Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Izgalmas megoldás :) Te szerencsés vagy, mert el tudtad valahová dugni a lényeget.

(#2) remixboy


remixboy
tag

praktikus megoldás :C

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#3) Dany007


Dany007
veterán

WoW!
Ötletes megoldás! :D Már a méretek olvasásánál is azon gondolkoztam hogy fér el... Aztán látom... Hát nemsemmi.
Én is hasonlót fogok eszkábálni, de pont a méret és a desktop gép megtartása érdekében és majd beépítem az egészet a TV-s szekrénybe. Az egész gép szellősen, bőven elfér egy 55x40x45-ös 'fiókban'. Egyedül a hűtés lesz kivezetve az asztal fedlapján hátul.

(#4) #40731136


#40731136
törölt tag

Jól látom, hogy a számítógép VGA kábellel van a tv-hez kötve?
Hogyhogy nem DVI-HDMI kábelt (vagy DVI->HDMI átalakítót és utána HDMI kábelt) használsz? :Y

(#5) szablya


szablya
tag

Nem sok oda az a 9800 GT? :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) Ghandi válasza #40731136 (#4) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Jól látod!
Sajna ez volt csak itthon,gondolkoztam is már egy HDMI kábelen meg a DVI-HDMI átalakítón,csak valahogy még nem jutottam el odáig :D
Egyébként az Nvidia kártyákra rá lehet valahogy kötni a hangot mint ahogy azt az ATIkon lehet? Mert akkor már jó lenne ha a TVn is szolna a hang,nem csak az erősitön

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#7) Ghandi válasza szablya (#5) üzenetére


Ghandi
aktív tag

VGA-ból sosem lehet sok :DD
Jutányos áron jutottam hozzá,nem volt kérdés hogy akkor ezt veszem meg.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#8) #40731136 válasza Ghandi (#6) üzenetére


#40731136
törölt tag

Nem tudom, nekem ATi-m van, de mivel nem adtak hozzá DVI-HDMI átalakítót, ezért nekem kellett vennem és az sajna csak a képet viszi át, a hangot nem, pedig a kártya kimenete képes lenne a hang küldésére is. Hál Istennek ez számomra nem probléma, mivel a gép rá van kötve 5.1 hangrendszerre, ezért nem lényeges, hogy a TV-n szóljon a hang. :P

De amúgy mindenképp térj át HDMI-re, mert fényévekkel jobb, pláne, ha a tv FullHD felbontású. :K

(#9) Ghandi válasza #40731136 (#8) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Nekem is 5.1-en szól,de csak azon.Néha ha este nézek filmet akkor ugyis annyira lehalkítom hogy szinte értelmetlen az erősitő,elég lenne ha csak a tv hangszórója szolna.
Át fogok majd térni HDMIre csak bas...ni kell :D A TV sajnos csak HD Ready :( Nem erre a célra vettem anno,majd ha lesz pénz lesz uj TV is :)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10) #40731136 válasza Ghandi (#9) üzenetére


#40731136
törölt tag

:K

(#11) gabx76 válasza #40731136 (#8) üzenetére


gabx76
senior tag

Nem szeretnék ok nélkül beleszólni, de ha ez a Samsung TV olyasmi, mint az enyém, közel sem biztos, hogy a HDMI-vel jobban jár, ugyanis csak D-SUB-on tudja prezentálni a natív felbontást.

(#12) Ghandi válasza gabx76 (#11) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Nem tudom pontosan milyen tipus mert a matricán rajta van a PC,ezért nem venném le :D
De ezen is csak D-SUB bemenet van,nincs külön DVI

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#13) #40731136 válasza gabx76 (#11) üzenetére


#40731136
törölt tag

Ha nem FullHD tévéje van, hanem HD tévéje (ahogy mondta) az azt jelenti, hogy a felbontása 1280x720. Tudtommal nincs olyan ősrégi HDMI aljzat/kábel (2002 óta létezik a szabvány), mely ne támogatná ezt a felbontást. Voilá.

Ha esetleg ez valami Samsung-nál előforduló anomália, amiről te beszélsz, akkor nem szóltam. :)

(#14) gabx76 válasza #40731136 (#13) üzenetére


gabx76
senior tag

Létezik bizony, bár szerintem nem anomália.
Az enyém le27s7. Felbontás 1360x768. Ezt natívban csak d-sub-on keresztül tudja fogadni.
A HDMI valóban 1280x720, de azt a TV állítja be. Kipróbáltam átalakító+HDMI kábellel régebben és a D-subhoz képest rosszabb minőségű képet kaptam.
A TV leírásában konkrétan nem is ajánlják a számítógép, laptop csatlakoztatását HDMI+ átalakító segítségével.

Persze mindez nem jelenti azt, hogy Ghandi készülékénél is ez lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#15) #40731136 válasza gabx76 (#14) üzenetére


#40731136
törölt tag

:( Hát akkor ez, akárhogy is nézzük, elég szégyen egy LCD tévétől. Elvégre ez nem arra lett tervezve, hogy analóg jellel dolgozzon. De hiszek neked. Ez esetben vagy egy halálra butított tévé, vagy valami rossz széria.

(#16) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Uj fejlemények!
Kicsit fel lett ujitva a gép,másik alaplap került bele,egy uj nagyobb winchester és egy ujabb VGA,amin van HDMI csati.
A héeten vettem is rövid HDMI kábelt,összekötöttem,majd jött a meglepetés.
HDMIvel viszi az 1920x1080-as Full HD felbontást,és a minösége is rendben van!
Nem is értem én ezt az egészet,hisz ez csak egy HD Ready TV,de hát ha megy az csak jó :)

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.