xt-t lazán lehet hűteni itx méretben is, ha nincs belőle olyan modell majd lesz - akár halkan is lehet hűteni ha értelmesen tervezik meg a hűtést -
3060 ti kb 200w
msi itx 559g
msi gaming x trio 1452g
csekély majdnem háromszor akkora a tömege agaming x-nek mint az aero-nak, de minkettőben 3060 ti chip ketyeg
gyárilag emeltek 40w-ot a gaming tdp-jén, rgb meg rva halk...de az aero is teljes étékű 3060 ti
és ezekből még van ventus - belépő, abból is jellemzően két és három ventis modellt is forgalmaznak -, gamingből is van két ventis
árakról most kár beszélni, de ha nem lenne elmebaj bányászda és az aero kerülne kb 160e ft-ba, akkor a gaming trio kb 200e-be
asusnál a beugrók és strix vonal ellenében még nagyobb különbségek tudnak lenni
azért az árkülönbségért adni kell valamit, és magában az rgb karcsú ( :
kb mint egy cpu stock hűtővel és egy 30-40e ft-os d15-tel - alapjáraton mindkettő megoldja a feladatát, csak nem azoos hőfokokkal és zajszinttel, és nyilván gyenge hűtővel oc-t sem kell erőltetni -
vga-nál erre még rámegy az rgb, fém backplate

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) #55525888 válasza Chaser (#14) üzenetére


#55525888
törölt tag

Jajaja, az extra fícsör megléte miatt is ekkorák.
Anno 1050Ti-ből is volt Low Profile picike ventivel, meg Asus Strix is, akkora hűtéssel mint egy 1080-é plusz RGB. És koppra ugyanazt tudták, csak az egyik 30%-al drágább.
Ez is hasonló.
Persze aláírom, hogy ezeknek lényegesen jobb a hűtése, de akkor is vicces a méretkülönbség.

(#16) DraXoN válasza Chaser (#14) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én a nyák méretre gondoltam, hogy "adnak valamit" (mint anyag fizikailag az ár mögött)..
A szegmentálás, venti, borda, VRM minőségeket megértem.. bár most tényleg nincs értelme sokmindennek.
Nem tudom mi lesz a piaccal, jövő nyárig szerintem kihúzom az RX470-el, de... lassan ideje lesz váltani :U és nem igazán szeretnék 200-300eFt ot kiadni valamiért, bár nekem teljesítményben egy ilyen RX6600 megfelelne (akár az XT változata... ha jó áron van)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#17) Chaser válasza #55525888 (#15) üzenetére


Chaser
titán

jah ez ilyen

DraXoN
maga a pcb abszolút filléres tétel
de sokszor az sem nagyobb mint a kisebb kártyákon, csak a hűtést viszik tovább
- nem mintha a hűtés valami extra valami ár lenne, meg a jobb vrm-ek, de így lehet csúnya felárat elkérni jobb modellekért -
itthon biztos nem lesz olcsó ez sem - 200e+ -, nem mintha kinn sokkal olcsóbb lenne
úgy látom megint elindult a drágulás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) -Faceless- válasza DraXoN (#16) üzenetére


-Faceless-
őstag

Dettó én is így vagyok. Nekem is tökéletesen elég lenne mindenre egy 3050 is mondjuk. Csak hát nem lehet épeszű áron venni most gépet. GPU is nagyon el van szállva, de összekészítettem magamnak egy bevásárlólistát egy felső közép kategóriás melós gépre, és az elmúlt 1 héten 100k-t drágultak az alkatrészek összeadva.

(#19) Chaser válasza -Faceless- (#18) üzenetére


Chaser
titán

az a baj a 3050-ek is ott lesznek 200e ft felett
hogy mért? mert a sz@ros 2060-ak is tt vannak, de legtöbbször a 1660-ak is..
ha lenne olcsón nagyon sokan azt akarnák venni, tehát nem lesz, ami nincs annak lehet emelni az árát...lásd gtx 1650-ek sokszor 150e-ért, de láttam tegnap 250e-ért is :C
teljesen mindegy az "msrp" ár, jó ideje kb semmit nem számít vga-nál
megvettem a 3070 gaming z-t, de pár nap után el is adtam
fakkom' majdnem 400e volt, valahogy nem éreztem fergeteges örömet mikor megnéztem pár kedvenc gamemet vele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) #55525888 válasza Chaser (#19) üzenetére


#55525888
törölt tag

nekem bőségesen elég lenne egy 1060 6gb teljesítmény, de extra táp nélkül, 75 wattból. ilyen lesz valaha?

(#21) DraXoN válasza #55525888 (#20) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Előbb utóbb kell csinálni úgy belépő kategóriás kártyákat kisebb fogyasztással, de az adott szint amit említettél szerintem már nem lesz mint külön kártya, APU-ként láthatjuk a legközelebb..
De lehet egyszer jön valami a 1030-ak RX550-ek leváltására.. De amíg a nagyobból se tudnak eleget gyártani, nem valószínű, hogy kapunk kisebb kártyát (de ha jön is, nem szokták nagyon reklámozni.. egyszer csak megjelenik minden reklám/marketing nélkül és kész).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22) #55525888 válasza DraXoN (#21) üzenetére


#55525888
törölt tag

Az APU-k egyelőre épp, hogy verik a 1030-at, és most nézegetem a Ryzen 5700G-t, egy hét alatt 130-ról most épp 149 ezerre drágult.
Ennyiért köszönöm, nem kérem.

Csak lesz mán valami értelmes is, így 5 év után

(#23) DraXoN válasza #55525888 (#22) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A mostanik igen, de a következő generáció belőlük vélhetőleg szintet tud lépni a gyorsabb memória miatt... persze az ára kérdéses lesz (DDR5 miatt is).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#24) #55525888 válasza DraXoN (#23) üzenetére


#55525888
törölt tag

Lehet, hogy nem akarja magát lábonlőni az AMD.
Sokaknak elég lenne az a teljesítményszint, de talán már a 1050Ti-é is.
Aki gyárt videokártyát, az nem fog a saját termékének keresztbe tenni szerintem, az RX550-nek már így is reszeltek az APU-k miatt. (egy százezres 5600G-ben benne van egy 40 ezres VGA, meg egy erős processzor, 65 wattból. miért vennél külön)

(#25) Chaser válasza #55525888 (#20) üzenetére


Chaser
titán

egészen biztosan, kérdés csak a mikor
a 1650s-ek már majdnem tudják ezt, onnan már csak egy kis lépés -20-25w

Anachronix
ma de. még volt alzán 128e-ért, most 143-44e ahol tényleg van és nem hibás ák-s megjelenítés
amd megint elkezdte a cpu-s hülyeséget, ez van, de eddig jó áron volt az 5700g
nemrég már majdnem leesett 120e-re több helyen
össszes amd cpu ára emelkedik, megint....5xxx-ek különösen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) #55525888 válasza Chaser (#25) üzenetére


#55525888
törölt tag

plána most, a mostani videokártya-őrületben bármi sokat ér, ami tud 3d-t :)

3 gigás agyonhasznált 1060-ak átlagára 80e ft :Y

(#27) Norman M249 válasza -Faceless- (#3) üzenetére


Norman M249
tag

Sürgősen át kellene pasztázni és padolni! En kb 10 napja pasztáztam és padoltam újra egy igencsak melegedő és borzalmasan hangos Asrock Rx 570 8gb Phantom Gaminget. Mx5+Thermal Grizzly minus8-al, a gpu a gyari cuccal furmark alatt 80c gpu,78c mem, 75c vrm, 80% venti
rendberekva 68, 63,62, 63%.

(#28) HavocS válasza #55525888 (#20) üzenetére


HavocS
senior tag

Nekem a 1060 után pont valami olyan kéne, ami 120-130W-ból tud jóval többet. a 960-1060 között több mint másfélszeres különbség volt teljesítményben ugyanazzal a TDP-vel, azóta semmi nem jött ki 160W alatt, ez nekem így nem fejlődés. 1660 Ti esetleg, de +25%-ért nem cserélek videokártyát.

(#29) Chaser válasza HavocS (#28) üzenetére


Chaser
titán

ezek majd a 3050/ti-k lesznek esélyesen, majd egyszer

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) -Faceless- válasza Norman M249 (#27) üzenetére


-Faceless-
őstag

Át van az egész. Nem azzal van a baj, hanem azzal, hogy PowerColor hulladék 5 centes ventillátort használ ami gyárilag 0 percesen se volt rendesen kibalanszolva. Hiába nyavajogtam miatta nem javították, mert a ventillátor rendeltetés szerűen működik.

(#31) tasiadam


tasiadam
veterán

A 2 ventis eagle hutes van a 3060on.
Rettento szar mennyore rezonal bizonyos fordulaton, de olcso husnak hig a leve. 53%on elmulik ez. 50% alatt mar passziv, ezert bemelgszik, majd ki-be kapcsol.

Viszont
Ha az ember ujrapasztazza, konkretan nem lehet melegiteni. En atkentem es 60c-t ritkan lepi at, stabil 53% fordulaton. Hangja nem sok van, hiaba 100%on megy a GPU.
Na ez ha 3 ventis, alacsonyabb TDP, mint a 3060, nem kene felni a melegedestol.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#32) Norman M249 válasza -Faceless- (#30) üzenetére


Norman M249
tag

Ejjjj, na az gáz! Sajnálom! Viszont mivel ilyen vga ínséges időket élünk, keresnék rá hibás kártyáról hűtést. Azért még egy 580-al el lehet lenni és ugye ki tudja mikor lesznek elfogadhatóbb árak. Esetleg nem lehet magát a ventit cserélni? Pl az Asrock phantomomon nem lehet, bele van öntve a keretbe, tehát nem csavarosan van rögzítve, ha az megmekken leshetek körbe magamon és kötözőzhetek a bordára 1-2 12-es ventit. :W

(#33) -Faceless- válasza Norman M249 (#32) üzenetére


-Faceless-
őstag

A közeljövőben el akarom adni, úgy hogy még esetleg érjen is valamit. Ha tényleg hosszú távra terveznék még vele kivágtam volna a műanyag borítás belét, és raktam volna rá két noctua NF-A8-at. Ahogy néztem 3 slot magasságba bele is férne, és pár toldással még egész korrektül is nézne ki.

(#34) Norman M249 válasza -Faceless- (#3) üzenetére


Norman M249
tag

Nekem az Asrock Phantom gaming rx 570 8gb egy vadállat, ha hangoskodni kell. Wattmanban visszavettem a feszt 1,150-ről 1,025-re. Persze a gari után kapot mx5 paszta a gpu, grizzly minus pad 8 -at a ramok és vrm. Igy full gázon is messze elviselhető és gaming alatt általában alig éri el a 65 fokot, míg gyári feszen + paszta és paddal 80 ig is elment.... Viszont ami kellemetlen a wattmanban ,hogy minden gép indításnál be kell kézzel kapcsolni a profilt mert nem hajlandó automatikusan elindulni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.