Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) faber24 válasza 1q2q3q (#18) üzenetére


faber24
őstag

Erre azért ha megengeded, reagálnék.

"Érdekes, mindenki a HR osztályt szidja ... talán mert fingjuk sincs a kommentelőknek arról, hogy ehhez az eseményhez semmi köze a HR-nek??
Mikor fogják már fel végre, hogy a HR csupán egy végrahajtó szervezet, nem ők hozzák a döntést, hogy van e pozíció vagy nincs!"

Pardon. Én nem a HR-t szidtam. Valamilyen formában ezt az állítást el is tudnám fogadni (bár tanulmányaim, tapasztalataim HR-es ismerősöm révén, meg a józan ész nem egészen támasztja ezt alá...). Tudod, a HR legjobb tudomásom szerint - de okosabb cáfoljon meg - igen aktívan beleszól abba, hogy mi egy cég humánpolitikája. Talán nem éppen a HR-es hölgy, akivel leülök az interjúra, de az adott vezető elé egy HR-es tolja az önéletrajzokat. És mondok egy jobb sztorit:

Jelenlegi cégemnél egyik kolléga ment volna egyik pozícióból a másikba. Nem lett volna nagy váltás, majdnem ugyanaz a munkakör, kicsit több felelősség...kb. pénzben . ugyanannyi, kicsit jobb időbeosztás...a terület vezetője (azt a csoportot is, amelyben emberünk volt, és amelyben később lett volna, ugyan az az ember vezette) áldását adta. A központi pesti hr-es is rámondta az áment. Munkatársam már boldog volt, hogy átvették. Ám az utolsó percben jött a helyi HR-eske, akinek gyerekszülés előtti utolsó tette az volt, hogy meggyőzte a másik kettő nagyfejűt, hogy nehogy már UGYANAZÉRT A BÉRÉRT VEGYÉK ÁT a kollégát, amit most kap (a régi munka 3 műszakos volt, az új nem, kb. 10 -20 000 Ft különbség...de 2 év munka után azért ez nem egy nagy durranás szerintem). Adjanak neki bruttóba annyit, mint most a nettója...mondanom sem kell, munkatárs nem vállalta, azóta írd és mond, 3 külsős embert vettek fel és rugtak ki a pozícióból...ennyit a "HR-nek nincs hatalma" képről.

"Ezen túl, belegondolt már valaki, hogy egy ekkora cégnél mint amit a postoló említ, mekkora "túljelentkezés" van??? Szerintetek minden jelentkezőre egy külön HR-es jut?? Ki tudja még lehet, hogy tényleg így gondoljátok (NEM, nem vagyok HR-es és semmi közöm hozzájuk)"

Ilyet sosem mondtam, tisztában vagyok vele, hiszen a mi "kis" 600 fős központunbak is 3-4 hr-es van mindössze helyben.

"Mit gondoltok mit tesz az igazi döntéshozó ha szűkít a tulaj a pénzügyi kereten?
Naná, hogy létszámstoppot rendel el elsőként!"

Ezzel nincs is baj. A baj ott kezdődik szerintem, hogy ha létszámstop van, ha nem akarnak egy pozíciót kialakítani (mert a leendő vezető, nem a HR-es, a betöltendő munakkör felettese!), akkor ne handabandázzanak, ne rabolják az időm és főleg ne a pénzem.

"Amúgy a post-hoz:
ne haragudj kedves szerző, de semmi extra szivatás nincs a történetetben!"

Akkor talán ne törd magad elolvasással, vagy legalábbis reagálással...ha nem érdekel, nem kötelező elolvasni. Főleg, miután elnézést is kértem attól, akit esetleg nem érdekel.

"Teljesen hétköznapi eset! Mi a retkes f*szért érdekelné a munkaadót, hogy Te honnan a búbánatból jössz???? Mikor fogják már fel végre a zemberek, hogy nem a munkaadónak kell alkalmazkodni??? Persze lehet puffogni meg keménykedni, de a legvégén vagy elfogadodvagy hoppon maradsz és megírod az újabb csalódott postot...."

A "zemberek" nem tudom, mit mikor fognak fel. Azt meg nem várom, hogy a munkaadó alkalmazkodjon. De azért lehetne kicsit figyelembe venni, ha az ember töri magát. Nem az volt a lényeg, hogy baj, hogy alkalmazkodnom kellett...hanem hogy vagy csak szívattak, mert tényleg nem indult a pozició, vagy csak szívattak, mert betöltötték belsősel. Újabb csalódott postot nem szándékoztam írni, tudom, hogy sokszor pályáznak az emberek, és választ sem kapnak rá...ez nem újdonság, diploma előtt is heti átlag 5 önéletrajzot küldtem már évek óta, és azóta csak fokoztam az intenzitást. Egy kicsit kirívó esetet szerettem volna megosztani, és nem világot megváltani. Úgy látom, azért 43 ember reagált rá, tehát annyira nem nyúltam mellé. Nekem ez elég, puffogni, keménykedni nem akartam, sajnálom, ha neked így jött le, de ezek szerint vagy a te, vagy az én készülékemben hiba van...hogy kiében, azt az olvasókra bízom!

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.