Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) FlashLed válasza #32839680 (#1) üzenetére


FlashLed
senior tag

Inteleknel minden visszafele fejlődik mostanság...

The Mechanic

(#3) alevan


alevan
őstag

Jó hír a visszafele kompatibilitás. Mondjuk én még UHS-II hostot vagy kártyát sem láttam még. :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) erer1000


erer1000
őstag

aktív hűtéssel kapható sd kártyák mikor jönnek? :O

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#5) Reggie0


Reggie0
félisten

A gigabajt miota sebesseg?

(#6) bazsi83vp válasza Reggie0 (#5) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Most elvárod egy OKJ-s kis firkásztól, hogy tudja mi a gigabyte és a gigabyte/sec ,g../perc , g../óra között a különbséget? Ejj. :N

[ Szerkesztve ]

(#7) Reggie0 válasza bazsi83vp (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Engem az se erdekel, ha semmi papirja sincs. Tudas kell, nem igazolas rola :) A diploma is csak egy fecni amit azert adnak mert elolvastad a konyveket es jol elmondtad mit olvastal. Olvasni meg eme hercehurca nelkul is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8) bazsi83vp válasza Reggie0 (#7) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mondjuk valamilyen szinten ez is igaz. Nekem is van eredendően közgáz technikus ismerősöm, aki sportújságíró lett.
Ez nem mérnöki, orvosi tevékenység, amiket tényleg nem annyira lehet autodidakta módon megtanulni egy bizonyos szinten túl. Bár nem is összemérhető.

(#9) arn


arn
félisten

ideje lenne a satat dobni... ha mar egy sdkartyaval is lelepik

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egyszer, mikor kellett egy SD kártya utánanéztem... Hát tök jó látni, hogy hogy fejlődnek, ott az SD szervezetnél!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11) -Skylake- válasza arn (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Dobtak. Ugy hivjak, NVMe.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#12) FlashLed válasza arn (#9) üzenetére


FlashLed
senior tag

NVME váltja a satát.

The Mechanic

(#13) TeeJay


TeeJay
félisten

ja aztán a valós írási sebessége meg 30-40 megabájt lesz másodpercenként? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) Gdi válasza erer1000 (#4) üzenetére


Gdi
senior tag

Az RGBsek után.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15) #72042496 válasza -Skylake- (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

És (#12) FlashLed:

Az NVMe nem a SATA-t váltja, hanem az AHCI-t. A SATA helyett a PCIe jön. Ritka, de létezik AHCI / PCIe SSD is (például Samsung XP941), amelyik se nem NVMe, se nem SATA. :)

Ha felmerülne, a csatlakozó megint egy másik dolog. Az újgenerációs SSD-knél ez lehet M.2, PCIe x4, vagy U.2, de van még talán ezeken kívül is.

[ Szerkesztve ]

(#16) E.Kaufmann válasza #32839680 (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Max integrálnak egy switchet a sok piciExpressz kütyymütyynek. Két GPU-s megoldásoknál is ilyennel operálnak.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) arn válasza -Skylake- (#11) üzenetére


arn
félisten

jah jo kis premium arban, satasbol meg jonnek folyamatosan ujak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) tibaimp válasza -Skylake- (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem lesz vége a SATA-nak, még jó pár évig, amíg vannak HDD-k, márpedig azok lesznek, még jó pár évig, amíg az elérhető árú SSD-k tárkapacitása 256GB - 1TB között mozog (sőt win-nek bőven elég egy 128GB-os is), addig van létjogosultsága a 8-12TB-s HDD-nek, és addig a SATA is megmarad.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Béééla válasza TeeJay (#13) üzenetére


Béééla
őstag

Ezek nem alsó polcos SD kártyák. Ezek a "hő, hát ennyit nem fogok egy szaros esdékártyáért adni, ennyiből telefont veszek" kategória, ezeket majd ott használják, ahol SSD-t szoktak a kamerába tolni mert 4k raw-ban rögzítenek.

Bélabá

(#20) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ehhez kell támogatott készülék is? Vagy mostani mobilgeneráció már rendelkezik ennek a kiaknázásához szükséges olvasolval/íróval?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#21) Fred23


Fred23
nagyúr

Ezek után az alsó kategóriás mobilokba kerülő eMMC már végképp nevetséges!

(#22) erer1000 válasza tibaimp (#18) üzenetére


erer1000
őstag

ha csak tényleg win + kb pár apró dolog, akkor tényleg elég a 128GB de az már normál használat mellett szűkös lehet

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#23) jacint78


jacint78
addikt

Majd akkor térjünk erre vissza, ha létezni fog olyan pendrive péládul, ami képes a sima USB3 sebességével írni!

type your text here..

(#24) tibaimp válasza erer1000 (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én mindent másik meghajtón tárolok, szóval így a 256-os ssd-n van kb 190GB szabad hely....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) erer1000 válasza tibaimp (#24) üzenetére


erer1000
őstag

használati programok? azokat is másra?

mert akkor igazából rendszer indításon segít az ssd nálad csak

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#26) KTTech válasza erer1000 (#25) üzenetére


KTTech
veterán

Ha nincsenek játékok, akkor elfér rajta az ember bőven... persze az adatokat már nem azon tárolom (második SSD van cache-nek az épp használt adatokra, amik egyébként a RAID5-ön - és RAIDz-n laknak).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#27) tibaimp válasza erer1000 (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem, azok is az ssd-n vannak. (mondjuk Photoshop, Coreldraw ill. hasonló progikat nem használok).

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) FlashLed válasza NandorHUN (#20) üzenetére


FlashLed
senior tag

Biztos, hogy kelleni fog uj keszulek...

The Mechanic

(#29) csontfox


csontfox
kezdő

ha nem kellene is kelleni fog új készülék biztosan: $$$

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.