Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barnam_


barnam_
nagyúr

Még nem olvastam végig, de igényes írásnak tűnik, grat! :R

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Gondolom ezt a programot (Gamer HUD) nem lehet használni más biosátírt kártyával...
Van valami speckó a Gigabyte kártyáin, ami ezt engedélyezi? :F

(#3) barnam_ válasza juliabrilke (#2) üzenetére


barnam_
nagyúr

Van valami speckó a Gigabyte kártyáin, ami ezt engedélyezi?

Igen, a feszültség szabályozó áramkör.

(#4) NoLF


NoLF
addikt

a grafikonok mellett a nim fps az min fps akar lenni szvsz :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5) juliabrilke válasza barnam_ (#3) üzenetére


juliabrilke
addikt

Huh...Akkor az kemény dió. Azzal akkor nem sokat lehet kezdeni. Kár... :(

(#6) doc


doc
nagyúr

hehh, pont múlt héten rendeltem egy ugyanilyen kártyát :D
köszi a leírást!

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

accelero S1? Ha már úgyis szétszedted, akkor érdemes lenne rábarkácsolnod. 26db az sok (nekem)

(#8) Matthu


Matthu
aktív tag

Szia!

Gratulálok! Aprólékos és igényes írás. Meg tudnán nekem mérni, hogy milyen hosszú a kártya?

(#9) Zippair


Zippair
aktív tag

grat a cikkedhez! nekem is ilyen karim van, de még a VF700as hűtővel, és nem a samsung ramokal szerelt változat. A hűtőt már lecseréltem Accelero S1-re, ég és föld a különbség. Szívesen nézegetném a képeket agyobb felbontásban is. :Y A caps viewer progival hány percig fűtötted???

[ Szerkesztve ]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#10) sto1911


sto1911
veterán

Nekem is ugyanez a kartyam van, es le akarom cserelni a hutot, viszont a gyari mintha ra lenne ragasztva.

Van valami tipped, hogy hogyan tudnam konnyebben leszedni? Csak 4 csavar tartja ha jol lattam.

(#11) Speed® válasza Matthu (#8) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezen kép alapján 19 körül lehet (a sima 23 ha jól tudom).

sto1911
A gyári hűtőt le tudod szedni könnyen, ha megizzasztod a karit és rögtön Winleállás után még melegen bontod le róla. Másik variáció ha nagyon betapad, hogy beteszed egy zacsiba és be a fagyasztóba ~1 órára. Utána a rideggé vált ragacs könnyen elenged. Utána ~1 órát hagyni kell álni a karit, hogy a páralecsapódás ne okozzon gondot. De amúgy ha határozottan megcsavargatod és az egyik oldalát megemeled, le fog jönni simán is.

aginor
A pH tesztben nem is vizsgálták a Gamer HUDos VModot, pedig úgy lett volna igazán hiteles a végeredmény. A többi karin persze csak 1.1 BIOSmod megy..
Jó ez a kari, egy HR-03al nem is néz ki idétlenül, majdnem teljesen befedi :)
VF830 meg..alapon még mindig jobb, mint a referencia hűtős OC csodáké ;)

(#12) sto1911 válasza Speed® (#11) üzenetére


sto1911
veterán

Ezt a melegitest mar ajanlottak masok is, ezt fogom kiprobalni, a hutos dolgot hanyagolnam. :) Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#13) Jofi81


Jofi81
őstag

Tényleg jó kis kártya, nekem is ilyen van. :) És a teszt is szép munka. A ventilátor fordulatszámszabályzását pedig egy potméterrel lehet a legegyszerűbben megoldani. :K

(#14) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Remek lett az írásod :C
Hasonló cipőben járunk mert én is galaxy 8800GT halála után kapok egy ilyen vga-t a héten ha minden igaz :)
Hütöt én mindenképp fogok rajt cserélni egy Zalman VF1000-re(már akkor rendeltem amikor a galaxy megvolt, csak elöbb behalt galaxy minthogy a VF1000 megjött volna :D ), a képek alapján szerintem is csak egy hőcső van benne, ezt majd meg is fogom nézni ha levettem a hütöt majd az enyémröl ha megjön.Ja miért van rajt 2db 2pines csati?Mükszik a felső is vagy csak disz?
Tuning annyira nem számit nálam, gyárilag a mag ugy is huzot, estleg a memoriát huzom még
A fesz szabályzora a végén szerintem érdemes ramhütöt rakni(anno a HD3850 Zalmis vga-bol kiindulva).
majd beszámolk ide majd az enyémröl ha megjön :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#15) Skizz válasza JoeYi (#7) üzenetére


Skizz
addikt

Nekem még ettől durvább a helyzet. Ugyanilyen kártyám van, csak az még a Type A, a VF700-as... tehát kisebb hőleadó felület és hangosabb venti. A napokban fog megérkezni az S1.

Az íráshoz gratula.

(#16) barnam_ válasza Dr.Én (#14) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem a második csatlakozó nem ventilátornak van.

(#17) Dr.Én válasza barnam_ (#16) üzenetére


Dr.Én
veterán

értem, akkor minek lehet?

WOT: kissio

(#18) Speed® válasza Dr.Én (#17) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Oda is tápot kell kötni, ha tuningnál nem lenne elég a PCIe+PCIe tápcsati ;)

(#19) Dr.Én válasza Speed® (#18) üzenetére


Dr.Én
veterán

:D jól van akkor ezt inkább hagyom

WOT: kissio

(#20) Speed® válasza Dr.Én (#19) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nagyon érdekel, írj Giga supportnak, amúgy passz, manual nem tér ki rá.

(#21) Dr.Én válasza Speed® (#20) üzenetére


Dr.Én
veterán

Majd ha a héten megjön nekem is a 8800GT akkor megnézem hogy mi lehet az :)

WOT: kissio

(#22) janigogola01


janigogola01
csendes tag

nekem is ilyen van:D

(#23) Matthu válasza Speed® (#11) üzenetére


Matthu
aktív tag

Köszi szépen!

Valaki tudja, hogy mennyi lehet a TDP-je?

(#24) Speed® válasza Matthu (#23) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

100W körül van terhelve.

(#25) Matthu válasza Speed® (#24) üzenetére


Matthu
aktív tag

Az elég durva:S 240-es hp tápom van. Konfig a cuccaimnál. Szerinted? :F

(#26) Speed® válasza Matthu (#25) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hát ha abba a gépbe szánod, a PentiumD miatt el is felejtheted szvsz..
A proci erősen szívja a tápot, de lényegesebb, hogy nem hajtja ki a GTt.
A mostani 2600XTnél erősebb karit nem igazán raknék bele, táp kevés :(
Valszeg már egy 3850et sem bírna el, pedig 20" TFThez hasonló kéne..
Táp\proci gyenge, a 20" meg erős karit igényel. Ebből a körből új táppal (min. FSP400), procival (min. E2xx0) és kisebb monitorral (19"1440x900) lehet kikerülni..

[ Szerkesztve ]

(#27) Matthu válasza Speed® (#26) üzenetére


Matthu
aktív tag

Szia!

Igen abba, mivel csak az van :F :DDD A táp csere nem lehetséges mivel spéci az egész gép. Nagyobb procit sem fogad. Vagyis az e 2-es szériát már nem. 1280-ban játszom. Abban nem csúnya a tft-n a kép. Szal a felbontással nincs igazán bajom. De akkor marad így. Csak egy kósza ötlet volt...megtetszett ez a kártya :) Köszi a segítséget! A topic gazdának meg bocsi az OFF-ért.

(#28) aginor válasza sto1911 (#10) üzenetére


aginor
addikt

Kicsit csavargatni kell, akkor pillanatok alatt elenged, én a melegítést csak óvatosan ajánlom, nagyon tud ám égetni egy ilyen..

JoeYi: a tesztben ott van, hogy a tuning eredmények egy vf1000-rel készültek, tehát most az van rajta, s1-et amúgy sem szeretem, ronda nagy batár

Jofi81: pl a vf900/1000-hez adott már meg is felel, csak vigyázni kell, hogy an dugod rá.

Matthu: ha jól emlékszem akkor 110w

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#29) aginor válasza Dr.Én (#14) üzenetére


aginor
addikt

Köszi! :R
Nekem is zalman vf1000 van most rajta, jól néz ki ahogy majd az egész kártyát befedi..
5v-on 700/1728/920 1.15v-on terhelve 81fok max, 12v-on már csak 68.
A felső csatlakozót nem tudom biztosan, hogy mire jó, de a vf700-as változato oda volt dugva a ventillátor. Ha a mosfetek hűtésére van valami jó ötleted, akkor azt szívesen fogadom..

Matthu: a kártya hossza 19.5cm, megmértem.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#30) Chapell


Chapell
aktív tag

Akkor ha 8800GT-re fáj a fogam, akkor érdemes egy ilyet beiktatni és egy fasza külön Zalman hűtést ráeszkábálni hogy a hang se legyen durva, meg hűtés is megfelelő?

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#31) FID


FID
őstag

Igyényes és jo irás grat hozzá :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#32) Dr.Én válasza aginor (#29) üzenetére


Dr.Én
veterán

A mosfetek hütésére én ram hütö bordákat fogok rárakni, már jó ideje van nekem és eddig a Giga HD3850-en(igaz aztán eladtam két hónap után és lett a galaxy ami behalt) bevált.Szerintem ezen is befog :)
BGA1

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#33) aginor válasza Dr.Én (#32) üzenetére


aginor
addikt

Próbáltam, nem megy fel rá, a lenti képen látható-pirossal jelölt-alkatrészek magasabbak, mint a mosfetek:

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#34) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

szép írás, nekem egy ilyen kártya vásárlása volt a terveim között de sajnos egy Xpertvision8800GT lett belöle, akkor ez olcsóbb volt...
lehet hogy kifutó széria, de akkor is egy kitünő vga még mindig:)

[ Szerkesztve ]

(#35) Dr.Én válasza aginor (#33) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor én azt probálom ki hogy félbe vágom a memhütöket(14db van nekem belöle), ugy talán rá megy, vagy majd a boltban csak találok valami dolgot hozzá.
Na most megyek szóbelizni, remélem sikerál :D

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#36) plömplöm


plömplöm
őstag

"A naftát egy két eres kábelről kapja, így sajnos nincs sem Pwm szabályozás, sem fordulatszám visszajelzés"

a kéteresség és a pwm szabályzás nem zárja ki egymást. csak szólok.

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#37) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Nagyon jó kis teszt, le a kalappal előtted! :C :R

(#38) Gave


Gave
addikt

Szep, osszeszedett es tartalmas iras , gratulalok.

Nem gondoltam volna ,hogy ekkora tuning vga a 88gt.

[ Szerkesztve ]

(#39) gPoint


gPoint
tag

Grat az íráshoz, nekem is ilyenem van egy Accelero S1 hűti. 725/1775/1950-es értékek mellett terhelve 50-52 fok max :)

(#40) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a tesztekből én valami más érdekességet is felfedeztem, (gondolom az adatlapodon lévő cpu volt a tesztkonfigban): úgy néz ki, hogy nem kell rögtön E8000-es szériájú cpu egy ilyen vga kihajtásához. ezt az tükrözi, hogy a tuning hatására szépen emelkedtek a fps-ok.
tehát nincs cpu limit. és ez jó!

nekem az E8500 előtt E8400, és még előtte egy x2 6400@3345mhz amd-m volt. nem írom le hosszasan, de egy db. 8800gt-nél pont a határon volt a kihajtás. (pl. 3 ghz-nél már cpu limit volt, hiába húztam a vga-t, nem adott + teljesítményt). a 2. vga a sli-ban már csak az ablakon kidobott +vga és pénz volt.

magyarul: amit idáig is tudtunk, hogy még egy ilyen régebbi, egyszerűbb, de megrángatott c2d is erősebb, mit egy x2 6400+.

ennek a 8800-nak még így is 100X jobb a gyári hűtője, mint az én ref hűtős leadtekeimé. azoknak 3d-ben kell a 100%, még úgy is felmennek majd 80 fokra, és visítanak, mint 2 befosott, 3 hónapos iker csecsemő. :O :O van vagy tizenvalahány venti a gépemben, de játék előtt amikor manuálisan kijelölve feltolom 100-ra, nem kell leellenőriznem az everest-ben, hogy valóban ott vannak-e, mert elnyomnak minden más zajt....

jó kis cikk, sokaknak szolgálhat konkrét tanulsággal. :C

és jó a házad tesó! :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41) aginor


aginor
addikt

Mindenkinek köszönöm, ilyen hálás közönségnek öröm írni. :R

Dr.Én: egy készlet ilyen félbe vágott dolog nekem is jól jönne..

plömplöm: én úgy tudom, hogy a pwm szabályozáshoz négy kábel kell, kettőn megy az áram, egy a fordulatszám visszajelzésére szolgél, a negyedik pedig a pwm kábele, amire te gondolsz szerintem az a sima feszültség alalpu ford. szabályozás, ahoz valóban elég a két kábel is(lásd pl galaxy).

Gave: sajnos nem, az átlagos 88gt magja 700-720 környékén már megadja magát, a memóri amindegyiken kb ennyit megy simán. A galaxy vmod jumperes kártyáinak korai szériája és a giga turboforce kártyája mennek csak ennyire hardveres vmod nálkül, ezek is a gyári túlfeszezés lehetősége miatt.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#42) juhi07


juhi07
senior tag

Üdv
mi volt a galaxy 8800gt del hogy kikellet cserélni egy gygabitre ??
Priviben ird meg légyszives.)

[ Szerkesztve ]

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#43) aginor válasza szab.tam (#40) üzenetére


aginor
addikt

Hát a c2d architektúra azonos órajelen kb 10-15%-al gyorsabb mint a k8, a k10-nél már csak 10% kb. Igen a konfignál szereplő processzor volt a tesztben is 3.2GHz-es határon jártva, de még így sem hajtotta ki a húzott 88gt, szerintem oda már olyan 3.6GHz kellene min, abba meg bele sem merek gondolni, hogy mit csinálna sli-ben, oda szerintem már elkél 4GHz, persze ha vga limites beállításokkal játszunk, akkor fordulhat is a kocka. itt egy érdekes teszt róla, bár csak 9600gt-vel készült, de mindenképpen tanulságos: [link]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#44) szab.tam válasza aginor (#43) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, próbáltam én már a múltkor is értelmezni azt a tesztet, de elakadtam akkor is, most is... szép színes grafikonok, de számomra nehezen áttekinthető. :F

a tied egyszerű, áttekinthető és ezért világos. :C
(jó, lehet, hogy a másik több szegmensből vizsgálata, de akkor is.... - ez szubjaktív. :B )

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45) plömplöm válasza aginor (#41) üzenetére


plömplöm
őstag

"amire te gondolsz szerintem az a sima feszültség alalpu ford. szabályozás"

igen, és ez pwm-mel van megoldva :)

(legalábbis eléggé meglepődnék, ha valami gagyi dc-stab-bal oldanák meg a ford.szám-csökkentést, ilyen megoldást 1000 éve nem láttam már pc-ben.
amúgy a dupla pwm-hez kell egy harmadik mazzag. és a fordszám-jelentéshez a negyedik.)

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#46) XeeN


XeeN
senior tag

Jó kis kártya, nekem is ilyen van. Amit viszont furcsállok, hogy nálam 700MHz az alapértelmezett GPU freki 3D-ben (2D-ben pedig 450).

(#47) Dr.Én válasza aginor (#41) üzenetére


Dr.Én
veterán

Ha holnap megjön akkor majd félbe vágom és ha kell küldök neked is :K

WOT: kissio

(#48) Speed® válasza plömplöm (#45) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pedig DCstab. A PWMnek 4 vezeték kell (+12V, GND, SENSE, CONTROL).

(#49) Biomokus


Biomokus
tag

Nagyon jó cikk, gratulálok hozzá! Én is épp ilyen kártya megvételén gondolkodom. Köszi a hasznos infókat!

(#50) gtamate2


gtamate2
veterán

grat, jó kis írás!
igényes&hasznos, több ilyen kellene a Ph!-ra :)

*Sn0w

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.