Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ez megint jó nyomasztó lett.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


moonlight115
tag

Nézd a jó oldalát: nagy szerencséd, hogy ilyen nagymamád volt. Rosszabbul is járhattál volna.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tényleg szerencsém volt. Hálás vagyok a sorsnak, de azért időnként eszembe jut, hogy mennyi mindent kellett volna még megbeszélnem vele. Jól jönne a segítsége.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nem ámítás, hanem a társadalmi normáknak való megfelelés. Persz elő lehet adni az állati éned (talán az az id? ennyire emlékszem arra, amit Freudról tanultunk filozófiából), de ahhoz, hogy ne közösítsenek ki, a szuperegó közbelép és ez az, amit te ámításnak gondolsz, pedig csak egy alapvető reakció a társadalmi kényszerekre.
Lehet, hogy hülyeség, amit mondok, nem szakterületem a pszichológia, de én így látom. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) thesound


thesound
őstag

Rengetegen élik le így az életüket. Ebben a harsány, törtető világban, aki másképpen gondolkodik(!), nem ordít és nem villant (a semmire)...stb. az nem fog érvényesülni, idiótának fogják nézni (sajnos).
Mit tesz az ember? Vagy felvesz egy szerepet vagy semmit nem tud elérni. Persze egész életében érezni fogja, hogy nem stimmel valami.
Szerintem nagyon jól leírtad a lényeget.

Jó könyv szerintem a témáról: Susan Cain: Quiet: The Powers of Introverts in a World That Can't Stop Talking

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Érződik hogy még keresed a helyed, van egy álarc kifelé ami működik mint konfliktus megelőzés, de hatalmas feszültségek keletkeznek benned miatta.

Lehetne olyan megoldás, hogy nagymamád mintájára, további partnereket keresel, akiket érdekel az hogy neked mi a jó, akiknek nem KELL megfelelni, mellettük lehetnél végre önmagad, ebbe a hibáid és erényeid is beleférnek, mert ez is hozzátartozik a személyiséghez.
Tudnád az ő nézőpontjukból szemlélni a helyzetedet, kommunikáció alapján könnyebben magadra találnál, ehhez csak az kell, hogy kifelé a valóságot mutasd, mert csak ekkor kapsz olyan személyre szabott hiteles visszajelzéseket, amelyek alapján tovább tudnál fejlődni, így olyan kapcsolatot kialakítani, ami neked is hasznos, nem csak te adsz.
Akiket méltónak tartasz rá hogy energiát fektess az elvárásaik teljesítésébe és nem félelemből akarsz nekik megfelelni, azokat tartsd meg prioritásban, a többit rakd át "neutral státuszba", ami annyit tesz, hogy pont annyi energiát adsz nekik amennyit tőlük kapsz.

Drukkolok Neked!

[ Szerkesztve ]

(#7) celeron


celeron
senior tag

Rossz nevelésből fakadó problémák keserítik az én életemet is. Már kb. 1,5 éve dolgozom a személyiségemen tudatosan, eddig elég sok problémától szabadultam meg, igaz az én esetem már kissé átnyúlik a pszichiáter kategóriába, és csak azért írom le ezt hogy amióta ezeket a dolgokat magamon észreveszem, azóta másokon is egyből feltűnnek. És nyugodj meg nagyon sok ember küzd ezekkel csak még fingjuk nincs mi történik velük.

Ferdinand Ebner: "A nevelés a megvadult elefánt a porcelánboltban."

"És amikor a nevelés befejeződik, az ember nekiállhat összeragasztani a törött darabokat, élete végéig talán elkészül vele" - Hamvas Béla.

Én amióta ezt olvastam megértettem mi a helyzet, ami nehézség volt/van hogy ne haragudjak a szüleimre akik csak "jót" akartak és tényleg a legjobbat adták amit tudtak. Remélem hasznodra válik ez az idézet.

Sok sikert kívánok az utadon, sok türelmet saját magadhoz!

(#8) moonlight115


moonlight115
tag

Az emberek nem azt mondják, amit hallani szeretnénk. Nem azt teszik, amit (szerintünk) kéne. Erről szól az élet. Ha ezt felfogtuk, akkor nem fogunk minden egyes alkalommal meglepődni, hanem lehet továbbhaladni...Szerintem ez a lényeg.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#9) Geri Bátyó válasza Csapoati (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én sem vagyok szakember. Csak a saját gondolataimat írtam le, simán lehet, hogy én beszélek ostobaságot.
Amúgy az állati én és a szuperegó az agy fizikai felépítésében is benne van. A limbikus rendszer (hüllőagy) az ösztönökért felel, a szürkeállomány pedig a tudatos viselkedésért és felülbírálja, kvázi elnyomja a limbikus rendszert.
Nyilván a szürkeállomány a tanult viselkedési formákat fogja felhasználni. A probléma inkább ott van, hogy a társadalmi normák sem egyértelműek. Még akár egy adott országon belül sem és ez rengeteg konfliktust szül.

Ráadásul egy adott nevelési forma valakinek lehet hogy megfelel, de egy másik embernek már nem.
Egyik barátom szembesül azzal, hogy a két lánya teljesen eltérő, pedig egyformán nevelték őket. Mégis úgy tűnik, hogy egyiküknek ez kifejezetten nem jó. Egészen más módon kellett volna foglalkozni vele.
Itt jönne az, ami esetemben megtörtént, hogy egy másik közvetlen rokon veszi át (részben) a nevelését, más szempontok szerint. Nyilván ez nehezen megoldható, de a psichológus nem hiszem, hogy jó megoldás. Sokszor gondolom azt, hogy standardizálni akarják az embereket, pedig ez nyilvánvalóan nem járható út.

Nem azt mondom, hogy nincs szükség bizonyos szabályokra, mert van. Ugyanakkor van, ami egyértelműen ostobaság és valójában inkább hátrányos. Ilyenek például bizonyos udvariassági formulák, amiknek többsége egy túlszabályozott korból származik és ráadásul nem is a közemberek köréből.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Geri Bátyó válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Idővel reagálok a többiekre is, de most nincs több időm. :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) thesound válasza moonlight115 (#8) üzenetére


thesound
őstag

Ennyi a titok, sz@rni a világba és azt tenni ami szerintünk helyes? (nyilván viszonylag ésszerű keretekre gondolok, nem arra, hogy akkor kezdjünk az utcán ámokfutásba kezdeni). Egy párkapcsolatban ez hogy működik?
Nem provokálni szeretnék, csak nyilván mindennek van több nézőpontja és embereknek más-más véleménye.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#12) moonlight115 válasza thesound (#11) üzenetére


moonlight115
tag

Persze, hogy azt kell tenni, ami szerintünk helyes. Nem kerülni a stresszt (mintha lehetne!), hanem megtanulni kezelni. Egyébként is, ki akarja egy földigiliszta eseménytelen életét élni...
Kacagj, kocogj, lazíts, érints és segíts másokon. Nagyjából ennyi a titok, persze dióhéjban. Szóval lélekbúvárkodás helyett cselekedni. Minden egyes napon, kivétel nélkül. Mióta így élek, megtaláltam a lelki békém. Nem nagyon tudnak kihozni a sodromból. Ajánlom Dr. Bagdy Emőke előadásait, én rengeteget tanultam tőle. Persze nem elég csak meghallgatni, ki kell próbálni, amiket tanácsol. Nincs vesztenivaló...[link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#13) thesound válasza moonlight115 (#12) üzenetére


thesound
őstag

Az első 2 perc alapján szimpatikus az "öreglány". Meg fogom hallgatni. :)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#14) Eastman válasza moonlight115 (#12) üzenetére


Eastman
őstag

...érints...

Nőknek kicsit könnyebben megy a free hug mint a (borostás) férfiaknak. :D

Geri:

Tipp; keress a felmenőid között egy példaértékű férfit. Akit a cselekedetei alapján tisztelhetsz. Áss a múltba! Keresd meg akire a belső tulajdonságai alapján a legjobban hasonlítasz. Valamelyik dédszülő, nagybácsi. Az ő útja támpontokat adhat.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) thesound válasza Eastman (#14) üzenetére


thesound
őstag

Amúgy ez igaz. Nekem elég hamar lemerül a social battery-m. Akkor bizony meg kell várni míg újra feltöltődik.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#16) moonlight115 válasza Eastman (#14) üzenetére


moonlight115
tag

Nem kell ölelkezni :D Hallottál már az ún. könyvtárkísérletről? Az előbb linkelt előadás 44:44-től erről szól.

thesound Egyébként azért szeretem, mert minden kijelentését tudományos kutatásokkal támasztja alá, szóval lehet tőle sokat tanulni, nem egy lila gőzös, levegőbebeszélő blabla az egész.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#17) thesound válasza moonlight115 (#16) üzenetére


thesound
őstag

Off, mert nem akarom Geri Bátyó topikját elvinni más irányba. Megnéztem és tetszett. Elég sok dolognál magára ismer az ember :D Az utolsó pár percről ez a video jutott eszembe. (nyilván giccses és megrendezett, de a mondanivaló átjön)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#18) moonlight115 válasza thesound (#17) üzenetére


moonlight115
tag

Nem elég megnézni, csinálni kell. :K Legalább kipróbálni. Én jó sok előadást végignéztem, Popper Pétertől (örök kedvencem) pl. Csernusig, amikre azt mondtam: jé, de érdekes, nahát, ez de jó...! És kész. De ettől még nem változik semmi. Csak ha cselekszik az ember. Ha nem tesz egy lépést se, akkor ugyanott marad, ahol volt. :U :D
Szerintem ez nem off, mert a stresszkezelés, indulatok, agresszió, lelki megküzdés mind szorosan összetartozik. Ha csak egy picit is jobb lesz ettől Gerinek vagy bárkinek, akkor már nem írogattunk hiába. :)

Jó a linkelt videód. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#19) Geri Bátyó válasza thesound (#17) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bármi, ami a személyiségfejlődéssel kapcsolatos, az nem off. :N

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Akit nem nevelnek, az szinte mindig patkány. Akit nevelnek, az pedig eltűri ezeknek a tetűségeit, aztán átgázolnak rajta és ő tűri."

Az '50-es évek első fele eléggé zűrös volt, a sors szeszélyéből több nevelőszülőnél is voltam lelencgyerek. Nevelést nem igazán kaptam, szerencsére verést sem.
Úgy 4 éves lehettem, amikor betoppant az ócsai házba a nagyanyám, valami papírt lobogtatott a háziaknak, engem felöltöztetett szépen, aztán már mentünk is a vonatállomásra.
Kisgömb utca, Katona-udvar, anyám a munkából hazatérve sírva ölelt át. Lakókocsiban laktunk, aztán az '56-os ribillióban mi is foglaltunk egy félkész lakást a Fiastyúk utcai lakótelepen. Egy riadó alkalmával a katonák lezavartak minket (is) az óvóhelyre, és mire vége lett a balhénak, mások foglalták el a lakást.
Ismét Kisgömb utca, Katona-udvar. '57 kora tavaszán lakást kaptunk az Üllői út 124-ben. Na ez volt az igazi öröm. Hatalmas udvar rengeteg gyerekkel...
Elkanyarodtam a lényegtől.

Nem mondhatnám, hogy fogékony éveimben neveltek volna, mégsem lettem patkány, de a patkányok mesterkedései is leperegtek rólam. Soha senki nem vert még meg, és én sem vertem meg soha senkit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#20) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez azért lehet, mert te "jó anyagból vagy" ahogy mondani szokás.

Én már a magam bőrén is tapasztaltam azt, hogy a neveletlen azt gondolja, bármit megtehet amit a kedve diktál. Hogyha visszaütöttem, már hívta is a szüleit.
Manapság még több hasonlót látok a fiatalok, vagy a fiatal felnőttek körében (nyilván nem arra gondolok, hogy a szüleit hívja). Jó példa és rendszeresen előfordul, hogy udvariasan szólok egy idegenhez és azzal reagál: "Mia f@szt akarsz bmeg". Vagy amikor megyek a járdán a kerítés, vagy a fal mellett és a szemből közlekedő nekem jön (pedig ő arrébb tudott volna menni) és kapásból rám ordít: "F@szé jössz nekem köcsög!".
A fenti két példa ugyan az, mint a verekedős gyerek, aki a szüleit hívja. Azt gondolja, hogy bármit megtehet, mert ő a világ császára és a megfélemlítés a fegyvere.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) thesound válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


thesound
őstag

Ezek is jó, valóságos példák. Vagy a munkahelyen (is) miért tapossák egymást az emberek? Nem a munka maga fáraszt, hanem a sz@rkavarás.

Kifordult egy világban élünk. Ebbe belefárad az ember és bezárkózik, ami nem jó. Na itt jön a személyiség fejlesztés. Mást nem fogsz tudni megváltoztatni, magafat jell átállítani úgy hogy megmaradj önmagad. Nagyon nehéz elindulni az úton. De majd holdfény megmondja, hogy csinálni kell. (Utálom de igaz :D )

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23) #16939776 válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezeket a saját korlátain belül vissza lehet alázni, elég annyit mondani - nyugodtan - hogy: bocsánatot kérek uram, nem vettem észre hogy jön.

Ez a kitenyészett nagy arca mellé egy hatalmas sértés, de mégsem tud miatta jobban kiborulni, aki látja a szituációt, az meg röhöghet rajta egy jót. Mégsem feszültséggel tele mentél tovább, és szereztél valakinek pár jó pillanatot, már megérte arra járni :)

[ Szerkesztve ]

(#24) moonlight115 válasza thesound (#22) üzenetére


moonlight115
tag

Tenni vagy nem tenni? Az itt a kérdés. "Akkor nemesb-e a lélek, ha tűri balsorsa összes nyűgét s nyilait..."
Kedves nemes lélekre vágyó urak, itt még fegyvert se kell ragadni, csak követni az "öreglány" (Bagdy prof.) néhány bölcs tanácsát, kipróbálni pár hasznos trükkjét. Mindezt tudományos alapokon nyugodva. :D

Egérke Szerencsés vagy, hogy így alakultál. :K

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#25) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Na, most végre van egy kis időm, úgyhogy megpróbálok válaszolni az eddig nem megválaszoltakra.

(#5) thesound: Egy későbbi hsz-emben pont említettem azt, hogy félrecsúszott valahol a világ. A korábbi generációk valahogy zsigerből jobbak voltak. :K

(#6) Duracellm...: Nem azt mondanám, hogy keresem a helyem, hanem azt, hogy nem találom a helyem. Nagy különbség. Sokat dolgoztam azon, hogy megfeleljek a társadalom elvárásainak, de az a durva, hogy mindig azt éreztem, hogy ez van bennem igazán és az állatot azok hozzák ki belőlem, akiket megvetek, mert "nem ismernek sem istent, sem embert".

(#7) celeron: Én 25 éve dolgozok magamon és nem értem a végére. Talán nem is lehet sosem, pláne a mai világban. Az, hogy felfigyeltél a problémáidra és próbálsz tenni ellene, becsülendő! :R

(#8) moonlight115: Sokszor (és egyre gyakrabban) én sem veszem magamra mások baromságait és csak nevetek rajta. Ez az én szempontomból jó, az kétségtelen (illetve még ez sem egyértelmű). De mennyire jó ez az emberiség szempontjából? Tényleg azt kellene megtanulni, hogy hogyan kell meghunyászkodni és hagyni, hogy a patkányok irányítsák a világot? :F
Teljesen jó az öregasszony és szerintem is jól látja a világot, de amíg ezt a szemléletet csak egy korábban is elnyomott kisebbség tekinti magáénak, addig szart sem ér, mert csak adja a lovat a patkányok alá, akik ezután még hatékonyabban tudnak átlépni rajtunk, mert mi még abban is meglátjuk a jót, hogy valaki a sárba tapos.

(#14) Eastman: A felmenőim között csak a nagymamám az, akire példaként tudok tekinteni. A hímneműeknek mind volt/van olyan tulajdonsága, amit szeretnék elkerülni, vagy levetkőzni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) Eastman válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


Eastman
őstag

A hímneműeknek mind volt/van olyan tulajdonsága, amit szeretnék elkerülni, vagy levetkőzni.[/]

Akkor lehet, hogy ez okoz benned feszültséget. Valamiért férfinak születtél, ezt kell kibontanod magadban, ezt kell(ene) megvalósítanod ebben a körben. Kell? Talán erős kifejezés, de a könnyebb út szerintem. Bocs, de nem lehetsz a nagymamád. Valamerre tart az életed, valamilyen stafétát át kell(ene) venned.* Férfiként nem lehetsz "férfigyűlölő" férfi. Fenntartom, hogy keress a környezetedből pozitív példát. Talán nem is egy konkrét személyt, hanem morzsákat, amiből összerakod magad.

*A válasz már megszületett. Valamelyik dédapád vagy ükapád már megfutotta a köreidet. A válasz az ő életútjukban, döntéseikben van. Azéban aki a legjobb fej volt. Hordozod őt a génjeidben.

Mit tehetsz ma? Dühös vagy? Üvöltenél? Üvölts Rockot! Menj kézilabda vagy hokimeccsre! Vagy edzőnek. Üvölts! Legszívesebben belevágnád valakibe a kést? Menj hentesnek, mészárosnak, (bőrdíszművesnek), sebésznek, ami a dolog legmagasabb szintje. Ölni tudnál? Megteheted; rágcsáló, kártevő mentesítés. Még pénzt és köszönetet is kapsz érte. Káromkodnál? Írj szókimondó szöveget valami bandának.Találd meg a legkonstruktívabb, legbiztonságosabb és társadalmilag legelfogadottabb módját a frusztrációid szabadon engedésének. Transzformáld át őket hajtóerővé! Ne hagyd, hogy beléd száradjanak!

Bátran nyisd ki a szelepet és indítsd el a gőzhajót, felszáll majd rá aki Veled tart. Te állsz a kormánynál. Két-három szabály van csak;

1. Tudnod kell, hogy merre tartasz,
2. Jó, ha ismered a kapitányt,
3. Ne árts!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.