Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

a címben javítsd ki: épp, kint van a főoldalon, csak azért szúrt szemet...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) band1103 válasza Ra3 (#1) üzenetére


band1103
őstag

Valaki már kijavította :F . Nem baj kösz a javítást :R
És mindenkitől bocs a további helyesírás hibákért. Ne azt nézzétek :B.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3) karmester válasza band1103 (#2) üzenetére


karmester
senior tag

Tegnap körül megjelent a Gigabyte honlapján az F4-es Bios:

[link]

Próbáld ki ezzel! Kíváncsi vagyok... milyen lesz... én is egy ilyen deszkán gondolkodom!

:))

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#4) jambiyya


jambiyya
őstag

Nagyon jó kis lap, de az indulási problémák nem oldódtak meg az F4-es biosszal sem. :(
Ám az indulási problémák csak emelt ramfeszzel jönnek, 1.9V-ig nem jelentkezik!
És a memóriákkal nagyon finnyás, de ha egyet megszeret, akkor nagyon jól bírja tuningot.
Én egy darabig nem tervezek VGA-t, és az alaplapi több mint elég.
Szóval jó vétel!

(#5) band1103 válasza karmester (#3) üzenetére


band1103
őstag

Köszi!

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6) band1103 válasza jambiyya (#4) üzenetére


band1103
őstag

Igazad van. Elsiklottam felette hogy mikor EPP-t kikpacsoltam és leeset a ramfesz 1,9 V-ra akkor semmi gondom nem volt az indítással. Persze 1,9-el már nem menne a 1066-os tuning, és ha Phenomot teszel bele akkor nem illik 800-on hajtani ezt a ramot ;)

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7) Symbio


Symbio
senior tag

...északi híd kicsit gyenge bordályát...

(#8) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Bordáját és combosabbra. Egyébként hajrá! ;)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#9) jambiyya válasza band1103 (#6) üzenetére


jambiyya
őstag

Naja, Phenomnál előjöhet, nem tudom, ven-e olyam memória, ami 1066-ot max 1.9V-tal bír.
900-950-et viszont el lehet érni 1.9V-tal, egy húzott x2 társaságában.
Konklúzió: aki attól érzi jobban magát, hogy újraindítgatja, meg leállítgatja-elindítgatja a PC-jét, na hát annak nem egy bestbuy egyelőre. :DDD
A NB hőmérsékleten egy újrapasztázás is segít 6-7 fokot.

[ Szerkesztve ]

(#10) #sasa#


#sasa#
csendes tag

Ez az el-nem-indulás effektus valami Gigabyte mumus lehet: fél éve én az inteles gépem alatt emiatt küldtem vissza garanciában egy 965P-DS4-et, és szó nélkül kicserélték (volna, ha még forgalomban van, helyette egy p35-ös ASUS lapot vettem, ami azóta jól megy). Az érdekesség, hogy semmi extrém memória tuning nem volt a háttérben, igaz alapfeszen 400MHz-es FSB-vel ment a gép, de 800-as RAM-okkal. Rejtély máig is. Ja, és ott a tizedik BIOS frissítés sem javított a dolgon.

Még egy érdekességet olvastam: Nekem S2H-s Gigabyte lapom van a HTPC-ben 4850E-s procival, és 5-8% fölé nem nagyon ment MPC-HC-val a CPU terhelés 720p-s videók lejátszásánál bekapcsolt DXVA mellett.

Viszont a Gigabyte gyártósori tesztelési hiányosságai vagy valami tervezési pech-széria mostanában - legalábbis nálam - jellemző az alaplapokra, a fent említett S2H lapból nekem ez már a második, az első 2 percet élt, beállítottam a BIOSban, hogy kapcsoljon vissza áramkimaradás esetén, aztán többet nem indult el. Az utódja eddig gond nélkül működik.

-S-

(#11) Kantorpe


Kantorpe
tag

Eressz ra egy spellchecket, mert vannak olyan hibak ami mar az en szememet is kiszurja.

Fooldali irasnal illene, aztan megjelenik nehany grammarnaci es vege :D

Az elnemindulos dolog, meg eleg komolynak tunik, engem 101% idegsokk kerulgetne.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#12) azbest


azbest
félisten

PCI Clock Auto-ról 100hmz-re

gondolom PCI-E -t akartál írni.

(#13) band1103 válasza azbest (#12) üzenetére


band1103
őstag

Nem, nem azt akartam írni, bár én sem a régi PCI-re gondoltam. Tudod mi a poén? Hogy a lap biosa nevezi így. Nem ám PCIe vagy PCI-E, nem. PCI-nek írja. Én is nagyokat néztem mikor láttam.
Egyébként, na jo. Elegem van hogy jogosan szekálltok a nyelvtannal. Ép csak meg nem buktam belőle az iskolában. Nem hasonlítom magam Eisteinhez, viszont ő meg matekból bukott meg.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#14) azbest válasza band1103 (#13) üzenetére


azbest
félisten

Biztos hogy megbukott? :P Abban az országban fordított az osztályozás :D 1es a legjobb, 5ös a legrosszabb ;] [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) band1103 válasza azbest (#14) üzenetére


band1103
őstag

Jelenleg vagy régen? Nagyapám ídejében Mo.-on is 1-es volt a legjobb.
Eszembe jutott hogy miket lehetne kipróbállni a lappal. Ídönként frissíteni fogom a cikket.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#16) band1103 válasza #sasa# (#10) üzenetére


band1103
őstag

Légyszi magyarázd el ezt:"5-8% fölé nem nagyon ment MPC-HC-val a CPU terhelés 720p-s videók lejátszásánál bekapcsolt DXVA mellett." mert nem nagyon vágom még a rövidítéseket és mit jelent az hogy "bekapcsolt DXVA mellett". Azt külön be kell kapcsolni valahol vagy valamivel? Nálam a Battlestar.Galactica.S04E10.720p.HDTV.X264-DIMENSION nevü .mkv filmet 17%-os terheltéggel játsza le. Valamit a lejátszó Codec-ban kell bekapcsolni? Milyen codecet ajánlasz? Nálam a K-lite Codec pack van fent default installal.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#17) band1103


band1103
őstag

Ugyanezt a filmet öcsémnél ahol semmilyen HD gyorsítás nincs ott 40%-os a leterheltség egy 5600+-ossal.
Lehet hogy az álltalad említett filmet nálam is hasonlóan játszaná le. Sokat jelent az adot videoanyag kódolásának mértéke.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#18) band1103


band1103
őstag

Frissítettem, kiegészítettem javítottam a cikket.
azbest (#12) -re:
Miután feltettem az F4-est már ugy szerepel ahogy kell, de lehet hogy már az F3-aban is helyesen szerepelt.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#19) #65675776


#65675776
törölt tag

A hat SATA port megvan az GM-S2H-n is, csak az egyik ki lett vezetve a hátlapra.

(#20) Thunderzolee

Hátt, AMD fanok, hajrá! :R :)

(Üdv, csajos típusú barátom.. :P )

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) Móci


Móci
addikt

Nekem is egy ilyen csodadeszkám van, hát mit mondjak. Kissé szerintem tré ez. Vagyis a bios.
Fix ramfesszel s letiltott C&Q-el hajlandó elindulni. De legalább mindig. Tuning nálam nuku, ha netalántán stabilan menne, újra biztos nem indul, vagy nem kapcsol be.
F4-es a bios, de sokat nem ért. Amúgy bios friss után restart, s behalt az egész. Szokásos áramtalanítás... eléggé lol.

Ezeket leszámítva jó kis lap, de szerintem le fogom majd cserélni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#22) band1103 válasza #65675776 (#19) üzenetére


band1103
őstag

akkor viszont a DS3H-n nem csak 6 sata port van hanem 7 ha számolni kell a hátlapit is ;)

Móci: mekkora a ramfesz a Pc health statusz szerint? Ha ott magasabb 1,9V-nál, vedd lentebb. SPP-t normálra.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#23) Móci válasza band1103 (#22) üzenetére


Móci
addikt

1,9. Tuti jó, mert megy. Alapon. :C

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) #65675776 válasza band1103 (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DS3H-n nincs eSATA.

(#25) band1103 válasza #65675776 (#24) üzenetére


band1103
őstag

Akkor valamivel összekevertem.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#26) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Nekem is ilyen lapom van, és minden körülmények között tökéletesen megy az újraindítás.
Ctrl+alt+del-lel meg resettel is.

(#27) band1103 válasza cowboy_bebop (#26) üzenetére


band1103
őstag

Milyen ramot használlsz? Tuning van?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#28) gmanus


gmanus
csendes tag

Kiegészítem egy kicsit a cikket!
RAM fesz.-t 2,1 V-re is beállíthatod! (Csak 2,2 V és felette jelentkezik az említett probléma)
Sajna, nem „fullos” a lapka, többek között hiányzik az eSATA (ami a kisöcsén meg van…) Nekem speciel ez nagyon fájó, mert vettem anno annak idején, amikor a S2H lapom volt egy eSATA külsö dokkolót…még szerencs. hogy van rajta USB csati is (mármint dokkolon) :Y
Továbbá nincs DTS támogatás (ami a kisöcsén meg van…) hát nem érdekes!? :Y
Szóval, kicsit bugos, kicsit hiányos…viszont nagyobb mint a S2H. :W

TriplaX

(#29) gmanus


gmanus
csendes tag

Bocsi: korrekció: A RAM fesz.-t 2 V-ra és 2,1 V felett hülyül meg a lap.

TriplaX

(#30) jambiyya válasza gmanus (#29) üzenetére


jambiyya
őstag

Tuti recept: Kingmax KLED48F-A8KI5
1. a giga lapján eleve megemlítik, mint kompatibilis memóriát
2. olcsó
3. 2.0 volton tudja az 1066-ot (márpedig 2 voltnál nincs hiba)

Nálam 900-at megy 2.0 volton, 4-4-4-12-n! Menne többet is, de a gyári procihűtő nem bírja...
Nincs rajta borda, de nem is kell...

(#31) #sasa# válasza band1103 (#16) üzenetére


#sasa#
csendes tag

Media Player Classic - Home Cinema lejátszóval szoktam x264 kódolású videókat lejátszani. Itt be lehet kapcsolni a hardveres videódekódolást amit eredetileg HDDVD és BLU-RAY filmek lejátszásához fejlesztettek ki (ez a DXVA ). Az előbb említett lejátszó sajátossága, hogy beépített dekódoló motorja mindenféle kodek telepítése nélkül megbirkózik a videók lejátszásával a legelterjedtebb kódolású (divx, xvid, x264, mpeg2... AC3, DTS, OGG, MPx) videó és audió. Keress rá, mindenféle leírást megtalálsz ezzel kapcsolatban, vagy más fórumok foglalkoznak még a témával mélyrehatóbban.

(#32) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Üdv, én is gondolkozok most egy ilyen lap vásárlásán, de elolvasva azt a tesztet már egy kicsit félek, mert Phenom procim van, és 800 as Kingston hyperx ramok amiket nem nagyon akarok lecserélni, szóval csak az alaplapot akarom venni, de már kételkedek egy kicsit..

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.