Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Jöhet minden. Hogyha belém rúgtok, az is jó, mert egy idő után talán már nem fogok fájdalmat érezni és az pozitív!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) Carlo009 válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


Carlo009
tag

Hát, nem is tudom mit írjak! Ez az alkohol biztosan nem a legjobb megoldás. Épp nemrég írtam, hogy én 1 doboz sört sem tudok meginni. Szerintem az okokat kellene megkeresni, hogy miért nyúltál a pohár után.
Más: Ausztriában egy parkolóban beszéltem egy autószállítós sofőrrel és azt mondta, hogy a lányának valami olyan fickó teszi a szépet, aki verseket ír. A lány apja nem kamionos véletlenül?

Na, megyek nézem a Film+ on a Kémjátszmát. Nem kell a nőknek annyi lelkizés, versfaragás. Légy velük kemény férfias, azt szeretik.
Sikeres megoldást kívánok!

(#3) művésznő4


művésznő4
csendes tag

:(

(#4) Geri Bátyó válasza Carlo009 (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ahogy írtam is, tisztában vagyok vele, hogy az alkohol nem megoldás, de mostmár mindegy.

Verset pedig sokan írnak, nem csak én. Nem kamionos az apja.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Mindenkinek vannak problémái! Nem az a nyerő, ha a problémádat valamivel elfeded, hanem ha megoldod őket és később nevetve nézel vissza azokra az időkre amelyeket legszivesebben meg se éltél volna!

"Az alkoholista nem tudja magáról, hogy alkoholista."

(#6) Gergő_


Gergő_
őstag

Ülj be egy moziba inkább vagy add oda valakinek a sörök árát akit szeretsz, lehet akár saját magad is csak ne idd el. :D

(#7) Carlo009 válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


Carlo009
tag

Mit nem adnék, ha a helyedben lehetnék! A lakóhely szempontjából. Látom Pesti vagy.
Tegnap volt 305 FT-om, ma vettem egy újságot 290 FT-ért és már csak 15 FT-om van. Ebből kell, hogy megéljek 1 hónapig. Utána kapok Jövedelempótló támogatást havi 31 ezer FT-ot.
Tessék, ez a jövőm.
Ha Pesten lennék most és pénzem is lenne, egykettőre elfelejteném a bánatom szombat este! Irány az éjszaka! A Pesti éjszaka! Eszméletlen bulik vannak!
Igaz, hogy egy barátom, ismerősöm, barátnőm sincs, de szereznék!

Hajléktalan nők között biztos találnék egy rendes lányt, aki szeretetre, törődésre vágyik.
Meghívnám egy kávéra és ha szimpik vagyunk, már meg is van a női társaság, irány a Budai mulató! Zene, tánc,........bakker miért nem Pesten vagyok?

(#8) Gergő_ válasza Carlo009 (#7) üzenetére


Gergő_
őstag

Nem lehet hogy zárva vannak az ajtók körülötted?

(#9) VIPowER válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szerintem semmiképpen ne szokj le róla, mert vesekő ellen igen hatékony.
Nekem is az orvos mondta hogy igyak sört, amikor vesekövem volt( 14 évesen) azóta is azt iszom. Persze nem a vesekő ellen, ugyanis a doki elfelejtette mondani más jó tulajdonságát.:)
Ha jólesik, igyad, csak ne legyél hullarészeg. Ennyi a történet.:D

(#10) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Maradt körülötted valaki, akiben még bízol?
(Egyébként nem vagyok biztos a diagnózisod helyességében.)

(#11) David93Pecs


David93Pecs
tag

hány sört iszol meg naponta?

(#12) Geri Bátyó válasza mzs718675 (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Próbáltam megoldani a problémákat, de bármennyire is hajtok, egyre rosszabb a helyzet.
"Az alkoholista nem tudja magáról, hogy alkoholista."
Mi van azokkal, akik önként mennek elvonóra? Ők tudják, hogy alkoholisták és azt is tudják, hogy bár nem isznak attól még alkoholisták maradnak.

(#6) Gergő_: Tényleg ezt kellene tennem.
(Jól látom, hogy egyéni avatarod lett? Gratula!

VIPowER: Tisztában vagyok a sör jótékony hatásaival is (sosem volt vesekövem), de most az a lényeg, hogy nem részegedek, de a szervezetem megköveteli az alkoholt!

David93Pecs: Változó. Van, hogy cak 2-3, van, hogy 7-8.

Szten Márs: Maradt. A nővérem, akivel együtt nőttem fel és sosem csalódtam benne, a férje, aki egy igaz és őszinte ember, a húgom, akivel jelenleg együtt lakom (illetve ő lakik nálam február óta) és az ex sógorom, aki a válás dacára a legjobb barátom a mai napig. Valamint az itt megismert emberek közül HengerPHanda, akivel nagyon közvetlen a viszonyunk, és Wictor, akit testvéremként szeretek.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) rt06


rt06
veterán

nem vagyok a tema szakertoje, de nem lehet, hogfy osszekevered azalkoholizmust egy kimerultseggel kombinalt masnapossaggal?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14) Geri Bátyó válasza rt06 (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Még az is lehet(nem valószínű), de jobb felkészülni a legrosszabbra.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) Szten Márs válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor alighanem több embert tudhatsz magad mellett, akikben bízhatsz, mint a legtöbben... ez nem kis dolog. Beszéld meg velük a dolgot... vagy akár nem is kell expliciten kibeszélni, ha nem akarod, csak menj el valamelyikükkel, csináljatok ilyen-olyan programokat, kis kikapcsolódás, lelazulás. Akár egy tollas valahol a szabadban is csodát tehet néha, vagy bármi más :)

Másrészt meg rt06 diagnózisa valószínűleg pedig igenis helyes :K

(#16) Geri Bátyó válasza Szten Márs (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tudom jól. hogy (viszonylag) sok ember van, akiben megbízhatok, de újra és újra belefutok abba, hogy valaki nem olyan, mint aminek gondoltam.

Az is igaz, hogy kimerült vagyok. Gyakorlatilag egy éve, napi 12-16 órát melózok, de az tény, hogy megittam a sört és minden rendben van.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) Szten Márs válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha még párszor tapasztalsz ilyet, akkor lehet gondolkozni, egyelőre túl messzemenő következtetés, túl kevés információból. Tényleg... felesleges plussz stressz...

(#18) Geri Bátyó válasza Szten Márs (#17) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Remélem, hogy igazad van, mert bár el tudnám fogadni ezt is, de nem szeretném. Wictor is hasonlóképp írt privátban, mint te.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) darál0w


darál0w
Jómunkásember

Szédelgés, homályos látás és kusza gondolatok - ez nem az alkohol hiánya miatt van. :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#20) bullseye válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


bullseye
addikt

szerintem maximáld a söröket 3-4-nél. akkor ha kell, van benned, de attól még nem nagyon rúghatsz be (főleg ilyen gyakorlattal)
mármint ha 0,5-ös palackokról beszélünk, és nem partihordóról :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#21) Geri Bátyó válasza darál0w (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Taníts mester! Akkor miért!? :F

bullseye: Tudom én, hogy kevesebb kellene és normál sörökről beszélünk! :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) rt06 válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


rt06
veterán

siman lehet az emlitett masnapossag es/vagy kimerultseg miatt, amibol elobbin fel liter asvanyviz is segitett volna

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23) darál0w válasza Geri Bátyó (#21) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem voltál még másnapos?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#24) Kloden


Kloden
senior tag

Az mindig is érdekelt, hogy ha adott egy normális, gondolkodó ember (pl cikkíró) és tisztában van a dolgokkal, a hibáival, akkor mi a búbánatért nem képes mégsem változtatni ha már ennyire zavarja a dolog? Tudom, függőség... de ez nem mentség. Mindenesetre félelmetes. Én egy sörtől már megpusztulok azt tudom :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#25) Mr X


Mr X
veterán

Nos, bár talán ezek még nem az elvonás tünetei, de ha már te is azt gondolod magadról, hogy haladsz az alkoholizmus felé, jobb lenne még időben megálljt parancsolni a dolgoknak, amíg még kezelhető a helyzet. Sokkal nagyobb baj lehet belőle később.

[ Szerkesztve ]

(#26) kovsol válasza Carlo009 (#7) üzenetére


kovsol
titán

"Hajléktalan nők között biztos találnék egy rendes lányt, aki szeretetre, törődésre vágyik." esküszöm kiégtem ettől

témába vágóan: tulajdonképpen most otthon ülsz, vedelsz és sajnálod magad fázisban vagy? (én egy évben nem iszok meg összesen 10 sört szerintem)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#27) Geri Bátyó válasza darál0w (#23) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Voltam másnapos, de ez más egy kicsit. Kíváncsi voltam, hogy mi lesz ma.
Helyzet ugyan az. Az is megfordult a fejemben, hogy kicsit kiszáradtam. Az alkohol ugyebár kiszárítja a szervezetet. Reggel megittam a szokásos kávét és utána küldtem úgy másfél liter teát. Le is zuhanyoztam. Azóta eltelt pár óra és ez a fura bizonytalanság még mindig megvan.

(Ma még nem piáltam)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) Gergő_ válasza Geri Bátyó (#27) üzenetére


Gergő_
őstag

Úgy hívják hogy depresszió, valószínűleg esetleg melankólia. Bárki beleeshet és szerintem az emberek nagyrésze átéli egszer még ha nem is veszi észre hogy hónapok, évek óta nem az igazi és nem semmi úgy ahogy régebben. Nem csoda hogy az alkohol segített eddig. Ha tudod mi nem stimmel meg van oldva és kimásztál belőle, csak ne csinálj semmit helyette, vagy inkább valami egészségeset.

(#29) Geri Bátyó válasza Gergő_ (#28) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én is gondoltam már erre. Kicsit sok volt már, hogy 1 éve heti 7 napot melózok, napi 12-16 órát és mellette szinte csak csalódások értek. Az segített, hogy a versekkel ezeket kiírtam magamból, de mostanában túl fáradt vagyok a versíráshoz.
A piával meg nem lesz gond. Oda kell figyelnem, hogy soha se igyak 2, maximum 3 sörnél többet és azt se hirtelen.

Lennék már túl a melókon, akkor többet tudnék magammal is foglalkozni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nézz csak rám! Ha én ezzel az elvetemült züllött formámmal az istenhátamögött, a szociális kapcsolatok mélykútjában alkohol nélkül tudok létezni, akkor bárki. :)

Tehát azért iszod alapvetően, mert szereted a sört? Tényleg érdekes, hogy mennyien szeretik a keserűt.

(#31) Geri Bátyó válasza Crystalheart (#30) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ráadásul a pils típusú igazán kesernyés ízű söröket szeretem.

Időnként arra gondolok, hogy jobb is annak, akinek kevés ismerőse van. Kevesebb a pofáraesés lehetősége.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) Crystalheart válasza Geri Bátyó (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szoktam én is pofára esni, pl. volt elég ember, akit barátomnak gondoltam az iskolában, de elég a közvetlen rokonaimra néznem... Ám nem csinálok belőle nagy ügyet. Én kitöltöm az űrt, és az egész nemzetet a családomnak tekintem. Kell találni olyan közösséget, ahol természetesen megértik az embert, pl. művészklubok, műhelyek, vagy a község képviselői, stb. :)

Ui.: A Pilsnernek legalább jó reklámjai vannak. :D

[ Szerkesztve ]

(#33) Geri Bátyó válasza Crystalheart (#32) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Próbálom olyan emberekkel körbevenni magam, akik őszinték.
Jónéhány ilyen emberről derült ki, hogy mégsem az és átvert. Valamit nagyon rosszul csinálok.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#34) Crystalheart válasza Geri Bátyó (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mindig vannak ilyen emberek, ehhez hozzá kell szokni. Nem a mi hibánk, ha kifogunk párat, csak az övék, hogy emberileg nullák. De magamból kiindulva tudom azt is, hogy bizton vannak, akik soha nem tennének ilyet. :) És habár legtöbbjükkel évek óta nem beszéltem, pedig néha itt laknak pár utcányira, azért nekem is volt sok olyan barátom, akikre mindig számíthattam, és akár most is számíthatnék. (Banyek, és egy csomó közülük baptista. o.O)

(#35) Geri Bátyó válasza Crystalheart (#34) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Vicces, de Démon már most visszakozna. Az előbb hívott. Azt mondta, hogy nem haragszik rám (végülis érthető, mivel ő vert át én csak kidobtam a lakásból ezek után), biztos csak fáradt vagyok és félreértés volt az egész. Ad nekem még egy esélyt.
Igazából nem is tudom, hogy ezen most sírjak, vagy nevessek?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#36) Иван


Иван
őstag

A pénz nem boldogít. De lehet rajta alkoholt venni, ami már ugyan az! :N

Nincs baj a szesszel, néha felöntesz a garatra még bele is fér, de amit te csinálsz az durvának hangzik. Vigyázz magadra és kerülj ki a spirálból, mert májra várni nem jó dolog :(

ui: amúgy meg fesztiválokon én meg a haverjaim is durván tolják, tehát ez a valakinek megvan a napi 2-3 berúgás-józanodás ciklus :D

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#37) darál0w válasza Иван (#36) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

A pénz nem boldogít. - ezt azok találták ki, akiknek nincs...

mint ahogy a csunyák azt a közhelyet, hogy a szépség belülről fakad. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#38) Иван válasza darál0w (#37) üzenetére


Иван
őstag

Én is azt mondom, önmagában nem boldogít :D

Tény, hogy a boldogsághoz kell a stabil anyagi helyzet, de számtalan gazdag, boldogtalan ember is létezik. A pénz kell a boldogsághoz, de nem csak az :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#39) Crystalheart válasza Иван (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem fityingem sincs, de nem vagyok boldogtalan. :)

(#40) darál0w válasza Crystalheart (#39) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nevelés kérdése is a dolog :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#41) bullseye válasza darál0w (#40) üzenetére


bullseye
addikt

meg relativitásé... 10 év hadifogság után szinte minden állapot tök jó.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#42) darál0w válasza bullseye (#41) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

most erről pont a tegnap látott Big Stan film jut eszembe....sz@rt etettek vele börtön előtt, így a börtönkaja jonak tűnt neki...szal' jah...igaz :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#43) Crystalheart válasza bullseye (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezért mondom, hogy nem feltétlen hátrány szegénységben kezdeni az életet. Utána az ember sokkal jobban meg tudja becsülni a keveset is.

(#44) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Egy dolognak örülhetsz, a leírtak a alapján nem vagy alkoholista! ;)

Problémáid megoldásához meg kitartást!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45) Geri Bátyó válasza Motion_Blur (#44) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Fene tudja. Bizonyos okok miatt elég jól állok akaraterővel (ha én is úgy akarom), ezért simán meg tudom állni, hogy ne igyak. A tünetek viszont megvannak.

(Elég vacak dolog szédelegve, remegő kézzel dolgozni, miközben szakad rólam az izzadtság)

Iván: Tényleg durván nyomtam az utóbbi fél, de inkább egy évben.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) #56573440 válasza Geri Bátyó (#45) üzenetére


#56573440
törölt tag

8 hónapig régen kb minden nap ittam. elég rendesen. kellett találni valamit ami
1: kizárja az ivást
2: eltereli a figyelmem
3: leköti az agyam és a testem

nálam a konditerem jött be. a fanatizmusomat ott vezetem le. nekem ez jött be, persze mindenki más...

(#47) Geri Bátyó válasza #56573440 (#46) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A konditerem nálam is bejönne (illetve vannak itthon is súlyzóim), de mostanában annyi a munkám, hogy nincs erre sem időm, sem energiám.
Talán hamarosan vége ennek, kicsit pihenek és túllépek ezen az egész sz@rságon.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#48) #56573440 válasza Geri Bátyó (#47) üzenetére


#56573440
törölt tag

első körben én egy boxzsákot vettem itthonra. teljesen jól levezettem rajta a feszültséget.
sok sikert előre is:)

(#49) Geri Bátyó válasza #56573440 (#48) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azt nem tudnám hová rakni, de egy ökörszarvon gondolkodom. Annak lenne helye.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#50) nem_tom


nem_tom
őstag

Csak annyit tudok erre mondani, hogy korlátold a napi sörfogyasztásodat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.